Štvrtok, 12. december, 2019 | Meniny má Otília

Vegas bez Tatara nestačilo na Winnipeg, prehralo úvodný zápas

Hokejisti Winnipegu zdolali Vegas 4:2.

Hokejisti Winnipegu vyhrali úvodný zápas semifinále Západnej konferencie.Hokejisti Winnipegu vyhrali úvodný zápas semifinále Západnej konferencie.(Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Hokejisti Winnipegu využili výhodu domáceho ľadu a na úvod finále play off Západnej konferencie NHL zvíťazili nad hráčmi Vegas 4:2 (3:1, 1:1, 0:0).

Jets sa ujali vedenia v sérii 1:0. Všetko podstatné sa udialo už v úvode stretnutia, keď domáci v časovom úseku 7:35 min strelili tri góly zásluhou Dustina Byfugliena, Patrika Laineho a Joela Armiu.

Štatistické zaujímavosti

Hostia odpovedali až v 9. min Braydenom McNabbom. V druhej tretine padol na každej strane jeden gól a v tretej už žiadny. Slovenskí hokejisti si v prvom súboji play-off na západe nezahrali.

V domácom drese chýbal Marko Daňo a v hosťujúcom Tomáš Tatar. Obaja útočníci zostali medzi zdravými náhradníkmi.

Zápas sprevádzali aj štatistické zaujímavosti spojené so strelenými gólmi.

Scheifeleho gól v presilovej hre bol už dvanásty v podaní tohto hráča v aktuálnom play off, poistil si ním vedenie v tabuľke strelcov vo vyraďovacej časti.

Dvadsaťpäťročný center pridal aj asistenciu a dosiahol ôsmy multibodový zápas v play off.

Byfuglien: Hrali sme jednoducho

Podľa oficiálneho webu NHL za ostatných 30 rokov ich mal viac v úvodných 13 zápasoch iba legendárny Wayne Gretzky v roku 1988 - deväť.

Otvárací gól univerzála Byfugliena v čase 1:05 min bol najrýchlejší pri premiére mužstva v konferenčnom finále, resp. semifinále súťaže od sezóny 1974/1975.

Načítavám video...

Jets sú prvý tím od roku 1989, ktorý skóroval trikrát v prvých ôsmich minútach zápasu vo finále konferencie. Vtedy sa to podľa webu slovaknhl.sk podarilo Chicagu.

"Nemali sme veľa oddychu po náročnej sérii s Nashvillom, zostali sme nastavení na zápasový rytmus. Hrali sme jednoducho, ľahko sme si posúvali puk a celkovo nám to vychádzalo," podotkol Dustin Byfuglien na webe nhl.com.

Dôležité je streliť prvý gól

"Vždy je dôležité streliť prvý gól, mne osobne sa potom hrá oveľa lepšie, som sebavedomejší," podotkol fínsky mladík v drese Jets Patrik Laine, ktorý v 7. min zvýšil na 2:0.

"Oni hrali dva dni dozadu, my nie, a nevyšiel nám úvod zápasu. Teraz sa ukáže, akí sme silní. V pondelok nás čaká duel z kategórie - musíme zvíťaziť," podotkol útočník Vegas Jonathan Marchessault.

"Vybehli na nás tvrdšie ako sme očakávali, ale nespanikárili sme. Ako plynul zápas, dostali sme sa späť do hry a odohrali dobrú druhú a tretiu tretinu," pridal názor brankár Vegas Marc-Andre Fleury.

Druhé finále Západnej konferencie odohrajú v pondelok 14. mája opäť na ľade Winnipegu.

NHL 2017/2018 - výsledky

Semifinále Západnej konferencie - 1. zápas:

Winnipeg Jets - Vegas Golden Knights 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)

/stav série 1:0/

Góly: 2. Byfuglien (Scheifele, Wheeler), 7. Laine (Wheeler, Paul Stastny), 8. Armia (Chiarot), 30. Scheifele (Byfuglien, Wheeler) - 9. McNabb (Marchessault, R. Smith), 36. W. Karlsson (Marchessault, Theodore)