AC Miláno vyhralo dôležitý zápas, Juventus sa priblížil k titulu

AC Miláno hladko triumfovalo.
AC Miláno hladko triumfovalo. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. máj 2018 o 20:18

Hellas Verona sa po prehre v Miláne lúči so Serie A.

RÍM. Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v 36. kole talianskej Serie A nad Bolognou 3:1 a priblížili sa k obhajobe titulu.

Dve kolá pred koncom súťaže majú sedembodový náskok pred Neapolom, ktorý má k dobru nedeľńajší domáci duel proti FC Turín.

V prípade prehry Neapolčanov by Juventus mohol už v predstihu sláviť zisk titulu.

Hráči AC Miláno zvíťazili doma nad Hellasom Verona 4:1. Prehra poslala hostí definitívne do druhej ligy. Domáci potrebovali v boji o Európsku ligu UEFA naplno zabrať a proti outsiderovi nenechali nič na náhode.

Skóre na štadióne Giuseppeho Meazzu otvoril už v 10. minúte volejom turecký stredopoliar Hakan Calhanoglu.

Po polhodine hry zvýšil Patrick Cutrone a na začiatku druhého dejstva nedal brankárovi Marcovi Silvestrimu šancu Ignazio Abate.

Hellas zaznamenal aspoň čestný úspech päť minút pred koncom riadneho hracieho času zásluhou 20-ročného kórejského útočníka Lee Seung-wooa.

Odpoveď domácich však prišla už o štyri minúty v podobe nechytateľnej strely Fabia Boriniho.

Serie A 2017/2018 - 36. kolo:

AC Miláno - FC Hellas Verona 4:1 (2:0)
Góly:
10. Calhanoglu, 32. Cutrone, 49. Abate, 89. Borini - 85. Lee Seung-woo

Juventus Turín - FC Bologna 3:1 (0:1)
Góly:
52. De Maio (vlastný), 64. Kedira, 69. Dybala - 30. Verdi (11 m)

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»AC Miláno vyhralo dôležitý zápas, Juventus sa priblížil k titulu