Dúbravku vo Wembley prekonal iba Kane, Manchester City prekonal až tri rekordy

Slovenský brankár Martin Dúbravka zasahuje v stretnutí proti Tottenhamu.
Slovenský brankár Martin Dúbravka zasahuje v stretnutí proti Tottenhamu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|9. máj 2018 o 23:08

Slovenský brankár nezabránil prehre svojho tímu.

LONDÝN. Futbalisti Huddersfieldu v 37. kole anglickej Premier League prekvapujúco remizovali na pôde londýnskej Chelsea 1:1 a zachránili sa medzi elitou.

Newcastle United v bránke so slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom podľahol na štadióne Wembley Tottenhamu Hotspur 0:1. O triumfe domácich znamenajúcom miestenku v novom ročníku Ligy majstrov rozhodol v 50. minúte kanonier Harry Kane.

Leicester City si poradil s Arsenalom Londýn 3:1.

Už istý anglický majster Manchester City sa proti Brightonu (3:1) postaral o zaujímavé rekordné zápisy. Gól Bernarda Silvu z 34. minúty na 2:1 bol zároveň 104. presným zásahom Citizens v aktuálnom ročníku Premier League 2017/2018.

Ide o vylepšenie gólového maxima stanoveného jedným klubom v tejto súťaži. Doterajší rekord - 103 gólov - patril Chelsea zo sezóny 2009/2010. Do konca zápasu strelili hráči Manchestru City Fernandinhom ešte jeden a rekord vylepšili aktuálne na 105 gólov.

Vďaka konečnému triumfu 3:1 sa zverenci Pepa Guardiolu postarali aj o ďalšie dva rekordy v jednej sezóne najvyššej anglickej súťaže. Na konte už majú 97 bodov pri 31 víťazstvách. Všetky rekordné zápisy môžu ešte vylepšiť v záverečnom 38. kole v nedeľu na trávniku Southamptonu.