Futbalisti Manchestru City zvíťazili vo finále Ligového pohára.
Futbalisti Manchestru City zvíťazili vo finále Ligového pohára. (Autor: SITA/AP)
TASR|29. apr 2018 o 17:45

Pozrite si súhrn nedelňajších výsledkov Premier League 2017/2018.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City sa víťazstvom na ihrisku West Hamu United 4:1 v nedeľňajšom 36. kole Premier League výrazne priblížili k rekordnému bodovému zápisu Chelsea Londýn zo sezóny 2004/2005.

City pokračujú vo výborných výkonoch aj potom ako získali s predstihom majstrovský titul.

Zverenci Španiela Pepa Guardiolu sa výhrou 4:1 na pôde zostupom ohrozeného West Hamu priblížili k rekordu v počte získaných bodov zo sezóny 2004/2005.

Vtedy Chelsea Londýn dominovala najvyššej anglickej súťaži s 95 bodmi. Manchester City má na svojom konte 93 bodov a pred sebou ešte tri ligové zápasy.

Hráči Manchestru United išli v domácom šlágri kola proti Arsenalu do vedenia už po štvrťhodine hry, keď sa k odrazenej lopte dostal Paul Pogba.

Hostí dostal späť do hry v 51. minúte bývalý hráč domácich Henrich Mchitarjan, ktorý krížnou spoza pokutového územia prekonal De Geu. O víťazstve domácich rozhodol v 92. minúte Marouane Fellaini.

United si víťazstvom poistili druhú priečku pred Liverpoolom, na ktorý majú náskok piatich bodov a zápas k dobru.

Arsenal prehrou stratil aj teoretickú šancu na účasť v budúcom ročníku Ligy majstrov, keď na štvrtý Tottenham stráca už 11 bodov.

Marouane Fellaini rozhodol šláger s Arsenalom.
Marouane Fellaini rozhodol šláger s Arsenalom. (Autor: TASR/AP)

Premier League - 36. kolo:

West Ham United - Manchester City 1:4 (1:2)
Góly:
42. Cresswell - 13. Sane, 27. Zabeleta (vlastný), 53. Jesus, 64. Fernandinho

Manchester United - Arsenal Londýn 2:1 (1:0)
Góly:
16.Pogba, 90.+2 Fellaini - 51. Mchitarjan

Domov»Futbal»Anglicko»Manchester City hladko porazil West Ham, Arsenal v šlágri s United prišiel o šancu na Ligu majstrov