Martin Kližan bol v Mníchove blízko k vypadnutiu v 1. kole.
Martin Kližan bol v Mníchove blízko k vypadnutiu v 1. kole. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. máj 2018 o 12:42

Slovenský tenista pri rozlúčke s turnajom nezískal ani set.

MNÍCHOV. Slovenský tenista Martin Kližan sa s antukovým turnajom ATP v Mníchove rozlúčil vo štvrťfinále dvojhry.

Dvojhra - štvrťfinále:

Hyeon Chung (Kór.) - Martin KLIŽAN (SR) 6:3, 6:4

Alexander Zverev (Nem.-1) - Jan-Lennard Struff (Nem.) 6:3, 6:2

V piatkovom súboji prehral so štvrtým nasadeným Hyeonom Chungom z Kórejskej republiky v dvoch setoch 3:6, 4:6. Zápas trval hodinu a 21 minút.

Dvadsaťosemročný slovenský reprezentant nezačal najlepšie, v prvom sete až trikrát stratil svoje podanie, kým Chung iba raz.

V druhom sete vzdoroval súperovi viac, hráči si držali servis až do 10. gemu. V ňom Kórejčan zlomil odpor Kližana a využil hneď svoj prvý mečbal.

V semifinále narazí Chung na úspešnejšieho z dvojice Alexander Zverev - Jan-Lennard Struff. Kližan bol napriek prehre s celkovým vystúpením v Mníchove spokojný, veď rovnako ako pred týždňom v Barcelone postúpil medzi elitnú osmičku.

"Boli to dva veľmi vydarené turnaje. V priebehu 13 dní som odohral 11 zápasov, to je ozaj obrovská záťaž na telo. Dnes som už naozaj cítil veľkú únavu, nešvihala mi ruka ako predtým a tým pádom som strácal kontrolu nad loptičkou.

Ďakujem však Dominovi Hrbatému, že ma presvedčil ísť do Mníchova napriek tomu, že som do bavorskej metropoly doletel iba hodinu a pol pred prvým zápasom kvalifikácie. Za daných okolností je štvrťfinále výborný výsledok.

Teraz ma čakajú štyri dni voľna a potom začnem s kondičnou prípravou, neskôr do toho vsuniem tenis. Roland Garros sa blíži a verím, že si ešte chvíľku udržím formu, aby sa mi podarilo vybojovať ďalší skvelý výsledok," povedal pre TASR víťaz turnaja v Mníchove z roku 2014, ktorý vlani vo štvrťfinále tiež podľahol Chungovi

Domov»Tenis»Kližan v Mníchove skončil, vo štvrťfinále podľahol Kórejčanovi Chungovi