Pri góloch sa teší aj Gáborík. Trenčania majú lídra s balkánskou krvou

Radosť Branka Radivojeviča.
Radosť Branka Radivojeviča. (Autor: TASR/Henrich Mišovič)
Juraj Berzedi|20. apr 2018 o 22:56

Neviem si vysvetliť, prečo sme opäť nezvládli prvú tretinu, hovorí Bortňák po prehe v Trenčíne.

TRENČÍN. Deti sedeli pri zábradlí, diváci sa tlačili aj na schodoch. Každý sa snažil nájsť čo najlepšie miestečko, aby videl na ľadovú plochu.

Na trenčianskom štadióne sa počas piateho finálového zápasu najvyššej hokejovej ligy takmer nedalo pohnúť.

Domáci diváci vytvorili atmosféru, ktorá je na slovenských štadiónoch nevídaná. Dotvárali ju aj svetielkami na mobilných telefónoch. Svojich miláčikov vyburcovali k jednoznačnému víťazstvu 6:0.

Hokejisti Trenčína zvíťazili druhýkrát za sebou a stav finálovej série s Banskou Bystricou znížili na 2:3. Dramatický boj o majstrovský titul pokračuje v nedeľu o 18:00 šiestym duelom v Banskej Bystrici.

Piaty zápas finále play-off Tipsport ligy obrazom.: fotogaléria

21.4.2018

Atmosféra ako za federálnych čias

Trenčania vstúpili do zápasu impozantne. Po prvej tretine viedli o tri góly, podobne, ako v predošlom zápase v Banskej Bystrici.

„Prvý gól nakopol celý štadión. Súperom sa tu hrá ťažko. Zažil som to už ako dieťa počas federálnych rokov. Atmosféra je tu neskutočná, ľudia si zaslúžia, aby sme sa sem ešte vrátili,“ reagoval kapitán Trenčína Branko Radivojevič.

Pred predošlým zápasom mali trenčianski hokejisti voľnejší režim. Mohli si dlhšie pospať alebo ísť spoločne na kávu. Tentoraz recept zmenili a mali všetci spoločné rozkorčuľovanie.

„Teraz už človek nič nenatrénuje. Dôležité je regenerácia. Každý robí to, čo uzná za vhodné. Dôležité je sa dobre vyspať a v Banskej Bystrici sa pokúsiť o nemožné,“ dodáva.

Je výbušný a hovorí škaredé slová

Pre trenčianskych hokejistov má Radivojevič špeciálny význam. Je lídrom v kabíne i na ľade. Dáva góly, burcuje spoluhráčov a nebojí sa zhodiť ani rukavice.

Domov»Hokej»Slovensko»Pri góloch sa teší aj Gáborík. Trenčania majú lídra s balkánskou krvou