Anna Oroszová bude členkou paralympijskej štafety na Ness City Triathlon Košice. (Autor: TASR)
SITA|8. máj 2018 o 08:33

V akcii boli viacerí slovenskí paracyklisti.

OOSTENDE. Tretie a štvrté miesto vybojovala slovenská reprezentantka Anna Oroszová na pretekoch Svetového pohára v paracyklistike v belgickom Oostende. Tretia skončila vo svojej kategórii "handbike WH3" v cestných pretekoch a štvrtá v časovke.

Od tretej priečky v časovke ju delilo iba 74 stotín sekundy, o toľko bola rýchlejšia Češka Kateřina Antošová. Z víťazstva sa tešila Američanka Alicia Danová.

V kategórii MC4 v časovke sa Patrik Kuril nepredral na stupne víťazov, skončil štvrtý s mankom 7,5 sekundy na bronzového Američana Codyho Junga. Zvíťazil Austrálčan Kyle Bridgewood.

Kuril pridal aj piate miesto z cestných pretekoch. Do cieľa prišiel o deväť sekúnd neskôr ako víťazný Rus Sergej Pudov.

V kategórii MC5 Ondrej Strečko finišoval šiesty iba štyri sekundy za víťazným Van der Polom z Holandska.V časovke skončil Strečko ôsmy, z víťazstva sa radoval Brazílčan Lauro Cesar Mouro Chaman.

Slovenskí reprezentanti v tandemoch Juraj Práger a Ján Gálik sa prezentovali štrnástym (časovka) a desiatym miestom (cestné preteky). Podľa webu SPV si pripísali prvé body do hodnotenia Svetového pohára aj v kvalifikačnom procese o účasť na paralympiáde 2020 v Tokiu.

Domov»Cyklistika»Oroszovej sa v Oostende darilo, vybojovala si jedno tretie a jedno štvrté miesto