Banská Bystrica smeruje k obhajobe, v Trenčíne vyhrala aj druhý zápas

Hrdinom hostí bol Guillaume Asselin, ktorý v nájazdovom rozstrele premenil oba svoje pokusy.

TIPSPORT LIGA 2017/2018 - finále play off, druhý zápas:

(hrá sa na štyri víťazstvá)

Trenčín - B. Bystrica 3:4 sn (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. T. Varga (Marcel Hossa, Sádecký), 32. Sojčík (T. Varga, Dlouhý), 57. Dlouhý (O. Mikula, T. Varga) - 16. Bartánus (M. Bubela), 48. Hohmann (Bartánus), 49. Faille (Asselin G. Gélinas), rozhodujúci sam. nájazd Asselin

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik - Tvrdoň, Výleta, 6150 divákov

Trenčín: M. Valent - Starosta, Bačik, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - Marcel Hossa, Sádecký, Bezúch - O. Mikula, Dlouhý, T. Varga - Deveaux, J. Švec, D. Hudec - J. Gašparovič

Banská Bystrica: Jan Lukáš - Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, J. Brejčák - Hrnka, T. Surový, Lamper - Hohmann, Bubela, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Bortňák, Češík, Brittain - Gabor

/priebežný stav série: 0:2/

Trenčín - Banská Bystrica (finále, 2. zápas): fotogaléria

17.4.2018

TRENČÍN. Hokejisti Banskej Bystrice v sobotu zdolali Trenčín 4:3 po nájazdoch a uspeli aj v druhom stretnutí na ľade Dukly vo finále Tipsport ligy.

Ani jeden tím neviedol počas zápasu viac ako o gól. Úvodný zásah zaznamenal domáci Tibor Varga, ktorý v 5. minúte využil presilovku. Ešte do prestávky dokázal vyrovnať Marek Bartánus, ktorému v 15. minúte prihral Miloš Bubela.

V druhej minúte druhej tretiny dostal Peter Sojčík ideálnu prihrávku pred bránku od Tibora Vargu a poslal Duklu opäť do vedenia - 2:1.

17. apríla 2018

je na programe tretí duel finálovej série play off, hrá sa na ľade Banskej Bystrice.

Potom sa zdalo, že domáci kontrolujú vývoj, no Bystričania v tretej tretine otočili skóre. Najprv Cason Hohmann skóroval v 48. minúte, keď sa k nemu šťastne odrazil puk od mantinelu, a o minútu neskôr zaskočil Trenčanov Éric Faille.

Lenže žlto-červení sa nezlomili a Radek Dlouhý gólom v 57. minúte poslal zápas do predĺženia s rovnakým stavom 3:3 ako v piatok.

Rozhodujúci samostatný nájazd premenil legionár Guillaume Asselin, ktorý predviedol až dve exportné exekúcie.

Tretí duel je na programe v utorok 17. apríla v Banskej Bystrici.

Hokejisti Banskej Bystrice skáču na ľad po ďalšom víťazstve na ľade Trenčína.
Hokejisti Banskej Bystrice skáču na ľad po ďalšom víťazstve na ľade Trenčína. (Autor: SITA)

Hlasy po zápase:

(zdroj: RTVS)

Ján Pardavý (asistent trénera Trenčína): "Škoda, že sme z dvoch domácich zápasov neuspeli aspoň v jednom, hneď by to pre nás bolo veselšie. Bystrica nás dnes najmä v druhej tretine zatlačila, napriek tomu sme viedli a chceli sme byť naďalej aktívni, ale súper v krátkom čase predviedol obrat na 3:2.

Každý jeden náš hráč si zaslúži absolutórium. Je play off, rodia sa noví a noví hrdinovia.

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice

Dokázali sme to ešte dostať do predĺženia, v ktorom to bolo hore-dolu a päťdesiat na päťdesiat. V nájazdoch nám chýbalo trošku šťastia a pokoja. Škoda. Musíme sa okamžite skoncentrovať na ďalší zápas a pokúsiť sa vrátiť sériu do Trenčína."

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Je to pre nás veľmi dôležitý triumf. Znova sa ukázalo odhodlanie našich hráčov ísť za každého stavu za víťazstvom. K tomu treba aj kúsok šťastia, dnes nám prialo. Musím však podotknúť, že Trenčín má absolútne nezlomné mužstvo, včera aj dnes sa dokázalo vrátiť do zápasu. Aj pred sťahovaním série do Bystrice si uvedomujeme tvrdohlavosť a silu súpera. Každý jeden náš hráč si zaslúži absolutórium. Je play off, rodia sa noví a noví hrdinovia. Vyzdvihnutie si ale zaslúžia všetci. Nie je podstatné, kto dá gól, ale ako sa posúvame tímovo."

Online prenos: Trenčín - Banská Bystrica (hokej, Tipsport liga 2017/2018, finále play off, 2. zápas)

Kaufland play-off Tipsport ligy Finále 2017/2018
14.04.2018 o 18:00
Trenčín
3:4
(1:1, 1:0, 1:2, 0:0, 0:1)
71' minúta
B. Bystrica
Góly a asistencie: 5. Varga (Hossa, Sádecký), 32. Sojčík (Varga, Dlouhý), 57. Dlouhý (Mikula, Varga) – 16. Bartánus (Bubela), 48. Hohmann (Bartánus), 49. Faille (Asselin, Gelinas), rozh. náj. Asselin. Rozhodca: Baluška, Štefík – Tvrdoň, Výleta. Diváci: 6150 (Vypredané).
Druhý zápas finálovej série dospel až do samostatných nájazdov, ktoré síce lepšie začali domáci a vďaka Sojčíkovi viedli, ale potom už bol úspešný len Guillaume Asselin a predviedol dva výborné blafáky, ktorými rozhodol o víťazstve svojho tímu. Bystrica si teda vybojovala na trenčianskom ľade vedenie 2:0 v sérii a doma bude môcť rozhodnúť o titule.
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC 05 iClinic Banská Bystrica.
Autorom víťazného gólu je ASSELIN.
Sojčík svoj nájazd nepremenil a je rozhodnuté.
Asselinov druhý gól v nájazdoch, tentoraz úspešný blafák na opačnú stranu.
Hohmann na Valenta nevyzrel. Poradie sa následne otočí.
Mikula svoj blafák nezvládol.
Asselin šikovne oklamal brankára a zakončil do odkrytej brány.
Ölvecký neprestrelil Lukáša.
Bartánus si položil Valenta ale trafil žrdku.
Hossova strela ostala vo výstroji Lukáša.
Bubela netrafil bránku.
Radivojevičovi ušiel puk pri snahe o rozhýbanie brankára.
Valent dobre reagoval na blafák Failleho.
Sojčík trafil popod ruku brankára – 1:0
Samostatné nájazdy začínajú.
Rozhodovať budú nakoniec samostatné nájazdy. Kapitáni ešte dohodnú s rozhodcami poradie, rolba upraví ľad a uvidíme rozstrel. Kto v ňom bude úspešnejší?
70:00
Predĺženie sa skončilo.
69:58
Surový vyhral dôležité vhadzovanie nad Sojčíkom čisto a záver si už postrážili hostia za bránkou.
69:47
Ešte jedno buly v pásme hostí, Dukla si vzala oddychový čas a tréner Oremus sa snaží niečo vymyslieť.
69:47
Cebák nabil Bezúchovi na pravý kruh, ten strieľal z prvej, Lukáš dobre zmenšil strelecký uhol a puk udržal.
69:02
Holenda sa snažil prekvapiť Bystričanov, zaviezol puk za bránku, ale tam ho nakoniec fyzicky lepšie stavaní hráči hostí získali.
67:40
Dlouhý zamestnal brankára ranou z ľavého kruhu, mierila rovno na stred, čo si Lukáš postrážil.
67:02
Po dlhšom čase si chytil puk aj Lukáš, ale po nahodení z diaľky to pre neho nebolo nebezpečné.
66:53
Faille sa snažil s pukom natlačiť až pred Valenta, ale ten ho nepustil v súčinnosti s obrancami do zakončenia, pre postavenie hráča v bránkovisku hostia pásmo stratili.
66:28
V predĺžení sú hostia lepším a aktívnejším tímom, ale ani Pretnarova strela od modrej nenašla recept na Valenta.
65:30
importantHohmann skvelým pasom z vlastnej tretiny vyslal Hrnku do samostatného úniku, útočník Bystrice sa snažil prestreliť Valenta, ten podržal svoj tím.
65:09
Lamper bol dôrazný pred bránkou, ale puk cez Valenta neprecedil.
64:14
Domáci v plnom počte.
63:37
Faille si z pravej strany potiahol puk pred bránkovisko, ale Valent jeho úmysel vystihol. Ešte 36 sekúnd presilovky hostí.
63:22
Hrnkov pokus skončil tesne vedľa trenčianskej brány, Valent potom kryl aj dorážku Hrnku po vyrazenej strele.
62:38
Hostia kombinovali, Bohunický hodil Hohmanna do bránky, takže hra bola prerušená a vykázaná do stredného pásma.
62:14
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (lavička – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).
62:14
importantPo ubránených snahách na oboch stranách Trenčania zle prestriedali, boli na ľade piati, čo rozhodcovia postrehli a posielajú ich do oslabenia.
60:26
Kubka nastreľoval puk od modrej, po teči brániaceho hráča končí na ochrannej sieti.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Aj druhý finálový zápas končí výsledkom 3:3. Aj dnes teda uvidíme predĺženie. Včera boli v nadstavenom čase pri hre 4 na 4 lepší hostia a vďaka tomu aj dosiahli rozhodujúci gól. Kto sa bude tešiť dnes?
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:57
Záverečné snahy Šveca na jednej strane, či Surového na druhej neboli úspešné.
59:01
Bartánus sa snažil pretečovať puk svojho obrancu, ktorý mieril cez všetky čiary, ale bolo to pred červenou, takže napriek jeho snahe icing.
58:05
importantPrvý trenčiansky útok to roztočil pred Lukášom a Radivojevič sa snažil upratať do bránky prihrávku Ölveckého. Brankár hostí so postrážil priestor pri žŕdke.
57:14
Bezúch z uhla neuspel, ale potom prihral dozadu na pravý kruh Sojčíkovi, ktorého strela prinútila Lukáša k zákroku.
56:33
56:33
goalTrenčín dal gól!
Z čistých šancí to nevyšlo, z menej nápadnej akcie áno, RADEK DLOUHÝ vyšiel s pukom spoza brány, vyslal ho naslepo spoza obrancu na bránku a Lukášovi prepadol do bránky.
Asistencie: Ondrej Mikula, Tibor Varga
56:05
importantStarosta strieľal spomedzi kruhov, odrazený puk potom ešte skákal popred bránu, ale neskončil tam, kde by ho Trenčania radi videli.
55:18
Opäť to bol Bohunický, kto zakončoval trenčiansku akciu, ale jeho strela z ľavého kruhu minula bránku.
54:44
Bystrický tím už si je vedomý toho, že má náskok a snaží sa najmä zodpovedne brániť. Dukla sa bude pokúšať o útoky, do plných to bude mať ťažké.
52:02
Zvýšená trenčianska útočná snaha, k strele sa dostal Bohunický, ale obetavo mu ju zblokoval Češík.
50:25
Varga podržal puk po prechode do pásma a počkal si na chvíľu, kedy ho mohol poslať nakorčuľovanému Bohunickému, ten potom prihrával pred bránu, kde však Bystričania puk zachytili.
48:15
48:15
goalBanská Bystrica dala gól!
Hostia nakoniec vyťažili zo svojej zvýšenej snahy, za bránkou zabojoval Asselin a posunul puk pred bránku, kde ERIC FAILLE z pravého kruhu prestrelil trenčianskeho brankára.
Asistencie: Guillaume Asselin, Guillaume Gelinas
48:09
Pokus Brittaina z uhla Valent schoval do lapačky, nechal tak spoluhráčov vystriedať, lebo hostia sa tlačili dopredu, posilnení vyrovnávajúcim gólom.
47:13
47:13
Bartánusova strela bola privysoká a odrazila sa od zadného mantinelu, Valent chcel puk prikryť a hodil sa po ňom rybičkou, lenže puk nezachytil a pre CASONA HOHMANNA to už bolo jednoduché, trafiť puk do odkrytej brány.
Asistencia: Marek Bartánus
46:06
Skalický si nakorčuľoval na prihrávku pred bránu, ale už bol príliš blízko pred Valentom, takže ho nedokázal oklamať.
45:55
Pokusy Gelinasa a Asselina boli zblokované.
45:16
Bubela spadol v strednom pásme po kontakte s Bezúchovou hojejkou, šanca pre hostí na vyrovnanie.
45:16
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bezúch – 2 min., podrazenie).
44:56
Bystričania v útoku, Surový chcel poslať puk pred bránku, ale nakoniec ho pri žrdke prikryl Valent.
44:37
Hostia v plnom počte.
44:19
importantÖlvecký dostal puk medzi kruhy, z otočky strieľal, ale Lukáš bol pripravený.
43:33
Hossa napriahol a z prvej trafil puk, ten bol však tečovaný nad bránu.
43:06
Rana Sojčíka z prvej, ale Lukáš mal voľný výhľad, takže nemal problém puk kryť.
42:37
Bartánusov jemný háčik v obrannom pásme potrestaný. Dukla dostala možnosť presilovky.
42:37
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Bartánus – 2 min., hákovanie).
41:35
Skalický napriahol pri pravom mantineli, ale trafil len bočnú časť brány.
40:55
Bezúch sa snažil dostať puk do útočného pásma, ale medzitým mu tam vletel v súboji Hossa, takže sa pískal ofsajd.
40:11
Kubkovu rozohrávku zmaril pri mantineli Starosta, puk sa odrazil mimo ľadovú plochu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Kým v prvej tretine boli aktívnejší a lepší domáci, druhá sa dlho vyvíjala v znamení tlaku Bystrice. Hostia však nedokázali prekonať Valenta a na druhej strane udreli hráči Dukly, presnou strelou sa presadil Sojčík. Pred treťou tretinou je však všetko naďalej otvorené.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:55
V závere tretiny mali viac aktivity na hokejkách hokejisti Dukly, ale nedostali sa k ohrozeniu brány.
38:46
Trenčanske snahy v útočnom pásme, ale brániaci hráči Bystrice umne vytláčali hráčov v červených dresoch k mantinelom, takže Lukáš nemusel zasahovať.
37:20
Valent pomohol svojim obrancom, vykorčuľoval za nahodeným pukom a odohral ho pred dobiedzajúcim útočníkom súpera.
36:53
Bystričania opäť zvýšili útočnú snahu, Bubela si vytvoril dobrú pozíciu medzi kruhmi, ale potom napálil puk povedľa brány.
35:43
Starostova rana od modrej sa poodrážala mimo brány, črtajúce sa prečíslenie 3 na 2 hosťom nevyšlo, naopak na druhú stranu mierili Trenčania, Sojčíkov pokus z pravého krídla schoval Lukáš.
35:24
Gól nakoniec nebol dosiahnutý, rozhodca po porade s videorozhodcom rozpažil.
35:24
Dlho sa študuje videozáznam, hráči čakajú na verdikt.
35:24
importantBačík zatiahol puk poza bystrickú bránu a nahodil ho do ohňa, puk sa po odrazoch dostal za chrbát brankára. Bol aj v bránke? Bude sa telefonovať.
34:53
Hostia počas presilovky ani raz nevystrelili, puk nahodili na Valenta až teraz spoza modrej, hra prerušená.
34:32
34:18
Dlouhého výborné bránenie, udržal veľa cenných sekúnd pre svoj tím.
33:43
Nepresnosti v bystrickej hre, Dukla sa aj vďaka nim dobre bráni.
33:19
Bystričania stratili pásmo hneď na úvod presilovky a zatiaľ sa márne snažia o návrat.
32:30
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Hossa – 2 min., sekanie).
32:27
Hostia vyhrali vhadzovanie a k strele sa dostal Skalický, ale nemieril presne tak, ako si predsavzal.
32:23
Hrnka vystihol prihrávku Trenčanov, skúsil z ľavej strany vystreliť, ale Starosta zblokoval puk na ochrannú sieť.
31:31
Snaha hostí o odpoveď, Kubkova rana bola ale zblokovaná nad plexisklo.
31:14
31:14
Nedáš, nedáš, nedáš – dostaneš. Inovované pravidlo teraz prinieslo gól v bystrickej sieti. Po tlaku a veľkých šanciach Baranov sa pustili dopredu aj Trenčania, ocitli sa dvaja proti jednému bekovi, Varga nabil na pravý kruh PETROVI SOJČÍKOVI a ten z prvej trafil pravý horný roh bystrickej brány.
Asistencia: Tibor Varga, Radek Dlouhý
30:24
Bačíkovi odskočil puk rovno k Bartánusovi, ten mieril sám pred bránu, ale nakoniec nevystrelil, lebo stratil kontrolu nad pukom.
29:51
importantDelisle prihral Asselinovi, ktorý mal dobrú parketu na ľavom kruhu, chcel strieľať čo najrýchlejšie, ale jeho pokus nemal takú presnosť, aby Valenta oklamal.
29:21
Radivojevičo náznak úniku si hostia postrážili, v protiútoku prenikol do pásma s pukom Kubka, jeho pokus z pravého kruhu stlmil Valent na hrudi.
28:41
importantPrečíslenie 2 na 1, Lamper ho riešil strelou z pravého kruhu, Valent vyrazil puk na ochrannú sieť.
28:21
Opäť sme videli dlhšiu pasáž, kedy vďaka dobrej fyzickej hre dokázali hostia držať Duklu v jej pásme, ale k ohrozeniu brány sa nedostali.
26:52
importantĎaľší tlak bystrického tímu, v pásme Dukly to teraz horelo. Najprv bol Bubela aktívnejší ako brániaci hráči a dokázal medzi kruhmi získať puk a ohroziť Valenta, potom po Delisleho strele od modrej Bortňák šikovne tečoval puk, Valent ho relfexívne zachytil betónom.
25:00
importantVeľká šanca Baranov. Skalický prihral pred odkrytú bránu Asselinovi v prečíslení 2 na 1, ale Valent sa bleskovo presunul k druhej žrdke a strelu kanadského hráča dokázal vyraziť betónom.
24:25
Dlouhý pálil síce z väčšej vzdialenosti, ale puk prešiel pomedzi brániacich hráčov na bránu, Lukáš ho dokázal pokryť.
23:25
Bystričania zatlačili, zavreli Duklu v jej pásme na dlhší čas, Mihálik nahadzoval puk do ohňa, kde to vrelo, ale Valent nakoniec prikryl a prerušil hru.
22:39
importantPrečíslenie 3 na 2 pre hostí, Hohmann prihral medzi kruhy do tandemu Ďatelinkoi, ale jeho strela úspešná nebola.
22:12
Mihálikov pokus od modrej sa odrazil od betónu brankára, obranca si ho takmer zrazil do brány. Nakoniec to Trenčania ustáli.
22:03
importantBohunickému odskočil puk pred vlastnou bránou, z čoho mohol vyťažiť Faille, ale jeho bekhendový pokus spomedzi kruhov bol nepresný.
21:35
Bystričania udržali puk pred dobiedzajúcimi hráčmi Dukly, ale potom vďaka nepresnej prihrávke spôsobili zakázané uvoľnenie.
20:51
Sádecký manévroval s pukom v útočnom pásme a dostal dosť priestoru, tak si potiahol na pravý kruh a vystrelil, trafil Lukáša do masky.
20:01
Začala sa druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
Opatrnejší záver tretiny z oboch strán, akoby už nik nechcel zariskovať a skúsiť pred prestávkou strhnúť vedenie na svoju stranu.
17:48
Failleho štipľavý pokus z pravého krídla narobil Valentovi problémy. Ale v spolupráci s obrancami situáciu ustál.
16:58
Hossova jedovka vypadla Lukášovi pred bránkovisko, Sádecký tam bol prvý, ale obranca mu ešte stačil do dorážky vložiť hokejku.
15:52
15:52
Deveaux chcel v útočnom pásme trafiť bystrického hráča, ale zrazil sa s vlastným spoluhráčom, čo viedlo k prečísleniu hostí, Bubela medzi kruhmi mieril len do žrdky, ale puk sa odrazil rovno pred brankára, dôrazný MAREK BARTÁNUS ho dostal do bránky.
Asistencie: Miloš Bubela.
15:23
Sojčík na jednej strane a o chvíľu Kubka na druhej neprestrelili brániacich hráčov.
13:38
Surový posielal puk pred bránku, ale jeho spoluhráči boli bránení.
13:00
Trenčania striedali kostrbato a chvíľu boli na ľade šiesti, rozhodcom to na ich šťastie ušlo.
12:44
12:22
Pri Starostovej strele od modrej mal Lukáš dobrý výhľad a bez problémov s si s ňou poradil.
12:09
Frühaufovu strelu tečoval pred bránkoviskom Deveaux, ale len do pripraveného brankára hostí.
11:23
Starostovu strelu z ľavého kruhu Lukáš udržal medzi betónmi.
11:01
Mikula sa snažil dostať s pukom pred Lukáša a zakončiť, ale obrancovia mu potom túto snahu spočítali niekoľkými údermi.
10:44
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Surový – 2 min., podrazenie).
10:44
Surový vzal puk Deveauxovi na útočnej modrej a následne vystrelil z pravého kruhu, Valent s obranou situáciu vyriešili, následne kapitán hostí fauloval v rohu klziska.
10:14
Sojčík sa dobre zorientoval pred bránkou, vylepšil pozíciu na strelu pre Hudeca, ale ten netrafil medzi kruhmi puk ideálne. Následne vznikla pred brankárom šarvátka, vylučovať sa nebude.
09:45
Asselin zachytil pri mantineli vyhadzovaný puk a okamžite ho poslal medzi kruhy Faillemu, tomu však strela z prvej nesadla.
08:11
Pretnarov pokus Valent vyrazil pred seba, následne Švec odohral do rohu klziska.
07:34
07:11
Túto presilovku Bystričania bránia veľmi dobre.
06:18
Prvá časť početnej výhody domácim nevyšla, nedokázali sa usadiť v pásme.
05:34
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Skalický – 2 min., hákovanie).
05:34
Hudeca fauloval pred trenčianskou bránou Sádecký. Druhá presilovka pre Duklu.
04:01
04:01
Pri Hossovej rane z prvej stál Deveaux pred Lukášom, ktorý tak len odrazil puk pred odkrytú bránu a tam sa presadil dorážkou TIBOR VARGA.
Asistencie: Marcel Hossa, Boris Sádecký
03:42
Frühaufova strela bola zblokovaná na ochrannú sieť.
03:37
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Delisle – 2 min., podrazenie).
03:31
Radivojevič podržal puk v útočnom pásme, prihral Bohunickému na pravý kruh, ten pálil mimo bránu.
03:01
01:52
Bubela pálil od modrej z prvej, Valent puk vyrazil betónom. Následne Bystričania stratili pásmo.
01:23
Nepresná Hohmannova strela z pravého kruhu.
01:00
Po úvodných striedaniach neprišlo k ohrozemiu brány, po jednom zo súbojov pri mantineli si roizhodca Baluška všimol faul domáceho hráča, prvá presilovka pre Bystricu.
01:00
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bezúch – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
00:01
Dukla Trenčín opäť v červených dresoch, s brankárskou jednotkou Michalom Valentom, hostia obliekli biele dresy, ich bránku bude hájiť Jan Lukáš.
Oba tímy dnes nastupujú v rovnakých zostavách, ako na včerajší prvý súboj. Trenčania teda budú mať k dispozícii aj Deveauxa a Hossu, ktorí boli včera vylúčení do konca stretnutia.

Dukla Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bezúch, Sádecký, Marcel Hossa – T.Varga, R.Dlouhý, O.Mikula – D.Hudec, J.Švec, Deveaux – Gašparovič

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, Gelinas, Gabor, J.Brejčák – Hrnka, Surový, Lamper – Hohmann, Bubela, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Bortňák, Češík, Brittain

Rozhodca: Baluška, Štefík – Tvrdoň, Výleta.
Prvý zápas finálovej série vyhrali Bystričania. Dukla dokázala trikrát dotiahnuť náskok hostí, na 3-3 vyrovnávala minútu pred koncom, ale Barani išli za víťazstvom aj v predĺžení, kedy sa podarilo Gelinasovi rozhodnúť. Zámorský obranca nazbieral v zápase tri body (2+1).

Trenčania dohrávali stretnutie bez dvoch hráčov. Deveaux dostal dva desaťminútové tresty počas pobytu na trestnej lavici, Hossa zasiahol do hlavy Lampera. Bystrický útočník zápas dohral, takže trenčiansky strelec zrejme nedostane dodatočný trest.

Fakty prvého zápasu:

HK Dukla Trenčín – HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:4 pp (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1)
Góly: 16. Sojčík (Radivojevič, Mikula), 50. Radivojevič (Starosta, Mikula), 59. Starosta (Radivojevič) – 8. Gelinas (Asselin, Faille), 38. Faille (Gelinas, Hrnka), 53. Asselin (Brejčák, Češík), 66. Gelinas (Lamper). Rozhodovali: Stano, Kubuš – Výleta, Šefčík, vylúčení: 5:7 na 2 min., navyše Deveaux 10 + DKZ za nešportové správanie, Hossa 5 + DKZ napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 6150 divákov.
/stav série 0:1/

Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bezúch, Sádecký, Marcel Hossa – Varga, Dlouhý, Mikula – Hudec, Švec, Deveaux – Gašparovič

Ban. Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, Gelinas, Gabor, Brejčák – Hrnka, Surový, Lamper – Hohmann, Bubela, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Bortňák, Češík, Brittain
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Banská Bystrica smeruje k obhajobe, v Trenčíne vyhrala aj druhý zápas