Arina Sobolenková prijíma gratuláciu od kapitána slovenského výberu Mateja Liptáka, v pozadí Anna Karolína Schmiedlová. (Autor: TASR)

Slovenská jednotka nezískala proti bieloruskej líderke ani set.

Bielorusko - Slovensko 2:1 po III. dvojhre

Aleksandra Sasnovičová - Jana Čepelová 7:6 (6), 7:5 (online >>>)

Arina Sobolenková - Viktória Kužmová 2:6, 6:2, 6:7 (5) (online >>>)

Nedeľňajší program:

Arina Sobolenková - Anna Karolína Schmiedlová 6:3, 6:4 (online >>>)

Alexandra Sasnovičová - Viktória Kužmová (online >>>)

Vera Lapková, Lidija Morozovová - Viktória Kužmová, Jana Čepelová

MINSK. Slovenské tenistky prehrávajú v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie s domácim Bieloruskom 1:2.

O druhý bod pre domáce sa na harde v Minsku postarala Arina Sobolenková, ktorá v úvodnej nedeľňajšej dvojhre v súboji tímových jednotiek zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú 6:3, 6:4.

Schmiedlová pre žalúdočné problémy nenastúpila na úvodnú sobotňajšiu dvojhru proti Sasnovičovej, no v nedeľu dostala prednosť pred Janou Čepelovou i Rebeccou Šramkovou.

Pozrite si momentky zo zápasu Arina Sobolenková - Anna Karolína Schmiedlová: fotogaléria

22.4.2018

Zápas so Sobolenkovou mal pre ňu smolný začiatok, keď hneď v prvom geme sa pri pokuse dobehnúť loptičku pošmykla a oškrela si koleno. Krvácajúcu ranu jej musel ošetriť a zalepiť slovenský tímový lekár Roman Fano.

Krátka pauza Schmiedlovú vyviedla z rytmu, po návrate na kurt dvakrát stratila podanie a Sobolenková si vybudovala náskok 4:0. Bieloruska hrala rýchlo a agresívne, kvalitne returnovala. Schmiedlová znížila na 2:4, no Sobolenková si už koncovku prvého setu postrážila.

V osude druhého dejstva rozhodol gem za stavu 2:2, v ktorom Schmiedlová viedla pri vlastnom podaní 40:0, no napokon si neudržala servis.

Sobolenková bola po triumfe nad víťazkou turnaja WTA v Bogote spokojná. "Mám radosť, že sa mi podarilo pre Bielorusko vybojovať druhý bod. Dúfam, že Saša Sasnovičová to teraz doklepne a že sa zachránime vo svetovej skupine,"uviedla 19-ročná Bieloruska priamo na kurte.

"Neprekvapilo ma, že som hrala proti Schmiedlovej. Čakali sme, že Slováci ju v nedeľu nasadia. Dôležité bolo, že mi to tam v rozhodujúcich momentoch padalo. V záverečnom geme ma podržalo podanie," dodala.

"Veľmi ma mrzí, že to nevyšlo. Sobolenková je dobrá hráčka a vo Fed Cupe idú jej výkony ešte nahor. Má taký herný prejav, že stačí, aby som nevyužila jednu šancu, a je z toho problém. V druhom sete som prišla o podanie v geme, v ktorom som viedla 40:0, to bola asi najväčšia chyba," uviedla Schmiedlová pre RTVS.

"Spätne si uvedomujem, že to odo mňa chcelo lepšiu dĺžku úderov, viac ísť do súperkinho druhého servisu a častejšie riskovať. Jednoducho, žiadalo si to počínať si trochu odvážnejšie. Kužmová proti nej včera zahrala neskutočne, lenže ona má trochu iný štýl ako ja," dodala.

Online prenos: Arina Sobolenková - Anna Karolína Schmiedlová (Bielorusko - Slovensko, Fed Cup 2018)

Fed Cup  2018
22.04.2018 o 11:07
Sobolenková
2:0
(6:3, 6:4)
Schmiedlová
importantStav medzi Bieloruskom a Slovenskom je teda 2:1 a približne o 20 minút by malo začať veľmi dôležité stretnutie medzi Aleksandrou Sasnovičovou a Viktóriou Kužmovou. Aj z toho prenosu vám ponúkame online textový prenosu!
Koniec zápasu
6:4
importantGEM, SET, ZÁPAS Arina Sobolenková! Aj v tomto sete hrala domáca hráčka lepšie a pripustila len menšie zaváhania. Sobolenková tak vyhráva 2:0 na sety po hrách 6:3 a 6:4 a agresívnou, ale presnou hrou tak získava veľmi dôležitý druhý bod Bieloruska.
40-15
importantEsom získava domáca hráčka dva mečbaly!
30-15
Sobolenková vytasila presný forhend a vyhráva tak o jednu loptičku.
15-15
Presný úder domácej reprezentantky a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Kaja ukázala dobré obhodenie a získava tak fiftín.
5:4
importantKaja vytiahla krásny bekhend po čiare a tak znižuje stav v druhom sete na 5:4! Arina Sobolenková však teraz ide podávať na víťazstvo v zápase.
15-40
Čistá hra to už po presnom forhende domácej hráčky nebude.
0-40
Nevynútená chyba domácej hráčky a tak Kaja má šancu na čistú hru.
0-30
Druhý fiftín v rade pre našu hráčku.
0-15
Kaja zahajuje dôležité podanie ziskom fiftínu.
5:3
importantTeraz to už domácej hráčke vyšlo a tak sa v druhom sete dostáva do vedenia 5:3! Anna Karolína Schmiedlová tak ide podávať na udržanie sa v tomto zápase a to sú už naozaj veľké komplikácie.
A-40
Po presnom údere do protipohybu získava Sobolenková ďalší gembal.
40-40
Kaja však ukázala skvelý forhend a tak ešte v tomto geme pokračujeme.
A-40
Sobolenková si pomohla kvalitným podaním a získava tak ďalší gembal.
40-40
Ten sa však podarilo našej tenistke po kvalitnom bekhende odvrátiť a dostávame sa tak na zhodu 40:40.
40-30
Gembal pre podávajúcu hráčku.
30-30
Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Toto podanie však už Sobolenková zvládla a znižuje tak na rozdiel jednej loptičky.
0-30
Dvojchyba domácej hráčky, takže Kaja vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Výborný prechod našej tenistky na sieť a získava tak fiftín.
4:3
importantPonúknutú možnosť Kaja využíva a tak znižuje stav v druhom sete na 4:3! Na podanie však pôjde domáca hráčka, ktorá sa tak môže priblížiť k celkovému prvenstvu v tomto zápase.
30-40
Úspešné obhodenie od našej tenistky a tak sa dostáva ku gembalu.
30-30
Teraz však naša tenistka zahrala loptičku do autu, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude ďalej nasledovať.
15-30
Kaja pokračovala kvalitným podaním a vyhráva tak o jednu loptičku.
15-15
Eso našej tenistky, po 15 na oboch stranách.
15-0
Sobolenková vytiahla víťazný úder po čiare a fiftín tak putuje na jej konto.
4:2
importantToto skrátenie už domácej hráčke vyšlo a tak aj s ťažkosťami potvrdila brejk a dostáva sa v druhom sete do vedenia 4:2!
A-40
Druhá loptička v rade pre domácu hráčku po Kajinej chybe, Sobolenková s ďalším gembalom.
40-40
Ten sa jej však nepodarilo využiť a sme tak opäť na zhode.
40-A
importantSobolenková posiela svoj forhend von z kurtu a tak Kaja získava brejkbal!
40-40
Ďalší aut od domácej reprezentantky a tak sme na zhode 40:40!
40-30
Ani teraz to domáca hráčka neukončila, z jej strany prišla len nevynútená chyba.
40-15
Sobolenkovej teraz nevyšiel pokus o skrátenú hru a tak stráca prvý gembal.
40-0
Ďalšie eso domácej hráčky, ktoré jej prináša šancu na čistú hru.
30-0
Pokračuje esom a vyhráva tak o dve loptičky.
15-0
Ani tento úvod podania domáca hráčka nepokazila a získava tak fiftín.
3:2
importantPresný volej na sieti od domácej reprezentantky, ktorá si tak zobrala späť svoje podanie a ide do vedenia 3:2 a bude podávať na potvrdenie brejku!
A-40
importantNuž a je tu brejkbal pre domácu hráčku, po ďalšom presnom forhendovom údere.
40-40
Tretí fiftín v sérii pre domácu hráčku, jej úder dopadol presne na čiaru a dostávame sa tak na zhodu 40:40!
30-40
Ani druhý gembal naša hráčka nevyužíva, aj teraz skončila loptička z jej rakety v aute.
15-40
Čistá hra to však už nebude, Kaja zahrala svoj bekhend do autu.
0-40
Kvalitné podanie našej reprezentantky prináša šancu na čistú hru.
0-30
Sobolenková chybovala na sieti a tak získava naša hráčka druhú loptičku v rade.
0-15
Kaja teraz ukázala presné obhodenie a získava tak fiftín na svoje konto.
2:2
importantDruhý brejkbal však už Kaja využíva a tak si berie späť svoje podanie! Vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.
30-40
Kaja poslal loptičku do siete, takže prvú možnosť stráca.
15-40
importantTento bekhend domácej hráčky však putuje do autu a tak sú tu dva brejkbaly pre Kaju!
15-30
Víťazný smeč domácej hráčky, znižuje tak na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
Druhá loptička v rade pre našu tenistku.
0-15
Úvod podania domácej hráčke nevyšiel, previnila sa dvojchybou.
2:1
importantDo tretice všetko dobre, Sobolenková víťazným riternom využíva tento brejkbal a v druhom sete sa dostáva do vedenia 2:1! Pôjde tak podávať na potvrdenie brejku.
A-40
importantV zapätí prichádza presný volej na sieti a je tu tretí brejkbal!
40-40
Sobolenková ako veľká hráčka poslal loptičku do opačnej strany a v tomto geme tak stále pokračujeme.
40-A
Kaja ukázala vynikajúce obhodenie a tak sa dostáva k výhode.
40-40
Aj ten však Kaja odvracia, naša hráčka si pomohla kvalitným podaním.
A-40
importantSobolenková ukázala znova silný forhend a tak získava ďalší brejkbal.
40-40
Túto hrozbu sa však Kaje presným úderom na čiaru podarilo odvrátiť a tak sme späť na zhode.
A-40
importantPekná výmena z oboch strán, ale pri loptičke bola skorej domáca hráčka, ktorá sa tak dostáva k brejkbalu!
40-40
Ten sa jej však nepodarilo využiť, Sobolenková znova ukázala dobrý prechod na sieť. Gem tak putuje do zhody 40:40.
30-40
Kaja musela ísť cez druhý servis, čo však úspešne zvládla a získava tak gembal.
30-30
V zápatí však prišiel presný Kajin bekhend a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Druhý fiftín v rade pre reprezentantku Bieloruska, Kaja sa dopustila nevynútenej chyby.
15-15
Presný úder od protipohybu od domácej hráčky, po 15 na oboch stranách.
0-15
Loptu získava Schmiedlová.
1:1
importantSituácia sa zopakovala aj teraz a tak Sobolenková vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1!
40-15
Úspešný forhend od Sobolenkovej a tak domáca hráčka získava dva gembaly.
30-15
30-0
Presný úder na čiaru od domácej reprezentantky a tak Sobolenková vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Aj domácej hráčke vyšiel úvod podania.
0:1
importantSobolenkovej bekhend išiel von z kurtu a tak Kaja vstupuje do druhého setu úspešne a ziskom gemu sa ujíma vedenia 1:0!
15-40
Prichádza však dvojchyba našej tenistky, takže Sobolenková s prvým fiftínom v druhom sete.
0-40
Nevynútená chyba domácej hráčky, takže Kaja má šancu na čistú hru.
0-30
Výmena sa musela opakovať, ale aj tak Kaja získava druhý fiftín v rade.
0-15
Úvod servisu naša tenistka zvládla a po chybe súperky získava fiftín.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
0:0
Nasleduje prestávka a výmena strán.
6:3
importantHneď prvý setbal Sobolenková využíva a tak sa teda stáva víťazkou prvého setu pomerom 6:3! Bieloruska bola jednoznačne na kurte lepšia, v úvode už vyhrávala o tri gemy a napokon to úspešne dotiahla do konca. Kaja sa potom síce chytila, ale už náskok súperky nestihla vyrovnať. Uvidíme teda, čo nám ponúkne druhý set.
40-0
importantChyba našej tenistky prináša domácej hráčke tri setbaly!
30-0
Bieloruska musela ísť cez druhé podanie, čo však úspešne zvládla a približuje sa tak k zisku prvého setu.
15-0
Úspešný prechod na sieť od domácej hráčky, ktorá tak získava fiftín.
5:3
importantVýborne! Kaja čistou hrou znižuje na 5:3 a ešte sa tak udržala v prvom sete. Arina Sobolenková však ide teraz podávať na víťazstvo v prvom sete.
0-40
Kvalitné podanie našej tenistky a ďalšia šanca na čistú hru.
0-30
Prvé eso v zápase našej tenistky, Kaja tak vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Bekhend od domácej hráčky putoval do autu, fiftín pre našu tenistku.
5:2
importantNo a aj sa tak stáva, domáca reprezentantka sa čistou hrou dostáva do vedenia 5:2 a tak ide Kaja podávať na udržanie sa v prvom sete. Bieloruska teraz jasne dominuje, ale naša tenistka to určite ešte nevzdáva.
40-0
V zápätí je tu úspešný bekhend po čiare od Sobolenkovej a tak aj domáca hráčka má šanci na čistú hru.
30-0
Príliš krátky ritern od našej tenistky a tak reprezentantka Bieloruska vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Sobolenková sa úspešne presunula na sieť a po presnom voleji získava fiftín.
4:2
importantDruhú možnosť však už naša tenistka úspešne zvládla a tak po potvrdení brejku znižuje stav v prvom sete na 4:2!
15-40
Čistá hra to už nebude, Sobolenková vytiahla presný bekhend.
0-40
Bieloruska sa previnila ďalšou nevynútenou chybou a Kaja tak získava šancu na čistú hru.
0-30
Nevynútená chyba domácej reprezentantky a tak Kaja vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Víťazný úder od našej tenistky.
4:1
importantTeraz to však už našej tenistke vyšlo a tak získava prvý gem v tomto zápase! Znižuje teda na 1:4 z jej pohľadu a pôjde podávať na potvrdenie brejku.
15-40
Kaje nevyšiel teraz ritern, ktorý doputoval do autu, takže prvý brejkbal je už minulosťou.
0-40
importantAut z rakety domácej reprezentantky a tak naša tenistka získava tri brejkbaly!
0-30
Kaja vytiahla presný forhend a tak vyhráva o dve loptičky pri podaní súperky.
0-15
Úvod podania jej však nevychádza a tak je tu fiftín pre našu tenistku.
4:0
importantVýmena sa musela opakovať, ale Sobolenková prinútila Kaju k chybe a tak sa domáca reprezentantka dostáva do vedenia 4:0 a pôjde druhýkrát podávať na potvrdenie brejku!
40-15
importantV zápätí posiela naša tenistka loptičku len do siete a tak sú tu dva brejkbaly pre jej súperku!
30-15
Po dlhšej dobe tu je nevynútená chyba domácej reprezentantky, takže Kaja získava prvý fiftín pri tomto svojom podaní.
30-0
Zlý ritern od našej tenistky, takže Kaja prehráva pri svojom podaní o dva fiftíny.
15-0
Presný bekhend v podaní domácej reprezentantky a tak Kaja nezačína svoj servis úspešne.
3:0
importantSobolenková si pomohla veľmi kvalitným podaním a tak sa po potvrdení brejku dostáva do vedenia 3:0! Veľmi zlý začiatok našej tenistky, ale ešte nič nie je stratené.
40-30
Napokon prichádza gembal pre podávajúcu hráčku.
30-30
Sobolenková si pripisuje druhé eso v zápase a tak to je po 30 na oboch stranách.
15-30
V zápätí je tu dvojchyba domácej hráčky a tak Kaja vyhráva o jednu loptičku.
15-15
Teraz však prišla nevynútená chyba a je to po 15 na oboch stranách.
15-0
Úvod tohto podania domáca reprezentantka zvláda a pripisuje si tak fiftín.
2:0
importantTúto možnosť už Sobolenková využíva a po presnom krížnom bekhende využíva tento brejkbal a dostáva sa do vedenia 2:0! Bieloruska tak pôjde podávať na potvrdenie brejku.
A-40
importantDruhý brejkbal pre domácu hráčku, aj Kaja sa dopustila nevynútenej chyby!
40-40
Forhend domácej hráčky putuje von z kurtu a tak sa dostávame na zhodu 40:40!
40-30
importantNáročnú výmenu poslal napokon Kaja len do siete a tak získava jej súpera brejkbal!
30-30
Po 30 na oboch stranách! Uvidíme teda, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Sobolenková vytiahla presný forhend a znižuje tak na rozdiel jednej loptičky.
0-30
Nevynútená chyba domácej hráčky a tak tu je druhý fiftín v rade pre našu tenistku.
0-15
Úvod podanie našej tenistke vyšiel a fiftín tak putuje na jej konto.
1:0
importantTeraz sa už podarilo Sobolenkovej ukončiť tento gem a s veľkými problémami si podržala svoje úvodné podanie, čím sa dostáva do vedenia 1:0! Uvidíme, ako si na prvom podaní bude počínať Kaja.
A-40
Ďalší gembal pre domácu hráčku.
40-40
importantAnna Karolína Schmiedlová si vyžiadala čas na ošetrenie! Snáď bude naša reprezentantka v poriadku.
40-40
Výborné obhodenie súperky predviedla naša Kaja a tak sme opäť na zhode!
A-40
Prvým esom v zápase si domáca tenistka vybojovala tretí gembal.
40-40
Ani ten však nevyužíva! Kaja skvelo zapracovala na sieti a sme tak na ďalšej zhode.
A-40
Tento bekhend domácej hráčke už vyšiel podľa predstáv a tak sa Sobolenková dostáva k druhému gembalu.
40-40
Kaja však teraz nezvládla veľmi ťažkú výmenu a jej loptička skončila hlboko v sieti. Sme tak späť na zhode.
40-A
importantĎalšia nevynútená chyba od domácej reprezentantky a tak získava Kaja brejkbal!
40-40
Sobolenková nebola na sieti úspešná, dopustila sa nevynútenej chyby a tak sa dostávame na zhodu 40:40!
40-30
Tretím fiftínom v rade získava domáca hráčka gembal.
30-30
Následne sme boli svedkami presného bekhendu Sobolenkovej a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Kaje nevyšiel ritern a tak je tu prvý fiftín v zápase pre domácu reprezentantku.
0-30
Sobolenková poslal loptičku z forhendu do autu a tak už prehráva pri svojom podaní o dva fiftíny.
0-15
Domáca hráčka nezačala úspešne, Kaja dobre lobovala a tak získava svoj prvý fiftín v zápase.
0:0
importantObe tenistky už absolvovali svoje rozcvičky a tak sa prvý set čoskoro začne! Úvodný servis bude patriť Sobolenkovej.
Príjemné nedeľné dopoludnie prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Dnešný program barážového stretnutia o svetovú skupinu Fed Cupu medzi Bieloruskom a Slovenskom odštartuje súboj medzi Arinou Sobolenkovou a Annou Karolínou Schmiedlovou. Po prvom hracom dni je stav vyrovnaný 1:1 a toto stretnutie tak môže veľmi veľa povedať o ďalšom vývoji, pretože tím, ktorý toto stretnutie vyhrá sa dostane k zápasovému mečbalu. Nám už len ostáva veriť, že to bude Kaja, ktorá toto stretnutie zvládne a poskytne nám veľkú šancu na návrat do svetovej skupiny.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Arina Sobolenková a Anna Karolína Schmiedlová. Predbežný začiatok stretnutia je naplánovaný na 11:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Miroslav Revaj.

Tento víkend sa bude niesť v znamení Fed Cupu. Naše reprezentantky budú bojovať v baráži o svetovú skupinu a los im vybral za súpera Bielorusko. Toto veľmi dôležité stretnutie odohráme na pôde súpera, čiže nás čaká veľmi náročná úloha.

Bielorusko sa navyše v minulom ročníku dostalo až do finále, v tomto roku však nášho súpera čakajú záchranárske práce. Náš súper je aj zároveň favoritom tohto zápolenia.

Po prvom hracom dni je stav vyrovnaný! Najprv sa do vedenia 1:0 dostalo Bielorusko, keď Aleksandra Sasnovičová zdolala Janu Čepelovú 2:0 na sety. Za stavu 1:0 pre súperku viedla Jana v druhom sete 5:1, ale Sasovičová získala šesť gemov v rade a vybojovala tak pre Bielorusko prvý bod. Pôvodne sa v tomto zápase mala predstaviť práve Schmiedlová, ale tá odohrá napokon toto stretnutie.

Veľká zodpovednosť tak padla na plecia mladú a neskúsenú Viktóriu Kužmovú, ktorá však previedla fantastický výkon a vo veľmi dramatickom zápase zdolala 2:1 na sety Arinu Sobolenkovú, keď sa o všetkom rozhodovalo v tajbrejku v poslednom treťom sete. Viktória teda získala pre Slovensko prvý bod a naša nádej teda stále žije!

Nedeľňajší program by malo odštartovať stretnutie medzi Arinou Sobolenkovou a Annou Karolínou Schmiedlovou. Pôjde o veľmi dôležité stretnutie, pretože v prípade výhry sa jeden z celkov výrazne priblíži k celkovému víťazstvu.

Uvidíme teda, ako toto stretnutie dopadne. Držme teda aj v tomto programe našim dievčatám palce, aby sme sa po 4 rokoch mohli vrátiť do svetovej skupiny!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.

Domov»Tenis»Billie Jean King Cup»Schmiedlová dôležitý súboj nezvládla, postupový mečbal má Bielorusko