1.Thibaut PinotFrancúzskoGroupama-FDJ18:28:48 h
3.Miguel Ángel LópezKolumbiaAstana+15 s
4.Christopher FroomeV. BritániaTeam Sky+16 s
5.George BennettNový ZélandLottNL-Jumbo+1:00 min
6.Fabio AruTaliansko +1:19.

INNSBRUCK. Francúzsky cyklista Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Álp.

Stačilo mu k tomu šieste miesto v záverečnej 5. etape podujatia so zväčša vysokohorským profilom, ktorá vrcholila v rakúskom Innsbrucku.

Pinot bez problémov odrazil útok dvoch najväčších prenasledovateľov v boji o celkový triumf Taliana Domenica Pozzoviva (Bahrain-Merida) a Kolumbijčana Miguela Ángela Lópeza (Astana). Pred oboma mal v sumáre piatich etáp náskok 15 sekúnd.

Brit Christopher Froome (Sky), pre ktorého boli preteky Okolo Álp súčasťou prípravy na Giro d´Italia, skončil celkovo štvrtý s mankom 16 sekúnd na víťazného Pinota.

"Bolo to päť dní ľúteho boja o celkové víťazstvo, darčeky sa nerozdávali. Som naozaj šťastný, že moje meno zostane zapísané v listine víťazov týchto náročných pretekov, ktoré sú pre vrchárov poriadne prestížne," uviedol Thibaut Pinot, cituje ho aj špecializovaný web Cyclingnews.

Záverečná 5. etapa z Rattenbergu do Innsbrucku (164,2 km) vrcholila na okruhu, ktorý bude v septembri súčasťou pretekov s hromadným štartom v kategórii elite na svetovom šampionáte.

Najlepšie si na ňom počínal iba 21-ročný Ukrajinec Mark Padun (Bahrain-Merida), ktorý doviedol do úspešného konca štvorkilometrové sólo a pripísal si prvý profesionálny triumf v kariére.

O 5 sekúnd za ním zaostal Novozélanďan George Bennett (LottoNL-Jumbo) a o ďalšiu sekundu Čech Jan Hirt (Astana).

Jediný slovenský zástupca Michael Kolář (Bora-Hansgrohe) predčasne skončil svoje účinkovanie už počas štvrtkovej 4. etapy.

Domov»Cyklistika»Záverečnú etapu Okolo Álp vyhral Padun, celkový triumf získal Pinot