Zdeno Chára (v strede).
Zdeno Chára (v strede). (Autor: TASR/AP)
Sportnet|22. apr 2018 o 06:03

Hokejisti Washingtonu si vypracovali možnosť ukončiť sériu už v budúcom zápase.

NEW YORK. Hokejisti Bostonu Bruins s kapitánom Zdenom Chárom prehrali v noci na nedeľu v piatom zápase 1. kola play off NHL doma s Torontom Maple Leafs 3:4. Hostia si tak vynútili pokračovanie série, v ktorej znížili na 2:3.

Chára odohral v drese Bruins 20 minút a 15 sekúnd bez bodového zápisu, pripísal si štyri strelecké pokusy a duel dokončil s dvoma mínusovými bodmi.

Dôležitým faktorom boli brankári. Zatiaľ čo Dán v bránke Toronta Frederik Andersen sa prezentoval 42 zásahmi, jeho fínsky náprotivok Tuukka Rask inkasoval štyrikrát z 13 pokusov hosťujúcich hráčov a v čase 31:55 minúty šiel dolu z ľadu. Jeho ruský náhradník Anton Chudobin už gól nedostal.

Do semifinále Východnej konferencie postúpili hokejisti Tampy Bay. V piatom dueli zdolali doma New Jersey 3:1 a v sérii triumfovali 4:1.

Nikita Kučerov zaznamenal už svoj piaty presný zásah a desiaty bod v nadstavbe a 19-ročný obranca Michail Sergačev sa stal najmladším hráčom v histórii Lightning s gólom v play off.

Slovenský brankár Peter Budaj sa nezmestil ani na striedačku, momentálne plní úlohu až trojky tímu.

Washington otočil v sérii s Columbusom z 0:2 na 3:2, keď v piatom stretnutí zdolal svojho súpera 4:3 po predĺžení. Víťazný zásah si pripísal v 72. minúte Nicklas Bäckström, ktorý mal v dueli bilanciu 2+1. Štyri z piatich zápasov série rozhodlo až predĺženie a prvýkrát sa z víťazstva tešil domáci tím.

NHL 2017/2018 - 1. kolo play off, Východná konferencia:

Tampa Bay - New Jersey 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 9. Sergačov (Cirelli), 53. Kučerov (Stralman, Stamkos), 60. Callahan (McDonagh) - 57. Maroon (Palmieri, Butcher)

/konečný stav série - 4:1/

Washington - Columbus 4:3pp (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 14. Bäckström (Stephenson, Kempný), 24. Kuznecov (Orlov), 37. Oshie (Carlson, Bäckström), 72. Bäckström (Orlov, Stephenson) - 11. Calvert (S. Jones), 25. Calvert, 43. Bjorkstrand (Cole, Wennberg)

/stav série - 3:2/

Boston - Toronto 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)

Góly: 30. Backes (DeBrusk, Krug), 38. Kuraly (Grzelcyk, Acciari), 46. Acciari (Schaller, Krug) - 7. C. Brown (Matthews, Hyman), 13. Johnsson (Kadri, Gardiner), 31. Bozak (Rielly, J. van Riemsdyk), 32. J. van Riemsdyk (Marner, Bozak)

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 20:15 minúty, pripísal si dva mínusové body, na bránu súpera vyslal až štyri strely, prezentoval sa dvomi bodyčekmi a dva razy sa mu podarilo získať puk/

Domov»Hokej»NHL»Tampa Bay postúpila ďalej, Budaj nebol ani na striedačke. Boston nevyužil mečbal