Slováci nedopustili prekvapenie. Zápas s Kóreou otočili a vyhrali

Adam Jánošík sa teší z víťazného gólu do siete Kórejskej republiky.
Adam Jánošík sa teší z víťazného gólu do siete Kórejskej republiky. (Autor: SITA)
Sportnet|25. apr 2018 o 00:00

Slovenskí hokejisti prehrávali s exotickým súperom.

Prípravný zápas:

Slovensko - Kórejská republika 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly: 42. Jurčo (Čajkovský, Graňák), 54.Jánošík (Hovorka, Jurčo) - 34. Kim Ki-sung (An Čin-hi, Kim Sang-wu). Rozhodovali: Baluška, Štefík - Tvrdoň, Šefčík, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2231 divákov.

Slovensko: Godla - Jaroš, Jánošík, Graňák, Fehérváry, Čajkovský, Grman, Valach - Jurčo, Krištof, Nagy - Paulovič, Hovorka, Mikúš - Kudrna, Šimun, Cingel - Svitana, Buc, Bondra

Kórejská republika: Dalton - Kim Won-džun, Young, Regan, I Don-ku, O Hjun-ho, Plante, Song Hjun-čol, Seo Jeong-džun - Kim Won-džung, Kim Ki-sung, Kim Sang-wu - Radunske, Lee Jung-jun, Swift - Šin Sang-hun, Čcho Min-ho, An Čin-hi - I Čong-han, Džeon Džung-wu

<>

BRATISLAVA. Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v stredajšom prípravnom zápase v Piešťanoch nad Kórejskou republikou 2:1.

Hostia sa dostali do vedenia v druhej tretine zásluhou Kim Ki-sunga, v tretej tretine však Slováci otočili výsledok.

Pozrite si priebeh domáceho zápasu Slovenska s Južnou Kóreou: fotogaléria

25.4.2018

O góly sa postarali Tomáš Jurčo a Adam Jánošík. Pre zverencov Craiga Ramsayho to bolo piate víťazstvo za sebou.

V ďalšom bloku prípravy pred MS zohrajú Slováci ešte dva zápasy. V piatok 27. apríla privítajú v Nitre Francúzsko a s tým istým súperom sa stretnú o deň neskôr v generálke na svetový šampionát opäť v Piešťanoch.

Hlasy po zápase:

Craig Ramsay, tréner SR: "Veľmi sme netušili, čo môžeme očakávať od súpera. Podržal nás brankár Godla. Najdôležitejšie je, že sme našli cestu k víťazstvu. V prvej tretine sme im nechali priestor, neboli sme pripravení na ich rýchlosť. V druhej sme hrali oveľa lepšie. Mali sme veľa šancí, ale dostali sme gól. Musíme pochopiť, že zápas musíme hrať celých 60 minút, aj keď vyhrávame alebo prehrávame."

Marek Hovorka, útočník SR (zdroj: TASR): "Súper mal rovnaké mužstvo ako na ZOH. Mali výborný pohyb, čo nám robilo problémy. Navyše sme zo začiatku hrali profesorsky a nestrieľali sme na bránku. Chceli sme dať gól do prázdnej bránky."

Christián Jaroš, obranca SR (zdroj: TASR): "Mali sme dosť príležitostí, ja minimálne dve alebo tri. Ale dali sme potom gól na začiatku tretej tretiny a to nás nakoplo. Vedeli sme, že sa hrá 60 minút a museli sme zapnúť, aby sme sa nestrápnili."

Juraj Mikúš, útočník SR (zdroj: TASR): "Cestoval som včera cez celé Česko a nebol som dva dni na ľade, takže to pre mňa nebolo jednoduché. Poriadne som nespal ani poobede. Zaskočilo ma, že budem hrať na krídle, ale mal by som dostať priestor aj na centri."

Ladislav Nagy (zdroj: TASR): "V prvom rade som rád, že som odohral stý zápas v reprezentácii. Je to úžasné číslo. Zápas bol ťažký, v hale bolo veľké teplo a ľad nebol ideálny."

Stručný priebeh zápasu:

I. tretina

Slováci začali aktívne a už po dvoch minútach prekonal Daltona Graňák. Kórejského brankára však zachránila pravá žrď a hneď na to mieril Nagy v ideálnej pozícii vedľa. Slováci boli aktívnejší aj naďalej, súpera predčili korčuliarsky, ale šance mali aj Kórejčania.

V 8. minúte vytlačil Godla strelu Regana a o minútu neskôr zlikvidoval aj nájazd Radunskeho. V 12. minúte vybojoval Nagy prvú presilovú hru, Slováci si v nej napriek tlaku gólovú šancu nevypracovali. Prvú tretinu zakončila šanca Jurča, ale z pravej strany mieril nepresne.

II. tretina

V druhej dvadsaťminútovke si prvú príležitosť vypracovala štvrtá formácia vedená Bucom. Zakončenie Svitanu bolo nebezpečné, ale Dalton vyrazil prízemnú strelu betónom. Zverenci trénera Craiga Ramsayho čakali na ďalšiu možnosť pomerne dlho, prišla až v polovici tretiny v presilovej hre.

Dalton však zneškodnil aj Hovorkovu strelu bez prípravy z ľavej strany. Onedlho sa v dobrej pozícii ocitol aj Valach, ale ani on nerozvlnil sieť. Prekvapivo však v 34. udreli na druhej strane hostia, keď Godlu prekonal Kim Ki-sung. Vzápätí mohol vyrovnať Jaroš, mieril iba do brankára.

Slováci po inkasovanom góle zapli na vyššie obrátky, ale ďalšie šance nevyužili Kudrna s Graňákom a tak po 40. minútach viedli prekvapujúco hostia.

III. tretina

Slovenská aktivita pokračovala aj v úvode tretej tretiny, už po minúte mali Ramsayho zverenci k dispozícii ďalšiu presilovku. Tú využil tečom Čajkovského strely Tomáš Jurčo. Ďalšie minúty sa potom odohrávali väčšinou v obrannom pásme Kórejčanov, Slováci túžili zlomiť súpera druhým gólom.

Príležitosť k tomu mal Nagy, ale v šanci bol faulovaný a vybojoval ďalšiu presilovku. Tú slovenskí hokejisti nevyužili, ale tesne po jej skončení napriahol od modrej čiary Grman a jeho strelu zastavila pravá žrď. V 54. mali obrovskú šancu hostia, ale Jeong-džun sám pred Godlom neuspel.

Z nasledujúceho protiútoku sa dostal puk k Adamovi Jánošíkovi a ten sám medzi kruhmi rozhodol o víťazstve Slovenska.

Obaja tréneri sa dohodli po skončení duelu na dodatkových samostatných nájazdoch. Slováci triumfovali aj v nich, úspešní boli Juraj Mikúš, Tomáš Mikúš, Patrik Svitana a Ladislav Nagy, Godla inkasoval iba raz.

Online prenos: Slovensko - Kórejská republika (Prípravný zápas 2018)

Reprezentácia  2017/2018
25.04.2018 o 17:00
Slovensko
2:1
(0:0, 0:1, 2:0)
60' minúta
J. Kórea
Góly a asistencie: 42. Jurčo (Čajkovský, Graňák), 54. Jánošík (Hovorka, Jurčo) – 34. Ki-Sung (Čin-Hui). Rozhodca: Baluška – Štefik, Tvrdoň – Šefčík, Mihálik (video).
To je pre dnešok všetko, tešíme sa na vás pri ďalších zápasoch Slovenskej reprezentácie. Dovidenia.
Na nájazdy sme teda vyhrali 4:1.
Park Woo-Sang teraz krásnym blafákom prekonáva Daltona a dáva gól!
Tak to je paráda! Ladislav Nagy dáva gól pomedzi betóny Daltona!
Seo-Yeong Jun prestrelil bránu.
A krásny gól Patrika Svitanu! Ten predviedol skvelý blafák a bekhendom poslal puk pod hornú žrď!
Shin San Hoon triafa žrď! Nie je to gól.
Hovorka bol neúspešný a netrafil bránu.
Kórea znova neúspešná! Ki-Sung neprekonal Godlu.
A Slovensko opäť úspešné! Tomáš Jurčo v pomalom nájazde úspešný a prekonáva Daltona!
Na druhej strane neúspešný Swift.
V prvom nájazde uspel Juraj Mikúš, ktorý blafákom prekonáva Daltona.
Máme tu ešte nájazdy, na ktorých sa dohodli tréneri oboch mužstiev.
Tak našim hokejistom sa nakoniec podarilo otočiť skóre. Po druhej tretine sme síce prehrávali 0:1, potom však prišiel gól v presilovke vďaka teču Tomáša Jurča, ktorý si dnes odkrútil prvý zápas po návrate zo zámoria. Potom sa dokázal presadiť skvelou strelou Adam Jánošík, ktorý vymietol pavučinu v Daltonovej bráne a Slovensko už viedlo. Kórea síce skúsila odvolať v závere Daltona, to im však nepomohlo a tak v prvom vzájomnom zápase Slovensko vyhráva.
59:40
importantDalton opúšťa bránu!
59:24
Kórea hrá v plnom počte.
58:54
Čajkovský teraz nahadzoval od modrej čiary puk na Daltonovú bránu, kde stál Jurčo, ktorý sa snažil tečovať puk. To sa mu ale nepodarilo.
58:30
Našim hokejistom sa konečne podarilo usadiť v útočnom pásme.
58:12
A začíname opäť od vlastnej brány.
58:00
Hlásateľka oznámila posledné dve minúty.
57:47
A opäť si musíme ísť po puk až do vlastného obranného pásma.
57:28
Kórea vyhrala buly a vyhadzuje puk cez všetky čiary.
57:21
Vylúčenie v tíme Južná Kórea (Čcho Min-Ho – 2 min., hákovanie).
56:52
Fehérvarý sa teraz dostal k strele od modrej, tvrdá strela ale minula Daltonovú bránu.
56:25
Čajkovský teraz stojí za bránou Godlu a naši striedajú.
55:45
A fanúšikovia v Piešťanoch si pýtajú ďalší gól.
55:05
55:05
Naši si teraz nerozumeli a máme tu zakázané uvoľnenie.
53:51
53:51
goalSlovensko dalo gól!
Tak to bola nádhera. ADAM JÁNOŠÍK dostal puk, ktorý potiahol do priestoru medzi kruhmi odkiaľ vypálil strelou švihom a vymietol pavučinu v ľavom rohu Daltonovej bránky. Nádherný gól.
Asistencie. Marek Hovorka, Tomáš Jurčo
52:40
Svitana sa teraz po pravej strane dostal do útočného pásme, z dosť veľkého uhla sa snažil prekvapiť Daltona, ten puk vyráža a hra pokračuje.
52:25
Začína sa nám hrať skutočne dobrý hokej a ani jeden tím výrazne nebráni.
52:05
Fehérvarý teraz pálil tesne za modroo čiarou, Dalton mal ale výhľad odkrytý a tak si so strelou poradil.
51:36
Jánošík teraz stojí s pukom za Godlovou bránou a naši hokejisti striedajú.
50:58
Naši sú jednoznačne lepším súperom, chýbajú nám však góly, ktoré by našu prevahu ukázali aj na gólovom skóre.
50:18
importantGrman teraz pálil od modrej, pred Daltonom skvelo clonil Juraj Mikúš. Žrď!
50:00
49:45
Jurčovi teraz ušiel puk a prichádzame o útočné pásmo.
49:21
49:21
Naši stále kombinujú v útočnom pásme.
48:54
importantJurčo teraz pálil z veľkej blízkosti! Z pravej strany trafil len bočnú sieť. Hra pokračuje.
48:37
Naši sú už usadení v útočnej tretine.
48:15
Kórea vyhadzuje puk cez všetky čiary.
48:00
Vylúčenie v tíme Južná Kórea (Oh Hyon-Ho – 2 min., sekanie).
47:58
importantLadislav Nagy sa ocitol sám pred bránou Daltona, prehodil si puk na ľavú stranu a snažil sa zakončiť. Prišla tam však "sekera" a tak si zahráme presilovku.
47:44
Graňák sa snažil vyslať Jurča dlhou nahrávkou do útoku, ten ju však nezachytil a máme tu zakázané uvoľnenie.
47:20
Hrá sa nám pomerne dlho bez prerušenia.
46:45
Jaroš teraz zaviezol puk do útočného pásma, nahral Svitanovi, ten následne na Buca, ktorý pálil z ľavého kruhu na vhadzovanie. Dalton puk vyráža a hra pokračuje.
46:10
Kórejčan teraz jasne držal Valachovi hokejku, rozhodca si to však nevšimol.
45:35
A halou v Piešťanoch sa začína mexická vlna.
45:05
Hovorka vyhral buly, okamžite poslal puk na modrú čiaru, odtiaľ z prvej pálil Fehérvarý. Puk však skončil v Daltonovej výstroji.
45:02
Kórejčania si teraz zvalili bránku na Daltona a hra je tak prerušená.
44:48
Nagy teraz zaviezol puk do útočného pásma a naši kombinujú v útočnom pásme.
43:55
Buc poslal puk na modrú čiaru spoza brány, Graňák puk ale nezachytil a dostávame sa z útočného pásma.
43:35
A počuť už znova aj fanúškov, ktorým sa vrátil elán.
43:21
A našich gól prebudil a hrajú opäť výraznejšie.
41:30
41:30
Naši hokejisti využívajú presilovú hru a je vyrovnané! Michal Čajkovský vypálil od modrej čiary a tesne pred Daltonom tečoval puk TOMÁŠ JURČO, ktorý vyrovnáva stav stretnutia!
Asistencie: Michal Čajkovský, Dominik Graňák
41:25
Naši vyhrali buly a roztáčajú kolotoč.
41:09
Vylúčenie v tíme Južná Kórea (Radunske – 2 min., sekanie).
40:14
Naši hokejisti sa hneď po úvodnom buly vrhajú do útoku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Pred zápasom bol kurz na Kóreu, v niektorých stávkových kanceláriách až jedna ku jedenástim, že sa dnes krajine z Ázie podarí zdolať Slovenskú hokejovú reprezentáciu. Po dvoch tretinách však môžeme povedať, že tento konečný výsledok nemusí byť vôbec prekvapením, pretože Kórea nehrá vôbec ako outsider.
Strely na bránu: 20 – 15
Tak naši hokejisti boli síce v druhej tretine lepším tímom, no skóre otvárala Kórea. Tá prvýkrát vystrelila na Godlu až v 34. minúte, no hneď úspešne. Ki-Sung bol z veľkého uhla úspešný a zázračne pretlačil puk za Godlu. S miernym piskotom odchádzajú hráči do kabín a do tretej tretiny pôjdeme s výsledkom 0:1.
40:00
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:30
importantLee Young-Jun teraz len jemne nahodil puk na Godlu, ten ho ale vôbec nečakal a chytá ho s veľkými ťažkosťami. Hra je prerušená.
39:15
Juraj Mikúš teraz vypálil na Daltona, strelu tečoval Marek Hovorka, no Dalton bol aj teraz úspešný.
38:47
Ladislav Nagy síce zaviezol puk do útočného pásma, v rohu klziska však o neho hneď prišiel a Kórea ide do útoku.
38:25
A Kórea je teraz usadená v našom obrannom pásme.
37:45
V Piešťanoch už počujeme piskot domácich fanúšikov, ktorí nie sú spokojní s aktuálnym výsledkom.
37:15
37:15
Puk sa mu ale nepodarilo získať a Kórea ide do útoku.
36:57
Svitana momentálne bojuje o puk v rohu klziska.
36:45
36:45
Graňák teraz pálil od modrej, viacerí hráči sa snažili puk ešte doraziť, no Dalton si situáciu postrážil a hra je prerušená.
35:56
importantAndrej Kudrna prebudil obecenstvo, keď sa dostal do útočného pásma po ľavej strane, mal kopu priestoru aby mohol niečo vymyslieť, zvolil však strelu príklepom, ktorú Dalton vyráža.
35:26
Po inkasovanom góle aréna v Piešťanoch stíchla a diváci sú inkasovaným gólom zrejme šokovaní.
33:36
33:36
goalJužná Kórea dala gól!
Tak skóre stretnutie dnes otvára Kórea, ktorá sa do vedenia dostáva aj s veľkou dávkou šťastia. An Čin-Hui poslal spoza brány puk na KIM KI-SUNGA, ktorý z veľkého uhla prekonáva Godlu.
33:20
Slovensko hrá v plnom počte.
32:52
A Krištof znova vyhadzuje puk cez všetky čiary.
32:20
A teraz Šimun v rohu útočného pásma. Naši zatiaľ dobre zvládajú početnú nevýhodu.
31:47
Graňák teraz skvelo vybojoval puk v strede klziska, poslal puk ešte na Bondru, ktorý v útočnom pásme zbiera cenné sekundy.
31:36
Jarošovi sa podarilo vyhodiť puk.
31:20
Tak naši hokejisti boli teraz pri striedaní nepozorní a to si všimol jeden z hlavných arbitrov.
30:25
Naši sú jednoznačne lepším tímom na ľade, stále tomu však chýba gól, ktorý by určite potešil aj pomerne zaplnenú arénu v Piešťanoch.
30:16
importantBondra teraz prenikol do útočného pásma, následne poslal zadovkou puk na Jánošíka, ten pálil z prvej, Dalton puk ale vyrazil!
29:41
Až teraz získava Kórea puk na svoje hokejky a konečne strieda.
29:14
Naši hokejisti pokračujú v tlaku z predošlej presilovky.
28:52
importantMarek Hovorka sa dostal k strele z ľavého kruhu na vhadzovanie, Dalton sa ale skvelo presunul k ľavej žrdi a puk vyráža!
28:41
Južná Kórea už hrá v plnom počte.
28:08
A Kórejci opäť puk vyhadzujú.
27:39
importantJurčo teraz pálil z pravého kruhu, Dalton vyrazil len pred seba, Krištof sa snažil puk doraziť, Dalton však aj druhýkrát úspešný!
27:30
Naši sú už ale naspäť v útočnom pásme.
26:58
Aréna v Piešťanoch si pýta gól, Kórejci ale vyhadzujú puk a naši tak musia začať od vlastnej brány.
26:42
Slováci vyhrali buly a roztáčajú presilovkový kolotoč.
26:41
Vylúčenie v tíme Južná Kórea (Plante – 2 min., držanie).
26:41
Tak Kórejci už získali puk a nás čaká druhá presilovka v zápase.
26:24
Popradský útok vybojoval presilovku, zatiaľ však hráme v šestici.
25:54
Kórea teraz má problém s rozohrávkou a to vďaka dobrému napádaniu Patrika Svitanu.
24:59
Kudrna z ľavého rohu posielal puk pred Daltona, tam ale nestál nikto z našich hráčov a Kórea sa tak dostáva k puku.
24:34
Graňák teraz poslal na Hovorku ťažký puk, ktorý nedokázal spracovať, následne sa k puku dostal Krištof, no nevšimol si, že je v offside. Hra je prerušená.
24:04
Féhervarý teraz po strele zlomil hokejku a musí odísť striedať. Táto situácia aj oslobodzuje Kóreu z veľkého tlaku.
23:24
Fehérvarý teraz poslal puk na Jaroša, ktorý pálil z prvej, Jarošovi ale strela nesadla. Tlak našich hokejistov ale pokračuje.
23:15
Kórejčania si teraz nerozumeli v rozohrávke a je pískané zakázané uvoľnenie.
23:00
Čajkovský teraz pálil z modrej čiary, Dalton mal však dobrý výhľad a puk tak prikrýva. Hra je prvýkrát od začiatku druhej tretiny prerušená.
22:38
Naši momentálne striedajú a Valach je tak s pukom za Godlovou bránou.
22:05
Šimun teraz z ľavej strany na slepo hľadal Kudrnu, to sa mu ale nepodarilo a tak útočne ťaženie našich hokejistov končí.
21:24
Teraz Kórea puk do nášho obranného pásma len nastrelila za bránu Godlu, kde bol však prvý Graňák, ktorý okamžite zakladá útok.
20:38
Kórejčania chvíľu operovali v našom útočnom pásme, chýba im však strieľanie, ktorého sa "nedočkal" Godla ani teraz.
20:04
Úvodné buly vyhrali naši hokejisti.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Strely na bránu: 9 – 7
V prvej tretine sme nevideli zatiaľ žiadny gól. Mierne navrch síce majú naši hokejisti, no Kórea nie je už žiadny outsider a predvádza sympatický hokej. Oba tímy si zahrali už aj početnú výhodu, v ktorej nebolo Slovensko ani Južná Kórea úspešná a tak ideme do prostredného dejstva so stavom 0:0.
20:00
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:38
Naši už sú v plnom počte.
19:16
Regan sa teraz dostal k strele od modrej, strela však mierila vedľa Godlovej brány.
18:40
Puk sa nám už podarilo vyhodiť a Kórejčania si po neho musia ísť až za Daltona.
18:17
Kórejčania kombinujú, k strele sa však stále neodhodlali.
17:57
Kórea vyhrala buly a roztáča kolotoč v našom obrannom pásme.
17:35
Vylúčenie v tíme Slovensko (Krištof – 2 min., nedovolené bránenie).
17:30
16:48
Čajkovský bol teraz napádaný na modrej čiare, obišiel brániacého hráča elegantnou kľučkou a následne vyslal na Daltona tvrdú strelu. Ten puk len vyrazil a hra pokračuje.
16:05
Fehérvarý sa snažil poslať puk na Buca, to sa mu ale nepodarilo a Kórea tak miery do útoku.
15:43
A v útočnej tretine teraz náš štvrtý útok, tomu sa ale nedarí odlepiť od mantinelu.
15:04
Cingeľ ale puk vybojoval a ihneď mieril do útoku, poslal nahrávku na Kudrnu a ten následne na Šimuna, ktorému ale ušiel puk.
14:47
Kórea je usadená v našom obrannom pásme, strelu zatiaľ nevidíme.
14:31
Kim Sang Wook teraz poslal na Godlu strelu z ľavej strany. S ňou Godla nemal žiaden problém a hru prerušuje.
14:05
Radunske je už na ľade.
13:37
importantJurčo z pravej strany hľadal pred bránou "žabkou" Krištofa! Ten sa napriahol za puk, ten ale netrafil.
13:13
A naši hokejisti si musia ísť po puk opäť až ku Godlovej bránke.
12:47
Graňák to skúsil od modrej, Dalton vyrazil puk a Kórejčania opäť vyhadzujú puk cez všetky čiary.
12:25
Kórejčanom sa podarilo vyhodiť puk, naši sú už ale späť v útočnom pásme.
12:05
Naši vyhrali buly a roztáčajú presilovkový kolotoč.
11:46
Vylúčenie v tíme Južná Kórea (Radunske – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
08:05
Ahn Jin-Hui teraz veľmi nebezpečne pálil smerom k ľavému hornému rohu z ľavého kruhu na vhadzovanie, bránu však našťastie prestrelil.
07:48
Popradské trio Buc, Svitana, Bondra teraz mohlo ísť do dobrej šance, v útočnom pásme sa však Dávid Buc ocitol skôr ako puk a tak tu máme offside.
07:25
Slováci vyhrali buly a od modrej ihneď pálil Valach, tomu ale strela nesadla.
07:08
07:08
Kórea teraz cítila, že naši hokejisti začínajú vyvíjať nebezpečný tlak a tak sa oslobodzujú aj za cenu zakázaného uvoľnenia.
06:22
importantHovorka teraz získal puk na ľavej strane, odtiaľ posielal puk pred bránu voľnému Mikušovi, tomu pri pravej žrdi ale v rozhodujúcej chvíli skĺzol puk a tak sa mu nepodarilo zakončiť.
05:25
Valach má teraz problém s rozohrávkou a len bekhendom posúva puk do stredného pásma.
04:59
Kórejčania hrajú zatiaľ veľmi sympaticky a našim hokejistom nedávajú nič zadarmo.
04:16
V rohu klziska teraz bojovali o puk hneď dvaja hráči Slovenska, úspešný bol však Young, ktorý posiela puk do stredného pásma.
03:57
Čajkovský si teraz nerozumel s Cingeľom a máme tu zakázané uvoľnenie.
03:24
03:24
Paulovič vybojoval puk v útočnom pásme a naši hokejisti začínajú kombinovať.
02:50
Od modrej to skúšal aj Dominik Graňák, tentokrát ale len do Daltona, ktorý hru už prerušuje.
02:15
importantA mali sme tú prvú gólovú akciu! Po strele od modrej z hokejky Fehérvarýho zazvonila pravá žrď!
02:10
Jánošík teraz len nahodil puk na Daltona, ten nič neriskuje a puk prikrýva.
01:35
Kudrna teraz individuálne potiahol puk po ľavej strane do útočného pásma, hneď po prechode vystrelil na Daltona, ten puk chytá a hru prerušuje.
01:21
Kórejčania sú od začiatku zápasu aktívny. Godla si po strele od modrej čiary už siahol na puk a hra je prerušená.
00:13
A Južná Kórea vyhrala buly a ihneď sa ženie do útoku. V strednom pásme však o puk prichádza vďaka tvrdému Jurčovi, ktorý sa ukazuje od úvodných sekúnd.
00:01
Ešte predtým si však Ladislav Nagy prevzal cenu pri príležitosti jeho stého štartu v reprezentačnom drese.
Hráči oboch reprezentácii sú už na ľade a zápas sa nám tak o chvíľu začne.
Na ľade dnes už teda uvidíme Tomáša Jurča. Uvidíme ako sa mu podarí aklimatizovať v mužstve.

Slovensko: Godla (Hrenák) – Jánošík, Jaroš, Fehérvarý, Graňák, Grman, Čajkovský, Valach, Nagy, Krištof, Jurčo – Mikuš, Hovorka, Paulovič – Cingel, Šimun, Kudrna – Bondra, Buc, Svitana

Južná Kórea: Dalton (Park) – Young, Kim-Won Jun, Lee Don ku, Regan, Plante, Oh Hyun Ho, Seo-Yeong Jun, Song Hyeongcheol – Kim Sang Wook, Kim Ki Sung, Kim Won Jung – Swift, Lee Young Jun, Radunske – Ahn Jin Hui, Cho Min Ho, Shin Sang Hoon – Jeon Jung Woo, Lee Chonghyun, Park Jin Kyu, Park Woo Sang, Shin Sang Woo

Rozhodca: Baluška – Štefik, Tvrdoň – Šefčík, Mihálik (video).
Slovenská hokejová reprezentácia sa v ďalšom prípravnom zápase, ktorý sa odohrá v Piešťanoch stretne s exotickým súperom z Južnej Kórey.

Slovensko bolo v posledných prípravných zápasoch úspešné. Naposledy si naši hokejisti odkrútili dvojzápas s Lotyšskom, najprv Košiciach. V metropole východu sa slovákom podarilo presvedčivo vyhrať 4:1. Zhodným výsledkom sa skončil aj druhý zápas v Poprade, ktorý však už tak jednoznačný nebol. Slováci rozhodli až v poslednej minúte dvoma gólmi do prázdnej brány. Predtým sa Slovensko stretlo v dvojzápase s Nemeckom, ktoré dvakrát taktiež zdolalo. Raz po nájazdoch 2:1 a druhýkrát presvedčivejšie 4:1. V previerke so silnejším súperom zo Švédska však naši nezažiarili a dvakrát prehrali vysokým výsledkom.

Južná Kórea je pre nás nováčikom a nie len pre nás. Kórejčania sa po prvýkrát predstavia v A – kategórii. Predtým sme však už tohto súpera mohli spoznať na Zimných olympijských hrách, ktoré táto krajina tento rok organizovala. Kórejci dostali na Olympijskom turnaji napríklad aj nepríjemný debakel 8:0 od Švajčiarska. Táto exotická hokejová reprezentácia však v každom zápase ukazovala, že vie hrať hokej s každým súperom a dokázala to napríklad proti Česku, ktoré sa s nimi trápilo až do posledného momentu. Nakoniec Česi zvíťazili tesne 2:1. Kórejčania sa môžu spoliehať na viacero naturalizovaných hráčov zo zámoria, ktorí dobre ťahajú mužstvo, ktoré má minimun medzinárodných skúsenosti.

V Piešťanoch by mala nastúpiť už aj posila zo zámoria. Tomáš Jurčo sa už hlási do hry a určite sa bude chcieť zapojiť do boja s Kóreou. Od nej môžeme očakávať solídny hokej a určite to naši chlapci proti nim nebudú mať ľahké.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci nedopustili prekvapenie. Zápas s Kóreou otočili a vyhrali