Momentka zo žrebu semifinále Ligy majstrov 2017/2018.
Momentka zo žrebu semifinále Ligy majstrov 2017/2018. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|13. apr 2018 o 13:24

Pozrite si semifinálové dvojice Ligy majstrov 2017/2018:

NYON. Bayern Mníchov nastúpi v semifinále futbalovej Ligy majstrov 2017/2018 proti dvojnásobnému obhajcovi trofeje Realu Madrid.

Žreb semifinále LM 2017/2018:

Bayern Mníchov (Nem.) - Real Madrid (Šp.)

FC Liverpool (Angl.) - AS Rím (Tal.)

Prvé zápasy semifinále odohrajú 24. a 25. apríla, odvety 1. a 2. mája.

Druhú dvojicu tvoria FC Liverpool a AS Rím. Rozhodol o tom piatkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie vo švajčiarskom Nyone v podaní riaditeľa súťaží UEFA Giorgia Marchettiho a ambasádora finále Ukrajinca Andrija Ševčenka.

Finále bude v Kyjeve

Žreb bol rovnako ako vo štvrťfinále otvorený, nik nebol nasadený. Prvé zápasy semifinálovej fázy sa uskutočnia 24. a 25. apríla, odvety sú na programe 1. a 2. mája.

Finále LM sa bude konať v sobotu 26. mája na Olympijskom štadióne v Kyjeve. V ňom bude ako domáci tím úspešnejší z dvojice Bayern - Real.

Hráči Bayernu sa budú usilovať odplatiť Realu minuloročné štvrťfinálové vyradenie. Po prehre 1:2 v Allianz aréne síce Bavori v odvete viedli 2:1 a vynútili si predĺženie.

Liverpool je v semifinále po desiatich rokoch

V ňom však dominoval Real, ktorý napokon triumfoval 4:2. Real Madrid prešiel v tohtosezónnom štvrťfinále cez Juventus Turín.

Po víťazstve 3:0 na talianskej pôde prehrával doma 0:3, no vďaka gólu Cristiana Ronalda z pokutového kopu v nadstavenom čase si napokon zabezpečil postup medzi elitné kvarteto.

Liverpool sa predstaví v semifinále LM po desaťročnej prestávke. Jeho súper AS Rím sa postaral o najväčšie štvrťfinálové prekvapenie, keď vyradil Barcelonu po výsledkoch 1:4 a 3:0.

Hlasy po žrebe (zdroj: dpa):

Hasan Salihamidžič, športový riaditeľ Bayernu: "Real je najsilnejší možný súper, to je jasné. Vlani sme na ňom stroskotali vo štvrťfinále, teraz sa pokúsime o odplatu. Chceme ísť do finále. Som optimista. Máme pred súperom rešpekt, nie však strach. Urobíme všetko pre to, aby sme si zahrali v Kyjeve."