Slovenská osemnástka odohrala skvelý domáci šampionát.
Slovenská osemnástka odohrala skvelý domáci šampionát. (Autor: TASR)
Sportnet|20. apr 2018 o 00:00

Reprezentanti do 18 rokov v derby vyhrali 5:2.

MS v hokeji do 18 rokov - B-skupina:

Slovensko - Česko 5:2 (4:1, 1:1, 0:0)

Góly: 5. Mrázik, 7. Mrázik (Dlugoš, O. Turan), 14. Džugan (Čajkovič, Čederle), 15. Čajkovič (Bučko), 33. Okuliar (Čajkovič) - 9. Lauko (Klejna), 32. Plášek ml. (Zábranský, Střondala)

Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Anderson, Holm - Kovacs, Nordlander

Slovensko: Hlavaj - Dlugoš, O. Turan, Ilenčík, S. Kňažko, Zekucia, Bučko, Česanec, S. Hudec - Sojka, Džugan, Mrázik - O. Okuliar, K. Kováčik, Čajkovič - Ferenyi, A. Paulíny, V. D. Tkáč - J. Sarvaš, Zubek, Čederle

Česko: L. Dostál (15. D. Dvořák) - Dajčar, Zábranský, Malík, Klejna, Doktor, Adámek - Pekař, Blümel, Kvasnica - Jeník, Plášek ml., Střondala - Gajarský, Lauko, Čajka - Sklenář, Kropáček, Teplý

Tabuľka B-skupiny:

1.Fínsko2000012:26
2.Rusko100007:13
3.Slovensko210017:73
4.Česko100012:50
5.Francúzsko200021:140

ČEĽABINSK. Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov porazila Českú republiku 5:2 vo svojom druhom zápase základnej B-skupiny na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Rusku.

Slovákom vstup do šampionátu nevyšiel, vo štvrtok podľahli fínskym rovesníkom 2:5. Pre Čechov to bol prvý zápas na turnaji.

Skóre stretnutia otvoril už v 5. minúte Michal Mrázik a na svoj gól nadviazal už o dve minúty, keď sa presadil znovu. V 9. minúte síce znížil Jakub Lauko, ale slovenskí hokejisti pokračovali v nečakanej dominancii a ešte v prvej tretine skórovali aj Róbert Džugan a Maxim Čajkovič.

V polovici stretnutia znížil Karel Plášek, už o minútu však vrátil Slovákom trojgólový náskok Oliver Okuliar, ktorý zároveň stanovil konečný rezultát.

Slováci svoj najbližší zápas na šampionáte odohrajú v nedeľu proti Francúzsku od 16.30 h SELČ.

Hlas:

Viliam Čacho (tréner SR "18"): "Bol to veľmi náročný a odbojovaný zápas. Mali sme v nohách stretnutie s Fínmi, kde sme takisto podali veľmi dobrý výkon. Súper, naopak, nastúpil oddýchnutý, pretože Česi mali včera deň voľna. Trochu sme sa toho obávali, ale do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Pomohla nám aj presilovka, v ktorej sme dali dva góly, čo mužstvo nakoplo. Celý tím sa dnes prezentoval skutočne obrovskou bojovnosťou, najmä v závere druhej a v celej tretej tretine."

Ďalší zápas A-skupiny:

Kanada - Bielorusko 8:3 (5:2, 1:0, 2:1)

Góly: 2. McBain (Noel), 3. Lavoie (Wouters), 3. Lafreniere (Thomas, Byram), 13. McIsaac (Hillis, McShane), 13. Noel (Veleno, McBain), 37. Foudy (McShane, Robertson), 45. Noel (Veleno, McBain), 51. Dellandrea (Lafreniere) - 2. Usov (Škrabov), 7. Protas (Kazjanin), 41. Masilevič (Pyškajla)

Online prenos: Slovensko - Česko (hokej, MS v hokeji do 18 rokov 2018, základná skupina)

Majstrovstvá sveta U18 Skupina B 2017/2018
20.04.2018 o 16:30
Slovensko
5:2
(4:1, 1:1, 0:0)
60' minúta
Česko
Góly a asistencie: 5. Mrazík, 7. Mrazík (Dlugoš, Turan), 14. Džugan (Čajkovič, Čederle), 15. Čajkovič (Bučko), 33. Okuliar (Čajkovič) – 9. Lauko (Klejna), 32. Plášek ml. (Zábranský, Střondala).
Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov nadviazala na včerajší dobrý výkon proti Fínsku, keď dlho živila nádej na body. V dnešnom zápase proti Česku mali zverenci trénera Čacha výbornú prvú tretinu, v ktorej sa dostali rýchlo do dvojgólového vedenia po presilovkových zásahoch Mrázika. Na tie síce odpovedal Lauko, ale ešte do prestávky skórovali aj Džugan s Čajkovičom. Česi na to reagovali zmenou brankára a v druhej časti hry využili presilovkou zásluhou Pláška. Obrat sa však nekonal. Okuliar vzápätí vrátil Slovákom trojgólový náskok, ktorý si už v tretej tretine udržali.

Strely na bránu: 31 – 40.
59:26
Plynú záverečné sekundy zápasu. Matěj Pekař mieša puk za českou bránou a zakladá poslednú útočnú akciu.
58:29
Alexander Zekucia drží puk za slovenskou bránou a zbiera sekundy. Česi sa nevedia dostať do tlaku a dnešný duel prehrajú.
57:50
Michal Teplý sa prekľučkoval s pukom medzi kruhy, odkiaľ nebezpečne vystrelil. Jeho pokus ale tesne minul slovenskú bránu.
56:58
Slováci dostali puk do stredného pásma a táto situácia im vyhovuje. Čechom naopak ubieha čas a góly neprichádzajú.
55:40
Česi vyprodukovali v tretej tretine štrnásť striel na bránu Samuela Vyletelku, ale zatiaľ sa neujala ani jedna. Slováci skúšali šťastie trikrát.
55:13
Slovenskí hokejisti sa dostali pod tlak v obrannom pásme. Situáciu vyriešil Zubek, ktorý vyhodil puk až k Dvořákovi.
54:36
Karel Plášek ml. našiel prihrávkou spoza brány voľného Vojtěcha Střondalu, ktorý strelou z prvej trafil iba brániaceho hráča pred sebou.
54:04
Damián Zubek prešiel s pukom do útočného pásma a pokúsil sa o strelu na bránu. Daniel Dvořák ale nemal problémy a neinkasoval.
53:07
Český výber sa ubránil dvojminútovému oslabeniu po prehrešku Lauka, ale na prípadné vyrovnanie mu zostáva minimum času.
52:40
Matej Ilenčík tvrdo vypálil príklepom od modrej čiary. Jeho pokus však minul českú bránu a zastavil sa na zadnom mantineli.
52:10
Oliver Okuliar sa snažil nájsť niektorého zo spoluhráčov pred českou bránou, ale jeho nahodený puk preskákal cez celé útočné pásmo.
51:07
Pred slovenskou bránou došlo k stretu dvoch hráčov, a tak rozhodcovia vylučujú. Nicolas Ferenyi dostal dve minúty za hrubosť, Jakub Lauko inkasoval dvojnásobný trest.
50:45
Slováci prežili aj druhé oslabenie v tretej tretine a približujú sa k víťazstvu. Ján Sarvaš sa vrátil späť na ľadovú plochu.
49:40
Peknej českej kombinácii chýbala len presnejšia finálna prihrávka. Adam Gajarský nedokázal nájsť voľného spoluhráča pred bránou.
49:10
V tretej tretine sledujeme jasnú streleckú prevahu českej reprezentácie. Samuel Vyletelka má množstvo práce, ale darí sa mu riešiť aj neprehľadné situácie.
48:45
Česi dostávajú možno jednu z posledných šancí na návrat do zápasu. Ján Sarvaš hral nedovolene so zdvihnutou hokejkou a putuje na trestnú lavicu.
47:58
Plášek nedokázal spracovať skákajúci puk v strednom pásme a ten prepadol zaňho. Využil to slovenský kapitán Džugan, ktorý ohrozil Dvořáka.
47:00
Dominik Sklenář a Vojtěch Kropáček sa dostali do prečíslenia, ale druhý menovaný útočník trafil iba betón presúvajúceho sa Vyletelku.
46:40
Do konca tretej tretiny zostáva viac ako trinásť minút. Slováci majú stále k dispozícii trojgólový náskok, ale v tejto časti duelu sa len bránia.
46:19
Samuel Vyletelka predviedol viacero dôležitých zákrokov počas českej presilovky, a tak sa mohol Kristián Kováčik vrátiť na ľad za nezmeneného stavu.
45:12
Karel Plášek sa dostal k puku po odrazenej strele Zábranského, ale Vyletelka sa včas presunul na svoje miesto a zasiahol.
44:40
importantSamuel Vyletelka mal teraz šťastie. Strela Adama Gajarského sa zastavila na brvne slovenskej brány. Česi dnes často mieria do žŕdok.
44:19
Kristián Kováčik dáva súperovi šancu na zníženie manka. Slovenský útočník putuje na trestnú lavicu za krosček.
43:48
Českí mladíci nezvládli rozohrávku z vlastného obranného pásma. Puk smeroval cez všetky čiary až na zakázané uvoľnenie.
42:41
Česi sú v úvode tretej tretiny aktívnejší a tlačia sa dopredu. Majú viac síl ako Slováci, ktorí hrajú druhý zápas v priebehu dvoch dní.
42:05
importantĎalšia nebezpečná akcia Jana Jeníka. Český útočník sa natlačil k ľavej žŕdke, vystrelil a trafil iba bránkovú konštrukciu.
41:42
Jan Jeník sa snažil presadiť individuálne. V prvom prípade mieril nepresne od ľavého mantinelu a následne netrafil cieľ spomedzi kruhov.
40:59
Na opačnom konci klziska zasahoval Samuel Vyletelka, ktorý chytil tečovaný puk po strele od modrej čiary.
40:34
Daniel Dvořák zvolil riešenie na istotu. Po nahodení zo stredného pásma prikryl puk pred napádajúcimi protihráčmi.
40:06
Vylúčený Petr Čajka sa vrátil späť na ľadovú plochu. Česi majú necelých dvadsať minút, aby niečo urobili s nepriaznivým stavom.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Slovenská osemnástka vedie aj po dvoch tretinách o tri góly. V prostrednom dejstve sa oba tímy radovali z jedného presného zásahu. Česi zužitkovali sériu troch presiloviek, na ktorej konci sa zapísal do streleckej listiny Karel Plášek. Neubehla však ani minúta a Oliver Okuliar vrátil Slovákom komfortný náskok, ktorý si odniesli do šatne.

Strely na bránu: 27 – 26.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:35
Michal Kvasnica sa pokúsil zaútočiť vo vlastnom oslabení, no jeho strela po ľade trafila iba pripraveného Samuela Vyletelku.
39:10
Slováci nevyužili minútovú presilovku o dvoch hráčov, a tak je Pekář na ľade. Stále však plynie trest pre Petra Čajku.
38:06
Nepríjemnosť pre český výber. Petr Čajka nechtiac vyhodil puk mimo hracej plochy a inkasoval dvojminútový trest za zdržiavanie hry.
37:45
Adam Gajarský vyhodil puk do stredného pásma a Slováci s ním išli až za vlastnú bránu, kde zakladajú ďalšiu útočnú akciu.
37:10
V závere prostrednej časti hry ešte uvidíme slovenskú presilovku. Matěj Pekař si odsedí menší trest za vrazenie na mantinel.
36:00
Daniel Dvořák mal prácu, keď po úspešnom prieniku Zubeka zakončoval z vrcholu pravého kruhu Sebastián Čederle. Český brankár zasiahol betónom.
35:36
Slováci nevyužili početnú prevahu, ale nemusí ich to mrzieť. Stále vedú o tri góly a podstatné je, aby si dávali pozor v defenzíve.
34:50
Českí hokejisti zvládajú oslabenie výborne. Držia puk v strednom pásme a nedovoľujú slovenským hráčom, aby sa usadili pred Dvořákom.
34:22
Jakub Lauko unikol vo vlastnom oslabení, vytvoril si streleckú pozíciu na ľavom krídle, ale trafil iba vyrážačku pripraveného Vyletelku.
33:36
Ďalšia nepríjemná správa pre českú reprezentáciu. Petr Čajka fauloval v súboji a inkasoval dve trestné minúty za krosček.
32:30
goalSlovensko dalo gól! Záhada je vyriešená. Krátko po českom znížení sa opäť presadili slovenskí mladíci. Strelu Maxima Čajkoviča dorazil v súlade s pravidlami do siete OLIVER OKULIAR. Asistencia: Maxim Čajkovič.
32:30
Puk sa dostal do českej brány, ale rozhodcovia medzi sebou konzultujú situáciu, pretože nevedia, či to bol regulárny gól alebo nie.
31:51
goalČesko dalo gól! Séria presiloviek napokon priniesla zníženie. Súper sa síce dlho trápil, ale v závere početnej výhody skorigoval nepriaznivý stav. Zábranského prihrávku zužitkoval KAREL PLÁŠEK a usmernil puk za Vyletelku. Asistencie: Libor Zábranský, Vojtěch Střondala.
30:03
Vylúčenia na slovenskej strane sa kopia a český gól visí vo vzduchu. Dve trestné minúty za podrazenie si odpyká Matej Ilenčík.
29:44
Oliver Turan si odsedel dve trestné minúty a jeho spoluhráči prežili tento časový úsek bez inkasovaného gólu. V polovici zápasu tak stále vedú.
28:52
Jeník sa snažil zaviesť puk do útočného pásma popri pravom mantineli, našiel voľného Karla Pláška, no ten minul cieľ.
28:00
Slovenskí hokejisti musia absolvovať už piate oslabenie v zápase. V jeho úvode unikli Kováčik s Okuliarom, ale jeho menovaný netrafil bránu.
27:44
Oliver Turan sa po krátkej pauze vracia na trestnú lavicu. Urastený slovenský obranca dostal dve minúty za nedovolené bránenie.
26:46
importantKonštrukcia brány zvonila aj na opačnej strane klziska. Petr Čajka si opäť našiel priestor medzi kruhmi a tvrdou strelou trafil žŕdku.
26:14
Samuel Vyletelka musel zasahovať po strele Petra Čajku spomedzi kruhov. Včas vykopol betón a zrazil puk do bezpečia.
25:24
Slovenskí hokejisti hrajú v kompletnom zložení. Vylúčený Oliver Turan sa vrátil na ľadovú plochu a môže pomôcť v defenzíve.
25:00
importantTutovka Slovákov. Vo vlastnom oslabení využil súperovu stratu puku Róbert Džugan a mieril sám na českého brankára Dvořáka. Jeho strelu zastavila žŕdka.
24:28
Naši severozápadní susedia majú problém s prechodom do útočného pásma. Puk sa tam snaží doviesť individuálne Jan Jeník.
23:51
Českí hokejisti sú kompletní a majú k dispozícii približne minútu a pol presilovky, v ktorej sa pokúša znížiť.
23:24
Presilovka Slovenska sa skončila predčasne. Obranca Oliver Turan odchádza na trestnú lavicu za faul kolenom.
22:59
Slovenské kombinácie v útočnom pásme naďalej pokračujú a česká defenzíva je pod tlakom, takže nemôže prestriedať.
22:28
Slováci sa usadili v útočnom pásme a dlhšie kombinovali. Napokon ohrozili Dvořáka iba jednoduchým nahodením z pravej strany.
21:51
Českí hokejisti sa budú musieť brániť vo štvorici. Na trestnú lavicu odišiel Petr Čajka, ktorý inkasoval dve minúty za hákovanie.
21:12
Maxim Čajkovič získal puk pri ľavom mantineli a vyskúšal strelu z vrcholu kruhu. Jeho pokus ale nesmeroval na gólmana Dvořáka.
20:29
Český tím má problém s presnosťou v úvode prostredného dejstva. Najskôr vytvoril icing a následne Kvasnica nespracoval prihrávku do úniku.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov zvládla prvú tretinu proti rovesníkom z Česka na jednotku. Z päťminútového vylúčenia Malíka vyťažila dva presné zásahy, keď sa do streleckej listiny zapísal Michal Mrázik. Česi síce onedlho znížili zásluhou Jakuba Lauka v hre štyroch proti štyrom, no až príliš otvorili obranu a ešte dvakrát inkasovali. Z brejku sa presadil Róbert Džugan a krátko po ňom presne mieril aj Maxim Čajkovič.

Strely na bránu: 14 – 17.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:15
Ďalšia nepresnosť na českej strane. Kvasnica nedokázal prihrať pred slovenskú bránu a jeho spoluhráči sa musia vrátiť za pukom až za Dvořáka.
18:46
Vojtěch Střondala sa snažil nájsť medzi kruhmi voľného Karla Pláška, ale jeho prihrávke chýbala väčšia presnosť.
17:55
V prvej tretine sa hrá ofenzívny hokej. Diváci videli už päť gólov a počet striel sa blíži k tridsiatke, čo nie je na takomto fóre zvykom.
17:18
Petr Čajka nabral rýchlosť v strednom pásme, dostal sa s pukom až na vrchol pravého kruhu, ale odtiaľ namieril len do Vyletelkovej lapačky.
16:41
Mladí Slováci prežili oslabenie pri vylúčení Ferenyiho a môžu sa sústrediť na záver prvej tretiny, v ktorom bude najpodstatnejšie neinkasovať.
16:20
Českí hokejisti sú strelecky aktívnejší a na Vyletelku poslali už pätnásť pukov. Teraz bol dôrazný pred bránou Lauko, ale nedokázal znížiť.
15:40
Česi premrhali prvú polovicu presilovky. Zatiaľ sa im nedarí kombinácia v útočnom pásme a herne sa hľadajú.
14:41
Slováci ponúkajú súperovi šancu na zníženie. Nicolas Ferenyi sa previnil hákovaním v útočnom pásme a odchádza na trestnú lavicu.
14:12
changeLogický krok českej striedačky, ktorá mení brankárov. Lukáš Dostál po štyroch góloch odchádza z ľadu a nahradí ho Daniel Dvořák.
14:12
goalSlovensko dalo gól! Ďalší úder pre českú psychiku. Súper zostal zaskočený a výber Viliama Čacha opäť trestal. Z deviatej strely prišiel už štvrtý presný zásah hokejistov spod Tatier. MAXIM ČAJKOVIČ sa najlepšie zorientoval pred bránou, našiel si odrazený puk a dopravil ho do siete. Asistencia: Martin Bučko.
13:03
goalSlovensko dalo gól! Samuel Vyletelka najskôr vychytal vo veľkej šanci Střondalu, ktorý mieril do odkrytej brány, a potom sledoval rýchly brejk svojich spoluhráčov. Maxim Čajkovič ideálne našiel voľného kapitána RÓBERTA DŽUGANA, ktorý napol sieť. Asistencie: Maxim Čajkovič, Sebastián Čederle.
12:23
Nahodenie Libora Zábranského neprešlo na slovenskú bránu. Puk sa zastavil na prvom brániacom hokejistovi v bielom drese.
11:08
Slováci začínajú oslabenie dobre. Získali puk a dokázali ho vyhodiť až za českú bránu, v ktorej stojí Lukáš Dostál.
10:47
Nasleduje ďalšie oslabenie slovenského výberu. Na trestnú lavicu odchádza obranca Boris Česánek za podrazenie.
10:10
Trest Róberta Džugana je takisto na konci. Slováci prežili približne minútové oslabenie o jedného hráča, no mrzieť ich môže situácia z hry štyroch proti štyrom.
09:09
Českí hokejisti síce počas dlhého oslabenia dvakrát inkasovali, ale dokázali skorigovať stav a momentálne už hrajú v pätici.
08:45
importantJakub Lauko mal o niekoľko sekúnd neskôr na hokejke vyrovnanie. V ďalšom samostatnom nájazde však neuspel a nemieril presne.
08:34
goalČesko dalo gól! Radosť slovenského tímu z komfortného náskoku je preč. V hre štyroch proti štyroch prišlo zníženie súpera. Klejna vyhadzoval puk z vlastného obranného pásma, vysunul do brejku JAKUBA LAUKA a ten premenil samostatný nájazd na Vyletelku. Asistencia: František Klejna.
08:10
Početná výhoda Slovenska je na konci, pretože kapitán Róbert Džugan si nedal pozor na nedovolené bránenie a odchádza na trestnú lavicu.
07:50
Slovenská presilovka pokračuje, a tak sú českí hokejisti naďalej pod tlakom vo vlastnom obrannom pásme. Faul Malíka im poriadne skompikoval situáciu.
06:33
goalSlovensko dalo gól! Zverenci trénera Čacha druhýkrát zužitkovali dlhú početnú výhodu a potvrdili pravidlo nedáš – dostaneš. Po vydarenej kombinácii slovenského tímu zakončoval z ľavého kruhu MICHAL MRÁZIK a jeho presná strela zapadla za chrbát Lukáša Dostála. Asistencie: Marcel Dlugoš, Oliver Turan.
05:05
importantVeľká šanca Čechov. V oslabení sa dostal do samostatného úniku Vojtěch Kropáček, ale jeho bekhendový blafák úspešne prečítal brankár Samuel Vyletelka.
04:20
goalSlovensko dalo gól! Ubehlo len jedenásť sekúnd a presilovka bola využitá. MICHAL MRÁZIK nahodil puk od modrej čiary, najskôr sa zdalo, že jeho pokus ešte tečoval Džugan, ale napokon je presný zásah pripísaný prvému menovanému. Bez asistencie.
04:09
Českí hokejisti sa budú musieť brániť. Zack Malík narazil na mantinel jedného zo slovenských hráčov a inkasoval tresť 5 minút + do konca zápasu.
04:09
Po opatrnejšom úvode o sebe dávajú vedieť aj zverenci Viliama Čacha. Štatistika streleckých pokusov je aktuálne vyrovnaná.
04:00
importantVeľká príležitosť slovenského tímu. Dostál vyrazil Tkáčovu strelu z ľavého kruhu iba pred voľného Ferenyiho, ktorý zblízka poslal puk do lapačky českého gólmana.
03:40
Evidujeme druhú slovenskú strelu do priestoru brány. Od modrej čiary tvrdo vypálil obranca Matej Ilenčík, ktorý preveril pozornosť Dostála.
03:00
Českí hokejisti sú v úvode stretnutia aktívnejší a na slovenskú bránu už vyslali štyri priame strely. Lukáš Dostál zasahoval iba raz.
02:12
Vyletelka teraz zahral na istotu. Nahodenie Libora Zábranského zo stredného pásma schoval v lapačke a prerušil hru.
01:49
Boris Česánek si zobral puk za vlastnú bránu a snaží sa upokojiť hru, ktorá prináša v ostatných sekundách viacero nepresností.
01:11
Samuel Vyletelka si pripísal prvý úspešný zákrok na turnaji. Betónom vykopol teč Jana Janíka, ktorý trafil zo vzduchu nahodenie od pravého mantinelu.
00:20
Slovenskí hokejisti vstúpili do druhého duelu na svetovom šampionáte v bielych dresoch. Česi si obliekli červené.
00:01

Slovensko: Vyletelka (Hlavaj) – Dlugoš, Turan, Ilenčík, Kňažko, Zekucia, Bučko, Česánek, Hudec – Sojka, Džugan (C), Mrázik – Okuliar, Kováčik (A), Čajkovič – Ferenyi, Paulíny, Tkáč – Sarvaš (A), Zubek, Čederle.

Česko: Dostál (Dvořák) – Dajčar, Zábranský (C), Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Pekař, Blümel, Kvasnica (A) – Jeník, Plášek ml., Střondala – Gajarský, Lauko (A), Čajka – Sklenář, Kropáček, Teplý.
Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu majstrovstiev sveta hokejistov do 18 rokov. V rámci druhého hracieho dňa šampionátu proti sebe nastúpia v ruskom Čeľabinsku reprezentácie Slovenska a Česka.

Slovensko vstúpilo do turnaja včerajšou prehrou 2:5 s Fínskom. Proti favorizovaným vicemajstrom sveta podalo bojovný výkon a do posledných minút živilo šancu na body. Inkasovaný gól v presilovke a následne do opustenej brány však zlomili zápas na stranu Suomi. V dueli proti Česku nebudú zverenci Viliama Čacha favoritmi, veď ani výsledky z prípravy pred šampionátom neboli pre Slovákov pozitívne. V dejisku podujatia prehrali s Kanadou 0:5, ešte predtým podľahli Rakúsku 2:5 a porazili iba Maďarsko, dvakrát 3:1. Prvý duel v Čeľabinsku však ukázal aj kladné stránky tohto výberu. Spoľahlivo chytal brankár Hlavaj a v útoku bolo najviac vidieť trojicu Čajkovič, Kováčik a Okuliar.

Česko malo vlani medailové ambície, keď sa predstavilo pod Tatrami s výbornou generáciou hokejistov okolo Martina Nečasa alebo Filipa Zadinu. Vo štvrťfinále však prehralo s Fínskom tesne 5:6 po predĺžení a nepostúpilo ďalej. Teraz má nový tréner David Bruk k dispozícii odlišný káder, ktorý môže opäť miešať kartami aj v zápasoch proti najsilnejším celkom. Medzi jeho lídrov by mali patriť útočníci Matěj Pekár s Michalom Kvasnicom či obranca Libor Zábranský. Mužstvo je poskladané najmä z hráčov pôsobiacich v Česku, no na súpiske nájdeme aj viacero chlapcov zo zámoria alebo aj z Fínska a Švajčiarska.

Slovensko a Česko hrali proti sebe v aktuálnej sezóne len raz, koncom decembra. Na neutrálnej pôde vtedy triumfovali naši severozápadní susedia tesne 4:3 gólom z poslednej minúty. Na pôde MS si zmerali sily tieto dve krajiny predvlani. V spojených štátoch amerických uspeli Slováci v základnej skupine po výsledku 4:3.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí mladíci porazili Čechov, na MS získali prvé body