Šesť gólov, hetrik Ronalda. Portugalsko remizovalo so Španielskom

Cristiano Ronaldo sa raduje zo svojho gólu.
Cristiano Ronaldo sa raduje zo svojho gólu. (Autor: TASR/AP)

Pri jednom z gólov urobil obrovskú chybu De Gea.

Góly: 4., 44. a 88. Ronaldo (prvý z 11 m) - 24. a 55. Costa, 58. Nacho

ŽK: B. Fernandes - Busquets, rozhodovali: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini (všetci Tal.), 45 866 divákov

Portugalsko: Patricio - Cedric, Pepe, Fonte, Guerreiro - William, Moutinho - B. Silva (69. Quaresma), Guedes (80. Andre Silva), B. Fernandes (68. Mario) - Ronaldo

Španielsko: De Gea - Nacho, Pique, Ramos, Alba - Busquets, Koke - D. Silva (86. Vazquez), Isco, Iniesta (70. Alcantara) - Costa (77. Aspas)

MOSKVA. Hráči Portugalska a Španielska remizovali v piatkovom šlágri B-skupiny na MS vo futbale 2018 v Soči 3:3.

Všetky tri góly Portugalska strelil Cristiano Ronaldo, ktorý premenil jedenástku, skóroval po zaváhaní brankára Davida de Geu a v závere stanovil výsledok z priameho kopu.

Ronaldo sa stal štvrtým hráčom histórie, ktorý skóroval na štyroch MS (2006, 2010, 2014, 2018), zaradil k brazílskej legende Pelému (1958 - 1970) a dvojici Nemcov Uwemu Seelerovi (1958 - 1970) a Miroslavovi Klosemu (2002 - 2014).

Pozrite si momentky zo zápasu Portugalsko - Španielsko: fotogaléria

18.6.2018

Ronaldo sa stal zároveň aj prvým hráčom s gólom na ôsmich veľkých turnajoch za sebou.

Za Španielsko, ktoré už trénersky viedol Fernando Hierro, dal dva góly Diego Costa, raz sa presadil Nacho.

V úvodnom zápase B-skupiny Irán zdolal Maroko 1:0. Skupina pokračuje v stredu 20. júna duelmi Portugalsko - Maroko (14.00) a Irán - Španielsko (20.00).

Hlasy po stretnutí:

/zdroj: abola.pt, DPA, APA, marca.com/

Cristiano Ronaldo (kapitán Portugalska, autor hetriku a hráč zápasu podľa FIFA): "Je to neskutočné, pracoval som na tom mnoho rokov. Neverili mi všetci, ja som si však veril vždy. Nevzdali sme sa, ani keď sme prehrávali. Chcem však vyzdvihnúť reakciu nášho mužstva na nepriaznivý stav. Hrali sme až do konca a nebáli sme sa. Remíza je spravodlivá. Veríme, že tento šampionát bude pre nás naozaj dobrý a môžeme dosiahnuť náš veľký cieľ."

Diego Costa, autor dvoch gólov Španielska: "Som prešťastný za moje dva góly. Nebol to ľahký duel, nanešťastie sme v závere inkasovali vyrovnávajúci gól. Zaslúžili sme si víťazstvo, pretože sme mali oveľa viac šancí. Trénerské zmeny sa dejú, musíte to očakávať v ktorejkoľvek chvíli. Najdôležitejšie je, že nás podporujú naše rodiny a naši fanúšikovia."

Fernando Santos, tréner Portugalska: "Bolo to veľmi emotívne a kvalitné stretnutie. V niektorých pasážach sa to vyvíjalo dobre pre Španielsko, v iných pre Portugalsko. Povedal by som, že výsledok je spravodlivý. Dvakrát sme viedli, čo sa zvyčajne súperom nepodarí zvrátiť, ale hrali sme proti Španielsku."

Cristiano potvrdil, že je výnimočný futbalista, ale nevymenil by som ho za žiadneho z našich chlapcov.

Fernando Hierro, tréner Španielska

Cedric Soares, obranca Portugalska: "Cristiano je najlepší hráč na svete a opäť to dokázal. Samozrejme, rozohrali sme to na víťazstvo, ale nebolo to jednoduché. Ťažké to bolo najmä v závere, no po tomto neuveriteľnom priamom kope to dopadlo dobre. Na Ronalda sa môžeme spoľahnúť."

Fernando Hierro, tréner Španielska: "Táto situácia nebola pre mňa ľahká, ale ak máte možnosť pracovať s toľkými dobrými, mladými aj skúsenými hráčmi, máte to ľahšie. Som veľmi hrdý na mojich hráčov. Dokázali vstať aj za nepriaznivého stavu. Cristiano potvrdil, že je výnimočný futbalista, ale nevymenil by som ho za žiadneho z našich chlapcov. V každom dueli sa nájde niekto, kto má lepší alebo horší zápas. Sme jedna rodina a nikoho nebudeme haniť."

Isco, stredopoliar Španielska: "David de Gea v tomto zápase trochu zostarol, ale pozitívne preňho je to, že o päť dní bude mať novú príležitosť ukázať sa. Tento tím ukázal, že hrá so srdcom a hrdosťou. Myslím si, že sme si dnes zaslúžili trochu viac. Turnaj je však iba na začiatku a takéto veci sa stávajú."

Nacho Fernández, obranca Španielska: "Pravdou je, že som zavinil jedenástku. Viem, že som sa Cristiana dotkol, pokúšal som sa stiahnuť nohu späť. Dôležité je to, že sme sa otriasli. Teším sa, že som strelil gól. Cristiano dnes odohral perfektný zápas."

Stručný priebeh zápasu:

I. polčas:

Portugalčania boli aktívni v úvodných minútach a okamžite z toho vyťažili otvárací gól stretnutia. Ronaldo spadol v šestnástke po súboji s Nachom a hlavný rozhodca Rocchi nariadil pokutový kop, ktorý Ronaldo s prehľadom premenil.

Španieli sa museli otriasť z rýchleho inkasovaného gólu, no po vyše dvadsiatich minútach mohli inkasovať opäť. B. Fernandes rozbehol protiútok, Ronaldo ešte prihral Guedesovi, tomu zabránil v zakončení Alba.

Po tomto momente sa presadilo Španielsko zásluhou Diega Costu, ktorý podržal loptu, vystrelil pomedzi dvoch brániacich hráčov a prekonal aj brankára Patricia.

Arbiter ešte komunikoval s videoasistentom, ale k oficiálnemu posudzovaniu Costovho súboja s protihráčmi prostredníctvom technológie nedošlo.

Vzápätí mohli Španieli dokonca vyhrávať, Iscova delovka sa od brvna odrazila na bránkovú čiaru a Alba už dorážal z ofsajdu. Ďalšiu šancu mal Koke, ktorý pätičkou ešte usmernil zakončenie Iniestu.

Pred prestávkou sa vývoj znova otočil v prospech Portugalska a opäť bol v hlavnej úlohe Ronaldo, ktorého prízemnú strelu neskrotil brankár De Gea.

II. polčas:

Španieli inkasovali na začiatku aj v závere prvého polčasu a mali 45 minút, aby druhýkrát vyrovnali. Podarilo sa im to v 55. minúte, keď sa Costa stal druhým dvojgólovým strelcom tohto zápasu.

D. Silva odcentroval z priameho kopu, Busquets hlavou priťukol loptu a Costa skóroval do odkrytej bránky - 2:2.

Španieli nielenže vyrovnali, ale o tri minúty neskôr už viedli po Nachovom peknom halfvoleji spoza šestnástky, ktorý sa ešte odrazil od žrde.

Za hodinu sa v šlágri udialo niekoľko zvratov a na konci riadneho hracieho času prišiel ďalší. Ronaldo dostal v 88. minúte možnosť, aby pre Portugalsko zariadil vyrovnanie a nepremárnil ju. Proti jeho výstavnej strele z priameho kopu nemal De Gea nárok - 3:3.

Online prenos: Portugalsko - Španielsko (MS vo futbale 2018, B-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2017/2018
15.06.2018 o 20:00
Portugalsko
3:3
(2:1, 1:2)
90+5 minúta
Ukončený
Španielsko
Prehľad
Góly: 4. Ronaldo, 45. Ronaldo, 88. Ronaldo – 24. D. Costa, 55. D. Costa, 58. Nacho Fernández. ŽK: 28. B. Fernandes (POR) – 17. Busquets (ESP). Rozhodca: Gianluca Rocchi – Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini.
Prenos
Ďakujeme vám za pozornosť a prajeme ešte príjemný zvyšok večera. Veríme, že doposiaľ najlepší duel 21. majstrovstiev sveta bol pre vás najlepšou pozvánkou, aby ste si vychutnali i naše ďalšie prenosy.
Iberské derby medzi Portugalskom a Španielskom či konfrontácia posledných dvoch šampiónov starého kontinentu priniesli geniálne futbalové divadlo so šiestimi presnými zásahmi.

Portugalci po polčase viedli 2:1, Španielom sa však podarilo vyrovnať v 55. minúte zásluhou druhého gólu Diega Costu a o tri minúty nato ich vydarenou strelou spoza šestnástky dostal do vedenia 3:2 sviatočný strelec Nacho Fernández.

Keď už sa zdalo, že Španielsko duel vyhrá, prišla 88. minúta a priamy kop Cristiana Ronalda. 33-ročná legenda portugalského futbalu ho premenila na fantastický zásah, ktorým Ronaldo zavŕšil zápasový hetrik a rozhodol o remíze dvoch susediacich krajín.
90+5
Koniec zápasu.
90+5
Hrá sa aj v 95 minúte, ale loptu bude vhadzovať Portugalsko. Zdá sa, že iberské derby skončí deľbou bodov.
90+4
Španieli sa snažili o jednu z posledných útočných iniciatív zápasu. Do koncovky sa však nedostali.
90+3
Nehrá sa. Zdravotné problémy hlási hviezda dnešného futbalového večera Cristiano Ronaldo. Nemalo by však ísť o nič vážne, Ronaldo je späť na nohách a pripravený zvládnuť absolútny záver stretnutia.
90+2
Portugalsko je po strelení vyrovnávajúceho gólu na koni a snaží sa strhnúť vedenie na svoju stranu. João Mário odcentroval loptu do pokutového územia, Ronaldo sa však do šance na štvrtý gól nedostal.
90+1
Portugalci rozohrávali dva rohové kopy za sebou. Do zakončenia sa síce nedostali, ale držia loptu vo svojej moci.
90
Nadstavujú sa štyri minúty.
90
Plynie posledná minúta riadneho hracieho času. Skončí sa prvý veľký šláger svetového šampionátu v Rusku remízou alebo ešte padne nejaký gól?
88
88
goalPortugalsko dalo gól!
Priaznivci Selecao das Quinas sa tešia, Španieli smútia! Opäť je vyrovnané, o čo sa zavŕšením hetriku zaslúžil CRISTIANO RONALDO. Hviezda svetového futbalu si vybojovala priamy kop a nádherným spôsobom ho premenila na tretí zásah v zápase! Fantastická strela famózneho hráča.
87
William Carvalho našiel vzdušnou prihrávkou na hrot útoku Cristiana Ronalda, ktorý ju dostal pod kontrolu a následne bol faulovaný. CR7 má možnosť vyrovnať z priameho kopu.
86
changeStriedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza David Silva, prichádza Lucas Vázquez.
85
Rýchla kombinácia Španielov na útočnej polovici po nepresnosti Saoresa sa skončila bez finalizácie. Hostia chystajú tretie striedanie.
84
Nacho Fernández sa pekne zbavil napádajúceho protihráča, ale nasledujúcou prihrávkou našiel len stopérsku dvojicu Portugalska.
82
Do zakončenia sa dostal novic na trávniku a klubový spoluhráč slovenských reprezentantov Róberta Mazáňa a Stanislava Lobotku. Iago Aspas však svojou strelou len pozdravil Ruia Patrícia.
81
Piqué je po krátkom ošetrení späť na trávniku. Španieli držia loptu na polovici súpera a snažia sa kontrolovať záverečnú fázu duelu tým, že nútia Portugalčanov behať bez lopty.
80
changeStriedanie v tíme Portugalsko: z ihriska odchádza Gonçalo Guedes, prichádza André Silva.
79
Gerad Piqué teraz leží na trávniku po kontakte s Cristianom Ronaldom, ktorý sa rútil za pasom do pokutového územia Španielska. V tejto situácii zasahoval i de Gea, akcia sa skončila rukou Quaresmu.
78
João Mário na útočnej polovici fauloval Kokeho. Ak berieme do úvahy aj nadstavený čas, Portugalci už majú len približne štvrťhodinu na vyrovnanie nepriaznivého skóre.
77
changeStriedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Diego Costa, prichádza Iago Aspas.
76
Ricardo Quaresma prijal loptu z autového vhadzovania, pohybom sa pekne uvoľnil a priestor využil na pohotovú strelu vonkajším priehlavkom. Nebolo to vôbec zlé zakončenie, ale preletelo ponad brvno španielskej brány.
75
Dobrá defenzívna robota Cédrica Soaresa, ktorý si poradil s Iscom. Španieli sa následne pri praktizovaní napádania dopustili útočného faulu.
74
Španieli sa stiahli so všetkými hráčmi na vlastnú polovicu. Portugalsko malo loptu na kopačkách, ale nič zásadné s ňou nedokázali vymyslieť.
72
Roh rozohral práve Quaresma, ktorý zvolil prihrávku na krátko. Moutinho následne vyprodukoval pekný center do pokutového územia Španielska, ale zakončenie na bránu de Geu z neho nevzišlo.
71
71
Quaresma premenil prvý kontakt s loptou po príchode na ihrisko na center, ktorý španielska obrana zrazila na rohový kop.
70
Fernando Santos sa snaží zmeniť vývoj stretnutia dvomi rýchlymi striedaniami v krátkom časovom slede. Po prvej hráčskej zmene siahol aj španielsky kouč, ktorý skúseného Andrésa Iniestu nahradil Thiagom Alcantarom.
70
changeStriedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Andrés Iniesta, prichádza Thiago Alcântara.
69
changeStriedanie v tíme Portugalsko: z ihriska odchádza Bernardo Silva, prichádza Ricardo Quaresma.
68
changeStriedanie v tíme Portugalsko: z ihriska odchádza Bruno Fernandes, prichádza João Mário.
67
Cristiano Ronaldo si z hrotu útoku zbehol na ľavé krídlo, dostal pas, ktorý si spracoval, ale Nacho Fernández ho ďalej nepustil a odvrátil loptu za postrannú čiaru.
65
Španieli teraz nechávajú kombinovať Portugalčanov, ktorí sa snažia dostať do zaujímavej streleckej pozície španielskym spôsobom, teda postupným útokom.
64
Nacho Fernández si na pravom krídle spracoval loptu, dlho nerozmýšľal a centrom ju poslal do šestnástky. V nej operoval Diego Costa, ale k hlavičkovému zakončeniu sa nedostal. Loptu stiahol do svojej moci brankár Rui Patrício.
63
Portugalci sú v tomto zápase v novej situácii. Po prvý raz prehrávajú, na čo sa ich tréner Fernando Santos chystá reagovať úvodným striedaním.
62
Moutinhov center od rohovej zástavky posunul Guedes na Fonteho, ktorý sa na ofenzívnom výpade dostal k lopte v šestnástke Španielska, ale cez brániacich protihráčov už zakončiť nestačil.
60
Hodina zápasu za nami. Sledujeme jednoznačne najlepší duel doterajšieho priebehu 21. majstrovstiev sveta. Iberský šláger veru nesklamal a zatiaľ napĺňa vysoké očakávania futbalových priaznivcov.
59
Nacho Fernández, ktorý na pravom kraji obrany alternuje za Daniho Carvajala, tak nádherným gólom odčinil faul z prvého dejstva na Cristiana Ronalda.
58
58
goalŠpanielsko dalo gól!
Gólové hody v Soči pokračujú a Španieli sa prvýkrát v zápase ujímajú vedenia! David Silva hľadal prihrávkou v pokutovom území Jordiho Albu, s ním si defenzíva Portugalska dokázala poradiť. Lopta sa však dostala za pokutové územie k NACHOVI FERNÁNDEZOVI. Pravý bek Realu Madrid nepatrí medzi vychýrených strelcov, ale toto trafil nádherne. Jeho koncovka sa odrazila od pravej žrde do siete. Utešený zásah.
56
Desať minút druhého polčasu potrebovalo Španielsko na vyrovnávajúci zásah, ktorý prišiel možno tak trošku nečakane po štandardnej situácii. Uvidíme, aká bude odpoveď Portugalska.
55
55
Španielom sa podarilo druhýkrát v zápase vyrovnať stav stretnutia a aj teraz sa o to postaral útočník DIEGO COSTA. David Silva zo štandardnej situácie odcentroval loptu na zadnú žrď, Sergio Busquets ju hlavou posunul pred prázdnu bránu a zakončovateľ Atlética Madrid už mal pred sebou len jednoduchú úlohu!
54
Pred Španielmi sa teraz trošku otvoril priestor. Využiť to chcel Andrés Iniesta, ale bol zastavený nedovoleným spôsobom.
53
David Silva si nabiehal na prihrávku do pokutového územia, lopta sa však k nemu nedostala. Portugalské snaženie o kontru skončilo na defenzívnom zákroku Sergia Ramosa.
51
Takýto obrázok môžeme očakávať v celom druhom dejstve. Portugalci sa budú spoliehať na rýchle brejky. Ich prioritou však bude obranná činnosť.
50
Španieli sa presunuli na útočnú polovicu, kde sa krátkymi kombináciami snažia nájsť okienko v pevnej a zodpovedne pracujúcej defenzíve Portugalska.
49
William Carvalho ponúkol loptu na ľavé krídlo Guerreiro, jeho prihrávka do vnútra pokutového územia sa však stala korisťou španielskej defenzívy. Portugalci ešte ostali v ofenzívnom priestore a prišla strela spoza šestnástky. David de Gea zasahovať nemusel.
48
Brankár Portugalska Rui Patrício len nakopol loptu dopredu a keďže jeden z jeho spoluhráčov nevyhral hlavičkový súboj, do držania ju dostávajú opäť Španieli.
47
Pekná a rýchla kombinácia Španielov v okolí pokutového územia Portugalčanov sa skončila ofsajdovým verdiktom jedného z čiarových asistentov hlavného rozhodcu Gianlucu Rocchiho.
46
Obidva tímy vstúpili do druhého polčasu v rovnakom zložení, v akom stretnutie začali.
46
Začal sa druhý polčas.
Štvrtý zápas 21. majstrovstiev sveta vo futbale zatiaľ potvrdzuje očakávania a je doposiaľ najatraktívnejším zápolením ruského šampionátu. Iberské derby otvoril rýchlym gólom už v štvrtej minúte Cristiano Ronaldo. 33-ročný zakončovateľ si individuálnou akciou vypýtal penaltu a pokutový kop s prehľadom premenil. Stal sa tak štvrtým hráčom histórie, ktorý skóroval na štyroch mundialoch.

Portugalci v ďalšom priebehu prvého dejstva nedotiahli do konca dve zaujímavé kontry a v 24. minúte ich potrestal vyrovnávajúcim zásahom po peknej individuálnej práci Diego Costa. Španieli boli od tohto momentu lepším tímom na trávniku, mohli sa aj ujať vedenia. Veď zakončenia Isca sa od brvna takmer odrazilo za bránkovú čiaru.

Nakoniec to však boli zverenci Fernanda Santosa, ktorí ešte v úvodnej štyridsaťpäťminútovke gólovo udreli. Opäť sa o to postaral Cristiano Ronaldo, ktorý využil slabšiu chvíľku brankára Davida de Geu. Jeho nie príliš prudká strela mu prekĺzla do španielske svätyne.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Španieli ešte zaútočili, ale do zakončenia sa nedostali. Do kabín sa pôjde za stavu 2:1 pre Portugalsko.
45
V prvom dejstve sa bude hrať ešte jedna minúta navyše.
45
Prvý polčas ešte predsa len priniesol gólový okamih. Pepe našiel pasom z hĺbky poľa na hrote útoku Guedesa. Mladík pristavil loptu CRISTIANOVI RONALDOVI a ten prízemnou strelou zo šestnástkového oblúku zaskočil Davida de Geu. Brankár Španielska akoby podcenil zakončenie portugalskej hviezdy a lopta mu prekĺzla za chrbát!
44
Brankár Portugalska Rui Patrício si počínal dobre vo vzdušnom priestore, center Španielov od rohovej zástavky stiahol do svojich rukavíc a rýchlym vyhodením lopty rozohral akciu Portugalska.
43
David Silva dokázal aj napriek dostúpeniu zo strany protihráča prehodiť loptu na Isca. Ten z hranice pokutového územia vyskúšal strelecké šťastie, ale jeho zakončenie bolo len ľahkým sústom pre Ruia Patrícia.
42
Pepe v osobnom súboji pristúpil nohu Diegovi Costovi. Môže byť rád, že z tejto situácie vyviazol bez kartového napomenutia. Španieli kombinujú na útočnej polovici.
40
Posledných päť minút prvého polčasu. Dočkáme sa ešte pred zmenou strán gólu v jednej či druhej bráne?
39
Na center od rohovej zástavky si naskočil Sergio Busquets. Jeho hlavička sa síce započítala do štatistiky streleckých pokusov, ale brankára Ruia Patrícia vážnejšie nevystrašila.
38
Pravej strane portugalskej defenzíve sa podarilo zahatať cestu prenikajúcemu Jordimu Albovi. Ľavý bek Barcelony vybojoval aspoň rohový kop.
37
Portugalsko sa na útočnej polovici dlho nezdržali. Hra sa už opäť odvíja v réžii Španielska na opačnej strane.
36
Kokeho pokus o spoluprácu s klubovým spoluhráčom Diegom Costom nevyšiel. Portugalskí futbalisti majú možnosť vymyslieť niečo smerom dopredu. V posledných minútach čo sa týka ofenzívnej činnosti prakticky nič nepredviedli.
35
35
importantŠpanieli sú po vyrovnávajúcom góle lepším tímom. Teraz predviedli rýchlu výmenu lopty aj so zakončením, ktoré len tesne minulo ľavú žrď Patríciovej svätyne.
34
Akcia Španielska bola defenzívou Portugalska dvakrát zastavená ešte predtým, aby sa hráči v bielych dresoch dostali do nebezpečnejšieho územia. Lopta však ostáva i naďalej v ich moci.
32
Andrésovi Iniestovi nevyšiel kombinačný zámer s Iscom. Portugalci chceli ísť rýchlo dopredu, arbitri stretnutia však prisúdili autové vhadzovanie Španielom.
31
Portugalsko sa ďaleko nedostalo, loptu už majú v moci Španieli a pokúšajú sa niečo vymyslieť trpezlivou kombinačnou hrou.
30
Do záverečnej tretiny úvodného dejstva vstupujú s loptou na kopačkách Portugalci. Tých môžu po vyrovnávajúcom góle Diega Costu mrzieť o to viac dve sľubné rýchle kontry, ktoré nedotiahli do konca.
29
Priamy kop si zobral na starosti David Silva. Zvolil priamu strelou, ľavačkou sa mu však nepodarilo obstreliť múr. Štandardná situácia z nebezpečnej pozície tak nepriniesla žiadne nebezpečenstvo pre Portugalsko.
28
yellowCardBruno Fernandes fauloval v súboji Nacha Fernándeza a ten dostal napomenutie žltou kartou. Španieli budú navyše zahrávať priamy kop z nebezpečného priestoru.
26
26
importantŠpanieli sa mohli razom dostať zo stavu 0:1 do vedenia 2:1. Isco vyprodukoval nádhernú strelu spoza pokutového územia, tá skončila na brvne a padla na čiaru! Záložník Realu Madrid bol veľmi blízko ku krásnemu gólu, ale lopta neprešla celým objemom za bránkovú čiaru.
24
24
La Furia Roja sa podarilo vyrovnať na 1:1. Z nákopu na hrot vyťažil DIEGO COSTA maximum. Najprv vyhral vzdušný súboj s Pepem, následne si peknou individuálnou prácou poradil aj s ostatnými protihráčmi, ktorí ho bránili, a prízemnou strelou rozvlnil sieť za Ruiom Patríciom!
22
importantPo rohovom kope Španielska sa Portugalci dostali k lopte a predviedli nádherný brejk. Zakončovať už mohol Cristiano Ronaldo, avšak neulakomil sa, vymyslel prihrávku na Guedesa. Ten bol v ideálnej streleckej pozícii, ale príliš dlho otáľal a zakončiť nestihol.
21
importantVýborná individuálna práca v podaní Andrésa Iniestu. Skúsený stredopoliar sa dostal s loptou do šestnástky Portugalska, ponúkol ju Davidovi Silvovi, ktorého zakončenie zo sľubnej pozície však zrazila portugalská defenzíva na rohový kop.
20
Španieli sa snažia o vysoké a aktívne napádanie. Akcia Portugalska začína od Ruia Patrícia.
18
Cristiano Ronaldo to, tak ako ho poznáme, bude skúšať zo všetkých štandardných situácií. Jeho strelu z priameho kopu zastavil múr, navyše sa pískal útočný faul spoluhráčov Ronalda.
17
yellowCardSergio Busquets je prvým držiteľom žltej karty v tomto zápase. Po jeho faule majú Portugalci k dispozícii priamy voľný kop.
16
Koncentrácia na pevnú obranu a vyrážanie do rýchlych kontier. Taká bude taktika Portugalska. Cristiano Ronaldo teraz fantasticky prehodil loptu na Guedesa, ktorého naštartoval do rýchleho brejku. Chvíľku to vyzeralo na prečíslenie dvoch proti jednému, ale Guedes akciu zbrzdil a jeho následná strela nebezpečná nebola.
15
Španieli musia útočiť do plných, ich súper bráni so všetkými hráčmi na vlastnej polovici. Cez takýto prehustený priestor sa im bude presadzovať veľmi ťažko.
14
Portugalci mali veľmi dobrý štart do zápasu a vyťažili z neho otvárací gól. Je evidentné, že v ďalšom priebehu prvého dejstva budú dbať predovšetkým na defenzívnu precíznosť hry.
13
Po rýchlej rozohrávke štandardnej situácie sa nezrodilo žiadne nebezpečenstvo pre bránku Ruia Patrícia. Španieli však ostávajú v držaní lopty.
12
Ofenzívne snaženie Isca prinieslo Španielom rohový kop z ľavej strany.
11
Jordi Alba skončil po súboji so Soaresom na trávniku. Gianluca Rochi však súboj dvoch krajných bokov posúdil ako čistý a tak budú mať loptu v moci Portugalci.
10
importantPrvá vážnejšia šanca Španielov, ktorí sú dnes vedení ako hosťujúce mužstvo. Iscov center z ľavej strany pristavil Diego Costa pre Davida Silvu, ktorý zvnútra šestnástky pálil len nad brvno!
9
Koke si prevzal loptu od Andrésa Iniestu, no ďaleko sa s ňou nedostal. Ihneď ho zozadu dostúpil jeden z protihráčov a odkopol mu loptu.
8
Ďalšia nepresnosť Španielov na útočnej polovici. Loptu uvedie do hry späť brankár Portugalska Rui Patrício.
7
Sergio Ramos sa snažil dlhým pasom nájsť na pravej strane Nacha Fernándeza. Jeho prihrávka však bola pridlhá a obranca Španielska už loptu nestačil zachytiť na hracej ploche.
5
Portugalci si lepší vstup do zápasu i celého šampionátu ani nemohli predstaviť. Španieli pôsobia v úvode konfrontácie nevýrazným dojmom.
4
4
Celecao sa v štvrtej minúte zápasu ujímajú vedenia! CRISTIANO RONALDO si pri pokutovom kope počínal suverénne, Davida de Geu poslal na jednu stranu a loptu usmernil na druhú! Jeden z najlepších futbalistov sveta vsietil 82. reprezentačný gól v kariére.
3
3
importantCristiano Ronaldo sa ujal lopty, vnikol s ňou do pokutového územia, prepadol cez klubového spoluhráča z Realu Madrid Nacha a Gianluca Rocchi ukázal na biely bod! Portugalci majú obrovskú šancu na otvorenie skóre duelu.
1
Iberské derby a prvý veľký šláger 21. majstrovstiev sveta otvorili výkopom futbalisti Španielska, ktorí dnes nastúpili v bielych dresoch. Portugalci v tradičnej vínovo-červenej farbe.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Portugalsko: Patrício – Soares, Pepe, Fonte, Guerreiro – W. Carvalho, Moutinho – B. Silva, Guedes, B. Fernandes – Ronaldo (C).
Náhradníci: Beto, A. Lopes – Alves, Manuel Fernandes, André Silva, Rúben Dias, R. Pereira, Rui, Mário, Adrien Silva, G. Martins, Quaresma.

Španielsko: de Gea – Nacho Fernández, Piqué, Ramos (C), Alba – Busquets, Koke – D. Silva, Isco, Iniesta – D. Costa.
Náhradníci: Arrizabalaga, Reina – Azpilicueta, Carvajal, Nacho Fernández, Odriozola Arzallus, Th. Alcântara, Asensio, Saúl Ñíguez, Aspas, Rodrigo, L. Vázquez.

Rozhodca: Gianluca Rocchi – Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini.
Všetkým futbalovým priaznivcom prajeme príjemný piatkový večer. Druhý hrací deň 21. futbalových majstrovstiev sveta vyvrcholí šlágrom B-skupiny medzi Portugalskom a Španielskom.

Portugalsko

Selecao das Quinas na majstrovstvách sveta vo futbale

Futbalové mužstvo Portugalska sa doposiaľ predstavilo na nasledovanejšom turnaji planéty šesťkrát. Najvýraznejší úspech zaznamenalo hneď pri premiérovej účasti v roku 1966, keď sa tešilo z tretieho miesta. V roku 2006 obsadilo štvrté miesto, na šampionáte v Juhoafrickej republike pred ôsmimi rokmi vypadlo v osemfinále a na ďalších troch majstrovstvách vrátane tých v roku 2014 nepostúpilo zo skupiny.

Ako postúpili do Ruska?

Zverenci Fernanda Santosa, ktorý je kormidelníkom futbalovej reprezentácie Portugalska od roku 2014, odštartovali boje v B-skupine európskej časti kvalifikácie prehrou 0:2 na pôde Švajčiarska. V nasledujúcich deviatich stretnutiach si však už počínali suverénne. Vyhrali ich so skóre 32:2 a na svetový šampionát postúpili priamo z prvého miesta.

Nominácia

brankári: Anthony Lopes (Olympique Lyon), Beto (Göztepe), Rui Patricio (Sporting Lisabon)

obrancovia: Bruno Alves (Glasgow Rangers), Cedric Soares (FC Southampton), Jose Fonte (Dalian Yifang), Mario Rui (SSC Neapol), Pepe (Besiktas Istanbul), Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund), Ricardo Pereira (FC Porto), Ruben Dias (Benfica Lisabon)

stredopoliari: Adrien Silva (Leicester City), Bruno Fernandes (Sporting Lisabon), Joao Mario (West Ham United), Joao Moutinho (AS Monaco), Manuel Fernandes (Lokomotiv Moskva), William Carvalho (Sporting Lisabon)

útočníci: Andre Silva (AC Miláno), Bernardo Silva (Manchester City), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Gelson Martins (Sporting Lisabon), Goncalo Guedes (FC Valencia), Ricardo Quaresma (Besiktas Istanbul)

Španielsko

La Furia Roja na majstrovstvách sveta

Španielsko bolo aktérom štrnástich majstrovstiev sveta, na ktorých nechýba od roku 1978. Do roku 2010 mali v kolónke najlepšie umiestnenie štvrtú priečku z roku 1950. Šampionát v Juhoafrickej republike však priniesol zmenu, keďže Španieli ho ovládli vďaka finálovému triumfu nad Holandskom 1:0 po predĺžení. Pred štyrmi rokmi v Brazílii španielsky futbalový tím sklamal, jeho účinkovanie na 20. majstrovstvách sveta sa skončilo už po skupinových stretnutiach.

Majstri sveta z roku 2010 hrali v kvalifikačnej skupine G. Pod vedením trénera Julena Lopeteguiho, ktorého španielska futbalová federácia v stredu zo známych dôvodov odvolala a nahradila Fernandom Hierrom, zaznamenali v desiatich dueloch deväť triumfov a jednu deľbu bodov so skóre 36:3. Prvenstvo v skupine im zabezpečilo priamy postup.

Nominácia

brankári: Pepe Reina (Neapol), David de Gea (Manchester United), Kepa Arrizabalaga (Athletic Bilbao)

obrancovia: Nacho Fernandez, Sergio Ramos, Dani Carvajal (všetci Real Madrid), Gerard Pique, Jordi Alba (obaja FC Barcelona), Alvaro Odriozola (Real Sociedad), Nacho Monreal (Arsenal), Cesar Azpilicueta (Chelsea)

stredopoliari: Andres Iniesta, Sergio Busquets (obaja FC Barcelona), Saul Niguez, Koke (obaja Atletico Madrid), Isco, Marco Asensio, Lucas Vazquez (všetci Real Madrid), Thiago Alcantara (Bayern Mníchov), David Silva (Manchester City)

útočníci: Iago Aspas (Celta Vigo), Rodrigo Moreno m(Valencia), Diego Costa (Atletico Madrid)

Vzájomné zápasy na fóre majstrovstiev sveta

Susediace krajiny sa v rámci majstrovstiev sveta stretli päťkrát. Vzájomná bilancia hovorí jasne v prospech Španielov, ktorých Portugalci na svetovom šampionáte ešte nedokázali zdolať. Španielsko vyhralo štyri zápasy a jeden sa skončil remízou.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Šesť gólov, hetrik Ronalda. Portugalsko remizovalo so Španielskom