Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Kližan nevyužil tri setbaly, po prehre s Nadalom v Barcelone končí

Slovenský tenista v druhom sete poriadne trápil svetovú jednotku.

BARCELONA. Slovenský tenista Martin Kližan sa s antukovým turnajom ATP v Barcelone rozlúčil vo štvrťfinále dvojhry. V piatkovom súboji podľahol najvyššie nasadenému Rafaelovi Nadalovi za hodinu a 47 minút 0:6, 5:7.

Kližan bol blízko k tomu, aby obral Španiela o rekordnú sériu víťazných setov na antuke, v druhom sete viedol 5:4, ale v desiatej hre nevyužil tri setbaly.

Kližan si odnáša 100 bodov do hodnotenia a prémiu 62 945 eur pred zdanením.

Tretí set by bol masaker, tvrdí Kližan

Kližan nedokázal v prvom sete výraznejšie vzdorovať svetovej jednotke, neuhral ani jeden gem a za 33 minút inkasoval nepopulárneho kanára.

V druhom však výrazne zlepšil podanie aj pohyb a hneď v úvodnom geme brejkol favorizovaného súpera. Obaja hráči si potom dlho držali servis.

Kližan mal set skvelo rozohraný, viedol 4:2 i 5:3, za stavu 5:4 po sérii troch nevyužitých setbalov však prišiel o podanie a Španiel sa dostal opäť do tempa.

V dvanástom geme využil svoj druhý mečbal a mohol sláviť postup medzi najlepšiu štvorku.

"Bol to pre mňa výborný turnaj. Bohužiaľ, s prehrou vo štvrťfinále. Nadal bol dnes nekompromisný, najmä v prvom sete, v ktorom som ja - naopak - zahral veľmi zle. Škoda, že som v druhom sete nevyužil jeden z troch setbalov, tretí set by bol úplný masaker," uviedol Kližan pre agentúru SITA.

"Chcem sa aj týmto spôsobom poďakovať môjmu tímu - trénerovi Dominikovi Hrbatému, kondičnému trénerovi Cupákovi a psychológovi Babikovi, ktorí od toho 5-mesačného zranenia spravili so mnou kus roboty a dotiahli ma do výborného zdravotného aj herného stavu, v akom sa práve nachádzam. V neposlednom rade azda najväčšia vďaka patrí všetkým slovenským fanúšikom, ktorí vidia moju snahu a odhodlanie a fandia mi. V poslednej dobe cítim od nich obrovskú podporu, ktorá ma neskutočne ženie vpred a dodáva mi silu do ďalšej tvrdej roboty," dodal Kližan.

Vyhral 42 setov v sérii

Nadal tak natiahol rekordnú sériu na antuke na 42 víťazných setov v sérii. V semifinále narazí na Belgičana Davida Goffina nasadeného ako štvrtého.

Naďalej platí, že jediným víťazstvom Kližana nad Nadalom bol triumf v októbri 2014 na harde v Pekingu.

Prečítajte si tiež: Kližan: Vravím veci, ktoré sa mnohým nepáčia Čítajte

Dvadsaťosemročný Bratislavčan si postup do hlavnej súťaže v Barcelone vybojoval v kvalifikácii.

V prvom kole pokoril Federica Delbonisa z Argentíny, v druhom zdolal šiesteho nasadeného Srba Novaka Djokoviča a v osemfinále si poradil s Nadalovým krajanom a turnajovou dvanástkou Felicianom Lopezom.

Kližan, zverenec slovenského daviscupového kapitána Dominika Hrbatého, sa v online prepočte posunul zo súčasnej 140. pozície na 122. pozíciu v systéme, v ktorom už bol aj na 24. priečke.

Hrbatý: Kližan patrí medzi najlepších antukárov

"Chcel by som Martinovi pogratulovať k skvelému výkonu, aj keď nevyhral. Podľa mňa dokázal, že patrí medzi najlepších antukárov sveta. Je prvým hráčom od 19. mája 2017, ktorý uhral aspoň päť gemov v jednom sete na antuke proti Nadalovi," uviedol Hrbatý pre SITA.

"Ukázalo nám to, že sme na správnej ceste späž do svetového tenisu. Bolo tam aj pár drobných chýb a na tých budeme určite pracovať, aby to nabudúce nebolo len päť gemov, ale set a možno niekedy aj víťazstvo nad Nadalom na antuke," dodal.

Ak Nadal v semifinále uspeje, bude to jeho jubilejný 400. triumf v kariére na antuke. Španiel potrebuje v Barcelone titul, aby k 30. aprílu zostal na čele hodnotenia pred Švajčiarom Rogerom Federerom.

Online prenos: Rafael Nadal - Martin Kližan (Barcelona 2018, štvrťfinále)

Prenos
V prvom sete Kližan za súperom veľmi výrazne zaostával, ale v druhom sa to zmenilo. Slovenský hráč mal dokonca trikrát k dispozícii setbal, ale keďže ho nevyužil, tvrdo pykal a v Barcelone končí. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime. Ďakujeme za pozornosť a prajeme vám príjemný zvyšok večera.
Koniec zápasu
7:5Rafael Nadal predviedol obojručný bekhendový úder na základnú čiaru, odkiaľ Kližan neprehodil sieť. Španiel sa preto teší z postupu medzi štvoricu najlepších.
A-40Slovenský reprezentant už niekoľkýkrát trafil iba sieť. Nadal vďaka tomu získava druhý mečbal v tomto dueli.
40-40Nadal spracoval prudký servis, ale potom Kližan vynikajúco zaútočil na základnú čiaru a vypýtal si ďalšiu zhodu. Hra pokračuje ďalej.
A-40Nadal bežal z jednej strany na druhú a vzápätí ešte k sieti. Zvládol to však úspešne a k dispozícii má prvý mečbal.
40-40Aut z rakety Kližana znamená, že tu máme prvú zhodu v tomto geme.
30-40Kližan sa bránil v pravom rohu, ale jeho súper potom zakončil do opačnej strany. Slovák sa nenechal prekvapiť a po čiare loptičkú úspešne vrátil na opačnú polovicu.
30-30Nadal trafil iba sieť. Skóre dvanásteho gemu druhého setu sa vyrovnáva na 30:30, na servise je stále Kližan.
30-15Slovenský tenista prehodil loptičku tesne za sieť, ale zdalo sa, že to urobil veľmi lažérne. Nadal ju dobehol a prudko zaútočil na telo svojho súpera.
15-15Slovák bol teraz dobre rozbehnutý, ale trafil iba sieť. To mu dnes robí naozaj zjavné problémy.
0-15Nadal zachraňoval ťažkú loptičku, ktorú na opačnú polovicu poslal iba vysokým padáčikom, ale ten skončil v aute.
6:5Kližan sa oprel do forhendu, ale trafil iba pásku na sieti. Rafael Nadal preto víťazí v jedenástom geme vyrovnaného druhého setu a ujíma sa vedenia 6:5. Slovák teraz bude podávať na udržanie sa v zápase.
A-40Podávajúci Nadal došprintoval k sieti, aby potom zaútočil priamo pod nohy Kližana. Španielsky tenista získava výhodu.
40-40Nadal držal raketu v ľavej ruke a skúšal to forhendom, ale mieril iba vedľa postrannej čiary. Je z toho ďalšia zhoda.
A-40Kližan zachraňoval loptičku hlboko za svojou základnou čiarou, ale je z toho iba aut v jeho neprospech. Nadal získava výhodu a môže gem ukončiť.
40-40Nadal chcel zahrať na istotu, ale nedokázal ani prehodiť sieť. V jedenástom geme druhého setu preto prichádza zhoda.
40-30Kližan dlho odolával obojručným bekhendom, ale Nadal potom hru zrýchlil a Slováka si vytiahol k sieti, aby popri ňom vynikajúco zakončil k základnej čiare.
30-30Nadal zaútočil do pravého rohu, odkiaľ Kližan loptičku odvrátil iba mimo vyznačenej hracej plochy. Skóre sa opäť vyrovnáva.
15-30Podávajúci Nadal sa prezentoval iba dvojchybou. Bodík smeruje na konto slovenského tenistu.
15-15Nadal to prehnal so silou úderu a loptičku poslal iba za základnú čiaru na polovici svojho súpera. Skóre sa vyrovnáva.
15-0Kližan od základnej čiary s ťažkosťami odvrátil loptu iba za sieť, odkiaľ prišlo nekompromisné zakončenie jeho súpera. Španiel vyhráva o jeden fiftín.
5:5Kližan pálil forhendom ľavou rukou, ale loptu poslal iba do autu. Po sérii troch nevyužitých setbalov tak prichádza o svoje podanie a druhý set bude pokračovať za stavu 5:5.
A-40Diváci tlieskajú skvelému obratu v podaní špenielskeho hráča. Loptičku umiestnil do ľavého rohu, aj keď Kližan stál na pravej strane.
40-40Ale teraz Španiel opäť zabral v pravý čas a aj tretí setbal svojho oponenta odvrátil.
40-ADo tretice setbal pre slovenského tenistu, ktorý dobre zakončil do ľaévho zadného rohu. Nadal si tento priestor opäť nevykryl.
40-40Kližan chcel zakončovať po postrannej čiare, ale loptu umiestnil iba do autu. Je z toho ďalšia zhoda.
40-AKližan na svojej základnej čiare prudkým pohybom ľavačky predviedol efektný forhend, na ktorý si jeho oponent ani nesiahol. Je z toho ďalší setbal.
40-40Setbal je odvrátený, nasleduje zhoda.
30-40Martin Kližan získava setbal! Bitka na sieti už vyznievala v prospech Nadala, ale potom Slovák vložil raketu do dráhy loptičky a zabodoval.
30-30Kližan vynikajúco zaútočil forhendmi do ľavého zadného rohu. Nadal odtiaľ mieril iba za základnú čiaru, skóre sa vyrovnáva.
30-15Nadal efektne prechadzoval sieť, ale loptička ho absolútne neposlúchala a na súperovu polovicu odmietla prejsť. Kližan sa môže tešiť.
30-0Kližan v strede ihriska dostal loptičku a chcel ju odpáliť do strany, ale trafil sa iba do autu. Podávajúci hráč tak stráca aj druhý fiftín.
15-0Kližan zaútočil na základnú čiaru, ale tam bol pohotový Nadal. Španielskemu hráčovi sa podarilo získať prvý fiftín aj na príjme.
4:5Španielsky tenista ukončil gem tvrdým servisom, na ktorý si síce Kližan siahol, ale loptičku po ňom už do kurtu neumiestnil. Stav druhého setu je 4:5 z pohľadu Nadala.
40-0Nadal je teraz jednoznačne aktívnejší. Na sieti iba vystrčil pravú ruku a prudkým smečom našiel odkrytú časť kurtu. Tri gembaly pre Španiela.
30-0Kližan neprehodil sieť, takže svojmu oponentovi pridal druhý fiftín.
15-0Nadal začal na podaní vynikajúco. Španiel bojuje o udržanie sa v sete a vyhráva 15:0.
3:5Nadal chcel zaútočiť k sieti, ale nepodarilo sa mu ju prehodiť. Kližan si tak ustrážil gem s vlastným servisom a vyhráva už 5:3.
40-AŠpanielsky tenista bol pri sieti a Nadal to využil. Súpera efektne obhodil a vybojoval si výhodu.
40-40Kližanovi to teraz na základnej čiare nevyšlo a je tu prvá zhoda tohto gemu.
30-40Podávajúci Kližan si nechce nechať vziať gem s vlastným servisom. Podarilo sa mu vybojovať gembal.
30-30Rafael Nadal si vyslúžil veľký potlesk publika. Zdalo sa, že krátky úder pri sieti nedobehne, ale napokon obojručným forhendom ešte úspešne zaútočil na základnú čiaru.
15-30Kližan zahral tesne na sieť, ale odtiaľ Nadal zaútočil priamo pred seba, kde bol kurt úplne vyprázdnený.
0-30Nadal loptičku nešťastne podobral, a preto sa nekontrolovane odrazila iba do autu. Podávajúci Kližan získava ďalší fiftín.
0-15Nadalov úder skončil v aute, do vedenia sa preto v ôsmom geme druhého setu dostáva slovenský tenista.
3:4Nadal zatlačil Kližana k sieti a ten odtiaľ loptičku na opačnú polovicu nedostal. Španielsky tenista znižuje v druhom sete na 3:4 a bude čeliť servisu.
A-40Slovák teraz zakončoval bez toho, aby nechal loptičku padnúť na zem. Mieril iba do autu a bude musieť odvraciať výhodu.
40-40Nadal mohol sám pri sieti pohodlne rozhodnúť, ale sieť trestuhodne neprehodil. Máme tu zhodu.
40-30VIdeli sme krížne údery z oboch strán a iba sa čakalo, kto urobí chybu. Napokon ju spravil Kližan, ktorý loptičku umiestnil len do autu.
30-30Aj teraz Nadal súpera poriadne preháňal, ale Kližan to vyriešil efektným krátkym úderom za sieť a vyrovnal na 30:30.
30-15Nadal teraz svojho oponenta poriadne popreháňal z jednej strany na druhú. Agresívna hra musela sláviť úspech.
15-15Slovák sa na základnej čiare oprel do forhendu, ale loptička odletela iba do autu. Skóre siedmeho gemu druhého setu sa vyrovnáva.
0-15Kližan ide do vedenia aj po podaní súpera. Zakončil totiž tesne za sieť a Nadal stal pri základnej čiare.
2:4Slovenský tenista vybojoval aj posledný potrebný bodík a v druhom sete vyhráva už 4:2! Tento výsledok sa favorizvanému Nadalovi určite nemôže páčiť.
0-40Kližan zaútočil k ľavej postrannej čiare na polovici svojho súpera. Nadal tam dobehol, ale loptu na opačnú polovicu nedostal.
0-30Videli sme súboj pri sieti, po ktorom sa teší opäť Kližan. Nadal totiž loptičku podobral a nasmeroval iba do autu.
0-15Kližan zahral forhendom z ľavého rohu na opačnú polovicu, kde už jeho oponent loptičku nestihol zasiahnuť podľa svojich predstáv.
2:3Rafael Nadal to napokon dokázal. V piatom geme druhého setu nestratil ani jediný fiftín a znížil na 2:3 zo svojho pohľadu. Teraz bude čeliť servisu Kližana.
40-0Aut z rakety Kližana znamená ďalší bodík pre podávajúceho španielskeho tenistu. Nadal môže gem ukončiť bez straty loptičky.
30-0Podávajúci tenista útočil krížne a je z toho ďalší bod v jeho prospech. Kližan loptičku síce zachytil, ale z ťažkého uhla ju poslal iba do autu.
15-0Obojručnými forhendmi teraz Nadal súpera poriadne vytrápil a napokon z toho vyťažil aj fiftín. Španiel sa v piatom geme tohto setu ujíma vedenia 15:0.
1:3A napokon sa to aj podarilo! Slovenský tenista si ustrážil gem so svojím podaním a v treťom sete sa ujal vedenia 3:1. Na servis sa teraz postaví Nadal.
40-AVýhoda pre slovenského reprezentanta! Kližan by mohol súperovi odskočiť už na rozdiel dvoch bodov.
40-40Kližanovi sa podarilo vybojovať zhodu. Štvrtý gem pokračuje.
40-30Nadal chytil raketu do ľavej ruky a loptičku forhendom umiestnil priamo do zadného rohu. Slovák na to nestihol zareagovať a čelí brejkbalu.
30-30Slovák Martin Kližan bojoval o loptičku, ktorá vyletela vedľa postrannej čiary, ale spadol popri tom, urobil kotrmelec a narazil do reklamného mantinelu. Naštastie by však mal byť v poriadku.
15-30Slovenský hráč sa na základnej čiare vynikajúco obomi rukami oprel do forhendu. Nadal sa na loptičku iba pozeral.
15-15Kližan to skúšal bekhendom zo svojho ľavého zadného rohu, ale trafil iba pásku na sieti. Skóre sa vyrovnáva.
0-15Kližan vynikajúco útočil zo strany na stranu, čo mu napokon prinieslo úspech. Nadal v rýchlosti krížne prehodil loptičku len do autu.
1:2Rafael Nadal napokon zakončil tretí gem druhého setu prudkou loptičkou od siete. Kližan na to nestihol zareagovať, a tak vyhráva už iba 2:1.
40-0Do tretice v tomto geme tu máme fiftín pre španielskeho tenistu. Kližan je stále bez fiftínu.
30-0Nadal poslal peknú loptičku za sieť. Zo slovenského pohľadu sa zdalo, že už je všetko stratené, ale bojovník Kližan to ešte skúsil. Loptu raketou v ľavej ruke trafil, ale umiestnil ju len hlboko do autu.
15-0Nadal už nechce nič riskovať. Na servise začal veľmi nekompromisne a v treťom geme tohto setu sa ujíma vedenia.
0:2Nadal dobiehal do ľavého rohu a loptičku tam aj trafil, ale nedokázal ju umiestniť do hracej plochy. Druhý gem preto smeruje na konto podávajúceho Slováka.
30-40Publikum opäť tlieska tenistovi z Petržalky, ktorý prekvapil do ľavého rohu a vypýtal si gembal.
30-30Kližan si na sieti počkal na pomalú loptičku a namieril ju presne. Jeho jednoručný forhend skončil v pravom rohu na polovici súpera.
30-15Nadal si za otočku pri podaní súpera vyslúžil potlesk barcelonského publika. Slovenský tenista zrejme stráca "vietor z plachiet".
15-15Teraz to už Nadalovi vyšlo podľa predstáv a zakončil presnejšie. Stav druhého gemu druhého setu sa vyrovnáva na 15:15.
0-15Slovenský tenista podáva a začal úspešne. Po jeho nepríjemných loptičkách mieril Španiel iba do siete.
0:1Nada to od svojej základnej čiary skúšal forhendom k telu svojho súpera, ale loptička mu vôbec nesadla a umiestnil ju hlboko do autu. Slovák preto získava svoj prvý gem v zápase.
15-40Kližan chcel zakončiť na ľavú postrannú čiaru, ale tá mu tesne ušla a loptička doletela iba do autu. Španiel znižuje.
0-40Neuveriteľné! Nadal to skúšal obojručným krížnym bekhendom, ale mieril iba do autu, takže slovenský tenista má k dispozícii tri brejkbaly.
0-30Španielsky hráč sa zrejme príliš uspokojil s priebehom zápasu. Teraz porazil dve podania za sebou a súperovi ponúkol ďalší fiftín.
0-15Prvý fiftín druhého setu smeruje na konto prijímajúceho Kližana, pretože jeho oponent zakončil až za základnú čiaru.
6:0Druhý setbal už napokon španielsky hráč využíva. Slovákovi ani na dvakrát nevyšiel servis a v prvej časti zápasu končí bez jediného výherného gemu.
40-30Slovák odvrátil úvodný setbal. Nadal totiž skúsil zakončenie krátkym úderom za sieť, kde bol Kližan veľmi nekompromisný a zakončil do úplne opačnej strany.
40-15Slovák pri sieti zachránil ťažkú loptičku, ale odrazil ju iba priamo súperovi na raketu. Nadal si svojím smečom vypýtal prvý setbal v zápase.
30-15Kližan to skúšal forhendom od svojej postrannej čiary, ale aj tento úder zastavila iba sieť. Ďalší fiftín pre Španiela.
15-15Španiel je späť v hre. Kližan teraz odolával jeho útokom, ale jeden z úderov odvrátil iba na odkrytú sieť, odkiaľ prišlo nekompromisné zakončenie do voľnej časti antuky.
0-15Kližan si povybehol k sieti a odčinil sovje chyby. Pekným zakončením do odkrytej časti kurtu sa ujíma vedenia 15:0.
5:0Kližan zakončoval od ľavej postrannej čiary, ale nenamieril presne. Loptičku poslal iba do autu, takže teraz bude podávať na udržanie sa v sete.
40-30Sieť teraz neprehodil ani Nadal, takže fiftín smeruje aj na konto nášho reprezentanta.
40-15Rafael Nadal popreháňal svojho súpera z jednej strany na druhú, aby napokon pohodlne zakončil volejom od opustenej siete. Španiel má celý zápas plne pod kontrolou.
30-15Zberači loptičiek dnes majú kvôli Kližanovi plné ruky práce. Aj teraz trafil iba sieť a súperovi tým daroval fiftín.
15-15Po veľmi dlhej dobe teraz nevyšiel úder ani španielskemu hráčovi. Kližan vyrovnáva na 15:15.
15-0Nadal stál pri sieti a Kližan sa ho pokúšal obhodiť, ale márne. Španielsky tenista volejom pohotovo zakončil a ujíma sa vedenia.
4:0Španielskemu tenistovi sa napokon štvrtý brejkbal po veľkom boji podarilo využiť. V zápase vedie už 4:0 a teraz bude podávať.
A-40Nadal si vypýtal svoj štvrtý brejkbal v tomto geme.
40-40Už sa zdalo, že Nadal bude oslavovať, ale potom Kližan dobehol kraťas pri svojej sieti a loptičku popri súperovi efektne prehodil do kurtu. Nasleduje tretia zhoda.
A-40Opäť výhoda pre Nadala.
40-40Kližanovi sa podarilo odvrátiť aj tento brejkbal! Pokračujeme druhou zhodou v zápase.
A-40Výhoda pre španielskeho tenistu, ktorý zároveň získava druhý brejkbal v tomto geme.
40-40Kližan pálil zo svojho ľavého rohu presne do protiľahlého rohu svojho súpera a vybojoval vďaka tomu zhodu.
40-30Ďalší z mnohých Kližanových pokusov skončil iba v sieti. Pre Nadala to znamená zisk brejkbalu.
30-30Martin Kližan si pripisuje svoje prvé eso v zápase a vyrovnáva na 30:30.
30-15Diváci teraz zatlieskali obom tenistom. Nadal zachránil ťažkú loptičku pri ľavej čiare a poslal ju krížne na opačnú polovicu, kde zase exceloval Kližan. Ten však v rýchlosti nedokázal údernejšie zakončiť, a tak potom Španiel mohol útočiť do odkrytej časti kurtu.
15-15Slovenský tenista teraz napravil svoje zaváhania. Pri pravej strane si pokojne počkal na pomalú loptičku a prudkým forhendom ju po čiare umiestnil na súperovu polovicu.
15-0Kližan je späť na servise. Svojho súpera chcel teraz od základnej čiary prekvapiť kraťasom, ale loptičku ani nedostal cez sieť.
3:0Rafael Nadal zakončil tretí gem úvodného setu esom z podania, ktoré nasmeroval na téčko. Kližan nestačil zareagovať a prehráva 0:3.
40-15Kližan sa na svojej základnej čiare až príliš oprel do loptičky a odpálil ju iba za základnú čiaru svojho súpera. Nadal teraz môže gem ukončiť.
30-15Nadal bol pri ľavej čiare, ale Kližan mieril krížne na opačnú polovicu. Ani teraz sa však netrafil presne a loptičku poslal iba do autu.
15-15Skóre sa vyrovnáva na 15:15. Pripomeňme, že teraz je na servise favorizovaný španielsky tenista.
15-0Kližan v úvode tretieho gemu chytil raketu do oboch rúk, ale bekhend poslal iba do siete. S prehadzovaním loptičiek na súperovu polovicu má dnes Slovák značné problémy.
2:0Veľmi podobná situácia. Aj teraz bol Kližan zatlačený k svojej základnej čiare, no tentokrát loptu cez sieť ani neprehodil a prichádza o gem s vlastným podaním.
40-30Španiel teraz Slováka zatlačil k základnej čiare a Kližan mal čo robiť, aby loptičku prehodil aspoň tesne za sieť. Tam si Nadal počkal na volej a bez zaváhania získava brejkbal.
30-30Nadal sa pri svojej základnej čiare až príliš oprel do úderu a loptičku obojručným forhendom odpálil iba do autu. Skóre druhého gemu sa vyrovnáva.
30-15Kližan si vyslúžil potlesk publika za vynikajúci servis, po ktorom jeho oponent loptičku na opačnú stranu neodpálil.
30-0Teraz slovenskému hráčovi pokus o úder tesne za sieť nevyšiel. Loptička ostala na Kližanovej polovici a na konto prijímajúceho tenistu smeruje ďalší bod.
15-0Kližan zakončil za sieť, ale jeho súper si tam vynikajúco zbehol a obojručným prudkým forhendom nedal Kližanovi šancu na zákrok.
1:0Úvodný gem tohto zápasu zakončil Kližan úderom do siete. Slovenský tenista tak bude v druhom geme podávať na vyrovnanie.
40-15Kližan zakončoval k ľavej čiare, keď bol jeho súper na pravej polovici svojej časti kurtu. Španiela to však trápiť nemuselo, pretože loptička letela do autu.
30-15Nadal chcel zakončiť k ľavej postrannej čiare, ale je z toho iba aut. Fiftín aj pre nášho reprezentanta.
30-0Teraz to už Nadalovi vyšlo na prvýkrát a získava aj druhý fiftín. Slovenský tenista zatiaľ nebodoval.
15-0Ako prvý sa na podanie postavil Nadal. Servis mu vyšiel na druhý pokus a tvrdými útokmi k pravej postrannej čiare potom donútil Kližana zakončiť len do siete.
0:0Stretnutie sa práve začalo.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:25.