Švajčiarsko zdolalo Slovensko 2:0 na MS v hokeji 2018 - Priebeh zápasu

Švajčiarski hokejisti sa radujú po góle do siete Slovenska.
Švajčiarski hokejisti sa radujú po góle do siete Slovenska. (Autor: TASR)

Prečítajte si, ako prebiehal zápas Slovensko - Švajčiarsko na MS v hokeji 2018.

Majstrovstvá sveta v hokeji 2018 - nedeľa:

A-skupina (Kodaň/Dán.)

Slovensko - Švajčiarsko 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 12. Scherwey (Diaz, Mirco Müller), 21. Mirco Müller (Scherwey)

Vylúčení: 3:2 na 2 min , presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gouin (Kan.), Hribik (ČR) - Lazarev (Rus.), Malmqvist (Švéd.), 10915 divákov

Slovensko: Čiliak - Čajkovský, Sekera, Graňák, Marek Ďaloga, Jaroš, A. Jánošík, Fehérváry - Jurčo, Krištof, L. Nagy - Marcel Haščák, J. Mikúš, M. Bakoš - D. Bondra, Buc, Svitana - Skalický, T. Marcinko, Cingeľ

Švajčiarsko: Berra - Diaz, Mirco Müller, Untersander, Kukan, Fora, Frick, Genazzi - Scherwey, Haas, Rod - Niederreiter, Corvi, Hofmann - S. Moser, Vermin, Riat - Schäppi, Baltisberger

Slovensko - Švajčiarsko na MS v hokeji 2018 - priebeh zápasu:

I. tretina

Po úvodnom oťukávaní sa prevzali iniciatívu v závere piatej minúty Švajčiari, no Frick ani Haas nenašli recept na Čiliaka. Slovákov viazla rozohrávka, v 9. min však po nahodení takmer zaskočil súpera Jurčo, ale Bera bol pozorný.

V 10. min nebezpečne pálili M. Bakoš a Buc. O dve minúty neskôr vystrelil od modrej čiary Diaz a puk za Čiliakov chrbát tečoval Scherwey, ktorého si neustrážil obranca Jaroš - 0:1.

Slovenský tím potom síce na niekoľko desiatok sekúnd „zavrel“ v defenzíve, ale vyrovnať sa nepodarilo Krištofovi ani Čajkovskému. Na dvakrát neuspel ani Marek Ďaloga. Prišlo zlé striedania tímu Craiga Ramsayho a presilovka pre Švajčiarov, ktorí nepridali druhý gól.

Pozrite si momentky zo zápasu Slovensko - Švajčiarsko: fotogaléria

7.5.2018

II. tretina

Na začiatku druhej časti urobili Slováci veľkú chybu pri vlastnej presilovke, Scherwey našiel úplne voľného Mirca Müllera a ten nedal Čiliakovi šancu - 0:2. Švajčiari potom tretíkrát dostali puk do slovenskej bránky, ale pri avizovanom vylúčení arbitri už skôr prerušili hru.

Súper mal vzápätí 57-sekundovú výhodu o dvoch korčuliarov, ale stav sa nemenil. Tím SR mal problémy s aktívnou hrou Švajčiarov, no v 34. min sa na chvíľu usadil pred Berrom, výraznejšiu šancu si však nevypracoval.

Kouč švajčiarskeho výberu si vybral oddychový čas, ten ešte predĺžil oprava nekvalitného ľadu pred brankárom Berrom. Veľkú príležitosť potom premárnil L. Nagy, Berra si poradil aj so strelami Graňáka a Skalického.

III. tretina

Slovenský tím mal v 45. min šancu skorigovať, ale puk z hokejky Svitanu od korčule Buca smeroval tesne vedľa švajčiarskej bránky. Pri čistení ľadu opäť prišlo na opravu plochy na rovnakom mieste, tentokrát to bolo pred Čiliakom.

Švajčiari sa dopredu už veľmi nehrnuli, pozorne bránili priestor pred Berrom a vyrážali do rýchlych kontier. Čas rýchlo plynul, no šancí bolo ako šafranu.

Slováci do tretej tretiny vstúpili s cieľom streliť aspoň dva góly, zvýšili aktivitu i streleckú aktivitu, ale väčšinu striel tímu SR zablokovali brániaci hráči. Keď už ojedinelý pokus prešiel až k bránke súpera, skončil u pozorného Berru.

Azda najväčšiu príležitosť v záverečnom dejstve si vypracovali zverenci Crajga Ramsayho v 58. min. Svitana pekne našiel Bondru, tomu však zakončenie trvalo dlhšie, ako by bolo vhodné a teda gólmana neprekonal. Nič na tom nezmenila ani slovenská záverečná hra bez brankára.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Švajčiarsko zdolalo Slovensko 2:0 na MS v hokeji 2018 - Priebeh zápasu