Irán šokoval Maroko, vyhral vlastným gólom súpera z 95. minúty

Hráči Iránu sa radujú z víťazstva. (Autor: TASR/AP)

Gól: 90.+5 Bouhaddouz (vlastný)

ŽK: El Ahmadi - Shojaei, Jahanbakhsh, Ansarifard, rozhodovali: Cakir - Duran, Ongun (všetci Tur.), 62 548 divákov

Maroko: El Kajoui - Hakimi, Benatia, Saiss - Boussoufa, Ziyech, El Ahmadi, Harit (82. Da Costa) - N. Amrabat (76. S. Amrabat), El Kaabi (77. Bouhaddouz), Belhanda

Irán: Beiranvand - Rezaeian, Cheshmi, Pouraliganji - Ansarifard, Ebrahimi (79. Montazeri), Hajsafi, Shojaei (67. Taremi) - Jahanbakhsh (84. Ghoddos), Azmoun, Amiri

PETROHRAD. Irán triumfoval v piatok na úvod B-skupiny na MS vo futbale 2018 v Petrohrade nad Marokom 1:0. Rozhodlo sa o tom až v nadstavenom čase po vlastnom góle striedajúceho Aziza Bouhaddouza.

Irán je prvý ázijský tím, ktorý dokázal triumfovať na majstrovstvách sveta po šestnástich zápasoch.

"Maroko je veľmi silný tím, výsledok je odmena za našu tvrdú prácu v uplynulých týždňoch. Som nesmierne hrdý na moje mužstvo a sľubujem, že do konca budeme bojovať aj v ďalších zápasoch proti Španielsku a Portugalsku," uviedol Carlos Queiroz, tréner Iránu.

Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Maroko - Irán: fotogaléria

16.6.2018

"Keby som prišiel na túto tlačovú konferenciu po remízovom výsledku, bol by som vzhľadom k priebehu zápasu sklamaný. Ale to, čo sa udialo v nadstavení, je to najhoršie, čo sa nám mohlo stať," priznal Hervé Renard, kouč Maroka.

"Teraz to musíme hodiť za hlavu a už sa sústrediť iba na stredajší zápas s Portugalskom," dodal.

O 20.00 je na programe druhý zápas skupiny medzi Portugalskom a Španielskom. B-skupina pokračuje v stredu 20. júna duelmi Portugalsko - Maroko (14.00) a Irán - Španielsko (20.00).

Stručný priebeh zápasu:

I. polčas:

Maročania od úvodu dostali súpera pod tlak a vypracovali si viacero sľubných príležitostí. Najväčšiu v prvých minútach mal Ziyech po akcii začínajúcej po rohovom kope, no nebránený v šestnástke netrafil loptu.

Aktívny N. Amrabat odcentroval na pravom krídle, Belhanda pridal hlavičkou ďalšiu nevyužitú možnosť.

Iránci si loptu príliš neužili a neustále museli odolávať útokom Maročanov, či už z hry alebo štandardných situácií.

Po centri z priameho kopu zakončil Ziyech, po ňom dorážal Belhanda, lopta sa odrazila k Benatiovi, ale ani on neprestrelil padajúceho Hajsafiho s brankárom Beiranvandom.

Vzápätí sa Iránci rýchlym protiútokom premiérovo prezentovali aj v ofenzíve, Ansarifard však akciu zabrzdil nevydarenou prihrávkou.

Maroko bolo výraznejšie mužstvo, no od tohto momentu sa pomer síl vyrovnal a pred prestávkou mohol viesť Irán. Jeho hráči získali loptu v strede poľa a vyrútili sa do druhej rýchlej kontry, po pokuse Azmouna zachránil Maroko brankár El Kajoui.

II. polčas:

Africký tím sa ani po zmene strán nedokázal vrátiť k prevahe z úvodu zápasu a Irán s ním hral vyrovnanú partiu.

Na ihrisku bola patová situácia a dvadsať minút druhého polčasu neprinieslo žiadne šance.

Hru rozkúskovali ošetrovania v jednom či druhom mužstve, ani jeden tím sa už v zostávajúcich minútach nedostal do potrebného tempa.

Maročanov síce mohol desať minút pred koncom nakopnúť dobrý volej Ziyecha, ktorý vytesnil Beiranvand, ale táto príležitosť sa ukázala ako ich posledná na otvorenie skóre.

Afričania za neefektivitu pykali, v 95. minúte po centrovanom priamom kope poslal hlavou loptu do vlastnej siete Bouhaddouz, ktorý bol na trávniku od 77. minúty.

Iránci triumfovali, hoci do gólového okamihu sa vpredu prezentovali iba dvoma protiútokmi.

Online prenos: Maroko - Irán (MS vo futbale 2018, B-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2017/2018
15.06.2018 o 17:00
Maroko
0:1
(0:0, 0:1)
90+6 minúta
Irán
Góly: 90+5. Buhaddúz (vla.). ŽK: 34. El Ahmádí (MRK) – 10. Shojaei (IRN), 47. Džahánbachš (IRN), 90+2. Ansárífárd (IRN). Rozhodca: Cüneyt Çakır (Turecko) – Tarik Ongun (Turecko), Bahattin Duran (Turecko) – Sergey Karasev (Rusko).
V druhom polčase sme moc záživné stretnutie nesledovali. Navrch mala reprezentácia Maroka, ktorá mala najväčšiu šancu v 80. minúte, ale pri strele Zijacha výborne zasiahol brankár Baíranvánd. Už keď sa zdalo, že v tomto zápase gól neuvidíme, tak v závere nadstaveného času bol nariadený priamy kop pre Irán. Po centri na prednú tyč si loptu nešťastne do vlastnej brány zrazil Buhaddúz a tak zariadil famózne víťazstvo Iránu 1:0, ktorý tak získava tri body do tabuľky! Skončila sa tak šnúra 18 zápasov bez prehry na strane Maroka, brankár Baíranvánd však naťahuje šnúru 13 zápasov bez inkasovaného gólu.

Aj takéto momenty prináša futbal, Maroko na toto stretnutie len tak ľahko nezabudne, navyše stratilo dôležité body. Uvidíme, aký to napokon bude mať vplyv na vývoj v skupine.

Napokon aj v druhom zápase dnešného hracieho programu padol len jeden gól a podobne tomu bolo v jeho závere. Od 20:00 sa odohrá ešte jedno stretnutie, uvidíme prvý veľký šláger, o ktorý sa postarajú Portugalsko a Španielsko. Aj tento zápas vám ponúkneme prostredníctvom nášho online textového prenosu, tešiť sa na vás bude kolega Michal Bakoš.

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
90+6
90+5
90+5
goalIrán dal gól!

Neuveriteľné! Aký vie byť ten futbal nevyspytateľný, Maroko má hlavu v smútku, ale hrá sa až do záverečného hvizdu a Irán zvládol lepšie záver nadstaveného času. Sledovali sme teda priamy kop Iránu z veľmi nebezpečnej vzdialenosti, centrovaná lopta smerovala na prednú tyč, kde sa ju snažil do bezpečia dostať AZÍZ BUHADDÚZ, ale loptu si nešťastne hlavou poslal do vlastnej siete a tak Irán ide do vedenia 1:0 a s najväčšou pravdepodobnosťou toto stretnutie vyhrá!
90+4
Teraz sme sledovali nedovolený zákrok zo strany Maroka a tak sa ich súper dostáva k priamemu kopu z celkom zaujímavej vzdialenosti. No, Maroko sa teraz musí mať na veľkom pozore.
90+3
Pri lopte je v týchto chvíľach Maroko, ktoré má však problémy s prechodom na útočnú polovicu. Navyše pribúdajú ďalšie fauly a tak už len čakáme na hvizd rozhodcu, ktorý ukončí toto stretnutie.
90+2
yellowCardŽltú kartu dostáva Karím Ansárífárd (Irán).
90+1
Ubehla prvá minúta nadstaveného času, skôr sledujeme boj o loptu na oboch stranách. Zrejme to už teda vyzerá, že v tomto zápase sa gólu nedočkáme.
90
Moje slová sa potvrdili, nadstavuje sa až 6 minút! To dáva ešte jednému z tímov šancu niečo vymyslieť, ale oba tímy už nemajú dostatočný počet síl.
89
Čakáme už aj na údaj o nadstavenom čase. Boli tam časté ošetrovania a hra sa kúskovala, dá sa teda ešte očakávať nejaká porcia nastavených minút.
88
No a práve Irán je teraz pri lopte, ale nedarí sa mu v prechode na útočnú polovicu. Na oboch tímoch je už aj čitateľné, že hráčom chýbajú sily. Remíza by v tomto zápase bola zrejme spravodlivá, aj keď o čosi aktívnejšie dnes hralo Maroko.
87
Ako som už spomínal, záver zápasu bude zrejme patriť Maroko. Táto reprezentácia je častejšie pri lopte a tlačí sa pred pokutové územie. Irán však dnes predviedol nejeden nebezpečný rýchly protiútok, na ktoré si Maroko musí dať pozor.
85
Do konca tohto zápasu už veľa času neostáva, stále sme nevideli žiaden presný zásah. Zatiaľ teda toto stretnutie smeruje k deľbe bodov, ale podobne tomu bolo aj v zápase Egypt – Uruguay, tam gól padol tesne pred koncom zápasu.
84
changeStriedanie v tíme Irán: z ihriska odchádza Alírezá Džahánbachš, prichádza Sámán Ghoddos.
83
Znova sa hra musela prerušiť kvôli zdravotným problémom na strane Iránu. Džahánbachš zrejme nebude môcť v hre pokračovať, hlavný rozhodca Çakır už povoláva nosítka.
82
changeStriedanie v tíme Maroko: z ihriska odchádza Amín Harít, prichádza Manuel da Costa.
81
Nasledoval tak ešte spomínaný rohový kop, ale ten už Irán ustál. Maroko je však stále usadené na útočnej polovici a zrejme záver zápasu bude patriť tejto reprezentácii.
80
80
importantKonečne prišla veľká šanca v druhom polčase! K dispozícii ju malo Maroko, keď sa k strele spoza pokutového územia dostal Zijach, ale jeho šikovnú strelu vyrazil brankár Baíranvánd na rohový kop.
79
changeStriedanie v tíme Irán: z ihriska odchádza Omíd Ebrahimí, prichádza Sajjed Ezatolahí.
78
Nuž a bude tu aj nútená výmena na strane Iránu. Hra sa teraz kuskuje, vidíme množstvo ostrých osobných súbojov, ktoré hráčov stoja mnoho síl. Radšej by sme videli zaujímavejšie situácie, ktoré by volali po góle.
77
changeStriedanie v tíme Maroko: z ihriska odchádza Ajjúb El Kábí, prichádza Azíz Buhaddúz.
76
Medzičasom už došlo k vynútenej zmene. Sledovali sme bratskú výmenu, keďže na trávnik vybehol Sufján Amrabat. Aj tento moment sa isto zapíše do míľnikov Majstrovstiev sveta.
75
changeStriedanie v tíme Maroko: z ihriska odchádza Nurdín Amrabat, prichádza Sufján Amrabat.
74
Zápas už plynie ďalej, zatiaľ hrá Maroko len s 10 hráčmi. Aj tak sú futbalisti v červenom usadení na útočnej polovici a snažia sa niečo zaujímavé vymyslieť.
73
Hra je stále prerušená, uvidíme zrejme prvú výmenu na strane Maroka. Amrabat má nejaké problémy s dýchaním a za postrannou čiarou prebieha jeho ošetrenie. Toto už vyzerá na nútené striedanie.
72
Dianie na ihrisku je teraz prerušené, na ihrisku ostáva ležať Amrabat a je dosť otrasený po osobnom súboji. Na hraciu plochu sa tak opäť dostáva lekársky tím, ale s Amrabatom to nevyzerá dobre.
71
Znova sa však striedajú útočné výpady na oboch stranách. Druhý polčas aj naďalej výrazne zaostáva za tým prvým, výraznejšiu šancu sme nevideli a tak zápas smeruje k deľbe bodov.
70
Ani tento rohový kop nič zaujímavého neponúkol, Maroko dostáva loptu do bezpečia. Ďalší útok sa však už snaží založiť reprezentácia Iránu, ale teraz má problémy s prechodom na útočnú polovicu.
69
Džahánbachš sa dostal k lopte a prebojoval sa aj do pokutového územia, ale jeho prihrávku zblokovala obrana Maroka na rohový kop. Irán tak ešte ostáva v útoku.
68
Sledovali sme spomínaný priamy kop Iránu, ale k videniu bola len veľmi nepresná ďalekonosná strela, ktorá smerovala mimo bránu Maroka. Brankár Mohand sa tak pripravuje o odkopu.
67
changeStriedanie v tíme Irán: z ihriska odchádza Masoud Shojaei, prichádza Mahdí Taremí.
66
Irán sa už usadil na útočnej polovici a po nedovolenom zákroku získava priamy kop. Pripravené je už prvé striedanie v tomto zápase a prebehne práve na strane Iránu.
65
Teraz však nasledoval nedovolený zákrok zo strany Maroka a tak sme opäť nič zaujímavé nevideli. Irán sa po zisku lopty nikam neponáhľa, snaží sa ju čo najdlhšie podržať na svojich kopačkách.
64
Momentálne tak sledujeme obraz hry, ktorý sme sledovali v úvode prvého polčasu. Častejšie je pri lopte Maroko, ktoré sa tlačí pred pokutové územie súpera, ale Irán hrá v tomto zápase veľmi pozorne v zadných radoch.
63
Maroko je teraz v držaní lopty, ale Irán vysoko napáda jeho rozohrávku a tak majú futbalisti v červenom problém so založením útoku. Druhý polčas však stále postráda väčší náboj.
62
Rohový kop však nič zaujímavého neponúkol, brankár Baíranvánd išiel včas zo svojej brány a loptu vyboxoval do bezpečia. Maroko je vak aj naďalej pri lopte a kombinuje na súperovej polovici.
61
Po peknom prechode do útoku získava Maroko rohový kop. Teraz trocha zbrklo riešila obrana Iránu túto situáciu a svojmu súperovi tento rohový kop darovala.
60
Hodina z otváracieho zápasu B skupiny medzi reprezentáciami Maroka a Iránu už uplynula, stav je aj naďalej bezgólový. Hra je veľmi vyrovnaná, v druhom polčase sme teda stále nič zaujímavého nevideli.
59
Maroko zachytilo nepresnú prihrávku súpera a prebojovalo sa až pred pokutové územie. Sledovali sme však len nepresný center a bude to odkop od brány Iránu.
58
Znova sa útočné výpady striedajú na oboch stranách, ale druhý polčas zatiaľ výrazne zaostáva za tým prvým. Stále sme nič zaujímavého nevideli, oba tímy hrajú teraz dosť ustráchane.
57
Dlhý pobyt Maroka na útočnej polovici nič zaujímavého nepriniesol, k lopte sa tak už dostáva Irán. Ten sa však teraz nikam neponáhľa a snaží sa čo najdlhšie podržať loptu na svojich kopačkách.
55
Sledujeme už aj intenzívne rozcvičky náhradníkov na oboch stranách. Je už tak zrejme len otázkou času, kedy uvidíme prvé zásahy do zostavy. Aktívnejším dojmom stále pôsobí Maroko, ale nič zaujímavého nevidíme.
54
Útočné výpady sa tak už postupne striedajú na oboch stranách, ale defenzívy svojich celkov pracujú aj naďalej úspešne a tak v druhom polčase sme ešte nič zaujímavého nevideli.
53
Po chybnej prihrávke sa však na útočnú polovicu prebojoval Irán, ale ani táto reprezentácia nič zaujímavého nevymyslela a tak sa už dopredu dostáva Maroko.
52
Možno aj nejaké to striedanie by mohlo priniesť oživenie do hry. Maroko je teraz častejšie pri lopte, ale má problémy s prechodom na útočnú polovicu, pretože Irán dobre bráni svoje územie.
51
Maroko sa snaží napodobniť dianie z úvodu prvého polčasu, ale už tak poľahky sa na útočnú polovicu nedostáva a musí aj tvrdo bojovať o loptu. Hra je tak stále vyrovnaná, gólové hody to dnes zrejme nebudú.
50
Stále tak čakáme na prvý presný zásah v tomto zápase. Vyslovená nuda toto stretnutie nieje, ale gól by určite priniesol nejaké to oživenie a jeden z celkov by musel otvoriť hru.
49
Vo vnútri pokutového územia sa ocitol Harít, ktorý si počkal kým mu ideálne spadne lopta a následne to skúsil strelou z voleja, ktorá však išla nad bránu Iránu. Škoda pre Maroko, Harít mohol s touto situáciou naložiť aj lepšie.
48
Na útočnú polovicu sa po nedovolenom zákroku presunulo Maroko, ale jeho postupná kombinácia nič zaujímavého neponúkla. Zakrátko sa však k lopte opäť dostáva Maroko, ale zatiaľ kombinuje na svojej polovici.
47
yellowCardŽltú kartu dostáva Alírezá Džahánbachš (Irán).
47
Sledovali sme rýchly protiútoku Maroka, loptu do pokutového územia potiahol El Kábí, ale jeho strielaná prihrávka nič zaujímavého nepriniesla. K lopte sa tak opäť dostáva Irán.
46
Druhý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop mal Irán. Ani jeden z trénerov nespravil zmenu v zostave do druhého dejstva.
46
Začal sa druhý polčas.
Oba reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa teda čoskoro začne!
Skončil sa prvý polčas úvodného zápasu B skupiny medzi reprezentáciami Maroka a Iránu, ktorý presný zásah nepriniesol. Maroko začalo prvé dejstvo veľkým náporom, ale nedokázalo z neho vyťažiť presný zásah. Najbližšie k nemu malo v 19. minúte, ale Benatia neprekonal brankára Baíranvánda. Hra sa však postupne vyrovnalo a do útoku sa dostával aj Irán. Ten mal zase najväčšiu šancu v 43. minúte, keď Azmún postupoval sám na brankára Mohanda, ale nepodarilo sa mu ho takisto prekonať. Mali sme tak možnosť sledovať zaujímavé prvé dejstvo, k videniu boli aj veľké šance, ale na presný zásah si musíme počkať do druhého polčasu.

Druhý polčas sa začne približne o 18:04!
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
V prvom polčase sa ešte nadstavujú dve minúty!
45
Džahánbachš to napokon skúsil priamou strelou na bránu, ktorá vôbec nebola zlá, ale chýbal len kúsok, aby sa lopta zmestila do brány. Maroko tak prečkalo veľmi krušné chvíle.
44
No a tlak Iránu ešte pokračuje ďalej. Po nedovolenom zákroku získavajú futbalisti v bielom drese priamy kop s celkom nádejnej pozície. Brankár Mohand sa tak bude musieť mať znova na pozore.
43
43
43
importantObrovská šanca na strane Iránu! Prišla veľká chyba obrany Maroka, do pokutového územia krásne prenikol Azmún, dostal sa až pred brankára Mohanda, ale toho prekonať nedokázal a neujala sa ani dorážka spoza pokutového územia. Mohand tak zachránil svoj celok od pohromy, toto je však veľká výstraha pre obranu Maroka!
41
Maroko kombinuje na svojej polovici, snaží sa však už preniknúť smerom dopredu. Irán je aj naďalej v defenzíve pozorný a tak svojho dnešného súpera ďaleko nepúšťa.
40
Prvý polčas tohto zápasu sa už čoskoro naplní, stále čakáme na prvý presný zásah. Oproti úvodným minútam sa hra už vyrovnala, pribúdajú aj zaujímavé momenty, ale obaja brankári si aj naďalej držia čisté konto.
39
Pred bránu Iránu smeroval prízemný center a len málo chýbalo, aby El Kábí sa dostal do zakončenia. Baíranvánd bol pri lopte skorej a tak zažehnal akékoľvek nebezpečenstvo.
38
Dianie na ihrisku plynie ďalej, Azmún odkrýval za postrannú čiaru, kde prebehne ešte ďalšie krátke ošetrenie. Lavička Iránu však ostáva pokojná, zrejme tak Azmún bude môcť v tomto zápase pokračovať.
37
Hra sa teraz musela opäť prerušiť, po osobnom súboji ostáva ležať na trávniku Azmún a tak je privolaný aj lekárky tím. Uvidíme, či dohrá toto stretnutie, ale skôr to vyzerá na prvú vynútenú zmenu v tomto zápase.
36
Do konca prvého dejstva ostáva približne 10 minút. Stále čakáme na prvý gól tohto zápasu, hra sa však postupne vyrovnáva a útočné výpady sledujeme na oboch stranách. Maroko tak zatiaľ môže ľutovať, že z úvodného tlaku nevyťažilo prvý presný zásah v tomto zápase.
35
Po nedovolenom zákroku sme boli svedkami ďalšieho priameho kopu zo strany Iránu. Bolo to však z väčšej vzdialenosti, ale aj napriek tomu to Džahánbachš skúsil priamou strelou na bránu. Jeho pokus však letel vysoko nad a tak Mohand zasahovať nemusel.
34
yellowCardŽltú kartu dostáva Karím El Ahmádí (Maroko).
33
Pre oba tímy je toto stretnutie veľmi dôležité. V skupine B sa ešte nachádza Portugalsko a Španielsko a tak kto vyhrá toto stretnutie, získane šancu zabojovať o postup, s ktorým sa však moc nepočíta.
32
Po tomto priamom kope Iránu vznikol zmätok v pokutovom území Maroka, ale našťastie pre futbalistoch v červenom sa ich súper nedostal do zakončenia a tak sme ani teraz neboli svedkami prvého presného zásahu v tomto zápase.
31
Túto útočnú snahu Maroka prerušuje nedovolený zákrok a tak sa k lopte dostáva Irán. Futbalisti v bielom si zakrátko vybojovali priamy kop na útočnej polovici a tak sa teraz Maroko bude musieť brániť.
30
Dlhšiu dobu teraz držalo loptu na svojich kopačkách Maroko. O individuálnu akciu sa postaral Harít, ktorý šikovne prešiel až do pokutového územia, ale jeho strela smerovala len do náručia brankára Baíranvánda.
28
Stále úspešne pracujú obe defenzívy, aj keď veľa nechýbalo a mohli sa zrodiť gólové situácie na oboch stranách. Sme tak ešte zvedaví, čo nám ponúkne zvyšok prvého polčasu.
27
Momentálne však prebieha boj o loptu v strede poľa. Tempo hry tak mierne opadá, ale to sa môže čoskoro opäť zmeniť. Oba tímy ukazujú vysoké nasadenie.
26
Maroko sa podarilo preniknúť až na hranicu pokutového územia, následne sa hneď trojica hráčov dostala do zakončenia, ale v každom prípade dokázala strelecký pokus zblokovať obrana súpera.
25
Útočné výpady sa tak v týchto chvíľach striedajú na oboch stranách, v pohotovosti tak musia byť obe defenzívy. Momentálne je pri lopte Maroko, ktoré sa už snaží o prienik na súperovu polovicu.
24
Irán získal autové vhadzovanie v blízkosti pokutového územia súpera, do zakončenia sa následne dostal Ansárífárd, ale chrbtom k bráne nedokázal presne zakončiť.
23
Sledovali sme dlhú prihrávku za obranu Maroka, ale pri lopte bol skorej brankár Mohand, ktorý ju upratal do bezpečia. Teraz tak zase vidíme menší tlak zo strany Iránu.
22
Predchádzajúca situácia Irán zrejme poriadne nakopla, futbalisti v bielych dresoch už začínajú podnikať útočné výpady a tak aj Maroko si teraz musí dávať pozor v defenzíve. Tempo hry sa začína stupňovať, snáď prídu aj ďalšie zaujímavé situácie na jednej či druhej strane.
21
importantVeľká šanca aj na druhej strane! Irán sa dostal do rýchleho protiútoku, s loptou sa do pokutového územia dostal poľahky Ansárífárd, ktorý si ešte vylepšil streleckú pozíciu, ale jeho strela mu vôbec nevyšla a trafil len obrancu súpera! Irán však ešte získava rohový kop.
20
Rohový kop už nič zaujímavého neponúkol, Maroko sa už do zakončenia na bránu súpera nedostalo a tak je pri lopte Irán. Uvidíme, či futbalisti v bielych dresoch sa teraz odhodlajú na založenie útočnej akcie.
19
19
importantVeľa nechýbalo a Maroko sa mohlo dostať do zaslúženého vedenia. Po centrovanej lopte do pokutového územia sa pred bránou súpera dostala do zakončenia hneď trojica hráčov, najprv prišla strela Zijacha, potom loptu sklepol El Kábi pre Benatiu, ale jeho pokus vyráža Baíranvánd na rohový kop!
18
Po nedovolenom zákroku získava Maroko priamy kop. Na priamu strelu na bránu to nieje, ale určite budeme svedkami centru do pokutového územia. Irán sa tak teraz musí mať na pozore.
17
Zaujímavé je, že Irán sa ani nesnaží o nejaké vysoké napádanie. Ďalšiu útočnú kombináciu však teraz Maroko musí zakladať zo svojej polovici, Irán sa snaží obsadiť stred poľa.
16
Čoraz viac pribúda centrov pred pokutové územie Iránu, ale obrana tejto reprezentácie zatiaľ všetko bez problémov zvláda. Maroko je však stále usadené na útočnej polovici a Irán sa musí pozorne brániť.
15
Irán hrá stále bez lopty a nachádza sa v hlbokej defenzívy. Maroko pôsobí v úvode zápasu veľmi sympaticky, ale zatiaľ to viazne v útoku. Súpera však drží pod tlakom a to je v týchto chvíľach podstatné.
14
Tento center do pokutového územia Iránu už vyzeral nebezpečnejšie, ale dobre zasiahol Púralígandží, ktorý loptu dostal do bezpečia. Maroko však opäť kombinuje na útočnej polovici.
13
Pred bránu Iránu smeroval nepresný center, ktorý doputoval len do rukavíc brankára Baíranvánda. Irán si však dlho loptu na svojich kopačkách neudržal a už opäť útočí Maroko.
12
Vôbec prvýkrát v tomto zápase sa na útočnú polovicu prebojoval aj Irán, ale nijak výrazne nepreveril defenzívu súpera. Pri lopte je tak už opäť Maroko, ktoré skúša preniknúť smerom dopredu.
11
Baíranvánd, ktorý už 12 zápasoch neinkasoval gól si stále drží čisté konto, ale to nemusí dlho vydržať. Zatiaľ brankár Iránu zasahovať nemusel, ale čelil pár nebezpečným pokusom súpera a tak zatiaľ sa aspoň zamestnáva odkopmi od svojej brány.
10
yellowCardŽltú kartu dostáva Masoud Shojaei (Irán).
9
Na obraze hry sa nič nemení, v útoku je aj naďalej Maroko a snaží sa opäť niečo zaujímavé vymyslieť. Irán sa v tomto zápase stále len hľadá a ťažko sa dostáva k lopte.
8
Je tu ďalšie zakončenie na bránu Iránu. Pred pokutovým územím sa k lopte dostal El Kábí, ktorý však svoju strelu až moc zatočil a lopta tesne minula tyč Baíranvándovej brány.
7
Aj naďalej je v držaní lopty Maroko, ktoré sa však teraz musí prebíjať cez pozornú defenzívu súpera. Irán je však stále pod veľkým tlakom a to môže prinášať aj chyby.
6
Hra sa teraz musela na malú chvíľu prerušiť, pretože jeden z reprezentantov Maroka ostal ležať na trávniku. Je však už v poriadku a tak môže v tomto zápase pokračovať. Dopredu sa opäť dostávajú futbalisti v červenom.
5
Maroko je aj naďalej usadené na útočnej polovici a tak je ich súper teraz pod veľkým tlakom. Veľmi impozantne začalo Maroko prvý polčas, ale výraznejšiu šancu ešte nemalo. Irán sa však ešte ani nedostal ďalej ako za polovicu ihriska.
4
4
Aktivita Maroka však pokračuje ďalej, po peknej kombinácii sa o ďalšie zakončenie postaral El Ahmádi, ale aj jeho pokus smeruje tesne vedľa brány. Zatiaľ sa teda napĺňajú predzápasové prognózy, ale na nejaké konštatovanie je ešte priskoro.
3
Sledujeme úvodný nápor reprezentácie Maroko, ktorá teraz zahrávala rohový kop. Po peknom signály sa v pokutovom území dostával do zakončenia Zijach, ale loptu odkopol na ďalší rohový kop jeden z obrancov Iránu.
2
A ihneď sme boli svedkami prvého streleckého pokusu! Maroko sa presunulo na útočnú polovicu, po centri do pokutového územia súpera sa k odrazenej lopte dostal Harít, ale jeho volej ide tesne vedľa brány Iránu.
1
Prvý polčas otváracieho zápasu skupiny B sa už teda naplno rozbehol, výkop malo Maroko, ktoré toto stretnutie odohrá v červených dresoch, Irán má na sebe biele dresy.
1
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, ešte predtým sú tu však štátne hymny oboch krajín.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám prajem príjemný športový zážitok.
Prajem príjemný futbalový podvečer všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Dnes je na programe druhý hrací deň Majstrovstiev sveta vo futbale 2018.

Od 14:00 sme boli svedkami súboja reprezentácii Egypta a Uruguaja. Favoritom bol Uruguaj, ktorý tesnú výhru 1:0 zachraňoval až v samom závere zápasu.

V tomto prenose sa zameriame na druhý zápas dnešného dňa, keď reprezentácie Maroka a Iránu otvoria skupinu B. Proti sebe teda nastupujú reprezentácie, s ktorými sa do záverečných bojov nepočíta, ale napríklad posledné výsledky Maroka sú v skutku impozantné a podobne aj Irán ukázal v kvalifikácii veľký potenciál. Uvidíme teda, ako dopadne súboj outsiderov skupiny, snáď bude k videniu veľa zaujímavých situácii.

Zatiaľ si teda môžte prezrieť zostavy oboch celkov, s akými vybehnú na trávnik. Z pozície rozhodcov povedú toto stretnutie tureckí rozhodcovia, konkrétne Cüneyt Çakır ako hlavný, ktorému na čiarach budú asistovať Tarik Ongun a Bahattin Duran. Štvrtým náhradným rozhodcom je Sergey Karasev z Ruska.

Toto stretnutie sa odohrá na Krestovskom štadióne, ktorý sa nachádza v Petrohrade a má kapacitu 64 287 miest, ale neočakáva sa nijak zvlášť zaplnené hľadisko, aj keď Maroko prišla podporiť hojná skupina priaznivcov.

To je nateraz odo mňa všetko, tesne pred výkopom sa vám opäť prihlásim. Stretnutím vás bude sprevádzať Miroslav Revaj.

Maroko: Mohand – Hakimí, Benatia, Saïss – Busufa, Zijach, El Ahmádí, Harít – N. Amrabat, El Kábí, Bilhanda

Náhradníci: Bunú, Tadnautí – Mendyl, M. da Costa, Fadr, Butaíb, Aït Bennasser, Dirár, Buhaddúz, Nasjrí, Carcela-González, S. Amrabat

Irán: Baíranvánd – Rezaeian, Češmí, Púralígandží – Ansárífárd, Ebrahimí, Hadžsáfí, Shojaei – Džahánbachš, Azmún, Amirí

Náhradníci: Mazáherí, Abadzáde – Torabí, Mohammadí, Chanzáde, Ghoddos, Montazerí, Ghúčanedžhád, Taremí, Hosejní, Dadžagá, Ezatolahí

Rozhodca: Cüneyt Çakır (Turecko) – Tarik Ongun (Turecko), Bahattin Duran (Turecko) – Sergey Karasev (Rusko)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Maroka a Iránu. Úvodný výkop tohto zápasu je naplánovaný na 17:00.

Dlho očakávaný futbalový sviatok je už tu! Po štyroch rokoch sú tu opäť Majstrovstvá sveta vo futbale, ktoré sú 21. v poradí a uskutočnia sa v Rusku.

Otvárací zápas tohtoročného svetového šampionátu už máme úspešne za sebou, Rusko zdolala vysokým rozdielom 5:0 Saudskú Arábiu a tak týmto výsledkom sa odštartovali Majstrovstvá sveta 2018 v Rusku.

V tento hrací deň sú na programe tri zápasy. Jeden sa odohrá v skupine A, kde sa stretne Egypt s Uruguajom. Ďalšie dva sa odohrajú v skupine B, o 20:00 Portugalsko vyzve Španielsko, ale ešte predtým sa o 17:00 uskutoční zápas medzi Marokom a Iránom a na toto stretnutie sa v našom prenose zameriame, stretnutie sa odohrá na Krestovskom štadióne v Petrohrade.

Maroko:
Reprezentácia Maroka sa po dlhodobej odmlke vracia späť na svetový šampionát. V doterajšej histórii sa Maroko na Majstrovstvách sveta predstavilo štyrikrát. Prvýkrát to bolo v roku 1970, kde však skončilo už v základnej skupine. V roku 1986 zažilo najväčších úspech, keď vypadlo v osemfinále. Potom ešte nasledovali dve účasti na svetovom šampionáte a to v rokoch 1994 a 1998, v oboch prípadoch skončilo Maroko v základnej skupine.

Do Ruska sa reprezentácia Maroka prebojovala cez kvalifikáciu v treťom kole CAF. Tam dokázalo vyhrať skupinu C s 12 bodmi, keď za sebou nechala Pobrežie Slonoviny, Gabon a Mali a tak sa radovala z postupu na tohtoročný svetový šampionát.

Maroko má za sebou veľmi úspešnú prípravu. V doterajších 18 zápasoch, ak rátame ešte aj záverečnú časť kvalifikácie neprehralo! V prípravných zápasoch dosiahlo napríklad také výsledky, ako je výhra 2:1 nad Srbskom, remíza 0:0 s Ukrajinou či výhra 2:1 nad Slovenskom. Na tieto výsledky si súperi Maroka musia dať určite pozor a tento tím nepodceňovať.

Irán:
Reprezentácia Iránu má takisto už pár účastí na svetovom šampionáte, maximum je však účasť v základnej skupine. Tá prvá sa datuje v roku 1978, potom bol Irán ešte súčasťou Majstrovstiev sveta v rokoch 1998, 2006 a Irán sa predstavil aj na poslednom šampionáte v roku 2014.

Do Ruska sa reprezentácia Iránu prebojovala cez kvalifikáciu v zóne AFC. Tam sa prebojovala do posledného tretieho kola a dokázala vyhrať skupinu A s 22 bodmi a neprehrala ani jedno stretnutie! Takže, tieto výsledky môžu veľa napovedať.

Aj v príprave zaznamenal Irán výborné výsledky, keď prehral len v dvoch zápasoch. Zaujímavá je aj štatistika v podobe inkasovaných gólov, viac ako dva góly Irán nedostal. Uvidíme, v akom svetle sa ukáže na šampionáte v Rusku.

Favorit:
Podľa vypísaných kurzov je favoritom tohto zápasu Maroko, ktorému sa v príprave darilo výborne. Samotný šampionát je však druhá vec a všetky tímy začínajú od nuly. Určite sa tak môžme tešiť na veľmi zaujímavé stretnutie.

Z pozície komentátora tohto prenosu sa na vás teší Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Irán šokoval Maroko, vyhral vlastným gólom súpera z 95. minúty