Dunajská Streda je stále v hre o titul, Slovan uspel v Trenčíne

Christián Herc sa snaží obísť žilinského brankára Miloša Volešáka.
Christián Herc sa snaží obísť žilinského brankára Miloša Volešáka. (Autor: TASR)
Sportnet|22. apr 2018 o 17:27

V dvoch nedeľňajších stretnutiach padlo až deväť gólov.

ŽILINA. Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili nad domácimi hráčmi Žiliny 3:2 v nedeľňajšom stretnutí 6. kola nadstavbovej časti v skupine o titul najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018.

Skóre duelu otvoril v prvom polčase hosťujúci Kristopher Vida.

Druhý polčas priniesol gólovú prestrelku. Najprv zdvojnásobil vedenie Dunajskej Stredy Christián Herc, o minútu znížil domáci Samuel Mráz.

Herc sa napokon stal dvojgólovým hrdinom DAC, keď jeho zásah na 3:1 sa ukázal ako víťazný. Za domácich ešte stihol skorigovať Jaroslav Mihalík.

Dunajská Streda zostáva v tabuľke na druhom mieste so 7-bodovým odstupom za vedúcou Trnavou. Žilina je štvrtá.

Futbalisti Slovanu Bratislava sa revanšovali hráčom AS Trenčín za domáci nezdar z minulého týždňa 1:3 a rovnakým pomerom uspeli u súpera.

Slovan nasmeroval za troma bodmi už v úvode zápasu Andraž Šporar. Na 2:0 zvýšil v 39. minúte Ibrahim Rabiu ukážkovou strelou k žrdi z hranice šestnástky. Trojgólový náskok zabezpečil Bratislavčanom Aleksandar Čavrič v 55. minúte.

Za Trenčín iba skorigoval v 74. minúte Aschraf El Mahdioui.

Slovan je v ligovej tabuľke na treťom mieste s mankom štyroch bodov na druhú Dunajskú Stredu, za vedúcou Trnavou zaostáva o jedenásť bodov. Trenčín je piaty.

Fortuna liga 2017/2018 - skupina o titul, 6. kolo:

Žilina - Dunajská Streda 2:3 (0:1)

Góly: 50. S. Mráz, 68. J. Mihálik - 49. a 59. Herc, 35. Vida

ŽK: 41. Kaša - 41. Bayo, 90.+ Herc, rozhodovali: D. Sedlák - D. Hrčka, Tomčík, 2510 divákov

Žilina: Volešák - Vallo, Kaša, D. Hancko, Holúbek (67. F. Balaj) - Bičachčjan (56. Káčer), I. Díaz, Škvarka - L. Jánošík (56. F. Kubík), S. Mráz, J. Mihalík

Dunajská Streda: Macej - Šatka, T. Huk, Záhumenský - M. Ljubičič - Živkovič, Herc, Pambou, E. Davis (82. S. Koné) - Vida (69. Divkovič), Bayo (86. Mervo)

Hlasy po stretnutí:

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Bol to vynikajúci zápas, čo sa týka výkonov, kvality hry, moderny. Bol to extra zápas. Výsledok je pre nás negatívny, ale Dunajská Streda nás v prvom polčase vyblokovala, boli sme príliš jednotvárni, aby sme na to zareagovali jednoduchšie. Konečne hralo nejaké mužstvo u nás takto odvážnym spôsobom, mimoriadne vysoko. Snažili sme sa na to zareagovať cez polčas, boli sme nebezpeční, ale zápas rozhodli mikrodetaily. Nepremenili sme šance, súperovi sme ponúkli dvojgólový rozdiel, ktorý sa nám v tejto sezóne ešte nepodarilo otočiť. Všetci hráči, či už naši alebo súpera, sa vydali na maximum, iba takto sa budú zlepšovať a napredovať. Sme sklamaní zo skóre, ale z výkonu, nasadenia a kvality hry nie. Radšej takýto jeden aktívny zápas doma prehrám, aby som mohol potom v ďalších víťaziť."

Marco Rossi, tréner Dunajskej Stredy: "Videli sme zápas tímov, ktoré sa snažili hrať ofenzívne, bol to duel pre divákov. Snažili sme sa domácich dostať pod tlak, pretože sme vedeli, že ak necháme Žilinu hrať jej hru, tak si nájdu jej hráči skôr či neskôr cestu k našej bránke. Snažili sme sa ich celoplošne zatlačiť a prvých 35 minút zápasu bolo z našej strany najlepších v tejto sezóne. Aj pre teplé počasie sme už potom nemali toľko energie a nenapádali sme tak vysoko. Mali sme potom šance, mala ich aj Žilina. Potvrdilo sa aj teraz, že zápasy so Žilinou si ľudia môžu užiť, lebo to je vynikajúci futbal. Viem, že Žilina je sklamaná po prehre, ale takýmto spôsobom a prístupom k futbalu sa stali v minulej sezóne majstrom, a to nie je náhoda."

Trenčín - Slovan Bratislava 1:3 (0:2)

Góly: 74. El Mahdioui - 9. Šporar, 39. Ibrahim Rabiu, 55. Čavrič

ŽK: 33. Azango - 54. Nono, rozhodovali: Ochotnický - Bobko, Chládek, 1063 divákov

Trenčín: Šemrinec - M. Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa - El Mahdioui - Gong, Beridze (72. Van Arnhem), Ubbink (46. Sleegers), Azango - Čatakovič (46. Antonio Mance)

Slovan: Šulla - Čikoš, Bajrič, Božikov, Rundič - Nono - Čavrič (63. Hološko), V. Savičevič, Ibrahim Rabiu (78. De Kamps), Moha - Šporar (87. Vittek)

Vladimír Cifranič, tréner Trenčína: "Nie sme spokojní. Čo sme si pred zápasom povedali, zostalo v kabíne. Chceli sme zlomiť prekliatie domáceho ihriska. Gól sme dostali po štandardnej situácii, druhý gól ešte do polčasu. V druhom polčase sme chceli niečo zmeniť, vystriedali sme, no rýchlo sme inkasovali ďalší gól. V závere sme hrali vabank, mali sme aj šance, ale za tento výkon sme si nezaslúžili bodovať."

Martin Ševela, tréner Slovana: "Zápas bol podobný ako pred týždňom. Hráčov som pripravoval, že Trenčania budú hrať doma otvorenejší futbal. Dali sme dva pekné góly, ale musím povedať, že v prvom polčase mali šance aj domáci. Po prestávke sme zmenili plán. Očakávali sme, že súper sa bude tlačiť do útoku a chceli sme ho potrestať po kontre, čo sa aj podarilo. V závere sa zápas dohrával. Vezieme si pre nás dôležité tri body."