Trenčín sa nevzdáva. Vyhral v Bystrici a predĺžil finálovú sériu

Hráči Trenčína oslavujú gól na ľade Banskej Bystrice.
Hráči Trenčína oslavujú gól na ľade Banskej Bystrice. (Autor: TASR)
Sportnet|18. apr 2018 o 00:00

Finále sa presúva do Trenčína.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - finále play-off - štvrtý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - streda:

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 2:4 (0:3, 0:0, 2:1) - stav série: 3:1

Góly: 46. Skalický (Asselin), 59. Češík - 5. Sádecký, 9. Bezúch (Radivojevič), 11. Marcel Hossa (Sádecký), 60. Radivojevič

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik - Výleta, Šefčík, 2841 divákov

Banská Bystrica: J. Lukáš (11. Lassila) - Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, J. Brejčák - Hrnka, T. Surový, Lamper - Hohmann, Bubela, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Bortňák, Češík, Brittain - Gabor

Trenčín: Hiadlovský - Starosta, Bačik, Pač, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - Marcel Hossa, Sádecký, Bezúch - O. Mikula, Dlouhý, T. Varga - Deveaux, J. Švec, D. Hudec - J. Pardavý ml.

Pozrite si priebeh finálového zápasu Bystrice s Trenčínom: fotogaléria

18.4.2018

BRATISLAVA. Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili 4:2 nad hráčmi HC '05 iClinic Banská Bystrica v štvrtom stretnutí finále play off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy a v sérii hranej na štyri triumfy znížili na 1:3 na zápasy.

Hosťujúci Trenčania v I. tretine dosiahli tri góly - v 5. min presný zásah pripísali Borisovi Sádeckému, aj keď puk za brankára Jana Lukáša dostal obranca Vladimír Mihálik.

V 9. min zvýšil náskok hostí Juraj Bezúch a v 11. min strelil tretí gól hostí Marcel Hossa.

Domáci ešte v III. tretine duel zdramatizovali, keď v 46. min skóroval Pavol Skalický a počas hry bez brankára sa v 59. min presadil Matej Češík, čo potvrdil aj videorozhodca.

Z víťazstva sa nakoniec radovali Trenčania, keď 30 sekúnd treťou sirénou poistil ich triumf kapitán Dukly Branko Radivojevič.

Hlasy po zápase (zdroj:RTVS):

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Psychicky nás dnes zväzovalo, že finále už môžeme ukončiť, bolo to zjavné hlavne v prvej tretine. Máme to stále vo vlastných rukách, v Trenčíne musíme nastúpiť koncentrovaní. Súper bol dnes uvoľnenejší, my sme mali akoby zviazané ruky. Ideme teraz do Trenčína, máme ďalší mečbal."

Ján Pardavý (asistent trénera Trenčína): "Myslím si, že je stále veľa ľudí, ktorí nám veria. Dúfam, že sa stav série otočí. Každý doterajší zápas finále bol tesný, možno okrem toho utorkového, ten sa lámal za stavu 2:1 či 3:1. Dnes sme boli aktívnejší a mali aj presilovky. Banskobystričania vrhli všetky sily do útoku a my sme si povedali, že vrátime sériu do Trenčína."

Online prenos: Banská Bystrica - Trenčín (hokej, Tipsport liga 2017/2018, finále play off, 4. zápas)

Kaufland play-off Tipsport ligy Finále 2017/2018
18.04.2018 o 18:00
B. Bystrica
2:4
(0:3, 0:0, 2:1)
60' minúta
Trenčín
Góly a asistencie: 46. Skalický (Asselin), 59. Češík – 5. Sádecký, 9. Bezúch (Radivojevič), 11. Hossa (Sádecký), 60. Radivojevič. Rozhodca: Baluška, Štefik – Výleta, Šefčik. Diváci: 2841.
S konštatovaním, že Banská Bystrica vo štvrtom finálovom zápase podľahla na domácom ľade Dukle Trenčín 2:4 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám ešte príjemný zvyšok večera. Séria sa sťahuje pod hrad Matúša Čáka a pokračovať bude už v piatok o 18:00. Dočítania priatelia.
59:30
59:30
goalTrenčín dal gól!
A je rozhodnuté! BRANKO RADIVOJEVIČ sa dostal do po buly do útočného pásma a bez problémov trafil prázdnu bránku Banskej Bystrice! Bez asistencií.
59:15
Oddychový čas domácich.
59:10
Jozef Švec netrafil prázdnu bránku Banskej Bystrice, v druhej možnosti mu gólovú radosť pokazil obranca Klemen Pretnar!
59:01
Začala sa posledná minúty riadneho hracieho času!
58:30
importantLassila znovu opúšťa svoju bránku a Banská Bystrica hrá power-play!
58:19
58:19
goalBanská Bystrica dala gól!
Tak to je neuveriteľné! Obrovská skrumáž pred Hiadlovským, MATEJ ČEŠÍK napokon s vypätím všetkým síl puk pretlačil za bránkovú čiaru! Bez asistencií.
58:05
importantBanská Bystrica hrá power-play, Lassila je na striedačke!
57:35
Domáci hokejisti sa veľmi snažia, ale nie príliš sa im darí, a dovolím si napísať, že Trenčín si už dnes cenný výsledok ustráži.
57:00
Začínajú sa posledné tri nesmierne napínavé minúty riadneho hracieho času.
56:39
Hostia v plnom počte.
56:15
Puk znovu smeruje až ku bránke Lassilu.
56:02
Strela Pavla Skalického končí v lapačke Tomáša Hiadlovského.
55:58
Hostia znovu posielajú puk cez všetky čiary.
55:42
importantVeľká možnosť domácich, Miloš Bubela pálil z ľavej strany, no Hiadlovský predviedol výborný zákrok a možno bol práve toto kľúčový zákrok dnešného zápasu!
55:25
Miloš Bubela z voleja nemieril presne.
55:01
Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.
54:50
Hostia získali puk a okamžite ho posielajú až za Lassilu.
54:39
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Cebák – 2 min., hákovanie).
54:10
Trenčania hrajú dnes nesmierne obetavo, všetci do jedného nemajú problém hodiť sa do strely a Banská Bystrica tak bude mať veľmi ťažkú úlohu.
53:42
Ivan Ďatelinka sa dostal ku cez cez obrancu Pača, no Hiadlovský bol znovu pozorný.
53:09
Jozef Švec sa prebil cez dvojicu hráčov Banskej Bystrice, bol však už ďaleko zo streleckého uhla.
52:40
Znovu sa hrá v pekelnom tempe, oba tímy striedajú počas hry.
51:50
Sádecký sa skvele dostal pred Lassilu, v dobrej pozícii ešte hľadal Marcela Hossu, ktorý však zrejme inkasoval sekeru do ruky a na jeho ponuku nereagoval.
51:05
Patrik Lamper v ostrom súboji s Patrikom Bačikom, vylučovať sa však nebude.
50:46
50:25
Cebákovi prvý pokus o vyhovenie puku nevyšiel, ten druhý už áno.
50:11
Hohmann hľadal prihrávkou Mareka Bartánusa, lenže Jozef Švec jeho úmysel výborne prečítal a puk zblokoval.
50:01
Máme za sebou polovicu tretej tretiny, stav pod Urpínom máme aktuálne 1:3.
49:15
Banská Bystrica okamžite v tlaku, lenže puk zastavil Juraj Cebák a posiela ho okamžite cez všetky čiary. Oba tímy následne striedajú svoje formácie na ľadovej ploche.
48:46
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Romančik – 2 min., podrazenie).
48:30
Dve rýchle strely domácich v krátkom slede po sebe kryje Tomáš Hiadlovský.
48:28
Výbornú prácu dnes odvádza aj Boris Sádecký, ktorý aktívnym pressingom nedá dýchať rozohrávajúcim hráčom Banskej Bystrice.
48:25
Výborná robota Branka Radivojeviča v obrannom pásme, skúsený kapitán hosti posiela puk do obranného pásma Banskej Bystrice.
47:36
Nuž, čas sa domácim kráti, uvidíme, ako oslabená obrana Dukly Trenčín ustojí ťažké minúty do konca riadneho hracieho času.
47:00
Dnešné stretnutie sleduje 2841 divákov.
46:30
Povolený doping v podobe gólu i pre domáce tribúny, ktoré sa prebrali k životu a tlačia svoj tímu do druhého gólu.
45:53
45:53
Ale tentoraz už bol aj Hiadlovský bezmocný, pretože Asselin poslal spoza bránky parádnu prihrávku PAVLOVI SKALICKÉMU, ktorý sa už tentoraz nemýlil a vsietil prvý gól svojho tímu v dnešnom zápase! Asistencia: Guillaume Asselin.
45:48
45:40
Asselin skúsil strelu do protipohybu Hiadlovského, a brankár Dukly je znovu úspešný!
45:23
importantPo strele Tomáša Hrnku sa ku dorážke dostal Pavol Skalický, ktorý chcel puk pretlačil pomedzi Hiadlovského betóny. Brankár Dukly bol však rýchlejší a dokázal puk zastaviť.
45:01
Máme za sebou úvodných 5 minút tretej časti hry, stav zápasu je stále 0:3.
44:25
Domáci hokejisti prestriedali svoje formácie na ľade a spoza vlastnej bránky začínajú ďalšiu presilovkovú akciu.
43:48
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Hossa – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
43:42
Puk sa útočnom pásme kadejako poodrážal, Delisle ho však už nestihol zachytiť a Trenčania sa tak na pár sekúnd vymámia spod domáceho tlaku.
42:55
Juraj Cebák zahral výborne pozične proti Gilbertovi Gaborovi, puk napokon končí v lapačke Tomáša Hiadlovského.
42:05
Banská Bystrica začala tretiu tretinu mohutným náporom, uvidíme, či a kedy sa Baranom podarí vsietiť aspoň prvý kontaktný gól.
41:18
Ďalšia veľká možnosť domácich, ani po Bubelovej akcii puk nekončí v bránke Tomáša Hiadlovského.
40:35
importantObrovská šanca domácich, Asselin našiel prihrávkou Pavla Skalického, ktorý z jasnej pozície minul bránku Trenčína!
40:01
Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Banskej Bystrice.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine máme v Banskej Bystrici teda stav 0:3 a to značí, že v tejto časti hry sme gól nevideli. Tretia tretina začne približne o 19:52.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:30
Tomáš Hiadlovský inkasoval zásah pukom do prilby, bude však v poriadku.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:25
Domáci fanúšikovia napriek nepriaznivému stavu ženú svoj tímu dopredu. Bolo počuť i fanúšikov Dukly, ktorí si pokrikom "Paľo Demitra" uctili ikonu trenčianskeho i slovenského hokeja.
37:44
Ján Brejčák sa oprel do príklepu od modrej čiary, Tomáš Hiadlovský je znovu na svojom mieste!
37:22
Banská Bystrica je síce v útočnom pásme, ale o puk sa vedú ťažké boje pri pravom mantineli. Následne sa k puku dostal Ivan Ďatelinka, ktorý však minul Hiadlovského bránku.
36:19
Znovu sa hrá vo výbornom tempe, Bezúch nabral rýchlosť a šikovnou strelou preveril pozornosť Lassilu.
35:36
Trenčín dnes príkladne bojuje, Radek Dlouhý dôrazným pressingom získava cenné sekundy pre svoj tím.
35:01
Začalo sa posledných päť minút druhej tretiny, v tejto časti hry sme gól zatiaľ nevideli.
34:43
34:26
Češík vyhral buly v útočnom pásme, ani strela Josha Brittaina si cestu do sieste hostí nenašla. Dukla dnes výborne vykrýva priestor pred vlastnou bránkou.
33:59
Domáci hokejisti sú v tlaku počas presilovej hre, kombinácia im však až príliš viazne.
33:25
importantHohmann našiel skvelou krížnou prihrávkou Miloša Bubelu, ktorý si ešte ale musel spracovať puk. Hiadlovský sa tak stihol presunúť a výborným zákrokom podržal svoj tím.
32:43
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Sádecký – 2 min., držanie).
32:10
Domáci v šanci, dostali sa do prečíslenia 3 na 1, lenže túto možnosť vyriešili veľmi zle.
31:58
Domáci v plnom počte.
31:20
Mihalik nepekne poslal k ľadu Ondreja Mikulu, vylučovať sa však nebude. Zdravotné problémy má však zrejme skúsený obranca hostí Tomáš Starosta, ktorý je na lavičke svojho tímu v opatere lekára.
30:28
Dukla Trenčín v útočnom pásme, lenže domáci bek Mihalik získal puk a poslal ho až za bránku Vladimíra Hiadlovského.
30:01
Máme za sebou polovicu riadneho hracieho času, Trenčín stále vedie v Banskej Bystrici rozdielom troch gólov.
29:58
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Delisle – 2 min., hákovanie).
29:24
Banská Bystrica sa nadýchla k mohutnému tlaku, puk však v tomto momente smeruje do stredného pásma.
28:52
Miloš Bubela skvele vysunul Casona Hohmanna, no ten z pravej strany našiel strelou len pripraveného Tomáša Hiadlovského.
28:12
Domáci hokejisti Banskej Bystrice sa zatiaľ nedokážu dostať do takého tlaku ako počas včerajšieho zápasu. Nenadarmo sa hovorí, že posledný krok býva najťažší.
27:51
Zakázané uvoľnenie v podaní domáceho tímu. Tréner domácich Vladimír Országh dôkladne sleduje situáciu a radí sa o taktike so spolupracovníkmi.
27:08
Hrá sa opäť dlho bez prerušenia hry, hostia skúsili strelu a Ján Brejčák si ju takmer nešťastne tečoval do vlastnej siete! Tak to by bol asi veľmi nešťastný moment pre domáci tím.
26:26
25:58
Skvelá akcia domáceho Asselina, ktorý ukázal skvelú individuálnu vyspelosť. Skúsil puk pretlačiť pomedzi Hiadlovského betóny, no gólman Dukly bol rýchlejší a podržal svoj tím.
25:40
Hostia sa v tomto oslabení výborne bránia, Jozef Švec získal puk a poslal ho cez všetky čiary.
25:01
Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, stav zápasu je stále 0:3.
24:39
Domáci počas presilovej hry nasťahovaní pred Hiadlovským, no Bartánusovi puk nesadol na hokejku a hostia ho posielajú cez všetky čiary.
24:26
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Romančik – 2 min., nedovolené bránenie).
23:42
Snaha domácich končí postavením mimo hru.
23:02
Trenčín uspel na vhadzovaní pred Lassilom, Bačika však čisto zastavil Ján Brejčák. Domáci idú znovu dopredu.
22:39
Dlho sa hrá bez prerušenia, oba tímy tak striedajú svoje formácie na ľade počas hry. Do hry zasiahol už aj banskobystrický Gilbert Gabor.
22:05
Ťažké boje za bránkou Lassilu o puk. Získali ho domáci hokejisti a okamžite sa ženú dopredu.
21:22
Druhá tretina sa hrá od úvodu v rýchlom tempe, domáci sa snažia čo najskôr vsietiť aspoň prvý gól.
20:35
Vladimír Országh zmenil poradie svojich formácií, jednotlivých hráčov však nemenil.
20:01
Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Trenčína.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine prehráva Banská Bystrica na domácom ľade s Duklou Trenčín 0:3! Hostia išli do vedenia v 5. minúte, kedy si Mihalik dal nešťastný vlastný gól (pripísaný Sádeckému). Druhý gól pridali hostia v 9. minúte, kedy Radivojevičovu prihrávku zužitkoval Bezúch. Nuž a tretí gól Trenčanov pridal v 11.minúte skúsený Marcel Hossa. Druhá tretina sa začne približne o 18:57.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:25
O puk sa vedú ťažké boje pri mantineli v útočnom pásme Banskej Bystrice. Nuž a zase tu máme menšiu šarvátku.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:35
Domáci hokejisti stále v tlaku, chybujú však a už pomerne dosť nervózni. Najmä Hohmann sa veľmi hnevá.
18:08
Domáci znovu v obrovskom tlaku pred bránkou Dukly Trenčín.
17:07
Asselin skončil v družnom objatí s Lukášom Bohunickým, nuž, chlapci si zrejme potrebovali niečo povedať, vylučovať sa napokon nebude.
16:55
Delisle pálil od modrej čiary, puk sa dostal na hokejku Tomáša Hrnku, ktorý z otočky tesne minul Hiadlovského bránku!
16:10
Lukáš Bohunický sa od modrej čiary oprel do strely, lenže Lassila bol pozorný a podržal svoj tím.
15:51
Trenčania sa dostali do útočného pásma, z priestoru pred bránkou Lassilu vystrelil Peter Ölvecký, no tesne minul bránku Baranov.
15:09
15:01
Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, stav zápasu je stále 0:3.
14:30
Bystričania kombinujú v útočnom pásme, Hohmann skúsil strelu, Hiadlovskému výborne clonil Tomáš Surový, no puk ani tak neskončil v bránke hostí.
13:50
Domáci hokejisti znovu nasťahovaní pred Tomášom Hiadlovským, ktorý si bez problémov poradil so strelou Asselina.
13:20
Trenčín získava buly v útočnom pásme a tým pádom aj cenné sekundy pri vlastnom oslabení.
13:09
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Ölvecký – 2 min., hákovanie).
12:29
Banská Bystrica sa v týchto momentoch zakusla do súpera, obrana Trenčína má plné ruky a nohy práce.
11:39
Klemen Pretnar skúsil strelu od modrej čiary, s jeho pokusom si však Hiadlovský bez väčších problémov poradil.
11:10
Nuž, nečakané veci sa dnes dejú pod Urpínom. Ruku na srdce, ktorý by čakal po necelých dvanástich minútach stav 0:3?
10:35
changeStriedanie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica: z ihriska odchádza Lukáš, prichádza Lassila.
10:35
10:35
Boris Sádecký predviedol skvelú prácu v útočnom pásme, našiel prihrávkou pred bránku domáceho tímu MARCELA HOSSU a skúsený útočník Dukly Trenčín sa už nemohol mýliť. Pridal tretí gól svojho tímu a vyhnal Jana Lukáša z bránky. Asistencia: Boris Sádecký.
10:29
Domáci so štyrmi hráčmi.
10:01
Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Banská Bystrica prehráva doma s Trenčínom 0:2!
09:55
Tomáš Starosta v dobrej pozícii napálil puk len do nôh domáceho obrancu!
09:42
Branko Radivojevič je dnes pri chuti. Jeho strelu z dobrej pozície však domáci hokejisti tečovali nad bránku Jana Lukáša.
09:30
Češík výborne zapracoval vo vlastnom pásme a poslal puk cez všetky čiary.
08:56
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., vrazenie na mantinel).
08:55
Trenčania zoradili svoju formáciu na ľade a idú dopredu. Navyše budú hrať presilovú hru o dvoch hráčov!
08:29
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Delisle – 2 min., sekanie).
08:06
08:06
Výborná práca Trenčína prináša svoje ovocie, pretože Branko Radivojevič skvele zatvoril útočné pásmo pri mantineli a prihrávkou našiel JURAJA BEZÚCHA, ktorý si ešte položil Lukáša na ľad a pohodlne skóroval do prázdnej bránky. Asistencie:
07:28
Bubela v spolupráci s Hohmannom. Cason skúsil strelu, no neuspel. Dnes tak už po druhý raz rozosmutnil fanúšikov domáceho tímu. Prvý raz pri oznámení prestupu do švajčiarskeho Oltenu.
06:39
Kuriózny gól dal dnešnému zápasu šťavu, hrá sa hore dole a to sa divákom rozhodne musí páčiť.
05:59
Holenda sa pošmykol a ponúkol šancu Bortňákovi, no vzápätí trenčiansky obranca skvelým obranným zákrokom svoju chybu napravil.
05:32
Domáci fanúšikovia napriek inkasovanému gólu ženú svoj tím dopredu, pomerne početná enkláva fanúšikov však dnes prišla aj z Trenčína.
05:01
Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Banská Bystrica prehráva s Duklou Trenčín 0:1.
04:23
04:23
Obrovský šok pre domáci tím. BORIS SÁDECKÝ skvele napádal rozohrávajúceho Vladimíra Mihalika, čím ho donútil ku chybe a obranca Banskej Bystrice si dáva nešťastne vlastný gól. Bez asistencií.
03:59
Miloš Bubela skvele napádal rozohrávku Trenčína a napokon získal puk. Posunul ho na modrú čiaru Pretnarovi, ktorý však Hiadlovského neprekonal.
03:32
Steven Delisle skúsil tvrdú ranu od modrej čiary, puk však na vlastnom tele obetavo stlmil skúsený Tomáš Starosta.
02:47
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Asselin – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bohunický – 2 min., hrubosť).
02:47
Obrovská šanca Asselina, ktorý z dobrej pozície prestrelil bránku Tomáša Hiadlovského a hneď vzápätí tu máme prvú vážnejšiu roztržku.
02:25
Zaujímavá pozícia pre domácich, Hrnka číhal v dobrej pozícii na prihrávku, puk mu však v rozhodujúcom momente preskočil čepeľ hokejky.
01:55
Peter Sojčík nabíjal z ľavej strany Brankovi Radivojevičovi, ktorý skúsil strelu švihom. S pokusom skúseného slovenského hokejistu však nemal český brankár domáceho tímu Jan Lukáš žiadny vážnejší problém.
01:36
V postavení mimo hru sa ocitol Marek Bartánus, nasledovať teda bude buly v strednom pásme.
00:58
Marcel Hossa sa prebíjal obranou domáceho tímu, Barani ho však dobre strážili a napokon ho vytlačili von z útočného pásma.
00:15
Radivojevič zakombinoval so Sojčíkom, výsledkom je strela Tomáša Starostu, ktorého pokus však Jan Lukáš bez problémov kryl.
00:01
Úvodné buly dnešného zápasu v prospech hokejistov Banskej Bystrice.
00:01
Oba tímy máme na ľade. Zaznie štátna hymna Slovenskej republiky a začne samotný zápas.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Pretnar, Gélinas, Delisle, Brejčák J., Gabor – Lamper, Surový, Hrnka – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faillé, Skalický – Brittain, Češík, Bortňák

Dukla Trenčín: Hiadlovský – Bačik, Starosta, Cebák, Pač, Bohunický, Holenda, Romančík, Pardavý – Radivojević, Ölvecký, Sojčík – Bezúch, Sádecký, Hossa – Varga, Dlouhý, Mikula – Hudec, Švec, Deveaux

Rozhodca: Baluška, Štefik – Výleta, Šefčik.
Príjemný dobrý deň z Banskej Bystrice, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo štvrtého zápasu finálovej série Kaufland play-off hokejovej Tipsport ligy, v ktorom hokejisti HC 05 iClinic Banská Bystrica privítajú na svojom ľade hráčov Dukly Trenčín. Aktuálny stav série je 3:0, dnešný zápas sa začína o 18:00 a prípadným víťazstvom v ňom Banská Bystrica môže získať majstrovský titul.

Finále play-off začalo dvomi zápasmi pod hradom Matúša Čáka. V prvom zápase sa zrodil výsledok 3:4 po predĺžení (góly Sojčík, Radivojević, Starosta – 2x Gélinas, Faillé, Asselin). V druhom zápase sa zrodil rovnaký výsledok, tentoraz však až po samostatných nájazdoch, v ktorých vynikol najmä Guillaume Asselin, ktorý premenil dva samostatné nájazdy. Vo včerajšom zápase v Banskej Bystrici to bola dlho dráma, keďže Trenčín viedol gólom Petra Ölveckého. V druhej tretine sa však domáci dostali do vedenia zásluhou Hohmanna a Hrnku. V tretej tretine Trenčín bojoval zo všetkých síl, no pri vylúčení Gašparoviča na 5 minút inkasoval dva góly v oslabení a o osude zápasu bolo rozhodnuté.

Sériu majú teda lepšie rozbehnutú Barani spod Urpína, no Trenčania istotne nepredajú svoju kožu lacno. Zápasom vás od 18:00 bude sprevádzať Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Trenčín sa nevzdáva. Vyhral v Bystrici a predĺžil finálovú sériu