Schmiedlová sa v tejto sezóne nesmierne trápi. Už nie je ani slovenskou jednotkou - preskočila ju Dominika Cibulková. (Autor: SITA)
SITA|2. máj 2018 o 15:48

Slovenka získala iba päť gemov.

PRAHA. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová podľahla rovnako nenasadenej Talianke Jasmine Paoliniovej za 73 minút 4:6, 1:6 v stredajšom zápase osemfinálového druhého kola dvojhry na turnaji WTA v Prahe (dotácia 250 000 USD, antuka vonku).

Praha - 2. kolo:

Jasmine Paoliniová (Tal.) - Anna Karolína Schmiedlová (SR)

6:4, 6:1 za 73 minút

Víťazka turnaja v kolumbijskej Bogote v polovici apríla a držiteľka voľnej karty na podujatí v Prahe Schmiedlová (86. vo svetovom rebríčku) v prvom sete od stavu 2:2 prehrala tri gemy za sebou a hoci znížila na 4:5, pri vlastnom podaní nevyrovnala - Paoliniová využila druhý setbal.

Druhé dejstvo už malo jednoznačný priebeh.

Dvadsaťdvaročná Talianka (144. v renkingu) rýchlo viedla 5:0, potom síce dovolila o rok staršej Košičanke znížiť, ale následne v siedmej hre pri svojom servise odvrátila jeden Schmiedlovej brejkbal, premenila prvý mečbal a tešila sa z triumfu.

Domov»Tenis»Bola miernou favoritkou. Schmiedlová v Prahe končí, v druhom kole nezískala ani set