Fínsko zdolalo Rusko na Švédskych hrách, rozhodli samostatné nájazdy

Ilustračné foto. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. apr 2018 o 21:19

Švédske hokejové hry sú generálkou na svetový šampionát v Dánsku.

HELSINKI. V úvodnom stretnutí Švédskych hokejových hier, ktoré sú generálkou na svetový šampionát v Dánsku, zvíťazilo Fínsko v Helsinkách nad obhajcom prvenstva z Ruska 3:2 po samostatných nájazdoch.

V úvodnej tretine využil jednu z mála príležitostí Stanislav Galijev, ktorého strela sa do bránky dostala popod betón fínskeho gólmana.

Švédske hokejové hry 2018

Fínsko - Rusko 3:2 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 29. Puustinen, 46. Rajala, rozhodujúci sam. nájazd: Puustinen - 8. Galijev, 56. Barabanov

V druhom dejstve Juuso Puustinen prestrelil delovkou všetko čo mu stálo v ceste a vyrovnal na 1:1. V 46. minúte stál proti fínskemu útoku jediný ruský obranca a Toni Rajala zvýšil na 2:1.

Štyri minúty pred koncom však strele Antona Belova od modrej pomohol za chrbát brankára Harriho Säteriho Alexander Barabanov a na svetelnej tabuli opäť svietil nerozhodný stav.

O víťazovi duelu rozhodli až samostatné nájazdy, keď radosť Fínom zabezpečil autor ich prvého gólu Puustinen.

V druhom štvrtkovom stretnutí záverečného turnaja Euro Hockej Tour nastúpia proti sebe výbery Českej republiky a Švédska.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Fínsko zdolalo Rusko na Švédskych hrách, rozhodli samostatné nájazdy