Arsenal len remizoval proti oslabenému Atleticu Madrid. Wenger bol sklamaný

Arséne Wenger bol po zápase právom sklamaný. Jeho Arsenal vyhrával proti oslabenému tímu. Napriek tomu remizoval. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. apr 2018 o 07:41

Atletico Madrid hralo väčšinu zápasu bez vylúčeného hráča aj trénera.

LONDÝN. Od 10. minúty dohrávali bez vylúčeného Šimeho Vrsaljka aj bez trénera Diega Simeoneho, ktorého po protestoch vykázali na tribúnu.

Napriek tomu uhrali futbalisti Atletica Madrid v úvodnom semifinále Európskej ligy UEFA 2017/2018 na pôde Arsenalu Londýn cennú remízu 1:1.

Pred budúcotýždňovou odvetou na Metropolitano (3. mája) si tak vytvorili sľubnú východiskovú pozíciu na postup do lyonského finále.

Domáci Alexandre Lacazette dal vedúci gól v 61. minúte, hostia ale dokázali vyrovnať v 82. minúte zásluhou Antoinea Griezmanna.

Simeone prežíval na tribúne muky

Simeone po zápase priznal, že na tribúne prežíval muky.

"Je naozaj náročne dohrávať s desiatimi na Emirates Stadium proti tímu, na lavičke ktorého sedí výnimočný tréner Arsene Wenger.

Domáci si vytvorili veľa šancí, vďaka obetavej hre v obrane a skvelým zákrokom Jana Oblaka sme však dosiahli nádejný výsledok. Toto mužstvo opäť ukázalo, že má obrovský charakter. V priebehu uplynulých rokov to nebolo prvýkrát, čo v náročnej situácii odviedlo fantastickú robotu.

Veľká vďaka patrí aj našim fanúšikom, ktorí dodali hráčom pozitívnu energiu. Ešte však ani zďaleka nie je o ničom rozhodnuté, šance na postup sú 50:50," uviedol argentínsky kouč pre uefa.com.

Arsenal mal v závere veľkú šancu strhnúť víťazstvo na svoju stranu, Oblak však vytiahol bravúrny zákrok pri hlavičke Aarona Ramseyho.

"Bolo to drsné, veď prakticky celý zápas hral Arsenal v početnej výhode. Strelili sme však veľmi dôležitý vyrovnávajúci gól a do Madridu pôjdeme so vztýčenými hlavami. Na horúcej londýnskej pôde sme dosiahli skvelý výsledok," tešil sa slovinský brankár.

Wenger: Výsledok nezodpovedá priebehu hry

Arsenalu v meraniach síl so španielskymi tímami sa príliš nedarí. Z uplynulých siedmich stretnutí proti účastníkom La Ligy zvíťazil iba v jedinom.

Tréner Arsenalu bol po štvrtkovom dueli spokojný s predvedeným výkonom, škrel ho však inkasovaný gól v závere.

"Výsledok nezodpovedá priebehu hry. Atletico je tím, ktorého zdobí skvelá defenzíva, napriek tomu sme si proti nemu vypracovali množstvo šancí. Premenili sme však iba jedinú a v závere sme po chybe v obrane dostali gól, ktorý nás môže stáť postup," netajil sklamanie Wenger.

Francúzsky tréner priznal, že v domácej šatni zavládlo po zápase veľké sklamanie.

"Musíme sa čím skôr zmobilizovať a do Madridu cestovať s presvedčením, že je v našich silách postúpiť do finále. Bude to však veľmi náročné. Atletico má jednu z najlepších obrán a Oblak je podľa mňa jedným z top brankárov v Európe. Svoje kvality naplno potvrdil aj v úvodnom semifinálovom stretnutí," dodal Wenger.

Ten by rád ukončil takmer 22-ročné pôsobenie na lavičke Arsenalu ziskom cennej trofeje.

Domov»Futbal»Európska liga»Arsenal len remizoval proti oslabenému Atleticu Madrid. Wenger bol sklamaný