Víťazný gól potvrdila videotechnológia. Mourinho po prehre: Nehrali sme dobre

Futbalisti Manchestru United zaváhali v Brightone.
Futbalisti Manchestru United zaváhali v Brightone. (Autor: SITA/AP)
TASR|5. máj 2018 o 11:46

Brighton zvíťazil nad United prvýkrát od roku 1982.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru United nevyužili možnosť zabezpečiť si druhé miesto v tabuľke Premier League už dva zápasy pred koncom sezóny 2017/2018.

V piatkovom stretnutí 36. kola najvyššej anglickej súťaže prehrali na ihrisku zachraňujúceho sa FC Brighton & Hove Albion 0:1 a o pozíciu za majstrovským Manchestrom City budú musieť ešte bojovať s FC Liverpool a Tottenhamom Hotspur.

Víťazný gól strelil Gross

Víťazný gól duelu dal v 57. minúte domáci Pascal Gross. Jeho presný zásah musela potvrdiť až technológia, podľa ktorej lopta o pár centimetrov prešla za bránkovú čiaru Davida De Geu.

Futbalisti Brightonu sa tak dostali na 11. miesto v tabuľke a od osemnásteho FC Southampton, ktorý je momentálne prvým vypadávajúcim, ich delí osem bodov.

Hráči Southamptonu majú pred sebou ešte tri ligové súboje a nováčikovi anglickej ligy tak chýba k definitívnej záchrane jediný bod.

"Veľmi sme sa snažili, bojovali sme. Tento zápas si budeme pamätať do konca našich životov. Vyhrali sme nad Manchestrom United. Je to úžasné a nezabudnuteľné," uviedol pre Sky Sport stredopoliar víťazného tímu Anthony Knockaert.

Mourinho: Nehrali sme tak, ako sme chceli

Tréner hostí Jose Mourinho nebol vôbec spokojný s výkonom svojich zverencov.

"Nehrali sme tak, ako sme chceli. Najmä v prvom polčase prejavili domáci väčšiu vôľu po víťazstve. Moji hráči dostatočne nepochopili to, že body z Brightonu sú pre nás dôležité," citovala kouča hostí agentúra DPA.

Päťdesiatpäťročný Portugalčan urobil v zostave viaceré zmeny v porovnaní s predchádzajúcim víťazným ligovým zápasom proti Arsenalu.

"Hráči, ktorí nastúpili, nepredviedli výkon podľa mojich predstáv. Bolo vidieť, prečo hrajú niektorí viac a iní zase menej," povedal Mourinho podľa agentúry AP.

Manchester United nastúpi v zostávajúcich dvoch stretnutiach sezóny na ihrisku West Hamu United a doma proti FC Watford.

Liverpool stráca z tretieho miesta na tím z Old Traffordu 5 bodov, štvrtý Tottenham ešte o jeden viac, no Hotspur majú zápas k dobru.

Domov»Futbal»Anglicko»Víťazný gól potvrdila videotechnológia. Mourinho po prehre: Nehrali sme dobre