Mladí Slováci remizovali s Azerbajdžanom a postúpili do finále Slovakia Cupu

Ruský brankár Andrej Lenev zápas proti Španielsku nedohral.
Ruský brankár Andrej Lenev zápas proti Španielsku nedohral. (Autor: TASR/AP)

Súperom Slovákov v boji o celkové prvenstvo bude Česko.

SLOVAKIA CUP 2018 - A-skupina:

Slovensko - Azerbajdžan 0:0

Rozhodoval: Rožycki (Poľ.), 430 divákov

Zostava SR 18: Fojtíček - Strachan, Mader, Holub, Vojtko - Kadák, Krkoška, Gono (80+. Pišoja)- Suľa (72. Martišiak), Strelec (56. Čerňanský), Kmeť (56. Haramia)

Maďarsko - Wales 0:1

1.Slovensko32108:37 b
2.Azerbajdžan31113:14 b
3.Wales31022:73 b
4.Maďarsko31023:53 b

PUSTÉ UĽANY. Slovenskí futbalisti do 18 rokov postúpili do finále prestížneho medzinárodného turnaja Slovakia Cup 2018.

Zverenci trénera Milana Malatinského v piatkovom dueli A-skupiny remizovali v Pustých Úľanoch s Azerbajdžanom 0:0.

Očakávali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Azerbajdžan má rýchlych hráčov, v prvom polčase sme po jeho brejkoch mali aj šťastie.

Milan Malatinský, tréner

Predtým zdolali Wales 4:1 a Maďarsko 4:2 a so siedmimi bodmi sa stali víťazmi A-skupiny. Vo finále sa mladí Slováci stretnú v piatok 11. mája o 16:00 v NTC Senec s Čechmi, ktorí prešli B-skupinou bez straty bodu.

"Očakávali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Azerbajdžan má rýchlych hráčov, v prvom polčase sme po jeho brejkoch mali aj šťastie. Teší ma, že sme nedostali gól, hoci tentoraz sa nám nepodarilo žiadny streliť," uviedol Malatinský v rozhovore pre futbalnet.tv.

"Zajtra hráme finále, musíme sa dobre pripraviť a najmä zregenerovať. Program je náročný, mužstvá odohrajú v priebehu piatich dní štyri zápasy."

Zostávajúci program - piatok 11. mája:

12:00 Maďarsko - Kazachstan (o 7. miesto, Červeník)

12:00 Wales - Ukrajina (o 5. miesto, Jaslovské Bohunice)

12:00 Azerbajdžan - USA (o 3. miesto, Pusté Úľany)

4.Kazachstan30031:140 b

Domov»Futbal»Reprezentácie»Mladí Slováci remizovali s Azerbajdžanom a postúpili do finále Slovakia Cupu