Mladým Slovákom úvodný zápas na MS nevyšiel, podľahli Fínom

Sportnet|19. apr 2018 o 00:00

Slovenskí mladíci prehrali s Fínskom 2:5.

MS do 18 rokov - B-skupina:

Slovensko - Fínsko 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Góly: 33. Okuliar (Čajkovič, Kováčik), 37. Čajkovič (Kňažko, Kováčik) - 2. Aaltonen (Nevasaari, Lundell), 31. Nordgren (Lundell, Utunen), 40. Lundell (Tanus, Utunen), 56. Utunen (Lundell, Tanus), 60. Kotkaniemi (Nordgren). Rozhodovali: Alarie (Kan.), Mollard (Švaj.) - Chaput (Kan.), Šišlo (Rus.), vylúčenia: 7:5, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0.

SR: Hlavaj - Dlugoš, Turan, Ilenčík, Kňažko, Zekucia, Bučko, Česánek, Hudec - Džugan, Sojka, Mrázik - Okuliar, Kováčik, Čajkovič - Zubek, Ferenyi, Tkáč - Sarvaš, Paulíny, Čederle

Fínsko: Annunen - Thomson, Utunen, Salmela, Nousiainen, Kokkonen, Honka - Kotkaniemi, Nordgren, Kakko - Killinen, Ranta, Tanus - Aaltonen, Lundell, Nevasaari - Hirvonen, Moilanen, Petman

<>

ČEĽABINSK. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov odštartovali svoje účinkovanie na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Rusku prehrou.

Vo štvrtkovom úvodnom zápase v B-skupine síce dokázali zmazať dvojgólové manko, ale napokon podľahli v Čeľabinsku rovesníkom z Fínska 2:5. Severania dali až tri z piatich gólov v presilovke.

Zverenci trénera Viliama Čacha prehrávali už od 2. minúty po góle Leeviho Altonena. V polovici stretnutia zvýšil v presilovke na 2:0 pre Fínov Niklas Nordgren, ale ani tento stav Slovákov nezlomil.

Ďalší program zápasov Slovenska:

piatok 20. apríla od 16.30 h: Slovensko - Česko

nedeľa 22. apríla od 16.30 h: Slovensko - Francúzsko

utorok 24. apríla od 16.30 h: Slovensko - Rusko

Vzápätí totiž znížil Oliver Okuliar na 1:2 a v 37. minúte sa v početnej výhode postaral o vyrovnanie Maxim Čajkovič.

Severania však dokázali svoju výraznú streleckú prevahu (37:21 na strely) pretaviť v tretí presný zásah, ktorý strelil na konci druhej tretiny Anton Lundell.

Čajkovič sa potom dostal do dvoch veľkých šancí, ktoré ale nedokázal premeniť, naopak Fíni podčiarkli v tretej tretine svoje víťazstvo ešte dvoma gólmi.

Mladí Slováci tak nedokázali Fínom odplatiť vlaňajšiu prehru, keď im rovnako v úvodný deň MS podľahli 4:5. Ďalší zápas na šampionáte odohrajú v piatok o 16.30 SELČ proti Česku.

Hlas (zdroj: SZĽH):

Viliam Čacho (tréner SR "18“): "Máme zmiešané pocity. Na jednej strane pri sile a korčuliarskej kreativite Fínska sme v obrannej fáze hry počínali naozaj veľmi dobre. Čo nás mrzí, je to, že sme dostali tri góly v oslabení a najmä to, že sme vôbec mali až sedem vylúčení. Myslím si, že práve tam bol náš kameň úrazu. Keby sme boli mali troch či štyroch vylúčených, tak zo zápasu odchádzame možno s bodíkom.“

Samuel Kňažko (obranca SR "18"): "V prvých desiatich minútach sme hrali ustráchane, zoznamovali sme sa s prostredím. Neskôr sa náš výkon začal zlepšovať, mali sme aj šance, ale Fíni dali gól z presilovky a potom aj druhý. Neskôr sa nám podarilo vyrovnať, ale asi 5 sekúnd pred koncom druhej tretine sme dostali tretí gól. Ešte raz sme chceli vyrovnať a aj vyhrať, ale Fínom sa podarilo dať gól 5 minút pred koncom a na to sme už nevedeli reagovať. Najväčšia fínska zbraň v presilovkách je neustály pohyb, z toho dávajú góly."

Maxim Čajkovič (útočník SR "18"): "Hrali sme dobre až na prvých 10 minút. Náš výkon sa zlepšoval počas zápasu. Som spokojný, ale musíme hrať lepšie, keď chceme víťaziť. Mentálne sme silní, vraveli sme si, že náskok Fínov nás nesmie položiť, z 0:2 sme vyrovnali na 2:2. Hrali sme však veľakrát v oslabení a to bolo rozhodujúce."

Ďalšie výsledky:

B-skupina:

Rusko - Francúzsko 7:1 (4:0, 2:0, 1:1)
Góly:
7. Kizimov (Žabrejev, Romanov), 9. Išchakov (Marčenko, Morozov), 14. Zamula (Podkolzin, Michajlov), 14. Marčenko (Galeňuk), 34. Michajlov (Podkolzin, Ochoťjuk), 35. Zavgorodnij (Galeňuk, Žuravľjov), 48. Morozov (Marčenko) - 59. Dube (Bruche, Quattrone

A-skupina:

Švédsko - Švajčiarsko 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly:
16. Berggren, 30. Berggren (Gustafsson), 32. Berggren (Boqvist) - 31. Sopa (Wetter)

Kanada - USA 6:4 (1:1, 3:1, 2:2)
Góly:
16. Lafreniere (Dellandrea), 27. Foudy, 31. Bahl (Noel, Hillis), 39. Lavoie (McShane), 52. Lavoie (Foudy, McIsaac), 60. Thomas (Bahl) - 5. Farabee (Caufield, Wise), 25. Wahlstrom (Gruden, Hughes), 47. Wahlstrom (York, Hughes), 50. Hughes (Gruden)

Tabuľka:

1.Kanada110006:43
2.Švédsko110003:13
3.Bielorusko000000:00
4.USA100014:60
5.Švajčiarsko100011:30

Online prenos: Slovensko - Fínsko (hokej, MS v hokeji do 18 rokov 2018, základná skupina)

Majstrovstvá sveta U18 Skupina B 2017/2018
19.04.2018 o 12:35
Slovensko
2:5
(0:1, 2:2, 0:2)
60' minúta
Fínsko
Góly a asistencie: 33. Okuliar (Čajkovič, Kováčik), 37. Čajkovič (Kňažko, Kováčik) – 2. Aaltonen (Nevasaari, Lundell), 31. Nordgren (Lundell, Utunen), 40. Lundell (Tanus, Utunen), 56. Utunen (Lundell, Tanus), 60. Kotkaniemi (Nordgren).
Ďakujeme za pozornosť, dnešným zápasom vás sprevádzal Tomáš Lengyel. Rovnako to bude aj v zajtrajšom súboji proti Česku.
Slovenskí mladíci sa napriek prehre nemusia hanbiť za výkon proti Fínom. V niektorých fázach zápasu boli favoritovi vyrovnaným súperom a dlho sa držali v hre o body. Nádej stratili až v posledných minútach stretnutia. Chuť si môžu napraviť už zajtra o 16:30, keď nastúpia proti Česku.
Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov odštartovala účinkovanie na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie prehrou s Fínskom. Strieborní medailisti z predchádzajúcich MS boli jasnými favoritmi a v polovici zápasu si vytvorili dvojgólové vedenie vďaka presným zásahom Aaltonena a Nordgrena. Slováci však rýchlo zareagovali a po góloch Okuliara s Čajkovičom bolo vyrovnané. Suomi ale vo zvyšku stretnutia ukázali kvalitu najmä v presilovkách a výsledok upravili vo svoj prospech. Tesne pred druhou sirénou skóroval Lundell, v treťom dejstve sa presadil Utunen a strelou do prázdnej brány spečatil fínske víťazstvo Kotkaniemi.

Strely na bránu: 21 – 37.
59:32
59:32
goalFínsko dalo gól! Je rozhodnuté. Matej Ilenčík sa dostal pod tlak na modrej čiare, pustil cez seba dvojicu súperov a tí v nájazde na prázdnu bránu nemohli zaváhať. Do odkrytej siete namieril JESPERI KOTKANIEMI. Asistencia: Niklas Nordgren.
59:14
Bude sa vhadzovať pred fínskym brankárom Justusom Annunenom, pretože jeho spoluhráči vytvorili zakázané uvoľnenie.
58:45
Slovákom sa teraz nedarí usadiť v útočnom pásme. Musia bojovať o puk vo vlastnom obrannom pásme a strácajú sekundy.
57:50
Nepríjemné nahodenie Mateja Ilenčíka od modrej čiary nevidel brankár Annunen a puk pravdepodobne zastavila žŕdka, pretože rozhodca rozpažil.
57:32
Fínski mladíci si pomohli zakázaným uvoľnením, a tak sa musia opäť presťahovať pred gólmana Justusa Annunena.
57:05
importantViliam Čacho si zobral oddychový čas necelé tri minúty pred koncom tretiny. Jeho zverenci získali útočné pásmo a skúsia hru bez brankára.
57:05
Nicolas Ferenyi prešiel cez modrú čiaru do útočného pásma, no jeho prihrávku zblokoval fínsky obranca mimo ľadovej plochy.
55:55
Slovensku zostávajú na prípadné vyrovnanie už iba štyri minúty. Paradoxne, v tretej tretine sú hokejisti s dvojkrížom na hrudi strelecky aktívnejší ako ich súper, ale prehrávajú opäť o dva góly.
55:18
55:18
goalFínsko dalo gól! Vicemajstri sveta využili tretiu presilovku v zápase a približujú sa k víťazstvu. Kapitán TONI UTUNEN trafil od modrej čiary presne k žŕdke a Hlavaj sa naťahoval márne. Asistencie: Anton Lundell, Kristian Tanus.
55:00
Slováci úspešne zvládajú oslabenie v závere tretej tretiny. Do jeho konca zostáva už iba pol minúty.
54:05
Puk je momentálne za fínskou bránou. Suomi stratili približne štvrtinu z presilovky a musia zakladať novú akciu.
53:37
Ešte pred ofsajdovým verdiktom rozhodcovia signalizovali vylúčenie. Maxim Čajkovič odišiel na trestnú lavicu za seknutie.
53:37
Prerušenie je na svete. Fínom nevyšiel prechod do útočného pásma, urobili ofsajd, a tak nasleduje posledná reklamná prestávka.
53:10
Momentálne to vyzerá tak, že fínsky výber pokračuje v presilovke. Slováci by potrebovali prerušiť hru a prestriedať.
52:30
importantObrovská šanca Fínov. Leevi Aaltonen sa natlačil z pravej strany pred slovenskú bránu, rozkýval Hlavaja, ale ten v pravý čas vykopol betón.
52:06
Slovenskí hokejisti zvládli oslabenie v dôležitej fáze zápasu. Do konca tretiny zostáva už iba necelých osem minút, počas ktorých môžu vyrovnať stav.
51:10
Anttoni Honka neudržal puk na útočnej modrej čiare. Fíni prišli o výhodu pásma a volia radšej striedanie.
50:13
Fínsky hráč sa vrátil späť na ľad, takže Slováci momentálne musia odolávať početnej prevahe súpera.
50:06
Z prílišnej snahy slovenského tímu vyplynul útočný faul. Dominik Sojka nedovolene držal protihráča a odchádza na trestnú lavicu.
50:00
Druhá polovica presilovka je zo slovenskej strany oveľa lepšia. Zverenci trénera Čacha sa držia v útočnom pásme a aktívne zakončujú.
49:15
Ubehla viac ako minúta zo slovenskej presilovky a Justus Annunen nemusel vytiahnuť jediný vážny zákrok.
48:34
Jesperi Kotkaniemi unikol v oslabení po ľavom krídle, nenechal sa zastaviť dvoma slovenskými obrancami, ale jeho strela skončila vysoko nad bránou.
48:13
Konsta Hirvonen si pomohol faulom v útočnom pásme po vyhranom buly a odpyká si dve trestné minúty za nedovolené bránenie.
47:46
Fíni sú mimoriadne rýchli a sú takmer vždy skôr pri puku. Slováci sa preto musia orientovať na defenzívne činnosti.
46:57
Justus Annunen úspešne zakročil po nahodení od modrej čiary a puk radšej schoval. Po prerušení hry nasleduje reklamná prestávka.
46:25
Kaapo Kakko prihrával pred prázdnu bránu voľnému spoluhráčovi, ale ten v kľúčovom momente spadol na ľad a nedokázal vystreliť.
45:40
Róbert Džugan sa zamotal s pukom vo vlastnom obrannom pásme a poriadne zavaril spoluhráčom. Fíni tlačia Slovákov.
44:35
Oliver Turan a Ville Petman sa vrátili späť na ľadovú plochu. Vo štvorici boli nebezpečnejší slovenskí hokejisti.
44:00
importantMaxim Čajkovič spálil dve nádejné príležitosti. Najskôr trafil strelou z prvej iba betón Justusa Annunena a potom v situácii dvoch proti jednému minul bránu.
43:40
V hre štyroch proti štyrom je to zatiaľ opatrné. Ani jeden tím nedokáže využiť viac priestoru vo svoj prospech.
42:35
Rozhodcovia vylučujú na oboch stranách. Oliver Turan dostal dve minúty za podrazenie a Ville Petman inkasoval rovnaký trest za filmovanie.
41:56
Hlavný rozhodca nechtiac zablokoval slovenského hráča a vytvoril prečíslenie Fínov. Rýchly brejk však nepriniesol strelu do priestoru brány.
41:10
Alexander Zekucia vyskúšal pozornosť Justusa Annunena strelou zo stredného pásma. Fínsky brankár puk zrazil do rohu klziska.
40:24
Samuel Hlavaj musel riešiť nepríjemnú situáciu pred vlastnou bránou. K dorážke sa tlačil Jesperi Kotkaniemi, ale slovenský gólman puk včas ukryl v lapačke.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Mladí Slováci stále bojujú o body v zápase proti Fínsku. V druhej tretine bol lepší výber Suomi, ktorý vďaka dorážke Nordgrena vyhrával už o dva góly. Slováci však rýchlo znížili presnou strelou Okuliara a v presilovke dokonca vyrovnal Čajkovič. Tesne pred odchodom do šatní však prišiel faul slovenského kapitána Džugana, ktorý potrestal Lundell a poslal Fínov opäť do tesného vedenia.

Strely na bránu: 10 – 29.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:08
39:08
goalFínsko dalo gól! Slovenský kapitán sa veľmi rýchlo vrátil na ľad. ANTON LUNDELL dostal prihrávku pred bránu, na prvýkrát trafil iba Hlavaja, ale z pohotovej dorážky už skóroval. Asistencie: Kristian Tanus, Toni Utunen
38:43
Hra bola prerušená napokon preto, že Róbert Džugan fauloval. Slovenský kapitán dostal dvojminútový trest za hákovanie.
38:43
Momentálne vidíme viacero nepresností na oboch stranách. Preto Samuel Hlavaj radšej prikryl puk a upokojil hru.
37:12
Samuel Hlavaj vyhodil puk spoza brány až na ochrannú sieť, ale tečoval ho jeden fínsky hokejista, takže sa nebude vylučovať.
36:40
Slovenskí hokejisti vyťažili z minima maximum a nabrali aj útočné sebavedomie. Nesmú však zabudnúť na defenzívu, pretože doteraz boli pod fínskym tlakom.
36:02
36:02
goalSlovensko dalo gól! Využitú presilovku vidíme aj na opačnej strane a je vyrovnané. Samuel Kňažko sa drzo natlačil pred fínsku bránu, zblízka ešte neuspel, ale dorážka MAXIMA ČAJKOVIČA prešla za chrbát Annunena. Asistencie: Samuel Kňažko, Kristián Kováčik.
35:42
Lenni Killinen urobil úplne zbytočný útočný faul za slovenskou bránou, keď si pomohol hákovaním a daroval súperovi presilovku.
35:20
Slováci hrajú v defenzíve jednoducho a zbytočne nevymýšľajú komplikované prihrávky. Aj vďaka tomu sú stále v hre o body.
34:29
Konsta Hirvonen nepríjemne vystrelil švihom z ľavého krídla. Samuel Hlavaj jeho pokus vytlačil až na ochrannú sieť.
33:36
Suomi rýchlo reagujú a chcú si poistiť tesný náskok. Ich aktivitu však prerušil ofsajd, ktorých vyrobili v tomto zápase už neúrekom.
33:00
Slovenská reprezentácia vystrelila v druhej tretine iba trikrát, pričom v prvých dvoch prípadoch išlo skôr o propagačné pokusy. Tretí ale skončil v sieti.
32:19
32:19
goalSlovensko dalo gól! Zverenci Viliama Čacha zužitkovali brejkovú situáciu a znížili manko. OLIVER OKULIAR dostal presnú prihrávku do brejku, z ľavého kruhu vystrelil pod brvno a Justus Annunen nemal nárok. Asistencie: Maxim Čajkovič, Kristián Kováčik.
31:38
Samuel Hlavaj neudržal strelu spomedzi kruhov a Fíni sa ihneď snažili o dorážku. V koncovke však mali problémy so spracovaním puku.
31:00
Fíni sa po druhom góle uvoľnili a chcú pokračovať v ofenzívnej hre. Z ľavého krídla zakončoval Ville Petman, ktorého zrazenú strelu nedokázal Hlavaj skrotiť.
30:23
goalFínsko dalo gól! Po využitej presilovke Suomi zvyšujú náskok. Odrazený puk si našiel pred odkrytou bránou úplne voľný NIKLAS NORDGREN a pohodlne ho poslal do siete. Asistencie: Anton Lundell, Toni Utunen.
30:00
Mladí Slováci sa dokázali oslobodiť vyhodením puku aspoň do stredného pásma a časť brániacej sa štvorice mohla vystriedať.
29:28
Nicolas Ferenyi dohral pri mantineli Jesperiho Kotkaniemiho a inkasoval dve trestné minúty za nedovolené bránenie.
28:43
Toni Utunen spadol za slovenskou bránou a priľahol puk. Rozhodcovia prerušili hru a nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.
28:07
Fínski hokejisti majú v ostatných minútach problémy a robia zbytočné chyby. Opäť ich zastavil v postupe dopredu ofsajd.
27:30
Slováci po buly v útočnom pásme vybojovali puk a dostali sa k strele. Od modrej čiary skúšal šťastie obranca Marcel Dlugoš.
27:09
Severanov zastavil v rozlete technický priestupok. Krátko po ofsajde sa dopustili zakázaného uvoľnenia.
26:46
Fíni v druhej tretine pridali a Slovákom takmer vôbec neponúkajú puk. Na konto favorita však nepribúdajú šance, takže striedačka Suomi je stále v pohotovosti.
25:50
Kaapo Kakko nabral rýchlosť na pravom krídle, natlačil sa pred slovenskú bránu, no z tesnej blízkosti trafil iba pripraveného Hlavaja.
25:18
Ďalšia nepresná prihrávka naslepo z dielne slovenského výberu. Oliver Okuliar vytvoril zakázané uvoľnenie.
24:20
Slováci chceli zaútočiť v situácii dvoch proti dvom, ale Róbert Džugan prihrával za seba naslepo do miesta, kde nikto nebol.
23:33
Samuel Hlavaj signalizoval po zákroku zdravotné problémy. Prišiel sa naňho pozrieť slovenský lekár, ale bude pokračovať ďalej.
23:33
Úvod prostredného dejstva patrí Fínom, ktorí trávia veľa času v útočnom pásme. Samuel Hlavaj teraz musel vyriešiť strelu Jesperiho Kotkaniemiho spomedzi kruhov.
22:40
Slovenskí hokejisti získali puk do svojej moci, pretože Fíni sa vystavili do ofsajdu a počas jeho signalizácie radšej vystriedali.
21:46
Mikko Kokkonen nedokázal ohroziť slovenskú bránu. Jeho strela od modrej čiary bola zblokovaná ešte ďaleko pred Hlavajom.
20:37
Konsta Hirvonen sa dostal do tesnej blízkosti slovenskej brány. Jeho strela z uhla skončila na pripravenom Samuelovi Hlavajovi.
20:04
Marcel Dlugoš po štyroch sekundách naskočil späť na ľadovú plochu. Slováci zvládli aj druhé oslabenie v zápase.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehráva v úvodnom zápase svetového šampionátu s Fínskom 0:1, ale je pozitívne, že s favoritom drží krok. Zverenci Viliama Čacha doplatili na slabý úvod, keď sa nechali zatlačiť a už v druhej minúte nepokryli Leeviho Aaltonena, ktorý otvoril skóre. V ďalšom priebehu úvodnej tretiny Slováci vyrovnali hru a mali aj jednu šancu na vyrovnanie. Okuliar však v nájazde na Annunena nemieril presne a jeho spoluhráči následne nevyužili ani dve presilovky.

Strely na bránu: 6 – 13.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:22
Fíni si nerozumeli pri prechode do útočného pásma a vyprodukovali ofsajd. Do konca úvodnej tretiny zostáva už iba tridsaťosem sekúnd.
18:50
Dobrá práca slovenských hokejistov v obrannom pásme, kde získali puk pri mantineli a rýchlo ho vyhodili cez všetky čiary až za Annunena.
18:04
Rozhodcovia boli teraz zbytočne prísni. Marcel Dlugoš si robil poriadok pred bránou a za atak na fínskeho súpera dostal dve trestné minúty.
18:04
Samuel Hlavaj radšej prikryl nahodený puk zo stredného pásma. Pred slovenskou bránou sa potom strhla menšia šarvátka.
17:17
Samuel Kňažko vybojoval puk pri ľavom mantineli, ale nemal dostatočnú rýchlosť a jeho následná prihrávka nikoho nenašla.
16:24
Slováci teraz úspešne vytlačili svojho súpera z útočného pásma až za bránu. Preto mohli odísť na striedačku.
15:30
Slovenskí hokejisti oproti úvodu vyrovnali hru, ale stále sú aktívnejší Fíni. Hráči zo severu Európy ohrozili Hlavaja už jedenástimi strelami.
14:04
Ani druhá slovenská presilovka nepriniesla výraznejšiu šancu zverencov Viliama Čacha. Fíni preto stále vedú o jeden gól.
13:10
Čajkovičova snaha sa opäť skončila na dobre blokujúcich fínskych hokejistoch. Oba tímy striedajú svoje špeciálne formácie.
12:36
Maxim Čajkovič si urobil pozíciu na streľbu z ľavého kruhu, no trafil iba Fína pred sebou. Následná dorážka z pravej strany nebol presná.
12:04
Rozhodcovia opäť vylučujú za rovnaký prehrešok. Na lavicu hanby putuje Ville Petman, ktorý si odpyká tímový trest za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.
11:57
V závere oslabenia chcel zaútočiť Oliver Okuliar, ale cez fínskeho beka neprešiel. Slováci hrajú v pätici.
11:20
Kristian Tanus zakončoval nebezpečne z prvej, no puk nezasiahol dobre a jeho pokus minul slovenskú bránu.
10:40
Fínski mladíci výborne kombinujú v presilovke, ale trochu váhajú so streľbou a Samuel Hlavaj nemusel vyťahovať žiaden zákrok.
09:57
Slováci sa budú prvýkrát brániť, pretože zle vystriedali a hrali v šestici. Na trestnú lavicu odišiel Daniel Vladimír Tkáč.
09:36
Róbert Džugan sa nedokázal zbaviť fínskeho protihráča, prihrával na modrú čiaru voľnému Oliverovi Turanovi, ale ten nespracoval puk.
09:00
Jesperi Kotkaniemi sa chcel pohrať so slovenským obrancom. Dvakrát po sebe si ho obhodil pomocou bránkovej konštrukcie, ale potom nič nevymyslel.
08:10
08:10
Po šanci Olivera Okuliara Slováci pokračovali v útočnej aktivite a ešte preverili Annunena. Fínsky brankár prerušil hru a mohol si oddýchnuť počas reklamnej prestávky.
07:45
importantObrovská šanca Slovákov. Oliver Okuliar sa rútil sám na fínskeho brankára, zvolil rýchlu kľučku do forhendu, ale Annunen puk na poslednú chvíľu vyrazil.
06:50
Samuel Hlavaj pomohol spoluhráčom. Po mantineli úspešne vyhodil puk až do neutrálnej zóny, kde ho získali Fíni.
05:54
Slovenská presilovka je na konci a Salmela sa mohol vrátiť späť na ľadovú plochu. Fínska defenzíva nemala veľa práce.
05:10
Maxim Čajkovič solídne vystrelil od modrej čiary, ale jeho pokus bol zblokovaný. Odrazený puk si našiel Kristián Kováčik, ktorý preveril fínskeho gólmana.
04:30
Róbert Džugan nepresne prihrával na modrej čiare a stratil puk. Fíni ho získali a vyhodili až za slovenskú bránu.
03:54
Slovenskí hokejisti dostanú výhodu presilovky. Na trestnú lavicu putoval fínsky obranca Santeri Salmela za hákovanie.
03:36
Nepresnú rozohrávku fínskej obrany zachytil Oliver Okuliar, ale nebol dobre postavený a napokon ani len neohrozil bránu súpera.
02:40
Fínski mladíci pokračujú v útočnom snažení. Slováci hrajú v obrannom pásme jednoducho a snažia sa rýchlo dostať puk ďaleko od Hlavaja.
01:50
01:50
01:50
goalFínsko dalo gól! Favorit ide rýchlo do vedenia. Pred slovenskou bránou zostal nepokrytý LEEVI AALTONEN, ktorý si našiel odrazený puk a na dvakrát ho poslal za bezmocného Samuela Hlavaja. Asistencie: Arttu Nevasaari, Anton Lundell.
01:34
Maxim Čajkovič neprešiel cez útočnú modrú čiaru. Pri prechode do pásma dostal tvrdý hit a vystavil spoluhráčov do ofsajdu.
01:00
Suomi si vytvorili tlak a snažia sa strieľať z každej pozície. Slovenský brankár Hlavaj predviedol viacero úspešných zásahov.
00:20
Fíni hrajúci v tmavomodrých dresoch vyhrali úvodné buly a usadili sa v útočnom pásme. Slováci v bielom sa musia brániť.
00:01

Slovensko: Hlavaj (Vyletelka) – Dlugoš, Turan, Ilenčík, Kňažko, Zekucia, Bučko, Česanec, Huděc – Sojka, Džugan (C), Mrazík – Okuliar, Kováčik (A), Čajkovič – Zůbek, Ferenyi, Tkáč – Sarvaš (A), Paulíny, Čederle.

Fínsko: Annunen (Huhtamaa) – Thomson, Utunen (C), S. Salmela (A), Nousiainen, Kokkonen, Honka – Kotkaniemi, Nordgren, Kakko – Killinen, Ranta, Tanus (A) – Aaltonen, Lundell, Nevasaari – Hirvonen, Moilanen, Petman.
Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu z úvodného zápasu majstrovstiev sveta hokejistov do 18 rokov. V ruskom Čeľabinsku si zmerajú sily výbery Slovenska a Fínska.

Slovensko vlani predvádzalo výborné výkony na domácom svetovom šampionáte, kde siahalo na postup medzi štvoricu najlepších. V priebehu dvanástich mesiacov však došlo ku kompletnej obmene kádra, a tak nebude mať hlavný tréner Viliam Čacho jednoduchú úlohu. Základným cieľom hokejistov spod Tatier bude postup do štvrťfinále, kde by sa podľa papierových predpokladov mali prebojovať cez Francúzsko. V dueloch proti Fínsku, Česku a Rusku nebudú favoritmi. Slováci odohrali pred štartom turnaja štyri prípravné duely, v ktorých dvakrát prehrali a dvakrát vyhrali. V dejisku šampionátu podľahli Kanade 0:5 a ešte pred odchodom do Ruska prehrali s Rakúskom 2:5. Slovenskí mladíci porazili iba Maďarov, dvakrát 3:1.

Fínsko pred rokom bojovalo o zlato, ale napokon sa muselo uspokojiť s finálovou prehrou proti Spojeným štátom americkým. Suomi pricestovali do Čeľabinsku s kádrom, ktorý je vytvorený predovšetkým z domácich zdrojov a dopĺňa ho iba jediný hokejista pôsobiaci v zámorskej USHL. Viacerí hráči však nastupujú pravidelne v seniorských súťažiach a majú bohaté skúsenosti z najvyššej fínskej ligy. Medzi najväčšie osobnosti v tíme patria útočníci Jesperi Kotkaniemi a Sampo Ranta alebo obranca Toni Utunen. Práve títo hokejisti by mohli potiahnuť Fínov za štvrtou medailou z MS do 18 rokov v rade.

Slovensko a Fínsko hrali proti sebe aj pred rokom. V základnej skupine vtedy uspeli hráči zo severu Európy, ktorí triumfovali tesne 5:4. Odvtedy sa stretli tieto dve reprezentácie ešte dvakrát. Na Hlinkovom memoriáli vyhrali Fíni 6:1 a na prípravnom turnaji v decembri ešte jasnejšie 11:4.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Mladým Slovákom úvodný zápas na MS nevyšiel, podľahli Fínom