Trnava v derby nestačila na Slovan, Trenčín vyhral v Dunajskej Strede

Futbalisti Trenčína zdolali DAC 3:0.
Futbalisti Trenčína zdolali DAC 3:0. (Autor: SITA)
Sportnet|28. apr 2018 o 16:56

Pozrite si sumár sobotných výsledkov Fortuna ligy 2017/2018.

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti Slovana Bratislava nenechali oslavovať trnavský Spartak majstrovský titul na svojom ihrisku, keď ho zdolali 2:1 v sobotňajšom zápase 7. kola nadstavbovej časti skupiny o titul vo Fortuna lige.

Hráči Slovana sa dostali do vedenia štyri minúty po prestávke, keď po centri Erika Číkoša pristála lopta na nohe Andraža Šporara a ten namieril presne.

Už v 55. min bolo vyrovnané, Boris Godál premenil pokutový kop. Víťazný gól strelil v 68. min Moha po ďalšom kvalitnom centri Číkoša.

Slovan je v tabuľke tretí o bod za Dunajskou Stredou. Trnava tri kolá pred koncom vedie o 7 bodov pred DAC.

Pozrite si priebeh derby medzi Slovanom a Trnavou: fotogaléria

29.4.2018

Čatakovič poistil víťazstvo

Futbalisti Dunajskej Stredy podľahli doma Trenčínu 0:3.

Trenčín sa dostal do vedenia v 28. min, keď Ashraf El Mahdioui centroval do šestnástky na nestráženého Jakuba Paura a ten zamieril hlavou presne k žrdi.

Už o štyri minúty neskôr prenikol domácou obranou Antonio Mance a hostia viedli o dva góly.

V nadstavenom čase ešte poistil víťazstvo Trenčína striedajúci Hamza Čatakovič.

Senica poskočila na predposledné miesto

Futbalisti Žiliny si pred vlastnými fanúšikmi poradili hladko 3:0 s Ružomberkom. Dvakrát v zápase trafil Samuel Mráz a raz Jaroslav Mihalík.

Žilina je v tabuľke na štvrtej priečke o tri body za Slovanom Bratislava a o dva pred Trenčínom.

Futbalisti Podbrezovej v domácom prostredí zvíťazili tesne 1:0 nad Nitrou v sobotňajšom stretnutí 7. kola skupiny o udržanie v nadstavbovej časti Fortuna ligy.

Jediný gól zápasu strelil v 87. min striedajúci Stjepo Njire.

Futbalisti Senice si vybojovali nesmierne cenné tri body v Michalovciach víťazstvom 2:1. Poskočili na predposlednú 11. priečku v tabuľke o bod pred Tatran Prešov.

Záhoráci mali zápas dobre rozbehnutý: po necelej polhodine viedli 2:0, keď sa presadili v 17. min Oliver Práznovský po rohovom kope a v 26. min Frank Castaňeda strelou zvnútra šestnástky.

Duel síce zdramatizoval v 39. min Sadam Sulley, ale východniari napokon neodvrátili prehru. Senica je o bod pred Prešovom, ktorý v rovnaký deň prehral v Zlatých Moravciach vysoko 0:4

Fortuna liga 2017/2018 - nadstavbová časť - skupina o titul - 7. kolo:

ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava 2:1 (0:0)

Góly: 49. Šporar, 68. Moha - 55. Godál (z 11 m). ŽK: Rabiu, Rundič, Saláta, Šulla - Sloboda, Pehlivan, rozhodovali: Sedlák - Kováč, Galo, 6352 divákov.

Slovan: Šulla - Čikoš, Bajrič, Božikov, Rundič - Nono - Hološko (64. Čavrič), Holman (78. Saláta), Rabiu, Moha - Šporar (86. Vittek)

Trnava: Chudý - Kadlec, Hladík, Godál, Čonka - Sloboda - Jirka (72. Vlasko), Pehlivan (82. Yilmaz), Čanturišvili (81. Brigant) - Egho, Ofosu

Hlasy po zápase:

Martin Ševela, tréner Slovana: "Z našej strany to bola celozápasová dominancia, nechýbala ani bojovnosť, dosiahli sme úplne zaslúžené víťazstvo. Mali sme možnosti aj na strelenie viac gólov. Mrzí ma, že sme inkasovali po situácii, keď sme pustili hráča do nášho pokutového územia. Nestratili sme túžbu, je podstatné, že sme naďalej išli za víťazstvom. Je to veľmi dôležité víťazstvo pred pohárovým finále, aj herný výkon mal svoje parametre, je na čom stavať. Potrebujeme ukázať kvalitu, akú v sobotu, a ešte ju zvýšiť. Fanúšikovia prišli vo väčšom počte aj zásluhou trnavských priaznivcov, bolo tam všetko, čo k tomu patrí a s víťazným koncom pre nás, takže som spokojný."

Pavel Kamesch, asistent trénera Trnavy: "Je známe, v akej pozícii pôsobím, takže nebudem rozpitvávať tento zápas. Gratulujem Slovanu k víťazstvu. Bojovali sme a na budúci týždeň na nás čaká ďalší zápas."

FC DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín 0:3 (0:2)

Góly: 28. Paur, 32. Antonio Mance, 90.+ Čatakovič, ŽK: 29. T. Huk - 50. M. Šulek, 59. Ubbink, 60. Paur, 81. Šemrinec, 84. Čögley, rozhodovali: P. Hrčka - E. Weiss, Ádám, 8866 divákov

Dunajská Streda: Macej - T. Huk, Šatka, Záhumenský (46. Herc) - M. Ljubičič - Živkovič, Kalmár, Simon Pambou (79. Mervo), E. Davis - Bayo, Vida (59. Divkovič)

Trenčín: Šemrinec - Čögley, M. Šulek, Kleščík, Skovajsa - El Mahdioui - Paur (88. Van Arnhem), Ubbink - Gong (71. Beridze), Antonio Mance (80. Čatakovič), Azango

Vladimír Cifranič, tréner Trenčína: "Mne sa lepšie hodnotia zápasy, ktoré hráme vonku. Prišli sme s cieľom nepustiť od začiatku domácich k tlaku, vedeli sme, že tu bude búrlivé prostredie. Po zisku lopty sme sa snažili byť aktívni. Prvý polčas sme využili šance, ktoré sa nám naskytli. Prvý polčas bol vyrovnaný. V druhom polčase sme očakávali tlak, ustáli sme štandardné situácie, podržal nás Igor Šemrinec, hráči bojovali za seba, obetovali sa jeden za druhého. Takto si predstavujem, aby hrali vo všetkých zápasoch, hlavne domácich."

Marco Rossi, tréner DAC: "Domáca prehra 0:3 sa hodnotí ťažko. Z tohto výsledku sme všetci sklamaní a smutní. Stalo sa nám druhýkrát v tejto sezóne, že nás Trenčín doma porazil. Trenčín má dobrý tím, technických hráčov. V úvode sme mali dve čisté šance, je neuveriteľné, čo sme zahodili. Aj keby sme hrali celý deň, nedokázali by sme skórovať."

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:0 (1:0)

Góly: 30. a 90.+ S. Mráz, 64. J. Mihálik, ŽK: 68. I. Díaz - 52. Kupec, rozhodovali: Marhefka - F. Ferenc, Špivák, 1508 divákov

Žilina: Volešák - Vallo, Králik, D. Hancko, Kubík - Káčer, I. Díaz (72. Pečovský), Škvarka (77. Bičakčjan) - L. Jánošík (83. Holúbek), S. Mráz, J. Mihalík

Ružomberok: Macík - Čurma, J. Maslo (69. J. Jonec), Menich, Kupec - D. Takáč, Qose (58. B. Ľupták), Kostadinov - E. Daniel (46. Gerec), Čapek, Kunca

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Cenné víťazstvo, jednoznačné a zaslúžené. Pomalší vstup do zápasu bol spôsobený naším horším sebavedomím, pretože naposledy sme zápas nedotiahli do víťazného konca. Gól nám pomohol, hra sa otvorila, a potom to bol festival zahodených šancí. Po prvom polčase to mohlo byť 4:1 a mohlo byť rozhodnuté. Chlapci však museli aspoň šliapnuť poriadne na plyn. Rozhodujúca bola šanca hostí, ktorí mohli vyrovnať na 1:1, ale nepremenili ju, naopak, po výborných finálnych prihrávkach sme sa tešili my. Vážime si víťazstvo, je veľmi cenné."

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Bol to obojstranne útočný futbal s dostatkom šancí na oboch stranách. My sme absolútne zlyhali v koncovke, keď sme v dobrých situáciách netrafili ani bránu. Úvod bol z našej strany dobrý, 20 minút sme mali hru pod kontrolou a dostali sme sa do dobrých možností, potom sa to rozbehalo, domáci premenili šance, a preto zvíťazili. My sa musíme teraz dobre nachystať na utorňajšie finále pohára."

Fortuna liga 2017/2018 - nadstavbová časť - skupina o udržanie - 7. kolo:

FK Železiarne Podbrezová - FC Nitra 1:0 (0:0)

Gól: 87. Njire, ŽK: 77. Macho, 83. T. Kóňa (obaja Nitra), rozhodovali: Glova - Benko, Pavel Jánošík, 812 divákov

Podbrezová: M. Kuciak - Viazanko, Krivák, L. Djordjevič, M. Turňa - Báez, Sedláček (90. Breznaník) - Bernadina, Tereščenko (57. Njire), D. Leško - Wiezik (72. Lepieš)

Nitra: Hroššo - Kuník, Niba, R. Križan, Fabiš - T. Kóňa, Macho, A. Fábry (82. Charizopulos) - Militosjan (63. Valenta), Vestenický, Kotrík (74. M. Fábry)

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Nie som vyznávač štatistík, ale naše zápas s Nitrou sú o jednom góle, kto ho dá, vyhrá. Obe mužstvá majú podobný štýl, jeden proti druhému sa ťažko presadzuje. Dnes sme boli šťastnejší my, dokázali sme jednu tutovicu využiť, preto sa radujeme, že tú sériu na jar sa nám darí ťahať. Je to pre nás vzpruha, po ťažkom období prichádza kúsok svetla. S prvým polčasom sme boli viac spokojní ako s druhým, v druhom bola aktívnejšia Nitra. Niektoré situácie sme neriešili štandardne a vzhľadom na to sa súper dostával do dobrých príležitostí. Dnes to bolo o jednom góle, preto sme veľmi radi, že padla definitíva našej záchrany aj matematicky."

Ivan Galád, tréner Nitry: "Bol to remízový zápas, ktorý mohol mať vyššie parametre. Domáci boli šťastnejší a vyhrali po obdivuhodnom sóle najstaršieho hráča na ihrisku. My sme mali predtým šancu, no nevyužili sme ju a z protiútoku sme inkasovali."

Martin Kuciak, brankár Podbrezovej: "Ťažoba je z nás dole. Už aj tá matematická istota záchrany je v našej kabíne, ale bol to ťažký zápas, pretože Nitra je veľmi dobre organizované mužstvo. Ani z jednej strany sa to nechcelo otvoriť, ale na konci predviedol krásne sólo Miroslav Viazanko. Neviem, kde nabral v tom čase toľko síl, ale perfektne to prihral. Sme veľmi šťastní, pretože sme zdolali výborné mužstvo, ktoré je zaslúžene na čele druhej šestky. Prakticky sme ale Nitru do ničoho nepustili. Na druhej strane, keby sme inkasovali, bolo by to ťažšie. V tejto druhej šestke je to o prvom góle. My sme ho chvalabohu dali na konci a súper nemal čas vyrovnať."

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble- 1. FC Tatran Prešov 4:0 (2:0)

Góly: 10. Ewerton Paixao da Silva, 27. Harba, 60. Ľ. Urgela, 88. Cléber, ŽK: 53. Horník - 58. Bartek, rozhodovali: Pavlík - T. Somoláni, P. Bednár, 726 divákov

Zlaté Moravce-Vráble: Pavel Kováč - D. Pleva (84. Cléber), Horník, Pintér, Chren - Orávik, Ewerton Paixao da Silva, Bariš, L. Kováč (74. Duga) - Harba, Ľ. Urgela (69. O. Šašinka)

Prešov: P. Lukáč - Bartek, Prikryl, Luberda, Petko (76. Dupkala) - Micherda (57. Streňo), Leško (31. P. Katona), D. Keresteš, Dzurík - Gatarič, P. Hošek

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Toto víťazstvo venujeme nášmu pánovi majiteľovi, ktorému želáme skoré uzdravenie. Dnes sme ukázali pravú tvár, tak ako sme hrávali na jeseň. Patrí ku cti Prešova, že chcel hrať futbal a to bola voda na náš mlyn. Bol to zápas hore-dole a naše víťazstvo považujem za zaslúžené."

Anton Mišovec, tréner Prešova: "Do stretnutia sme vstúpili dobre, ale neustrážili sme prvú štandardku, po ktorej sme inkasovali. Po druhom góle sme zmenili rozostavenie, ale ani to ku gólu neviedlo. Mali sme svoje príležitosti, ktoré sme žiaľ nedotiahli do konca."

MFK Zemplín Michalovce - FK Senica 1:2 (1:2)

Góly: 39. Sulley - 17. Práznovský, 26. Castaňeda, ŽK: 9. J. Carillo, 61. Regáli, 85. I. Žofčák, 85. Bednár - 51. Brašeň, 64. A. Kováč, 74. Kitamballa, rozhodovali: A. Somoláni - Pozor, Roszbeck, 938 divákov

Michalovce: Bieszczad - I. Žofčák, J. Carrillo, R. Kovaľ (46. Regáli), Turík - Bednár - Jankauskas, A. Antonov (63. Kurminowski), Niši, P. Kolesár (78. Harutjunjan) - Sulley

Senica: D. Holec - Ranko, Práznovský, Villarraga - J. Herrera, Zezinho, Richtárech, Cuadros (63. A. Kováč), Brašeň - Kitamballa (79. Medveděv), Castaňeda (89. L. Ľupták)

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Prvý polčas sme premrhali a už druhý zápas po sebe sa ukázalo, že začíname hrať až v druhom polčase. V prvom sme neboli vo svojej koži, súperovi sme dovolili ísť do vedenia 2:0. Myslel som si, že po góle na 1:2 sa nadýchneme, ale vyrovnať sme už nedokázali. V druhom polčase mi chýbalo viac centrovaných lôpt zo strán, ale aj viac pokoja pri riešení jednotlivých situácií. Chlapci sa opäť presvedčili, že futbal je o pohybe, ale aj agresivite. Krátko pred zápasom nám vypadli zo zostavy štyria hráči, takže sme museli improvizovať. Sme sklamaní, zápas sme nezvládli, ale ideme ďalej."

Ton Caanen, tréner FK Senica: "Bol to zápas, ktorý charakterizuje záver súťaže. Priniesol veľa dobrých, ale aj viacero slabších momentov i väčšiu nervozitu. Začali sme fantasticky, mali sme viacero šancí na 3-4 góly. Viedli sme 2:0 a namiesto toho, aby sme zvýšili na 3:0, sme domácim pred prestávkou dovolili gól na 1:2. Domáci mali vysoký pressing, z čoho boli prekvapení najmä naši útočníci. Vzniklo veľa priestoru, no to sme nedokázali využiť. V druhom polčase sme vôbec nehrali našu hru. Súper zmenil systém hry, lepšie sa pohyboval bez lopty a na to sme my nedokázali reagovať. Boli sme síce kompaktní, ale nie dostatočne agresívni. Čím dlhšie bol stav 1:2, tým dlhšie sme verili vo víťazstvo. Myslím si, že toto víťazstvo je zaslúžené a je to pre nás veľmi významný psychologický bod."

Domov»Futbalnet»Trnava v derby nestačila na Slovan, Trenčín vyhral v Dunajskej Strede