Pavol Spál|5. máj 2018 o 00:00

Rozhodca v zápase Trnavy proti Dunajskej Strede udelil tri červené karty.

Fortuna liga 2017/2018 - sumár:

FC Spartak Trnava - DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (1:0)

Góly: 6. Godál (z 11 m), 76. Egho. Rozhodovali: Chmura - D. Hrčka, Pozor, ŽK: Pehlivan, Čivič, Tóth - Huk, Kalmár, Bayo, Herc, ČK: 10. Čanturišvili - 8. Huk, 10. Kalmár, 16.832 divákov.

Trnava: Chudý - Kadlec, Hladík, Godál, Čivič - Sloboda, Tóth, Pehlivan (90. Greššák) - Čanturišvili, Egho (87. Pekár), Vlasko (59. Ofosu)

Dunajská Streda: Macej - Koštrna, Šatka, Huk, Záhumenský - Herc (84. Mervó), Ljubičič - Vida (54. Simon), Davis, Kalmár - Bayo (40. Divkovič)

<><>

MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 1:0 (1:0)

Gól: 33. Gešnábel, ŽK: 21. J. Maslo, 45.+ Gerec, 90. Kochan - 45. Bajrič, rozhodovali: P. Kráľovič - E. Weiss, Hrmo, 1148 divákov

Ružomberok: Macík - Jonec, J. Maslo, Menich - E. Daniel, Qose, B. Ľupták, Gál-Andrezly (81. Kochan), Pikk - Gerec (73. D. Čapek) - Gešnábel (46. Kostadinov)

Slovan: Šulla - Čikoš, Bajrič (72. Vittek), Božikov, B. Sekulič - V. Savičevič (24. De Kamps), Nono, Holman - Hološko, Šporar, Cmiljanič

TRNAVA. Toľko ľudí na zápas futbalovej ligy už dávno neprišlo. V aréne Antona Malatinského v Trnave ich bolo takmer 17-tisíc.

Skvelú atmosféru už pred zápasom umocnila hymna Spartaka Trnava, ktorá nemá slová - Il Silenzio. Keď zaznela podmanivá trúbka, z hudby i atmosféry šli zimomriavky. K tomu nádherné choreo v hľadisku.

Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Spartaku Trnava s Dunajskou Stredou: fotogaléria

20.5.2018

Presne tak si futbalová Trnava sobotný večer predstavovala. "We are the champions," znela tamojším štadiónom obľúbená oslavná pieseň.

Na západe Slovenska prepukli majstrovské oslavy, ktoré odštartovala vytúžená výhra nad Dunajskou Stredou 2:0. Futbalisti Trnavy získali titul po 45 rokoch.

El Maestro lietal vo vzduchu

V hľadisku, na trávniku a potom i v kabíne prepukli veľké oslavy. Striekalo šampanské.

Tréner Trnavy Nestor El Maestro, ktorý vo svojej prvej sezóne v role hlavného trénera ihneď získal titul, lietal vo vzduchu.

Už v štvrtej minúte Ján Vlasko šikovnou prihrávkou našiel Marvina Egha, ktorého fauloval Tomáš Huk. Penaltu chladnokrvne premenil Boris Godál.

Stopér a kapitán Spartaka dal v tejto sezóne piaty gól, z toho tretí z pokutového kopu.

O dve minúty neskôr po ďalšom hrubom a zbytočnom zákroku videl druhú žltú kartu hosťujúci Tomáš Huk a bol vylúčený. Trnava hrala presilovku, už ôsmykrát v tejto sezóne.

Úvod plný emócií

Zápas bol v úvode plný emócií, hralo sa veľmi tvrdo. Po sérií faulov a strkaníc rozhodca vylúčil v desiatej minúte ďalších dvoch hráčov.

Prehľad majstrov podľa počtu titulov:

8 - ŠK Slovan Bratislava

7 - MŠK Žilina

2 - 1. FC Košice, Inter Bratislava, Artmedia Bratislava, AS Trenčín

1 - MFK Ružomberok, Spartak Trnava

Skončil Kalmár z Dunajskej Stredy a tiež domáci Vachtang Čanturišvili.

Odvtedy tempo výrazne upadlo a Trnava kontrolovala hru. V 76. minúte kľučku brankára hostí Patrika Maceja využil Egho a poslal loptu do prázdnej bránky.

Trnava sa teší z titulu už dve kolá pred koncom sezóny. Pred rivalmi má nedostihnuteľný náskok.

Trnava síce nehrala najkrajší futbal, ale najúčelnejší. Jej hráči sa najviac priblížili k hranici svojich možností.

V druhom sobotňajšom zápase skupiny o titul podľahol Slovan Bratislava Ružomberku na jeho trávniku 0:1.

Hlasy po zápase (zdroj TASR a RTVS):

Marco Rossi, tréner DAC: "Na tlačovú konferenciu som prišiel z povinnosti, aby som Trnave zablahoželal k titulu. Zápas hodnotiť nebudem."

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: "Prežívam to veľmi emotívne. Som teraz asi najšťastnejší človek na svete. Tak ako aj náš pán majiteľ. Pán Poór je skvelý človek, ľúbi Trnavu viac ako všetko, a som hrdý, že sme vyhrali tento najväčší a najdôležitejší pohár tento rok, keď som tu bol ja tréner. Trnava vyhrala ligu viac ako zaslúžene. Rozbila ju. Všetci ostatní bojovali o druhé miesto. To je pravda."

Boris Godál, kapitán Trnavy: "Je to fantastické, sníval som o tom celý život. Spoluhráči okolo mňa vyhrávali tituly, ja som s tajnou dušičkou išiel do Trnavy, že by sa to tu mohlo zlomiť. A na tretí rok sa to podarilo. Nikto nám celý rok neveril, aj keď sme boli stále na prvom mieste. Vybojovali sme si to v tom najlepšom čase, vrátili sa ľudia a bude to tu žiť. Toto je najkrajší deň v mojej kariére.

Vladimír Poór, majiteľ Trnavy: "Som strašne šťastný, tečú mi slzy. Tak ako tečú aj ostatným Trnavčanom. Tri týždne sa bude oslavovať. Neviem nájsť veľa slov v týchto chvíľach, je to čisté šťastie."

Anton Sloboda, stredopoliar Spartaka: "Mali sme prvú šancu na spečatenie zisku titulu a je skvelé, že hneď sme ju využili, navyše pred našimi fanúšikmi. Na začiatku sme strelili gól z jedenástky, potom sa na ihrisku začalo iskriť, bola tam nervozita. Dôležité bolo, že v druhom polčase sa nám podarilo streliť vytúžený druhý gól. Oslavy si poriadne užijeme."

Lukáš Greššák, stredopoliar Spartaka: "Sú to fantastické pocity. Po jesennej časti sme verili, že by sme mohli ukončiť dlhé trnavské čakanie na titul. Je skvelé, že to vyšlo. Dôležité bolo, že sme na jar zvládli prvé náročné zápasy."

Online prenos: Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda (Fortuna liga 2017/2018, skupina o titul)

Fortuna liga O titul 2017/2018
05.05.2018 o 17:00
Trnava
2:0
(1:0, 1:0)
90+2 minúta
D. Streda
Góly: 5. Godál (pen.), 77. Egho. ŽK: 15. Pehlivan (TRN), 40. Civič (TRN), 68. Tóth (TRN) – 4. Huk (DUN), 9. Kalmár (DUN), 15. Bayo (DUN), 20. Herc (DUN). 2.ŽK=ČK: 8. Huk (DUN). ČK: 10. Čanturišvili (TRN) – 10. Kalmár (DUN). Rozhodca: Chmura – D. Hrčka, Pozor. Diváci: 16832.
90+2
90
Pre všetkých, čo stáli za Spartakom počas ťažkých časov, pre všetkých čo zažili Rimavskú Sobotu, čo absolvovali tisíce a tisíce kilometrov s andelmi na cestách po Slovensku a zahraničí. Pre tých, čo pre futbal a lásku k Spartaku odsunuli svoje pracovné povinnosti a rodinné záležitosti Pre nich je tu fakt, že Spartak Trnava sa stáva majstrom Slovenska vo futbale pre sezónu 2017/2018. Čakanie na titul sa po 45 rokoch končí. Trnava do teho!
Pekný zbytok soboty z majstrovskej Trnavy praje Martin Janiš.
90
changePehlivan dohral, pride Greššák.
90
Čivič na zemi, Trnava však stále pri lopte a bude pokračovať v hre.
89
changeEgho dohral, príde Pekár.
86
Trnava si zápas užíva, hráči a diváci už čakajú na záverečný hvizd.
84
Zápas sa dohráva, diváci si užívajú posledné minúty duelu. Hladík mohol pridať tretí gól, nestalo sa.
81
changeMervo nahradil Herca.
81
importantDnešné stretnutie sleduje 16832 divákov.
78
importantSpartak vedie o dva góly a je takmer isté, že sa stane majstrom sezóny 2017/2018.
77
goalTrnava dala gól!
Gól strelil MARVIN EGHO vystihol kľučku brankára a poslal loptu do prázdnej brány. Spartak vedie 2:0.
76
Tlak po rohu vyústil do centra z ľavej strany a Hladikovej hlavičky nad bránu. Diváci ženú stále Trnavu vpred.
75
Dunajská Streda bráni šance Trnavy, teraz budú hostia čeliť rohovému kopu.
74
Po chvíli sa hrá, do konca ostáva asi 15 minút hry, samozrejme niečo sa bude aj nadstavovať.
71
importantJedna pyrotechnika skončila na ploche. Aj toto môže ohroziť zápas a titul pre andelov. Nepochopiteľné.
70
Do konca zápasu ostáva 20 minút a je čas na prekrikovačku Spartak – Trnava. Magická atomosféra, ktorú zažijete iba v Trnave.
69
Hostia teraz držia andelov na svojej polovici, krátkymi prihrávkami sa však ďaleko neposúvajú. je to skôr boj o stred poľa.
68
yellowCardDunajská Streda nevie preniesť loptu zo svojej polovice, podarilo sa to až pri faule Tótha. Priamy kop pre hostí.
67
Trnava do teho! Trnava do teho! Štadión ženie vpred domácich andelov.
66
Sľubne začínajúcu sa kontru hostí zastavil ofsajd, Spartak môže v pokoji rozohrať.
65
Po rohu sa zdral do zakončenia Tóth, ale bol k lopte ďalej ako obranca hostí. Stav sa nemení.
63
Spartak na polovici hosti tlačí obranu a teraz mohli pridať domáci aj druhý gól, ale Kadlecov center nikoho na bráne nenašiel. Roh pre Spartak po snahe Ofosua.
62
Do konca zápasu ostáva menej ako polhodina hry. Trnava kontroluje zápas a za tohto výsledku je titul v rukách Spartaka.
61
Priamy kop pre hostí. Hladík si nedal rady s Divkovičom. Davis pošle loptu do šestnástky. Tóth odhlavičkoval do priestoru a Ljubičič poslal bombu mimo brány Chudého.
60
changeOfosu nahradil Jána Vlaska.
59
Vlasko bez cudzieho zavinenia opäť na zemi. Zrejme v zápase dohral.
58
Krátko pred hodinou hry je Vlasko odnášaný na nosidlách, zdá sa však, že bude pokračovať.
55
Egho sa snažil ísť do kontry, presila hostí ho nepustila a Vlasko bol následne faulovaný. Je ošetrovaný na ploche.
54
changePambou nahradil Vidu. Druhé striedanie v tíme Dunajskej Stredy.
53
Priamy kop pre hostí. Takmer na stredovej čiare domáci faulovali a budú brániť Divkoviča pri hlavičke.
52
Hladík si prebral loptu po chybnej prihrávke hostí zo stredu poľa a rozohral na svojich spoluhráčov. Trnava kontroluje zápas, jej hráči lietajú po ihrisku.
51
Chudý pošle loptu do hry, rozohrávka smeruje na stopérov a následne cez Pehlivana.
50
Godál sa musel rýchlo vracať hostia kontru po ľavej strane nevyužili, následný pád v šestnástke už rozhodca neriešil.
49
Roh pre Spartak, Trnavčania sa držia celý čas na polovici hostí. Vlasko pošle loptu do ohňa.
48
Vlaskova technická strela mierila mimo brány, Macej nemusel zasahovať, stav sa nemení.
48
Vlasko faulovaný a priamy kop z hranice šestnástky.
47
Spartak útočí cez Jána Vlaska, lob na Egha bol nepresný a hrajú hostia.
46
Pokračujeme v druhom dejstve. Dočká sa Spartak a jeho fanúšikovia po 45 rokoch?
46
Začal sa druhý polčas.
Polčas sa skončil. Trnava je 45 minút od titulu, hrá na plnom štadióne v presile proti Dunajskej Strede. Hostia sa snažili, ale po rýchlom vylúčení Huka im príliš útoky nešli. Spartak vedie po penalte Godála. Druhý polčas sa začína asi o 18.05.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+3
Čivič faulovaný, priamy kop pre andelov. Pri šestnástke hostí.
45+3
Ljubičič fauloval Pehlivana, rozhodca píska, ale bez karty.
45+2
Trnava si stráži loptu, držia ju ďaleko od brány Chudého a snažia sa ešte útočiť.
45+1
Nadstavený čas prvého polčasu sú tri minúty.
45
Čakáme na údaj o nadstavení.
44
Diváci na štadióne vytvorili výbornú atmosféru, počuť je aj početnú skupinu fanúšikov Dunajskej Stredy, väčšina iných štadiónov môže iba závidieť.
42
Na druhej strane nemal šancu Vlasko, lopta jemu určená bola prirýchla a tiež ho strážil obranca hostí.
41
Godál si postrážil nabiehajúceho Divkoviča, prvý polčas sa blíži k svojmu koncu.
40
changeDivkovič nahradil Baya. Ten musel odísť pre zranenie.
40
yellowCardČivič videl žltú kartu. Za faul v strede poľa.
39
Kadlec s aktivitou na pravej strane. Jeho center nenašiel nikoho, ale takmer ohrozil bránu Maceja. Napokon lopta končí mimo.
38
Kadlec prenikal až do šestnástky, tak pod tlakom padol, ale bolo to čisté a v hre sa pokračuje.
37
Vlasko si zahral s Čivičom a dostali sa z tlaku napádajúceho protihráča.
35
Do konca polčasu ostáva desať minút, Trnava má loptu pod kontrolou a mieri do útoku. Ten netrval dlho, Záhumenský hľadal Baya a ten je opäť v opatere lekárov.
34
Rozhodca nariadil prestávku na občerstvenie, v Trnave je okolo 26 stupňov Celzia. Chvíľu sa nehrá, jeden z hostí bol navyše ošetrovaný.
33
Priamy kop pre hostí, lopta je pri stredovom kruhu a čakáme na dlhý center. ten prišiel a andeli sa ubránili. Hostia však ostali pri lopte a akciu ukončili faulom.
32
Podľa správ z Ružomberka, domáci tím vedie nad Slovanom. Teraz by Trnave stačil na titul aj remízový stav. Do konca zápasu je však ešte ďaleko.
31
Dunajská Streda začína svoj útok opatrne, predsalen každá chyba by sa im mohla vypomstiť.
30
Polhodina hry za nami, Trnava vedie 1:0, videli sme tri červené karty. Toto je boj o titul, plný štadión, fanúšikovia oboch klubov a hra pekne od podlahy.
28
Tóth skvele zabojoval a vyhral súboj o loptu,. navyše bol faulovaný a Trnava môže ísť dopredu.
27
Andeli opäť v tlaku, hrá sa na polovici hostí a Trnavčania sa krátkymi prihrávkami snažia dostať na dostrel brány Maceja.
26
Egho bojoval o loptu s obranou hostí a tá mu unikla do zámedzia. Všetko sa začína od Maceja, Dunajská Streda aj v oslabení bojuje ďalej.
25
Vlasko a Kadlec si vymenili loptu, ale prihrávka Vlaska už smerovala do ofsajdu. Trnava je pri chuti a hostia sa musia brániť.
24
Akciu hostí po pravej strane ukončil ofsajd, Spartak rozohráva cez stopérov.
23
Ljubičič poslal tvrdú strelu, ale mierila do stredu brány a Chudý si poradil.
22
Pehlivan chcel zakončiť cez hlavu, ale netrafil loptu ako mal. Hostia rozohrajú Macejom.
21
Vlaskova strela z diaľky končí na hlavách hostí, ale Kadlecov center už bol nebezpečný. Roh pre Spartak. Vlasko v akcii.
20
yellowCardHerc staihol zozadu Egha a vidí žltú kartu.
19
Zaplnený štadión v Trnave ženie svojich vpred, pripravená je celoštadiónová prekrikovačka Spartak – Trnava.
17
Trnava sa drží pozícií a snaží sa prejsť vpred. Hostia v oslabení bránia svoju polovicu.
16
Snáď uvidíme aj nejaký futbal. hrá sa o veľa, prostredie je futbalové a všetci aktéri sú nažhavení.
15
yellowCardĎalší faul hostí a po rečiach vidí kartu Bayo a Pehlivan.
11
Úvodná desaťminútovka toho priniesla veľa: Tri červené a jedna penalta, vedenie Trnavy.
10
redCardDve červené na ploche. Do spŕch putujú Kalmár v drese hostí a v drese domácich Čanturišvili.
9
yellowCardNa ihrisku je horúco, viacero faulov a strkaníc, rozhodca má čo robiť. Kalmár vidí žltú kartu na faul na Pahlivana.
9
Vlaskov priamy kop končí na tyči po teči Egha a Pehlivan napálil loptu do Maceja. Mohlo byť 2:0, ale zatiaľ nie je. Trnava je v laufe.
8
redCardAfterYellowHuk videl druhú žltú a končí v zápase. Trnava vedie a hrá presilovku.
5
importantSituácia pred penaltou. Vlasko vysunul Egha a ten gol Hukom faulovaný, keď sa dostal pred neho.
5
BORIS GODÁL ako správny kapitán posiela Trnavu do vedenia 1:0.
4
yellowCardHuk vidí žltú kartu.
4
Penalta pre Spartak!
3
Vlasko si nerozumel s Čivičom, hostia však tiež stratili loptu a boj v strede poľa pokračuje.
2
Hostia hrajú v modro – žltej kombinácii a domáci v klasickom červeno – čiernom.
1
Spartak sa ubránil prvému ataku hostí, ale Dunajská Streda získala priamy kop. Lopta je pred šestnástkou Chudého brány, pre dym toho nie je moc vidno. Každopádne hostia situáciu nevyužili.
1
-9

FC Spartak Trnava: Chudý – A. Kadlec, Hladík, Godál (C), Civič – Tóth, Pehlivan – Sloboda, Vlasko, Čanturišvili – Egho.
Náhradníci: Vantruba – Čonka, Greššák, Ofosu, Pekár, Brigant, Jirka.

FC DAC Dunajská Streda: Macej – Koštrna, Šatka, Huk, Záhumenský – Ljubicić (C) – K. Vida, Herc, Kalmár, Davis – Bayo.
Náhradníci: Slávik – Mervo, Divković, Pambou, Kontár, Živković, Koné.

Rozhodca: Chmura – D. Hrčka, Pozor.
Bude sa tešiť trnavský Spartak z titulu už po zápase ôsmeho kola nadstavbovej časti? Zápas proti Dunajskej Stredy prinesie odpoveď, výkop je naplánovaný na sobotu 5.5. 2018 o 17.00.

Trnavský štadión bude vypredaný, očakáva sa návšteva sezóny, na tribúny by malo prísť viac ako 17-tisíc ľudí.

FC Spartak Trnava

Devätnásť výhier, šesť prehier a štyri remízy znamenajú pre Spartak líderskú pozíciu vo Fortuna lige sedem bodov pred Dunajskou Stredou, osem pred bratislavským Slovanom.

Ak Trnava vyhrá, bez ohľadu na iné zápasy bude novým majstrom Slovenska. Remíza bude andelom stačiť ak Ružomberok neprehrá so Slovanom.

Spartak má skóre 39:20 a ostatnom zápase prehral na Pasienkoch so Slovanom 1:2. Trénerom nebude chýbať nikto, kouč El Maestro si pochvaľoval komplet zdravý káder.

Trnavčania musia na titul urobiť posledný krok, v posledných dvoch zápasoch sa herne trápia, remizovali v Ružomberku a prehrali na Slovane. Ide o veľa, dôkazom je aj prítomnosť sedemsto divákov na verejnom tréningu andelov v piatok deň pred zápasom.

DAC Dunajská Streda

Hostia sú v majstrovskej časti Fortuna ligy na druhom mieste. V ostatnom zápase prehrali doma s Trenčínom prekvapivo 0:3. DAC má skóre 42:29.

Najlepším strelcom je Erik Pačinda, autor desiatich ligových gólov, druhý je Roland Černák a ten dal osem gólov. Obaja však boli v ostatných dueloch zranení.

Vzájomné zápasy sú v tejto sezóne pomerne vyrovnané, domáci zápas vyhrala Trnava ako aj Dunajská Streda, jeden zápas sa v MOL Arene skončili 0:0. V domácom pohári vyhrali Trnavčania 2:0.

Zápas nemá vyloženého favorita, na výhru Trnavy je kurz 2,10. Remíza sa dá podať za kurz 3,40 a výhru hostí značí kurz 3,50.

Zápas rozhoduje ako hlavný arbiter Pavol Chmura, na čiarach mu budú asistovať Dušan Hrčka a Ján Pozor.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.