Slovensko porazilo v prípravnom zápase Lotyšsko o tri góly

Hokejisti Slovenska sa tešia po strelení tretieho gólu.
Hokejisti Slovenska sa tešia po strelení tretieho gólu. (Autor: TASR/Roman Hanc)
Sportnet|20. apr 2018 o 00:00

Hokejoví reprezentanti zaznamenali prvý domáci triumf v rámci Euro Hockey Challenge v pomere 4:1.

Euro Hockey Challenge:

Slovensko - Lotyšsko 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Góly: 15. Bakoš (Miklík, Hovorka), 18. Miklík (Kudrna, Čajkovský), 24. Valach (Bondra, Svitana), 36. Bondra (Valach, Rybár) - 30. Abols (Indrašis).

Rozhodovali: Lauff, Kalina - Bogdaň, Korba, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, zmeny: 19. Čalpa namiesto Jučersa (Lot.), 3060 divákov.

Slovensko: Rybár - Jánošík, Ďaloga, Graňák, Fehérváry, Trška, Čajkovský, Valach, Grman - Miklík, Hovorka, Bakoš - Paulovič, Krištof, M. Sukeľ - Kudrna, Šimun, Cingel - Svitana, Buc, Bondra

Lotyšsko: Jučers (19. Čalpa) - Ševčenko, Galvinš, Siksna, Zile, Balinskis, Salija, Bindulis - Redlihš, Jevpalovs, R. Bukarts - Indrašis, Abols, Karsums - Meija, Pavlovs, Cipulis - Razgals, Batna, Škvorcovs - Bičevskis

MICHALOVCE. Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v piatom zápase záverečnej prípravy pred MS nad Lotyšskom 4:1.

Pred zaplneným hľadiskom mali Slováci dobrý štart do zápasu a už v 2. minúte mohli ísť do vedenia, no Paulovič svoju akciu nezakončil gólom.

Zábery zo zápasu Slovenska proti Lotyšsku: fotogaléria

21.4.2018

Úspešným zakončením sa neskončila ani následná presilovka slovenského tímu. Domáci reprezentanti úspešne čelili 74-sekundovému oslabeniu o dvoch hráčov a hernú prevahu potvrdili v záverečnej päťminútovke prvej časti.

Bakoš v 15. minúte dorazil puk za brankára Jučersa po Miklíkovom nahodení. Presilovku o dvoch hráčov si v závere prvej časti vyskúšali aj Slováci a Miklík švihom prestrelil lotyšského brankára. Toho následne vystriedal Čalpa.

Náskok slovenského tímu bol v 24. minúte už trojgólový, keď Valach nedal šancu Čalpovi. Slováci mali hru pod kontrolou a nič na tom nezmenil ani gól Abolsa, ktorým zakončil prienik za obranu súpera.

Na rozdiel troch gólov zvýšil v 36. minúte prvým reprezentačným gólom Bondra, keď ušiel obrane Lotyšov a prekonal Čalpu.

Tretia tretina bola najmä o lotyšských snahách v presilovkách o druhý gól. Tri oslabenia však Slováci zvládli aj vďaka viacerým výborným zákrokom brankára Rybára, ktorý sa vyznamenal najmä v 52. minúte, keď efektným zákrokom nepustil puk do bránky.

Tímy si po zápase vyskúšali aj samostatné nájazdy, v ktorých uspeli Lotyši 2:1. Jediným úspešným strelcom SR bol Martin Bakoš.

Hlasy:

Craig Ramsay, tréner SR: "Víťazstvo je vždy dobré. Miestami sme hrali dobre, ale urobili sme aj viaceré chyby a Lotyšov pustili do šancí, najmä v závere zápasu. Ešte sa musíme veľa učiť. Hrali sme dobre v útočnom pásme, držali sme puk a vytvorili sme si veľa streleckých príležitostí. Juraj Valach strelil krásny gól.

Miroslav Šatan, generálny manažér tímu SR: "Počas zápasu sme kontrolovali hru a aj keď tam boli viaceré vylúčenia, viaceré aj zbytočné, pri tomto výsledku nám to neuškodilo. Aspoň sa mohli viac dostať do hry hráči, ktorí hrávajú najmä v oslabeniach."

Michel Miklík, ktorý nastúpil na stý zápas v reprezentácii SR: "Je pekné odohrať toľko zápasov. Nikdy som si nemyslel, že dosiahnem takúto métu. Každý gól poteší, v reprezentácii to platí dvojnásobne. Zápas sme si užívali, divákov sme potešili peknými akciami."

"Dávid Bondra, útočník SR: "Som veľmi rád, že som dal ten gól. Dôležité je, že sme vyhrali zápas. Musíme sa však naďalej koncentrovať, lebo už zajtra nás čaká ďalší súboj proti Lotyšom. Atmosféra v Michalovciach bola super, dúfam, že strelím aj ďalšie góly v reprezentácii."

Andrej Kudrna, útočník SR: "Tréneri nám prízvukovali, že Lotyši budú od začiatku agresívni, no postrážili sme si to. Prvé dve tretiny sme hru kontrolovali a padli nám tam pekné góly. V tretej tretine nás mrzia vylúčenia, ktoré nás dostali pod tlak. Chalani na ľade a Paťo Rybár v bránke však spravili výbornú prácu.“

Online prenos: Slovensko - Lotyšsko (Euro Hockey Challenge 2018, 1. zápas)

Euro Hockey Challenge  2017/2018
20.04.2018 o 17:00
Slovensko
4:1
(2:0, 2:1, 0:0)
60' minúta
Lotyšsko
Góly a asistencie: 15. Bakoš (Miklík, Hovorka), 19. Miklík (Hovorka, Bakoš), 24. Valach (D. Bondra, Svitana), 36. D. Bondra (Valach, Rybár) – 30. Abols (Indrašis). Rozhodca: Rudolf Lauff, Ondrej Kalina – Andrej Bogdoň, Martin Korba – Ladislav Vasilňák.
V samostatných nájazdoch napokon zvíťazilo Lotyšsko, keď sa presne za hostí trafili Redlihs a Meija. Za nás sa v nájazdoch presadil Bakoš, tak ako tomu bolo aj v Nemecku.

Tieto nájazdy sa však započítavať do výsledkov nebudú, išlo len o takú exhibíciu pre divákov a oba tímy si tak mohli natrénovať aj takúto situáciu pred svetovým šampionátom.

Slovensko teda zvíťazilo nad Lotyšskom 4:1!

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
Skončila sa teda už aj tretia tretina tohto zápasu, v nej sme už gól nevideli. Dnes to bol naozaj výborný výkon z našej strany, hrali sme veľmi aktívne a využili svoje príležitosti na strelenie gólu. Často sme sa však nechali vylučovať a aj keď sme gól v oslabení nedostali, v budúcnosti sa nám to môže vypomstiť. Toto prvé prípravné stretnutie s Lotyšskom v Michalovciach tak vyhrávame 4:1 po góloch Bakoša, Miklíka, Valacha a Bondru. Za hostí skóroval Abols.

Obaja tréneri sa už pred zápasom dohodli, že ešte budeme svedkami samostatných nájazdoch hraných na 5 sérii. Z tohto zápolenia vám prinesieme konečný výsledok.
59:12
importantSalija sa dostal do zakončenia na našu bránku, ale Rybár si pripisuje ďalší úspešný zákrok. O osude tohto stretnutia je tak už rozhodnuté.
58:37
Slovensko hrá v plnom počte!
58:01
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
57:48
V útočnom pásme teraz dobre zakombinoval Krištof s Graňákom a druhý menovaný aj zakončoval na bránu súpera. Jeho pokus však smeruje tesne mimo.
57:37
Polovica nášho oslabenia uplynula, stále sa úspešne bránime a teraz sme sa odhodlali aj zaútočiť.
56:55
Na našu bránku pálil teraz Bukarts, ale puk poslal len na zadní mantinel a následne sme sa tak dokázali oslobodiť.
56:47
A je tu ďalšia presilovka nášho súpera v tomto zápase, je to už štvrtá v rámci tejto tretiny, čo nieje dobrou vizitkou.
56:37
Vylúčenie v tíme Slovensko (Bakoš – 2 min., krosček).
56:27
Lotyšsko má teraz problémy s prechodom do útočného pásma, našim sa tak dnes darí aj v defenzíve. Tretia tretina sa už pomaly blíži k svojmu koncu.
55:10
importantPred bránku Lotyšska posielal výbornú prihrávku Svitana, ale Bucovi nesadla jeho strela a puk tesne míňa priestor troch žrdí. Sledovali sme však ďalšiu peknú kombináciu popradského útoku.
54:21
Útočné výpady sa striedajú na oboch stranách, hráči oboch celkov majú stále o čo hrať. Ide o miestenku na svetový šampionát, o ktorú je veľký boj.
53:52
Pozornosť lotyšského brankára teraz preveril Miklík, ale Calpa jeho strelu kryje. Nasleduje reklamná prestávka.
53:07
Slovensko hrá v plnom počte! Ďalšie dobre zvládnuté oslabenie z našej strany, ale určite to zobralo veľa síl. Blíži sa už záver tretej tretiny, Slovensko vyhráva 4:1!
52:07
Polovica z nášho oslabenia uplynula, až na tu jednu šancu zvládame aj túto početnú nevýhodu úspešne. Puk dostávame pred súperovu bránku.
51:35
51:35
importantVynikajúci zákrok Rybára! Abols sa ocitol v stopercentnej šanci, ale Rybár lapačkou predviedol priam famózny zákrok a zabránil tak druhému gólu nášho súpera. Rybár si teraz zaslúži veľkú pochvalu, z bránkovej čiary dostal tento puk do bezpečia, toto by mohol byť aj zákrok týždňa.
51:17
Znova sa dostávame do oslabenia po technickom priestupku, toto by sa nám veru stávať nemalo.
51:07
Vylúčenie v tíme Slovensko (Graňák – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
51:04
50:55
Razgals sa dostal do zakončenia a bola to veľmi nebezpečná strela, navyše stál dobre pred bránou Bukarts. Rybár však puk schoval do svojej lapačky.
50:04
Polovička z tejto presilovky súpera už uplynula, úspešne zvládame zatiaľ aj toto oslabenie. Hru držíme v strednom pásme.
49:38
Puk sa nám už podarilo dostať cez všetky čiary do bezpečia a tak získavame cenné sekundy. Lotyšsko sa už pokúša o ďalší prienik do nášho pásma.
49:10
Tesne po vhadzovaní musel po strele od Indrašisa zasahovať Rybár, ale dokázal puk vyraziť do bezpečia. Lotyšsko je však stále v našom obrannom pásme.
49:04
Vylúčenie v tíme Slovensko (hráčska lavica – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Miklík.
48:40
Na druhej strane sa však na pozore musel mať Rybár, ale strelu od Bukartsa úspešne vyrazil do bezpečia. Dopredu už ide opäť naša reprezentácia.
47:42
Fehérváry sa odhodlal k ďalšiemu zakončeniu na bránku súpera, ale puk skončil len na zadnom mantinely. Tlak našej reprezentácie však pokračuje ďalej.
47:29
Aj naďalej držíme puk na svojich hokejkách, snažíme sa o postupný prechod do útočného pásma. Súper sa snaží o vysoké napádanie, ale chybu v kombinácii nerobíme.
46:47
Pri puku je momentálne naša reprezentácia, ktorá sa určite nemusí nikam ponáhľať. Všetko už nasvedčuje tomu, že toto stretnutie dotiahneme do úspešného konca. Ešte je však nejaký ten čas v rámci tretej tretiny k dispozícii.
46:16
45:22
Znova vyhadzujeme puk do bezpečia a Lotyšsko zakladá útok od svojho brankára. Stále sa tak bránime úspešne, Rybár je bez práce.
44:56
Lotyšsko sa už usadili v útočnom pásme, ale Rybár ešte zasahovať nemusel. Zatiaľ teda zvládame toto oslabenie úspešne.
44:26
V oslabení sa do zakončenia na súperovu bránku dostal Dávid Bondra a donútil tak Calpu prerušiť hru. Získavame tak veľmi cenné sekundy v pásme súpera.
44:16
Vylúčenie v tíme Slovensko (Miklík – 2 min., podrazenie).
44:05
Calpa sa musel mať opäť na pozore, pretože to zaujímavou strelou skúšal Hovorka, ale napokon jeho zakončenie bránku súpera minulo. Lotyšsko má tak šancu vyraziť smerom dopredu.
43:27
Do zakončenia sa dostal Sukeľ, ale Calpa vyráža puk do bezpečia. Ostávame však v útočnom pásme aj naďalej, snáď bude pribúdať počet zaujímavých situácii.
43:09
Počas dvoch tretín sa hra prerušovala len minimálne, čo však v týchto chvíľach neplatí. Krištofovi sa podarilo nahodiť puk na bránku súpera, ale Calpa má puk vo svojej moci.
42:50
Teraz sme sa zakázaným uvoľnením preverili my, takže sa hra presúva do nášho pásma. Úvod poslednej tretiny teda stále nič zaujímavého neprináša.
42:09
Tretia tretina sa zatiaľ nesie v opatrnom duchu z oboch strán, určite však oba tímy ešte dohrajú túto tretinu s nasadením, aby zabojovali o miestenku na svetový šampionát.
41:47
Náš súper sa dostal k puku a snažil sa umiestniť v útočnom pásme. Puk sa však už dostal na naše hokejky, Fehérváry sa snaží založiť útok spoza našej bránky.
41:10
Ďalšie zakázané uvoľnenie nášho súpera. V úvode tretej tretiny sa tak zatiaľ hra kúskuje, čo nám však určite prekážať nemusí.
41:01
Lotyšsko sa pokúšalo o rýchly prechod do nášho pásma, ale previnilo sa iba zakázaným uvoľnením. Získavame tak buly pred brankárom Calpom.
40:10
Posledná tretia tretina sa už naplno rozbehla, buly vyhrala naša reprezentácia. Slovensko teda vyhráva o tri góly a je tak na najlepšej ceste za ďalším víťazstvom v príprave.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak už čoskoro začne!
Skončila sa nám už aj druhá tretina, ktorá sa takisto niesla v našej réžii. V 24. minúte zvyšoval na 3:0 Valach, ale súper dokázal dať svoj prvý gól v tomto zápase v 30. minúte, keď sa presadil Abols. Krátko pred koncom druhej tretiny však ušiel Dávid Bondra a zaznamenal svoj premiérový gól v reprezentácii, ktorým stanovil stav stretnutia na 4:1!

Uvidíme teda, čo nám ponúkne posledná tretia tretina, ktorá sa začne približne o 18:40!
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny!
38:15
Razgals sa dostal do zakončenia na našu bránku, ale Rybár bol pozorný a hru prerušuje. Lotyšsko tak ešte získava buly v našom pásme.
37:52
Lotyšsko sa ešte dostáva k útočným výpadom, ale šance z toho nepramenia. Už sa blíži záver druhej tretiny, Slovensko vyhráva 4:1!
36:49
Vyzerá to už tak, že tento zápas by sme mali vyhrať. Aj keď sme už raz trojgólové vedenie stratili, ale výrazne sa nám Lotyšsko nepriblížilo ani čo sa týka skóre a ani herne.
35:36
goalSlovensko dalo gól!
A je tu štvrtý gól našej reprezentácie v tomto zápase! Lotyšsko strieľalo na našu bránku, ale Patrik Rybár puk zachytil a rýchlo ho rozohral na Valacha. Ten vysunul presnou prihrávkou do útočného pásma DÁVIDA BONDRU, ktorý sa krásne natlačil pred súperovu bránku a parádnou strelou prekonal Calpu – 4:1! Asistenciu si teraz pripísal aj brankár Rybár a Dávid Bondra ukázal svoj veľký potenciál.
Asistencie: Juraj Valach, Patrik Rybár.
34:51
Lotyšsko sa snažilo o rýchly prechod do útočného pásma, ale je z toho len zakázané uvoľnenie. Získavame tak buly pred lotyšskou bránkou, pomaly sa už blíži aj záver druhej tretiny.
34:35
Naši sa dostali do prečíslena 3 na 2, k zakončeniu na bránku súpera sa odhodlal Krištof, ale jeho pokus Calpu neohrozil. Na ľade ostáva ležať Salija, ktorého zrejme ten puk nešťastne trafil.
33:31
Puk na svojich hokejkách teraz drží Lotyšsko, ale má problém s prechodom do útočného pásma. Snažíme sa však o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.
32:56
importantVeľa nechýbalo a mohli sme sa znova radovať z gólu! Po rýchlom prechode do útočného pásma sa pred bránku hostí dostal Svitana a s jeho strelou mal Calpa veľké problémy, ale puk za svoj chrbát napokon nepustil.
32:48
Hra sa už postupne preliva z jednej strany na druhú, ale Lotyšsko do ďalších šancí nepúšťame. Čaká nás však zrejme ešte zaujímavý zvyšok druhej tretiny.
31:19
Lotyšsko opäť založili nebezpečný protiútok. Po dobrom nahodení puku pred bránku sa do zakončenia dostával Salija, ale Rybár bol našťastie pozorný. Súper získava buly v našom obrannom pásme.
30:38
Slovensko však aj naďalej pokračuje v aktívnej hre, Svitana prenikol až pred bránku súpera a jeho strele len tesne minula priestor troch žrdí. Stále sme teda vo vedení, ale súpera môže tento gól nakopnúť.
29:24
29:24
goalLotyšsko dalo gól!

Náš súper znižuje na rozdiel dvoch gólov! Lotyšsko získalo puk vo svojom pásme a vyrazilo tak do rýchleho protiútoku. Pred slovenskú bránku dostal úspešnú prihrávku RODRIGO ABOLS a strelou švihom prekonal Rybára v našej bránke – 3:1!
Asistencia: Miks Indrašis.
28:38
Lotyšsko hrá v plnom počte!
28:25
Zaujímavou strelou to skúšal Paulovič, ale Calpa bol pozorný a puk vyrazil do bezpečia. Naša tretia presilovka sa už blíži k svojmu záveru.
27:38
Polovička z tejto presilovky už uplynula, hostia sa bránia úspešne, ale náš presilovkový tlak stále narastá. Uvidíme teda, či sa našim chlapcom podarí ešte pridať nejaký ten gól.
27:28
Súper nás však dobrým napádaním vytlačil preč z útočného pásma. Stále sme sa ešte dostali do zakončenia, ale už sme späť v útočnom pásme.
26:48
Rozbiehame svoju tretiu presilovku v tomto zápase. Zatiaľ len kombinujeme pred bránkou súpera, Calpa ešte zasahovať nemusel.
26:38
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Bindulis – 2 min., nedovolené bránenie).
26:05
Od modrej to teraz vyskúšal Fehérváry, ale puk trafil len obrancu Lotyšska. Stále sme však pri puku a držíme sa v útočnom pásme, súper sa snaží o vysoké napádanie.
25:46
V našej aktivite sme stále nepoľavili, stále sa tlačíme pred súperovu bránku. Skóre hovorí v náš prospech a snažíme sa ešte pridať nejaký ten gólik.
24:15
Teraz to vyzeralo nebezpečnej aj pred našou bránkou, po rýchlom prechode súpera však našťastie puk skončila len na našej bránke a tak si Rybár stále drží čisté konto.
23:23
23:23
Je tu tretí gól našej reprezentácie v tomto zápase! Slovensko sa držalo v priestore pred bránkou súpera, znova dobre zakombinoval popradský útok, keď Dávid Bondra dostal puk na modrú na hokejku JURAJA VALACHA a ten krásnou strelou do hornej časti bránky prekonal Calpu – 3:0!
Asistencie: Dávid Bondra, Patrik Svitana.
22:47
Od modrej to skúšal Čajkovský, ale Calpa bol aj v tomto momente úspešný. Aj naďalej sme však usadení v útočnom pásme a naša aktivita pokračuje ďalej.
21:20
Znova sme sa usadili v útočnom pásme, držíme teda súpera pod tlakom. Pokračujeme tak v aktívnej hre z prvej tretiny, čo veľmi oceňujú aj diváci na štadióne.
20:47
Aj naďalej však držíme puk na svojich hokejkách, ale momentálne kombinujeme pred svojou bránkou. Postupne sa však snaží prebojovať do útoku.
20:10
Druhá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla. Po vyhratom buly sme sa dostali až pred bránku súpera, kde zakončoval Hovorka, ale Calpa si pripísal úspešný zákrok.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak už čoskoro začne!
Skončila sa prvá tretina tohto zápasu, v ktorej sme už videli dva góly. Slovensko predviedlo v prvej tretine veľmi aktívnu hru, súpera sme k ničomu nepustili, aj keď hral presilovku o dvoch hráčov, Rybár výrazne zasahovať nemusel. Nám sa podarilo otvoriť skóre zápasu po góle Bakoša a v 19. minúte sme využili presilovku o jedného hráča po góle Miklíka, ktorý tak najlepším spôsobom oslávil svoj stý zápas v reprezentácii.

Uvidíme teda, čo nám ponúkne druhá tretina, ktorá sa začne približne o 17:49!
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:43
changeStriedanie v tíme Lotyšsko: z ihriska odchádza Jucers, prichádza Calpa.
18:43
18:43
Presilovku o jedného hráča však už využívame a radujeme sa tak z druhého gólu v tomto zápase! Dobre sme zakombinovali pred bránkou súpera, puk sa dostal na hokejku MICHELA MIKLÍKA a ten výbornou strelou k tyčke oslávil svoj stý zápas v reprezentačnom drese gólom – 2:0!
Asistencie: Marek Hovorka, Martin Bakoš.
18:37
Lotyšsko hrá už so štyrmi hráčmi, ale náš tlak stále pokračuje.
17:52
Aj Slovensko má teda k dispozícii presilovku o dvoch hráčov. Po buly sa pokúšal strieľať Hovorka, ale obrana súpera zblokovala puk do bezpečia.
17:42
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Balinskis – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
17:37
Polovička z našej presilovky už uplynula, stále sa nám nedarí usadiť sa v útočnom pásme. Ešte je však nejaký ten čas k dispozícii, aby sme to napravili.
16:47
Rozbiehame svoju druhú presilovku v tomto zápase. Súper sa však rýchlo oslobodil a tak zakladáme útok spoza svojej bránky.
16:37
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Sevcenko – 2 min., nedovolené bránenie).
16:17
importantPekná akcia našich hokejistov! Buc poslal presnú prihrávku pred bránku súpera, do zakončenia sa oprel Svitana, ale Jucers včas vytasil svoj betón! Aj naďalej sme usadení v útočnom pásme.
15:04
Krištof potiahol puk do útočného pásma, natlačil sa následne až pred lotyšskú bránku, ale obrana súpera mu už neumožnila dostať sa do zakončenia. Náš tlak však stále pokračuje.
14:13
14:13
Štadión v Michalovciach si mohol zakričať gól! Podarilo sa nám vyhrať buly v útočnom pásme zásluhou Hovorku. Puk sa dostal na pravú stranu k Miklíkovi, ktorý prihrával z uhla pred bránu na MARTINA BAKOŠA a ten so šťastím poslal puk za Jucersa, ktorý si ten puk zrejme zrazil do siete sám, ale aj takéto góly platia a Slovensko vyhráva 1:0!
Asistencie: Michel Miklík, Marek Hovorka.
14:06
Opäť rýchly prechod našich do pásma, Buc poslal puk na Svitanu a Jucers musel zasahovať svojou lapačkou. Popradskému útoku sa zatiaľ v príprave darí, snáď to bude platiť aj dnes.
13:10
Po rýchlom prechode do útočného pásma sa k strele dostal Miklík, ale puk tesne preletel popri lotyšskej bránky. Už dlhšiu dobu sa hra neprerušovala, slušné tempo sa tak drží naďalej.
12:47
Darí sa nám aj napádať rozohrávku súpera, Lotyšsko sa už dlhšie nedostalo do nášho pásma. Tempo zápasu je veľmi slušné, chýbajú však zaujímavejšie momenty.
11:32
Podobným spôsobom sa teraz prezentoval aj Čajkovský, ale táto strela už na bránku súpera neprešla. K puku sa tak dostáva Lotyšsko, ktoré zatiaľ kombinuje vo vlastnom pásme.
10:05
Trška to skúšal zaujímavou strelou od modrej, ale Jucers bol pozorný. Opäť sa tak vracia aktivita späť na naše hokejky, chcelo by to však ďalšiu šancu, ako tomu bolo v úvode, keď bol ku gólu blízko Paulovič.
09:48
Na ľade je už aj Dávid Bondra, takže sme tieto ťažké chvíle úspešne ustáli a môžme sa tak pokúsiť vrátiť späť k našej aktívnej hre z úvodu tohto stretnutia.
09:02
Hovorka je späť na ľade a tak už hráme vo štvorici. Presilovka Lotyšska však pokračuje ďalej, musíme sa tak stále brániť, čo však zatiaľ zvládame veľmi úspešne.
08:52
Bukarts to skúšal strelou z prvej, ale našu bránku netrafil a tak sa môžme znova oslobodiť. Čo chvíľa sa vráti na ľad Hovorka.
08:16
Aj teraz sa nám podarilo vyhodiť puk do bezpečia, zatiaľ toto oslabenie zvládame úspešne. Lotyšsko má však ešte dostatok presilovkových minút a stále hráme len v trojici.
07:54
Čakajú nás veľmi krušné chvíle. Slovensko hrá totižto len s 3 hráčmi, lebo na trestnú išiel aj Bondra. Okamžite sme sa však dokázali oslobodiť vyhodením puku.
07:48
Vylúčenie v tíme Slovensko (D. Bondra – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
07:28
Lotyšsko rozbieha svoju prvú presilovku v tomto zápase. Slovensko však posiela ihneď puk do bezpečia, takže súper zakladá útok spoza svojej bránky.
07:02
Vylúčenie v tíme Slovensko (Hovorka – 2 min., vrazenie na mantinel).
06:58
Aj naďalej hra prebieha v našom útočnom pásme, ale súper sa stále dobre bráni. Puk je však na našich hokejkách a držíme súpera pod tlakom. Uvidíme, ako sa prvá tretina bude ďalej vyvíjať.
06:47
Pred lotyšskou bránkou vznikol menší závar po tečovanej strele od modrej a tak radšej Jucers prerušil hru. Získavame teda buly v útočnom pásme a náš tlak môže pokračovať.
06:14
Slovensko kombinovalo v útočnom pásme, ale dobré napádanie súpera nás vyháňa preč z útočného pásma. Lotyšsko sa však v úvode zápasu len bráni, Rybár ešte zasahovať nemusel.
05:16
Stále sme však častejšie pri puku a skúšame preniknúť do útočného pásma. Aktivita je teda na našich hokejkách, ale dlhšiu dobu sa nám nepodarilo vyslať strelu na bránku.
04:50
04:20
Teraz však máme problém preniknúť do útočného pásma, Lotyšsko dobre bráni priestor pred svojou bránkou. Naša presilovka sa čoskoro bude končiť, zatiaľ nám moc nevychádza.
03:40
Napokon to od modrej skúšal Jánošík, ale puk na bránku súpera neprešiel a súper sa teda oslobodzuje.
03:05
Slovensko už rozbehlo svoju prvú presilovku v tomto zápase. Usadili sme sa v útočnom pásme, ale z našich hokejok ešte zakončenie neprišlo.
02:50
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Jevpalovs – 2 min., hákovanie).
02:33
Grman to skúšal strelou od modrej čiary, ale napokon sa puk na bránku Lotyšska nedostal. Po krátkej dobe sú však v útoku opäť naši chlapci.
01:55
Pred bránku hostí sa snažil puk zaviesť Kudrna, ale obrana Lotyšska bola pozorná a včas ho od neho odstavila. Dopredu tak teraz môže ísť náš súper.
01:16
Aj naďalej je pri puku naša reprezentácia, ale súper dobre bráni svoje pásme a tak sme sa už do ďalšieho zakončenia nedostali. Zápas sa však ešte len rozbieha.
00:56
importantPrvá zaujímavá situácia pred bránkou nášho súpera! Paulovič sa pekne natlačil pred brankára Jucersa, ale jeho forhend skončil len na jeho betónoch.
00:25
Od úvodných sekúnd počuť aj našich fanúšikov, takže atmosféra bude určite na dobrej úrovni.
00:15
Prvá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, buly vyhralo Lotyšsko, ktoré však kombinuje vo svojom pásme.
00:01
Teraz už prichádzajú obe hymny, najprv hymna Lotyšska a potom naša. Stretnutie sa tak už čoskoro začne!
Začiatok sa zrejme troška posunie, ešte je tu slávnostný ceremoniál. Prezident zväzu Martin Kohút a generálny manažér Miroslav Šatan ešte ocenili niekoľko hokejistov. Konkrétne Richarda Šechného za prínos slovenskému hokeju, Michela Miklíka, ktorého čaká stý zápas v slovenskom drese a rozhodcu Rudolfa Lauffa, ktorý aj povedie toto stretnutie. Ku gratulácii sa týmto spôsobom pripájame aj my.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, vypočujeme si štátne hymny a stretnutie sa môže začať. Štadión v Michalovciach je kompletne zaplnený, takže o atmosféru bude určite postarané.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Príjemný podvečer prajem všetkým fanúšikom našej hokejovej reprezentácie. Do začiatku v poradí piateho prípravného zápasu slovenskej hokejovej reprezentácie pred svetovým šampionátom už veľa času neostáva, zatiaľ si môže prezrieť našu zostavu, ale aj zostavu Lotyšska. Andreja Sekeru ešte trápia menšie problémy a tak sa v týchto prípravných zápasoch proti Lotyšsku ešte nepredstaví. V našej zostave sa však už nachádza Adam Jánošík, Dominik Graňák a Matúš Sukeľ. V bránke sa dnes predstaví Patrik Rybár, chrbát mu bude kryť Dávid Hrenák.

V zostave hostí sa dnes predstaví aj obranca Arturs Salija, ktorý pôsobí v Nových Zámkoch. Stretnutie z pozície rozhodcov povedú naši ligový rozhodcovia a to Rudolf Lauff, Ondrej Kalina – Andrej Bogdoň, Martin Korba – Ladislav Vasilňák. Zimný štadión v Michalovciach je teda už na toto prípravné stretnutie pripravené, čaká sa len na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia.

Tesne pred úvodným buly sa vám opäť prihlásime.

Slovensko: Rybár (Hrenák) – Ďaloga, Jánošík, Fehérváry, Graňák, Čajkovský, Trška, Grman, Valach – Bakoš, Hovorka, Miklík – Sukeľ, Krištof, Paulovič – Cingel, Šimun, Kudrna – D. Bondra, Buc, Svitana

Lotyšsko: Jucers (Calpa) – Galvins, Sevcenko, Zile, Siksna, Salija, Balinskis, Bindulis, Bičevskis – Bukarts, Jevpalovs, Redlihs – Karsums, Abols, Indrašis – Cipulis, Pavlovs, Meija – Skvorcovs, Batna, Razgals

Rozhodca: Rudolf Lauff, Ondrej Kalina – Andrej Bogdoň, Martin Korba – Ladislav Vasilňák
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Slovenska a Lotyšska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 17:00, jeho priebehom vás bude sprevádzať Miroslav Revaj.

Tohtoročný svetový šampionát v ľadovom hokeji sa už nezadržateľne blíži, všetky reprezentácie teda ešte ladia formu na toto vrcholné podujatie. V rámci Euro Ice Hockey Challenge sa Slovensko predstaví v ďalších prípravných stretnutiach, teraz to už bude na domácom ľade. V týchto dňoch bude našim súperom Lotyšsko, s ktorým odohráme dva stretnutia. Najprv to bude v Michalovciach a potom v Poprade.

Slovensko má už za sebou štyri prípravné stretnutia s dvoma súpermi. Najprv sme sa predstavili vo Švédsku, kde nám ani jedno stretnutie nevyšlo, keďže sme oba zápasy prehrali. Najprv to bolo 6:3 a potom vysoká prehra 7:1. Po týchto zápasoch došlo v kádri ku niekoľkým zmenám a nasledovali dva prípravné zápasy proti Nemecku, striebornému tímu z Pchjongjangu. V týchto zápasoch sme už mali aj dôvod na radosť, pretože sme najprv zvíťazili 2:1 po samostatných nájazdoch a v druhom zápase po výbornom výkone 4:1.

Aj pred týmito zápasmi došlo k nejakým zmenám, v tíme už nepokračujú Martin Gernát, Richard Stehlík a Tomáš Mikúš. Do kádra pribudli Dominik Graňák, Matúš Sukeľ, Adam Jánošík a očakávaná prvá posila zo zámoria Andrej Sekera. Toho však ešte trápia menšie zdravotné problémy a účasť v týchto zápasoch je otázna.

Lotyšsko má už za sebou šesť prípravných zápasov, avšak ani v jednom náš súper nezvíťazil. Prípravu odštartovalo v Nórsku, kde domácej reprezentácii podľahlo 3:2 a 6:2. Potom prišli dve veľmi prekvapivé prehry s Litvou a to 3:2 po nájazdoch a 4:1. Naposledy sa Lotyšsko predstavilo doma s Fínskom, ktorému však nestrelilo ani jeden gól a zaznamenalo dve prehry 0:3 a 0:5.

Favoritom tohto dvojzápasu by mala byť naša reprezentácia. V poslednej dobe sa nám však s Lotyšskom vôbec nedarí. Naposledy sme proti nemu nastúpili na minuloročných MS v hokeji a podľahli sme mu 1:3. Posledné víťazstvo našej reprezentácie nad Lotyšskom sa zrodilo veľmi dávno, konkrétne pred 4 rokmi, keď sme ho dokázali poraziť 5:3 na Slovakia Cupe. Uvidíme teda, či sa našim chlapcom podarí zlomiť túto negatívnu bilanciu z posledného obdobia.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovensko porazilo v prípravnom zápase Lotyšsko o tri góly