Cleveland v rozhodujúcom zápase porazil Indianu a postúpil do semifinále

Basketbalisti Clevelandu predviedli výborný výkon.
Basketbalisti Clevelandu predviedli výborný výkon. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|29. apr 2018 o 22:03

V semifinále sa Clevelandu do cesty postaví Toronto.

NEW YORK. Basketbalisti Clevelandu Cavaliers zvíťazili v nedeľu v rozhodujúcom siedmom stretnutí 1. kola play off Východnej konferencie NBA na domácej palubovke nad Indianou Pacers 105:101.

V sérii vyhrali 4:3 na zápasy a postúpili do semifinále konferencie, v ktorom sa im do cesty postaví Toronto. V drese domácich exceloval so 45 bodmi LeBron James.

Prvú štvrtinu domáci vyhrali 31:19 a zdalo sa, že sú na dobrej ceste. Pacers ale nezložili zbrane a dokázali sa na súpera dotiahnuť.

Cítim sa ako ten zápas číslo sedem - na pokraji síl, ale jedna časť mojej hlavy mi stále vravela: 'musíš ísť do toho, na to si predsa tu. Musíš hrať ako líder'.

LeBron James

Tridsaťtriročný James odohral 43 minút a musel aj v tretej štvrtine odísť na ošetrenie do šatne, keďže ho trápili kŕče. No aj v závere pridal dôležité body a Cavs tak mohli oslavovať.

"Som úplne zničený, nevládzem ani len uvažovať o najbližšom súperovi. Som unavený a chcem ísť domov," povedal James zámorským reportérom po rozhodujúcom triumfe nad Indianou.

"Cítim sa ako ten zápas číslo sedem - na pokraji síl, ale jedna časť mojej hlavy mi stále vravela: 'musíš ísť do toho, na to si predsa tu. Musíš hrať ako líder'," pripomenul ešte James.

Hosťom nestačilo ani 30 bodov Victora Oladipa a 23 Darrena Collisona.

Najlepší tím po základnej časti Houston vstúpil víťazne do semifinále Západnej konferencie. Na vlastnej palubovke zdolal Utah 110:96. Jazz nepomohla ani skvelá obrana, počas sezóny druhá najlepšia s priemerom 99,8 inkasovaného bodu. Po prvom polčase zostávali už o 25 bodov.

Rockets sa opäť mohli spoľahnúť na Jamesa Hardena, ktorý dosiahol 41 bodov. "Mali dobrú defenzívu, ale James je James," skonštatoval tréner Houstonu Mike D'Antoni.

NBA 2017/2018 - 1. kolo play off, Východná konferencia:

Cleveland - Indiana 105:101 (31:19, 23:24, 22:31, 29:27)

Najviac bodov: L. James 45, T. Thompson 15 (10 doskokov), Love 14 - Oladipo 30 (12 doskokov), D. Collison 23, T. Young 15 (10 doskokov)

/konečný stav série - 4:3/

NBA 2017/2018 - 2. kolo play off, Západná konferencia:

Houston - Utah 110:96 (34:21, 30:18, 22:29, 24:28)

Najviac bodov: Harden 41 (7 trojok), C. Paul 17, Capela 16 (12 doskokov) - Mitchell a Crowder (5 trojok) po 21, Ingless 15

/stav série - 1:0/

Domov»Halové športy»Basketbal»Cleveland v rozhodujúcom zápase porazil Indianu a postúpil do semifinále