Bayern doplatil na veľkú chybu. Doma podľahol Realu Madrid

Futbalisti Realu Madrid sa tešia z gólu do siete Bayernu Mníchov.
Futbalisti Realu Madrid sa tešia z gólu do siete Bayernu Mníchov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|25. apr 2018 o 00:00

Domáci Mníchovčania vyhrávali nad Madridčanmi.

1. semifinále LM 2017/2018 - sumár:

Bayern Mníchov - Real Madrid 1:2 (1:1)

Góly: 28. Kimmich - 44. Marcelo, 57. Asensio. Rozhodoval: Kuipers (Hol.), ŽK: Ribery, Alcantara - Casemiro

Bayern: Ulreich - Kimmich, Boateng (34. Süle), Hummels, Rafinha - Martinez (75. Tolisso), Rodriguez - Robben (8. Alcantara), Müller, Ribery - Lewandowski

Real: Navas - Carvajal (67. Benzema), Ramos, Varane, Marcelo - Modrič, Casemiro (83. Kovačič), Kroos - Vazquez, Ronaldo, Isco (46. Asensio)

BRATISLAVA. Futbalisti Realu Madrid uspeli tesne 2:1 nad hráčmi domáceho Bayernu Mníchov v stredajšom prvom zápase semifinále Ligy majstrov 2017/2018 a priblížili sa tak k májovému finále.

Bayern si utvoril viac šancí ako súper, ale doplatil na nízku efektivitu. Ak chcú Bavori pomýšľať na postup, v Madride budú musieť streliť dva góly.

Pozrite si priebeh semifinálového zápasu medzi Bayernom Mníchov a Realom Madrid: fotogaléria

26.4.2018

Krajní obrancovia dali gól

Domáci vleteli do duelu ako víchor, hneď v úvode mal šancu Thomas Müller, ale z ťažkej pozície Keylora Navasa neprekonal.

Skóre otvoril v 28. min presnou strelou domáci pravý bek Joshua Kimmich, ktorý využil zlé postavenie brankára španielskeho mužstva.

V 41. min mohol zvýšiť Mats Hummels, ale po rohovom kope nemieril presne vo výskoku iba pár metrov od brány. V závere prvého polčasu vyrovnal z hranice šestnástky krajný obranca Realu Marcelo.

Bayern sa mohol znovu ujať vedenia v nadstavenom čase, ale pokus Roberta Lewandowského zneškodnil Navas.

O víťazstve rozhodol striedajúci hráč

Triumf Realu Madrid stanovil z protiútoku v 57. min po prihrávke Lucasa Marco Asensio. Rafinha sa dopustil chyby v rozohrávke, Vazquez rozbehol protiútok a vysunul striedajúceho Asensia, ktorý nedal šancu Ulreichovi - 1:2.

Víťazstvo mohol spečatiť v 71. min po výbornej dlhej prihrávke Luku Modriča Cristiano Ronaldo, síce prestrelil Svena Ulreicha, ale pri spracovaní lopty si podľa arbitrov pomohol rukou a jeho zásah teda nebol regulárny.

Skórovať mohol aj Karim Benzema, ale jeho strelu skvelo zastavil Ulreich.

Smutným hrdinom bol stredopoliar Bayernu Franck Ribéry, ktorému zápas vôbec nevyšiel, v 34. min sa ocitol sám pred brankárom, ale lopta mu nepochopiteľne odskočila priamo k brankárovi.

Šancu mal aj v 59. min, ale proti jeho podarenej strele zasiahol Navas, pár minút po tom bol znovu v šanci, ale opäť mieril iba do kostarického brankára.

Zo stretnutia odstúpili už v prvom polčase pre zdravotné problémy Arjen Robben i Jérome Boateng.

Online prenos: Bayern Mníchov - Real Madrid (Liga majstrov 2017/2018, semifinále)

Liga majstrov Semifinále 2017/2018
25.04.2018 o 20:45
Bayern
1:2
(1:1, 0:1)
90+4 minúta
Real Madrid
Góly: 28. Kimmich – 44. Marcelo, 57. Asensio. ŽK: 52. Ribéry (BAY), 89. Th. Alcântara (BAY) – 78. Casemiro (REA). Rozhodca: Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra.
S konštatovaním, že v prvom zápase semifinále Ligy majstrov podľahol Bayern Mníchov Realu Madrid 1:2 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia.
90+4
90+4
Ribéry ešte hľadal prihrávkou do šestnástky Müllera, no Navas výborne čítal hru a skryl loptu do svojich rukavíc.
90+3
Blíži sa nám úplný záver zápasu, na viacerých hráčoch je vidieť obrovské fyzické vyčerpanie.
90+2
Benzema sa snažil vysunúť po pravej čiare Cristiana Ronalda, no útočník Madridu bol napokon v postavení mimo hru.
90+2
Marcelo už je na nohách a zdá sa, že bude môcť pokračovať vo zvyšku zápasu.
90+1
V druhom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne štyri minúty.
90
Riadny hrací čas máme za sebou, na trávniku leží otrasený Marcelo, no stále sa pokračuje v hre.
89
yellowCardŽltú kartu dostáva Thiago Alcântara (FC Bayern Mníchov).
88
88
Obrovská šanca domácich! Prihrávka do priestoru pre Roberta Lewandowskeho, ktorý bol sám pred Navasom. Gólman Madridu výborne zmenšil strelecký uhol, no útočník Bayernu aj tak mieril nepresne, takže Navas ani nemusel zasahovať.
87
Alcântara zatočil loptu do pokutového územia hostí, tam však v tomto momente kraľoval francúzsky stopér Raphael Varane.
86
Priamy kop domácich z ľavej strany.
85
Jame Rodríguez sa snažil niečo v útoku vymyslieť proti svojmu bývalému tímu. Slovami klasika z českej filmovej komédie "je to marný, je to marný, je to marný...".
84
V doterajšom priebehu zápasu nabehali futbalisti Bayernu necelých 97 kilometrov, hostia zatiaľ necelých 94 kilometrov.
83
changeStriedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Casemiro, prichádza Mateo Kovačić.
83
Na Franckovi Ribérym je už vidno frustráciu, dnes to má veľmi, veľmi ťažké.
81
Domáci sa snažili o kombinačnú akciu, lopta však napokon končí v moci Keylora Navasa.
80
Desať minút do konca riadneho hracieho času, stav zápasu je stále 1:2.
79
Hrá sa napriek pokročilému času stále vo výbornom tempe, neúnavným motorom Bayernu je stále Franck Ribéry.
78
yellowCardŽltú kartu dostáva Casemiro (Real Madrid CF).
77
Máme za sebou 77 minút dnešného zápasu a treba povedať, že Cristiano Ronaldo je dnes zatiaľ doslova neviditeľný. Ak teda nerátame akciu po centri Modrića.
76
76
importantParádna akcia Karima Benzemu, ktorý sa presadil cez dvojicu obrancov a dostal sa do šance. Jeho strelu však výborne vyrazil mníchovský brankár Ulreich!
75
changeStriedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Javi Martínez, prichádza Corentin Tolisso.
74
Snaha o rýchly útok domácim nevyšla. dopredu idú futbalisti Realu Madrid.
72
V druhom polčase je Bayern taký akoby zakríknutý, čas na vyrovnanie v dnešnom zápase sa mu kráti.
71
71
importantKrásna akcia Madridu, parádny pas Modrića dostal Cristiano Ronaldo a krížnou strelou prekonal Ulreicha. Gól však neplatí, pretože portugalský útočník Realu si pri spracovaní lopty pomohol rukou.
70
Do konca riadneho hracieho času ostáva menej ako 20 minút, Bayern stále prehráva na domácom trávniku s Realom Madrid 1:2.
69
Jednoznačne najlepším hráčom domáceho tímu je Franck Ribéry, ktorý je hnacím motorom svojho tímu. Uvidíme však dokedy mu vydržia fyzické sily, pretože dnes to má proti obrane Realu Madrid nesmierne náročné.
68
Tak Real dnes hrá výborne, no má i kus povestného šťastia.
67
importantZnovu veľká šanca domáceho tímu! Kimmichov center z pravej strany dostal do šance Müllera, no domáci futbalisti azda zo štyroch metrov nedokázali loptu pretlačiť do siete Realu Madrid!
67
changeStriedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Daniel Carvajal, prichádza Karim Benzema.
66
Carvajal je znovu na trávniku a bude striedať.
65
Zinedine Zidane chystá druhé dnešné striedanie, do hry príde Karim Benzema.
64
Chvíľu sa nehrá, na trávniku totiž ostáva ležať hosťujúci Carvajal.
63
importantThiago Alcântara z hranice šestnástky strelou trafil len obrancu v drese Madridu. Lopta sa však odrazila ku Ribérymu, ktorý v jasnej pozícii znovu napálil loptu len do Keylora Navasa.
62
Lewandowski ostáva po zákroku jedného z hráčov Madridu ležať na trávniku. Hra však nie je prerušená a domáci útočník sa tak pomaly stavia na nohy.
61
Rohový kop domácich zakrútil Kimmich, no jeho center bol príliš dlhý a tak loptu získavajú futbalisti zo španielskeho hlavného mesta.
60
Po hodine hry prehráva Bayern Mníchov v Allianz Aréne s Realom Madrid 1:2.
59
importantObrovská šanca domácich. "Malý cisár" Franck Ribéryho znovu vykrútil v šestnástke hostí trojicu obrancov, dostal sa do palebnej pozície a dobre vystrelil. Výborný zákrok však predviedol Keylor Navas, ktorý podržal svoj tím!
58
Prvé striedanie v zápase teda Zinedinovi Zidanovi vyšlo nad očakávanie dobre. Asensio je na trávniku 13 minút a už má na svojom konte gól.
57
57
goalReal Madrid dal gól! Rýchly útok hostí po chybe Rafinhu. Lucas Vázquez nebol sebec, našiel prihrávkou úplne voľného ASENSIA, ktorý z prvej poslal loptu do siete domáceho Bayernu Mníchov!
55
Rýchly útok domáceho tímu, Müllerov center na hlavu Lewandowskeho bol však príliš dlhý a útočník Bayernu nestihol loptu ideálne trafiť.
54
Dlhý center za obranu domáceho tímu pre Cristiana Ronalda, no ten loptu napokon nestihol zachytiť.
53
Ribéry znovu cvičil obranu hostí, tentoraz mu však center nesadol na kopačku a loptu tak bude od vlastnej bránky odkopávať Keylor Navas.
52
yellowCardŽltú kartu dostáva Franck Ribéry (FC Bayern Mníchov).
52
Dva výborné obranné zákroky Raphaela Varana v krátkom slede za sebou, následne končí po faule na trávniku.
51
Výborná akcia Ribéryho, ktorý sa presadil cez Casemira. Posielal prihrávku pred bránku Realu pred číhajúceho Müllera. Dvojica obrancov hostí pred kapitánom domáceho loptu však stihla loptu včas zastaviť.
50
Bayern oblieha pokutové územie Realu Madrid, tá pravá finálna prihrávka však nie a nie prísť.
49
Tak to je nepríjemné, pokrivkáva už aj kapitán Bayernu Mníchov Thomas Müller! Nuž, uvidíme, či budú musieť domáci aj po tretí raz nútene striedať.
48
Cristiano Ronaldo skúsil strelu z diaľky, no technicky mu lopta nesadla a nabrala opačný smer.
47
Real začína druhý polčas ofenzívne, drobné zaváhanie Rafinhu však hostia nedokázali využiť.
46
Úvodný výkop druhého polčasu pre futbalistov Realu Madrid.
46
changeStriedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Isco, prichádza Marco Asensio.
46
Začal sa druhý polčas.
Prvý polčas máme za sebou, stav máme 1:1. Domáci išli do vedenia v 28. minúte zásluhou Kimmicha, hostia vyrovnali v 44. minúte zásluhou Marcela. Bayern však v prvom polčase prišiel o dvoch hráčov – pre zranenie museli byť striedaní Arjen Robben a Jerome Boateng. Druhý polčas sa začne približne o 21:48.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Ďalšia možnosť pre domácich, ani Thomas Müller však tentoraz nemieril presne.
45+2
importantObrovská možnosť Bayernu! James Rodríguez poslal parádny center na hlavu Roberta Lewandowskeho, ktorý ju dobre trafil, no Keylor Navas s námahou loptu vyrazil! Obojstranne krásny futbalový moment!
45+1
45+1
Vázquez fauloval pred šestnástkou Madridu. Domáci majú výhodu priameho kopu z dobrej pozície.
45
Tak toto je studená sprcha pre domácich futbalistov, v prvom polčase sa budú nadstavovať minimálne dve minúty.
44
44
goalReal Madrid dal gól! Na hranici šestnástky Bayernu sa k lopte dostal ľavý obranca Madridu MARCELO, ľavačkou poriadne napriahol a krížnou strelou k ľavej tyčke vyrovnáva na 1:1!
43
Z následného rohového kopu už domáci tím nič zaujímavé nevymyslel.
42
Ribéry našiel prihrávkou Rafinhu, ktorý okamžite našiel prihrávkou Thomasa Müllera. Kapitán Bayernu sa oprel do strely, no tú mu napokon zblokovala obrana hosťujúceho tímu.
41
41
importantMatts Hummels dostal loptu po rohovom kope na kopačku pri zadnej tyči, nemieril však presne! Tak v tejto chvíli musel Zidanovi spadnúť obrovský kameň zo srdca.
40
Domáci získavajú rohový kop, obranné rady Madridu musia byť v pozore.
39
Blíži sa nám záver prvého polčasu. Štatistika domáceho Bayernu je pomerne pestrá – 1 gól a 2 zranené opory tímu.
38
Tak napokon nie, Carvajal bol len rázne napomínaný Björnom Kuipersom. To sa však vôbec nepáči domácim fanúšikom, ktorí žiadajú pre hráča súpera jednoznačne žltú kartu.
37
Carvajal poslal nepekne na trávnik jedného z domácich futbalistov a zdá sa, že dostane žltú kartu.
36
Boateng má obrovské problémy s chôdzou. Za pomoci dvojice kustódov sa až v tomto momente dostáva ku podchodu do vlastnej šatne.
35
Rýchla akcia hostí, lenže domáca obrana je pevne zoradená pred vlastnou šestnástkou. Preraziť tento pancier bude dnes pre Real veľmi zložité.
34
importantReal znovu zbytočne stratil loptu a domáci sa dostali do prečíslenia. V rozhodujúcom momente však Franckovi Ribérymu lopta odskočila od nohy!
34
changeStriedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Jérôme Boateng, prichádza Niklas Süle.
33
Ribéry poslal dobrý center do vápna Realu, Navas však loptu odvážne vyboxoval do poľa.
32
importantJe to tak, Boateng nebude môcť dokončiť dnešný zápas! Tak toto je veľmi nepríjemná správa pre domácu striedačku.
31
Po bežeckom súboji ostáva na trávniku ležať stopér Bayernu Jerome Boateng. Zdá sa, že ide o svalové zranenie a je možné, že domáci budú musieť znovu striedať.
30
Máme za sebou polhodinu dnešného zápasu, Bayern trošku prekvapujúco vedie nad Realom Madrid 1:0.
29
Pred bránkou Mníchova sa snažil presadiť Cristiano Ronaldo, no je pozorne strážený domácou obranou.
28
28
goalBayern dal gól! Veľká chyba obrany Realu i Keylora Navasa. JOSHUA KIMMICH dostal výbornú prihrávku do behu, vnikol do pokutového územia Realu z pravej strany. Všimol si zlé postavenie Navasa a peknou strelou otvoril skóre dnešného zápasu!
27
Vázquez získal priestor na pravej strane a hľadal hlavu Ronalda, ktorý však nemieril presne.
27
Mníchovčania kombinujú na vlastnej polovici trávniku, futbalisti Realu sa im snažia kaziť rozohrávku a veru sa im to celkom darí.
26
Ani ďalší rohový kop futbalistov z Madridu neznamenal pre obranu Mníchovčanov vážnejší problém.
25
Tony Kroos hľadal prihrávkou úplne voľného Ronalda pred bránkou Bayernu. Loptu však tečoval jeden z domácich obrancov, takže nohu Ronalda minula. Real však bude zahrávať ďalší rohový kop.
24
importantOdrazená lopta od Rafinhu sa dostala priamo pred rozbehnutého Carvajala, ktorý však delovkou našiel len pripraveného Ulreicha.
23
23
Isco poslal výborný pas do šestnástky domáceho tímu pre číhajúceho Cristiana Ronalda. Výborné však čítal hru brankár Mníchova Ulreich, ktorý stihol loptu pred Ronaldom skryť do svojich rukavíc.
22
Thiago Alcântara sa snažil prihrávkou nájsť Francka Ribéryho, no tentoraz mu lopta nesadla na kopačku a dopredu tak pôjde Real Madrid.
21
Dva rohové kopy hostí v krátkom slede za sebou. Obrana Bayernu však nemala s týmito pokusmi hostí žiadny problém.
20
Cristiano Ronaldo sa vyhol ofsajdovej pasci domáceho tímu po prihrávke Modrića. Zbehol si do šestnástky Mníchova, no jeho prihrávku domáca obrana zblokovala na rohový kop.
19
Prvá strela domácich na bránku súpera v podaní Rafinhu, no kostarický brankár Keylor Navas s ňou nemal vážnejší problém.
18
Mníchovčania kombinujú na polovici Realu Madrid.
17
importantParádny výkop Navasa až takmer k šestnástke domáceho tímu. Loptou našiel Isca, ktorý si okamžite pripravoval palebnú pozície, lenže tesne spoza hranice šestnástky trafil len Javiho Martíneza.
16
Cristiano Ronaldo sa snažil obhodiť si Boatenga, čo sa mu nepodarilo. Po kontakte s domácim stopérom končí na trávniku, no podľa názoru hlavného rozhodcu Kuipersa nešlo o faul.
15
Real vysoko vysúva svoju strednú líniu a domácim to robí pri kombinácii pomerne vážne problémy.
14
Center domácich z priameho kopu odvrátila obrana Realu na rohový kop. Z neho však Mníchovčania nič zaujímavé nevyťažili.
13
Ribéry našiel prihrávkou pri čiare Rafinha, pred ktorým sa otváral voľný priestor. Takticky ho však fauloval Vázquez.
12
Oba tímy sa snažia ovládnuť stred poľa. Loptu majú mierne viac na svojich kopačkách domáci futbalisti.
11
Dlhý výkop Keylora Navasa až na polovicu domáceho tímu, kde však nebol pripravený žiadny z hráčov Realu Madrid. Domáci tak získavajú loptu do svojej moci takpovediac zadarmo.
10
Hummels poslal parádnu kolmicu dopredu pre Roberta Lewandowskeho. Tomu sa okamžite vrhol sklzom pod nohy Sergio Ramos, ale keďže ako prvú zasiahol loptu, išlo o čistý zákrok.
9
Stred poľa je veľmi prehustený, oba tímy tvrdo bojujú o zisk lopty.
8
changeStriedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Arjen Robben, prichádza Thiago Alcântara.
8
importantNepríjemná správa pre fanúšikov Bayernu Mníchov, Arjen Robben nebude môcť pokračovať v dnešnom zápase!
7
Casemiro poslal dobrý oblúčik za obranu domáceho tímu pre Cristiana Ronalda, ktorý však bol v postavení mimo hru.
6
V hre sa už pokračuje ďalej. Arjen Robben je za postrannou čiarou, uvidíme, či bude pokračovať v zápase, keďže je v opatere klubového lekára.
5
Arjen Robben ostáva sedieť na trávniku a zdá sa, že má vážnejší problém. Rozcvičovať sa okamžite začína Thiago Alcântara.
4
Úvodné minúty v Mníchove sú pomerne dramatické. Real má loptu vo svojej moci a kombináciou medzi stopérmi sa snaží upokojiť situáciu.
3
Rýchly útok Realu potiahol po ľavej strane Kroos, no center pred bránku domácich nebol presný a Ulreich nemusel zasahovať.
2
Bayern kombinuje na vlastnej polovici trávniky, do rozohrávky sa zapája aj brankár Ulreich.
1
importantHneď v úvode zápase chyba Carvajala, Thomas Müller však nedokázal loptu poslať na bránku Navasa. Treba však povedať, že bol v nesmierne ťažkej pozícii.
1
Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom Bayernu Mníchov.
1

FC Bayern Mníchov: Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Hummels, Rafinha – Javi Martínez – Robben, T. Müller (C), James Rodríguez, Ribéry – Lewandowski.
Náhradníci: Starke – Wagner, Süle, Th. Alcântara, Bernat, Rudy, Tolisso.

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – L. Vázquez, Ronaldo, Isco.
Náhradníci: Casilla – Vallejo, Benzema, Bale, Hernández, Asensio, Kovačić.

Rozhodca: Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra.
Oba tímy nám práve nastupujú na trávnik
Príjemný dobrý deň, vážení športoví priatelia, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu semifinále prestížnej Ligy majstrov, v ktorom FC Bayern Mníchov privíta na svojom trávniku v Allianz Aréne futbalistov Realu Madrid. Zápas sa začína o 20:45, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Bayern je jasným lídrom nemeckej Bundesligy a výborne výsledky z domácej súťaže prenáša i do Ligy majstrov. Zo Sevillou remizoval 0:0 a následne zvíťazil 2:1, s tureckým Besiktasom však urobil krátky proces po výsledkoch 5:0 a 3:1.

Real Madrid nie je v aktuálnej sezóne v oslnivej forme. V tabuľke La ligy madridskému Realu až tretia pozícia so stratou 15 bodov na vedúcu Barcelonu. V Lige majstrov je to však už lepšie, Biely Balet vyradil PSG po výsledkoch 3:1 a 2:1. Následne postúpil i cez Juventus, ktorý však Madridčanov najmä na štadióne Santiago Bernabeu poriadne vytrápil (výsledok 3:0 a 1:3),

Zápas sa teda začína o 20:45, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Bayern doplatil na veľkú chybu. Doma podľahol Realu Madrid