Som sklamaný. Môže sa stať, že už nevyhráme žiadny zápas, tvrdí Jurčo

Slovenskí hokejisti mali v pondelok voľný deň.
Slovenskí hokejisti mali v pondelok voľný deň. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|7. máj 2018 o 19:48

Nie je jednoduché to sledovať z tribúny. Každý by chcel hrať. Udržiavam sa v kondícii a čakám na príležitosť, priznal Marek Hovorka.

KODAŇ. Tomáš Marcinko dribluje a prihráva loptu Patrikovi Svitanovi, ktorý ju posiela do koša. Počas voľného dňa bez zápasu na majstrovstvách sveta si niektorí slovenskí hokejisti zahrali basketbal.

Iní si zase išli vyvetrať hlavy na bicykloch, ďalší sa boli vypotiť v posilňovni. Na dobrovoľnom tréningu na ľade bolo šesť hráčov a dvaja brankári.

Nechýbali náhradní brankári Patrik Rybár, Denis Godla a trojica hráčov, ktorí nie sú stále na súpiske - Mário Grman, Andrej Kudrna a Marek Hovorka. K nim sa pridali aj Michal Krištof, Dávid Bondra a Pavol Skalický.

Na štadióne pozatvárali všetky dvere

Po dvoch náročných zápasoch na majstrovstvách sveta v Dánsku, v ktorých Slováci prehrali s Českom 2:3 po predĺžení a so Švajčiarskom 0:2, prišiel hráčom voľnejší deň vhod.

Pôvodne mali na programe tímové fotografovanie, ale nekvalitný ľad v hlavnej aréne plány zmenil.

„Mali sme poradu, na ktorej sa na kvalitu ľadu sťažovali viaceré mužstvá. Organizátori to vyriešili tak, že zrušili všetky tréningy v hlavnej aréne.

Pozatvárali všetky dvere a presunuli program do tréningovej haly,“ vysvetľoval generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Prvé dva zápasy Slovákov na turnaji ho príliš nepotešili.

„V zápase s Českom nám chýbalo pár sekúnd k víťazstvu. Tretia tretina však nebola dobrá, veľmi sme bránili jednogólový náskok, čo sa napokon nevyplatilo,“ priznal Šatan.

„So Švajčiarskom nám nevyšla prvá tretina, v ktorej sme boli pasívni. Akoby sme zabudli nútiť súpera robiť chyby. Mali sme ich viac napádať, byť aktívnejší,“ dodal.

Pozrite si momentky zo zápasu Slovensko - Švajčiarsko: fotogaléria

7.5.2018

Už nie je čas na tímbilding

Najbližšie čaká Slovákov v utorok o 16.15 zápas proti Rakúšanom, ktorí zatiaľ na turnaji prehrali so Švajčiarskom 2:3 po predĺžení a s Ruskom 0:7.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Som sklamaný. Môže sa stať, že už nevyhráme žiadny zápas, tvrdí Jurčo