Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. máj 2018 o 19:32

Pozrite si súhrn sobotňajších výsledkov českej futbalovej ligy.

PRAHA. Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 27. kola českej ligy nad Viktoriou Plzeň 2:0 a nedopriali tak hosťom oslavy titulu v Edene.

Domáci vstúpili do zápasu aktívne a už v 16. minúte otvorili po rohu skóre, keď hlavičku Stanislava Tecla tečoval za chrbát bezmocného slovenského gólmana Matúša Kozáčika obranca Radim Řezník.

V 52. minúte mala Slavia šancu zvýšiť, no Kozáčik zneškodnil strelu Miroslava Stocha k pravej žrdi. Už o šesť minút však prišiel brejk Pražanov, Tecl obišiel vybiehajúceho gólmana a poslal loptu do prázdnej bránky.

Viktoria má v tabuľke na Slaviu šesťbodový náskok.

Posledná Zbrojovka Brno prehrala doma s Jabloncom 0:3.

O dva góly hostí sa postaral slovenský stredopoliar Jakub Považanec, ktorý najprv v 27. minúte premenil pokutový kop a v 67. minúte stanovil konečný výsledok strelou z diaľky k vzdialenejšej žrdi.

Baníku Ostrava sa po bezgólovej remíze v Mladej Boleslavi podarilo získať bod a v záchranárskom boji poskočiť na štrnástu priečku tabuľky.

Nováčik z Olomouca remizoval s Bohemiansom 1:1 a prepásol tak príležitosť aspoň na pár chvíľ sa ocitnúť na druhom mieste.

Česká futbalová liga - 27. kolo:

MFK Karviná - FK Dukla Praha 1:3 (0:1)
Góly:
48. Kalabiška - 30. Duranovič, 50. Holík, 61. Miloševič

/Le Giang celé stretnutie, Janečka do 77. min - Bílovský celé stretnutie/

FC Zbrojovka Brno - FK Jablonec 0:3 (0:2)
Góly:
28. a 67. POVAŽANEC (prvý z 11m), 21. Masopust

/Juhar od 28. min - Považanec celé stretnutie + 2 góly/

FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava 0:0

/Polaček a Pauschek celé stretnutie - Hlinka celé stretnutie/

FC Slovan Liberec - FC Vysočina Jihlava 1:3 (1:0)
Góly:
44. Pulkrab - 58. a 72. Dvořák, 80. Ikaunieks

/za hostí Rakovan celé stretnutie, Urblík do 77. min, Keresteš od 86. min/

SK Sigma Olomouc - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:1)
Góly:
82. Plšek - 13. Jemelka (vl.)

1. FC Slovácko - FK Teplice 0:0

SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)
Góly:
16. Řezník (vl.), 58. Tecl

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Súboj Slovákov zvládol lepšie Stoch. Jeho Slavia nedopriala Plzni titul