LeBronovi prvé konferenčné finále vôbec nevyšlo, Boston jasne porazil Cleveland

LeBron James (vľavo) a Kevin Love počas zápasu proti Bostonu.
LeBron James (vľavo) a Kevin Love počas zápasu proti Bostonu. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. máj 2018 o 07:48

Zlý zápas som zažil aj v minulosti, upokojuje LeBron James.

BOSTON. Basketbalisti Bostonu vstúpili vo veľkom štýle do finále play off Východnej konferencie zámorskej NBA. Na vlastnej palubovke zdolali hráčov Clevelandu 108:83 v prvom stretnutí série hranej na štyri víťazstvá.

Po prvom polčase dokonca viedli o 36 bodov. Hostia doplatili na mizernú streľbu, spoza trojkového oblúka premenili iba štyri z 26 pokusov.

Hviezdny LeBron James netrafil ani jednu z piatich striel. Tridsaťtriročný veterán nemá za sebou najlepší duel. Dosiahol iba 15 bodov, najmenej v tohtoročnom play off, no na konte má až sedem strát - najviac v jednom zápase vyraďovacej časti.

"Nemám žiadne obavy. Zlý zápas som zažil aj v minulosti a nikdy som si nerobil starosti. Mal som sedem strát, slabú efektivitu streľby, no ešte máme šancu na zlepšenie a uvidíme, čo sa stane v utorok," uviedol James, ktorý v posledných siedmich minútach už nezasiahol do hry.

Naopak, skvelé vystúpenie má za sebou domáci Marcus Morris. Práve on mal na starosti obranu LeBrona, navyše dokázal nastrieľať 21 bodov a pridať 10 doskokov. "Je najlepším hráčom na svete, to raz určite poviem mojim deťom," povedal Morris, druhý najlepší strelec zápasu.

Ešte lepšie si počínal Jaylen Brown. Dvadsaťjedenročná vychádzajúca hviezda si pripísala 23 bodov. Druhý zápas je na programe v stredu od 2.30 SELČ.

NBA 2017/2018 - finále Východnej konferencie:

Boston - Cleveland 108:83 (36:18, 25:17, 17:29, 30:19)

Najviac bodov: Jaylen Brown 23, Marcus Morris 21 (10 doskokov), Horford 20 - Love 17, L. James 15, R. Hood 11

/stav série - 1:0/

Domov»Halové športy»Basketbal»LeBronovi prvé konferenčné finále vôbec nevyšlo, Boston jasne porazil Cleveland