Messi dal hetrik. Barcelona oslavuje zisk majstrovského titulu, má double

Hráči FC Barcelona po zápase oslavovali zisk majstrovského titulu.
Hráči FC Barcelona po zápase oslavovali zisk majstrovského titulu. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. apr 2018 o 22:40

V doterajšom priebehu ligového ročníka ešte ani raz neprehrali.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona získali v nedeľu už 25. majstrovský titul v klubovej histórii a tešia sa aj z prestížneho double.

La Liga - 35. kolo:

Deportivo La Coruňa - FC Barcelona 2:4 (1:2)

Góly: 40. Perez, 64. Colak - 38., 82. a 85. Messi, 7. Coutinho,

V 35. kole La Ligy vyhrali na pôde Deportiva La Coruňa 4:2 a v doterajšom priebehu ligového ročníka ešte ani raz neprehrali.

Kataláncom zaistil hetrikom majstrovské oslavy v predstihu argentínsky útočník Lionel Messi. Na tróne pre majstra La Ligy FCB strieda Real Madrid.

Zverenci trénera Ernesta Valverdeho majú po 34 odohratých zápasoch nedostihnuteľný náskok 11 bodov na druhé Atletico Madrid, ktorému už zostáv odohrať iba tri zápasy.

Tretí Real Madrid už tiež nemôže rivala predbehnúť, keďže z 34 duelov získal 71 bodov.

Barcelončania vedeli, že im v La Coruni stačí bod a nič nenechali na náhodu. Skóre otvoril už v 7. minúte Coutinho a po prihrávke od Luisa Suareza v 38. minúte zvýšil Lionel Messi na 2:0.

Pozrite sa, ako prebiehal zápas, ktorý znamenal, že Barcelona získala titul: fotogaléria

30.4.2018

Domáci ešte úporne bojovali o teoretickú nádej na záchranu, v 40. minúte znížil Lucas Perez a v druhom polčase vyrovnal turecký stredopoliar Emre Colak.

No ani to domácim k záchrane nestačilo. Hviezdil totiž Messi, ktorý strelil ešte dva góly a hetrikom "vybavil" katalánske oslavy. Barcelona má na konte 26 výhier, 8 remíz a 86 bodov.

Domov»Futbal»Španielsko»Messi dal hetrik. Barcelona oslavuje zisk majstrovského titulu, má double