Škriniarov Inter bol suverénny, Hamšíkov gól Neapolu k výhre nepomohol

Marek Hamšík strelil druhý gól Neapolu v zápase.
Marek Hamšík strelil druhý gól Neapolu v zápase. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. máj 2018 o 14:39

Pozrite si sumár nedeľných výsledkov Serie A.

RÍM. Futbalisti Juventusu Turín majú prakticky istý rekordný siedmy majstrovský titul v rade.

Ich rival v boji o scudetto SSC Neapol v nedeľňajšom dueli 36. kola Serie A iba remizoval doma s FC Turín 2:2, keď mu nepomohol ani gól slovenského stredopoliara Mareka Hamšíka.

Hamšík v základnej zostave chýbal

Dve kolá pred koncom súťaže stráca Neapol na vedúci Juventus šesť bodov, pričom obhajca má výrazne lepšie skóre (84:23 vs. 73:28).

Juventus tak môže prísť o titul iba zhodou málo pravdepodobných okolností - ak prehrá zvyšné dva zápasy v sezóne, SSC v oboch dueloch zvíťazí a ešte zmaže aj priepastný gólový deficit.

Hamšík začal zápas na striedačke, na trávnik prišiel v 69. minúte za stavu 1:1 a strelecky sa presadil už po dvojminútovom pobyte na ihrisku.

Po prihrávke Callejona napálil loptu spoza šestnástky nechytateľne do ľavého horného rohu súperovej brány.

Pre slovenského reprezentanta to bol siedmy presný zásah v ligovej sezóne a celkovo jubilejný 100. v Serii A.

Stal sa tak v poradí 35. členom klubu ligových kanonierov. Neapol však náskok neudržal, deľbu bodov zariadil gólom z 83. minúty Lorenzo De Silvestri.

Inter bojuje o Ligu majstrov

Po prihrávke Callejona napálil loptu spoza šestnástky nechytateľne do ľavého horného rohu súperovej brány. Pre slovenského reprezentanta to bol siedmy presný zásah v ligovej sezóne.

Neapol však náskok neudržal, deľbu bodov zariadil gólom z 83. minúty Lorenzo De Silvestri.

V prvom nedeľnom stretnutí Inter Miláno v zostave so slovenským stopérom Milanom Škriniarom triumfoval na ihrisku Udinese Calcio suverénne 4:0.

Hráči Interu vybavili zápas za 45 minút, po prvom polčase viedli po góloch Andreu Ranocchiu, Rafinhu a Maura Icardiho jasne 3:0. Po prestávke prikrášlil víťazstvo ešte Borja Valero.

Domáci dohrávali duel v desiatich, v 49. minúte predčasne putoval pod sprchy Seko Fofana.

Inter si tak poistil piatu priečku znamenajúcu účasť v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA 2018/2019 a stále má šancu aj na štvrté miesto, ktoré by garantovalo štart v Lige majstrov. Na štvrtý AS Rím stráca aktuálne bod.

: 24. Caicedo - 2. Barrow

AC Spal Ferrara - Benevento Calcio 2:0 (1:0)
Góly:
25. Paloschi, 83. Antenucci (z 11 m)

Chievo Verona - Crotone Calcio 2:1 (1:0)
Góly:
12. Birsa, 82. Stepinski - 90.+4 Tumminello

CFC Janov - AC Fiorentina 2:3 (0:1)
Góly:
64. Rossi, 68. Lapadula - 43. Benassi, 77. Eysseric, 80. Dabo, ČK: 71. Pandev, 84. Zukanovič (obaja Janov)

15. Cengiz Under

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Škriniarov Inter bol suverénny, Hamšíkov gól Neapolu k výhre nepomohol