Preteky v Liptovskom Mikuláši vyhral Beňuš, Migorodský predstihol Martikána

Matej Beňuš bude najväčším slovenským favoritom na zisk medaily.
Matej Beňuš bude najväčším slovenským favoritom na zisk medaily. (Autor: TASR)
TASR|21. apr 2018 o 19:01

Darilo sa aj Jakubovi Grigarovi.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Na 34. ročníku Medzinárodných liptovských slalomov, zároveň 3. a 4. kole Slovenského pohára vo vodnom slalome, bola sobota v znamení domácich singlistov, ktorí obsadili prvé tri miesta s najrýchlejším Matejom Beňušom.

V Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka so štartujúcimi zo siedmich krajín sa jazdilo na trati s názvom Váh medzi 23 bránkami.

Slovenskí singlisti suverénne vládli s čistými jazdami, keď vo finále sa zoradili za sebou Matej Beňuš, Marko Mirgorodský a Michal Martikán.

Menej sa darilo kajakárkam, najlepšia zo Sloveniek bola na treťom mieste Elena Kaliská. Kajakár Jakub Grigar po tom, ako pokazil prvú jazdu, dosiahol v druhej najlepší čas.

O prvých troch v každej kategórii rozhodne až dvojkombinácia so súčtom OH bodov (7, 5, 4, 3, 2, 1) na základe poradia zo soboty a nedele.