Rybáriková v Ríme končí už v prvom kole, Cibulková ide ďalej

Magdaléna Rybáriková.
Magdaléna Rybáriková. (Autor: SITA)
Sportnet|14. máj 2018 o 13:11

Rybáriková nepotvrdila pozíciu nasadenej hráčky.

RÍM. Slovenská tenistka Magdeléna Rybáriková nasadená ako sedemnásta podľahla Britke Johanne Kontovej za 100 minút 4:6, 3:6 v pondelňajšom stretnutí prvého kola dvojhry na turnaji WTA v talianskom Ríme.

Úradujúca semifinalistka Wimbledonu Rybáriková mala v úvode prvého setu problémy pri vlastnom podaní, keď do stavu 3:3 čelila až deviatim brejkbalom, ktoré však Britka nedokázala využiť. Naopak, Slovenka využila hneď prvú šancu na brejk a ušla súperke na 4:3 s podaním.

Rím - 1. kolo:

Johanna Kontová (V. Brit.) - Magdaléna Rybáriková (SR-17)

6:4, 6:3 za 110 minút

Dominika Cibulková (SR) - Francesca Schiavoneová (Tal.)

6:1, 6:7 (5), 6:2

Od tohto momentu prebrala opraty zápasu Kontová a po dvoch brejkoch ukončila set pri prvom setbale.

V úvode druhého dejstva viedla Kontová po brejku 2:0, Rybáriková odpovedala rovnako a po dvoch brejkoch podávala za stavu 3:2. Britka však nepripustila obrat a ziskom nasledujúcich štyroch hier druhým mečbalom ukončila druhý set (6:3).

Ďalšia slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala do 2. kola.

V úvodnom kole si poradila s domácou Taliankou Francescou Schiavoneovou 6:1, 6:7 (5), 6:2 a upravila vzájomnú bilanciu s touto súperkou už na 5:0.

V ďalšom kole ju čaká víťazka duelu medzi Austrálčankou Ashleigh Bartyovou a bývalou svetovou jednotkou Ruskou Mariou Šarapovovou.