Kto bol najlepším hráčom Slovenska v zápase proti Švédsku? (anketa)

Slovenskí hokejisti sa tešia po góle Ladislava Nagya (uprostred).
Slovenskí hokejisti sa tešia po góle Ladislava Nagya (uprostred). (Autor: TASR)
Sportnet|12. máj 2018 o 14:42

Švédsko zdolalo Slovensko 4:3 po predĺžení.

Slovensko - Švédsko na MS v hokeji 2018, anketa:

KODAŇ. Začalo skvelo. Slovensko sa na MS v hokeji 2018 v stretnutí proti Švédsku ujalo prekvapivého vedenia 1:0 po góle Tomáša Jurča.

Lenže potom favorit ukázal svoju silu.

Švédsko ešte v prvej tretine otočilo stav stretnutia na 1:2, neskôr pridalo tretí gól a zdalo sa, že pohodlne zvíťazí.

Slováci však prekvapili opäť.

Obranca Marek Ďaloga počas vlastného oslabenia znížil na 2:3 a Ladislav Nagy v tretej tretine vyrovnal na 3:3.

Záver tretej časti bol poriadne dramatický. Oba tímy chceli získať tri body, riskovali, mali gólové šance.

Duel napokon šiel do predĺženia, v ktorom uspeli Švédi.

Slováci však získali neočakávaný a dôležitý bod, ktorý by sa im v boji o postup do štvrťfinále mohol hodiť.

Momentálne majú na konte osem bodov a pred nimi sú ešte dva zápasy - proti Rusku (14. mája o 16.15) a proti Bielorusku (15. mája o 16.15).

V ankete denníka SME rozhodnite, kto bol najlepším hráčom Slovenska v zápase proti Švédsku.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Kto bol najlepším hráčom Slovenska v zápase proti Švédsku? (anketa)