Magdaléna Rybáriková.
Magdaléna Rybáriková. (Autor: SITA)
TASR|25. apr 2018 o 23:03

Magdaléna Rybáriková vypadla v 2.kole po trojsetovej bitke.

STUTTGART. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala v stredu v osemfinálovom 2. kole dvojhry na turnaji WTA v Stuttgarte s najvyššie nasadenou Simonou Halepovou z Rumunska v trojsetovej bitke 6:4, 2:6 a 3:6.

Dvadsaťdeväťročná Slovenka vzala favoritke hneď v prvej hre stretnutia podanie, ale tá odpovedala rovnako.

Dvojhra - 2. kolo:

Simona Halepová (1-Rum.) - Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR) 4:6, 6:2, 6:3

Rybáriková sa dostala k druhému brejkbalu v siedmej hre, okamžite ho využila na 4:3 a potvrdila aj na vedenie 5:3.

Set už doviedla do víťazného konca. V druhom sete Slovenka prerazila 26-ročnej svetovej jednotke podanie v tretej hre na 2:1, ale vzápätí podanie aj stratila. Jej súperka už nedovolila svetovej osemnástke v ďalšom priebehu ani jednu hru a set vyhrala 6:2.

Rybáriková bojovala a hneď v prvej hre rozhodujúceho setu po dlhej dráme využila štvrtý brejkbal. Ale bojovnosť ukázala aj Halepová, vybojovala si tri brejkbaly a premenila tretí - 1:1.

Čistou hrou sa dostala do vedenia 2:1 a v šiestej hre opäť vzala súperke podanie - 4:2. Halepová napokon doviedla súboj, ktorý trval 1:54 h do víťazného konca.

Domov»Tenis»Rybáriková prišla o vedenie a po prehre so svetovou jednotkou končí v Stuttgarte