Lobotka proti Barcelone opäť neprehral. Celte pomohol gól rukou

Iago Aspas strelil vyrovnávajúci gól Celty.
Iago Aspas strelil vyrovnávajúci gól Celty. (Autor: SITA/AP)
Pavol Spál|17. apr 2018 o 23:49

Barcelona dohrávala v oslabení, vo Vigu remizovala 2:2

BRATISLAVA. Futbalisti Barcelony v predohrávke 33. kola španielskej ligy dvakrát stratili vedenie na ihrisku Celty Vigo, dohrávali v oslabení a iba remizovali 2:2.

Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka odohral celý zápas a nesklamal.

Zo všetkých spoluhráčov si pripísal azda najviac vybojovaných lôpt, pokazil možno iba dve prihrávky.

Pozrite si momentky zo zápasu Celta Vigo - FC Barcelona (fotogaléria): fotogaléria

18.4.2018

Barcelona nastúpila v improvizovanej zostave, tréner Ernesto Valverde väčšinu opôr šetril. Fenomenálny Argentínčan Lionel Messi naskočil do hry ako náhradník až v 64. minúte.

Celta bola lepším tímom, mala viac vyložených šancí. V 70. minúte Sergi Roberto stiahol unikajúceho Iaga Aspasa a hostia dohrávali v oslabení.

Celta presilovku využila a Aspas vyrovnal.

Spomalený záber ukázal, že gól dal rukou. A zrejme úmyselne. Nik z hráčov Barcelony však neprotestoval. Nevšimli si to.

„Bol to úmyselný gól rukou. Aspas sa zachoval ako hádzanár. Nikto to však nevidel, nik neprotestoval,“ tvrdil pre rádio Carrusel Deportive bývalý rozhodca Iturralde González.

Líder tabuľky si udržal neporaziteľnosť v súťaži, ktorá trvá celkovo už 40 zápasov, ale už po ôsmykrát v sezóne remizoval. Atlético Madrid sa k Barcelone môže priblížiť vo štvrtok na rozdiel deviatich bodov.

Celta je jediným tímom, ktorý v tejto sezóne Barcelonu obral o body v oboch vzájomných zápasoch. V oboch prípadoch bol pri tom aj Lobotka.

Celta si však zároveň skomplikovala situáciu v boji o účasť v Európskej lige UEFA. V tabuľke je deviata, na šiesty Villarreal stráca sedem bodov.

Zverenci Juana Carlosa Unzueho teraz musia dúfať, že Barcelona uspeje vo finále domáceho pohára, v tom prípade by mal šancu hrať Európsku ligu aj siedmy tím tabuľky. Momentálne je ním Sevilla, za ktorou Celta zaostáva o štyri body.

Unzuemu sa remíza s Barcelonou málila: "Mám zmiešané pocity. Na jednej strane som na chlapcov hrdý, pretože podali jeden z najlepších výkonov v sezóne. Mrzí ma však, že to stačilo iba na zisk bodu, pretože potrebujeme víťazstvá."

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Lobotka proti Barcelone opäť neprehral. Celte pomohol gól rukou