Slovenskí hokejoví reprezentanti.
Slovenskí hokejoví reprezentanti. (Autor: TASR)
Zoran Boškovič|15. máj 2018 o 18:33

Hokejisti porazili Bielorusko.

BRATISLAVA. Slovenskí hokejoví reprezentanti triumfovali nad Bieloruskom vo svojom poslednom zápase na MS v hokeji 2018 v Dánsku 7:4.

Už pred zápasom bolo jasné, že hokejisti nemôžu postúpiť do štvrťfinále, i tak však oni i slovenskí fanúšikovia dúfali, že sa so šampionátom rozlúčia triumfom.

To sa zverencom Craiga Ramsayho aj podarilo. Slováci v základnej A-skupine doplatili na prehru v prvom zápase s Českom po predĺžení, v ktorom siahali na triumf.

Ešte deväť sekúnd pred koncom zápasu viedli, napokon získali iba jeden bod. Podpriemerný výkon podali reprezentanti v zápasoch so Švajčiarskom i Ruskom, ktoré ich napokon stáli postup.

Na druhej strane, obrovskú guráž a bojovnosť predviedli v dueli s veľkým favoritom. Švédsku Slováci podľahli až po predĺžení.

"Hokej sa hrá celých 60 minút. My sme niekedy hrali 30, či 40 minút a to bol hlavný dôvod, prečo sme nepostúpili. To bol kameň úrazu počas celého turnaja.

Človeka to zamrzí, lebo vidí, že mužstvo má na viac. Príde výkyv a tím to dá dole. Budeme sa chcieť z toho poučiť a hrať na ďalších MS lepšie," uviedol po záverečnom zápase vo vysielaní RTVS kapitán Andrej Sekera.

Z individuálneho hľadiska skvelé výkony na šampionáte predviedol brankár Marek Čiliak, prísľub ukázal pri svojom debute aj druhý brankár Patrik Rybár.

Skvelo sa prezentoval aj útok z tipsportligového Popradu v zložení Patrik Svitana, Dávid Buc a Dávid Bondra.

V obrane prekvapil Martin Feherváry, hoci podobne ako Patrik Rybár na svetovom šampionáte debutoval. Viac sa čakalo od kreatívnych útočníkov Marcela Haščáka a Martina Bakoša.

V ankete denníka SME rozhodnite, kto bol najlepším hráčom Slovenska na MS v hokeji 2018 v Dánsku.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovensko na šampionáte končí. Kto bol najlepším hráčom? (anketa)