Vlastný gól aj ďalšia penalta. Chorvátsko zdolalo nevýraznú Nigériu

Chorvátski hráči oslavujú gól v sieti Nigérie.
Chorvátski hráči oslavujú gól v sieti Nigérie. (Autor: TASR/AP)

V každom sobotňajšom zápase na MS vo futbale 2018 sa kopala penalta.

MS vo futbale 2018:

D-skupina (Kaliningrad/ Štadión Kaliningrad):

Chorvátsko - Nigéria 2:0 (1:0)

Góly: 33. Etebo (vlastný), 71. Modrič (z pok. kopu), ŽK: 31. Rakitič, 89. Brozovič - 70. Troost-Ekong, rozhodoval: Ricci (Braz.)

Chorvátsko: Subašič Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Strinič - Rakitič, Modrič - Rebič (78. Kovačič), Kramarič (60. Brozovič), Perišič - Mandžukič (86. Pjaca)

Nigéria: Uzoho - S. Abdullahi, Troost-Ekong, Balogun, Idowu - Ndidi, Etebo - V. Moses, Mikel (88. Simy), Iwobi (62. Musa) - Ighalo (72. Iheanacho)

<>

KALININGRAD. Futbalisti Chorvátska zvíťazili nad reprezentantmi Nigérie 2:0 vo svojom úvodnom vystúpení na majstrovstvách sveta 2018 v Rusku a dostali sa na čelo tabuľky D-skupiny.

Chorváti v sobotňajšom stretnutí diktovali tempo od začiatku do konca, africké mužstvo bolo bezzubé najmä v ofenzívnej fáze a o ich prehre rozhodli štandardné situácie.

Chorváti boli výrazne lepším tímom od 32. min, keď si vlastný gól strelil nigérijský stredopoliar Oghenekaro Etebo po rohovom kope súpera.

Pozrite si momentky zo zápasu Chorvátsko - Nigéria: fotogaléria

18.6.2018

Chorvátsko si poistilo víťazstvo v 72. min, znovu po rohovom kope Chorvátska, Maria Mandžukiča potiahol v šestnástke William Troost-Ekong a nariadený pokutový kop premenil stredopoliar Realu Madrid Luka Modrič.

Chorváti mohli svoj náskok ešte zveľadiť, ale do konca zápasu sa už žiaden z ich hráčov výrazne nepresadil a neprekonal brankára Francisa Uzoha.

Chorváti sa triumfom dostali na prvé miesto tabuľky D-skupiny, keďže ako jediní dosiahli trojbodový zápis. Po nerozhodnom výsledku 1:1 v zápase medzi Islandom a Argentínou sa na poslednej štvrtej pozícii usadili Nigérijčania bez zisku jediného bodu.

Hlasy po zápase:

Zlatko Dalič, tréner Chorvátska: "Bol to z našej strany veľmi disciplinovaný výkon od prvej minúty. Niet sporu, že vieme hrať aj lepšie, ale naše víťazstvo je zaslúžené. Súperovi chýbala vpredu kreativita. V každej fáze sme tento zápas kontrolovali a urobili sme dôležitý krok smerom k osemfinále."

Gernot Rohr, tréner Nigérie: "Prvému gólu predchádzala nepozornosť mojich hráčov pri rohovom kope súpera. V druhom polčase sme hrali veľmi dobre, ale jedenástka nám vzala nádej zabojovať o priaznivý výsledok. Pokúsili sme sa vrátiť do hry, ale Chorvátsko dnes bolo lepšie mužstvo."

Luka Modrič, kapitán Chorvátska: "Na tomto víťazstve môžeme stavať a v ďalšom priebehu šampionátu sa ešte zlepšovať. Verím, že budeme pokračovať v nastúpenej ceste a splníme to, po čo sme sem prišli."

Online prenos: Chorvátsko - Nigéria (MS vo futbale 2018, D-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina D 2017/2018
16.06.2018 o 21:00
Chorvátsko
2:0
(1:0, 1:0)
90+4 minúta
Nigéria
Góly: 33. Etebo (vla.), 71. Modrić (pen.). ŽK: 31. Rakitić (CRO), 89. Brozović (CRO) – 70. Troost-Ekong (NIG). Rozhodca: Sandro Ricci – Emerson De Carvalho, Marcelo Van Gasse (všetci Brazília).
V druhom polčase Nigéria zlepšila svoju hru, ale trvalo to len po veľmi krátku dobu. Potom opäť réžiu hry prevzalo Chorvátsko, ktoré hralo aktívnejšie, ale stále to bolo len o jeden gól. V 71. minúte však prišiel pád Mandžukiča v pokutovom území a nariadený pokutový kop kapitán Modrić premenil a tak uzavrel výsledok tohto zápasu na 2:0 pre Chorvátsko! Družina okolo futbalisti Realu Madrid tak získava veľmi dôležité tri body a posilňuje tak svoje nádeje na postup zo skupiny.

Tento zápas tak uzavrel tretí hrací deň MS vo futbale 2018 v Rusku. V každom zo štyroch zápasoch sa dnes pískal pokutový kop a do diania už sa dostalo aj video. Videli sme jedno prekvapenie, konkrétne remíza Argentíny s Islandom.

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem ešte pekný zvyšok neskorého večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.

Zajtra sú na programe tri zápasy a tie vám samozrejme ponúkneme formou nášho online textového prenosu.
90+4
90+3
90+3
Môžme teda už konštatovať, že sa zrodí zaslúžené víťazstvo Chorvátska, ktoré tak zvládlo veľmi dôležité stretnutie a pripíše si tri body do tabuľky.
90+2
importantKovačić mohol navýšiť vedenie svojho tímu! Futbalista Realu Madrid sa dostal s loptou sám pred brankára Uzoha, ale prekonať sa mu ho už nepodarilo.
90+1
Prvá minúta nadstaveného času už uplynula, Chorvátsko je aj naďalej pri lopte a už kontroluje záver zápasu.
90
V druhom polčase sa ešte nadstavujú 4 minúty!
89
yellowCardŽltú kartu dostáva Marcelo Brozović (Chorvátsko).
88
changeStriedanie v tíme Nigéria: z ihriska odchádza John Obi Mikel, prichádza Simeon Nwankwo.
87
Čas do konca riadneho hracieho času sa už kráti, v týchto chvíľach sa nič zaujímavého nedeje a už len ostáva počkať na záverečný hvizd hlavného rozhodcu, ktorý ukončí toto stretnutie.
86
changeStriedanie v tíme Chorvátsko: z ihriska odchádza Mario Mandžukić, prichádza Marko Pjaca.
84
A znova sa hra musí prerušiť, na trávniku ostáva ležať Mandžukić. Hviezda chorvátskeho tímu mala dnes prsty v oboch góloch. Najprv predĺžil hlavou loptu na zadnú tyč kde si je tečoval do vlastne brány Etebo a potom vybojoval pre svoj tím pokutový kop, ktorý Modrić úspešne premenil.
83
Na útočnej polovici už kombinuje Chorvátsko, ktoré sa však nikam neponáhľa pohodlne tak kontroluje dianie na ihrisku. Zdá sa už teda byť o osude tohto zápasu rozhodnuté.
82
Zápas sa tak už presúva do svojej záverečnej časti. Do pokutového územia Chorvátska smeroval presný center na hlavu Baloguna, ale jeho pokus smeroval do rukavíc brankára Subašića.
81
Dianie na ihrisku je teraz prerušené. Došlo k stretu dvoch hráčov a tak prebieha ich ošetrenie. Oba tímy sa tak ešte môžu občerstviť pred záverom tohto zápasu.
80
Pred bránu Nigérie centroval loptu Modrić, ale jeho center doputoval do rukavíc brankára Uzoha. Nigéria sa ešte snaží o útočný výpad, ale dnes je defenzíva Chorvátska veľmi pozorná.
79
Chorvátsku sa naopak darí v zakladaní útočných výpadov. Po nedovolenom zákroku získava vedúci celok priamy kop, s jeho realizáciou sa nikam neponáhľa.
78
changeStriedanie v tíme Chorvátsko: z ihriska odchádza Ante Rebić, prichádza Mateo Kovačić.
76
Po dlhšej dobe sa na pozore musel mať brankár Subačić, ale pohodlne si prebral loptu do svojich rukavíc. Chorvátsky brankár tak dnes smeruje za čistým kontom, ale od neho ho ešte delia nejaké tie minúty.
75
Dnes však už má k tomu veľmi blízko. Čas v druhom polčase sa už kráti a Nigéria stále v útoku nieje nijak nebezpečná. Chorváti tak stále kontrolujú dianie na ihrisku.
74
Aj naďalej je pri lopte reprezentácia Chorvátska, ktorá ovládla dianie na ihrisku a smeruje tak za ziskom dôležitých troch bodov. Chorvátsko ešte nikdy nevyhralo v úvodom zápase na svetovom šampionáte.
73
Chorváti však pokračujú vo svojej aktivite a získali ďalší rohový kop. Ten sa podarilo Nigérii ubrániť, ale Chorvátsko je stále usadené na útočnej polovici a dostáva súpera pod tlak.
72
changeStriedanie v tíme Nigéria: z ihriska odchádza Odion Ighalo, prichádza Kelechi Iheanacho.
72
Na tribúne už vidieť smutných fanúšikov Nigérie. Sú si určite vedomí, že takouto hrou sa už žiadnej drámy nedočkajú a že to už zrejme Chorvátsko všetko zvládne. Ale, futbal je nevyspytateľný a stať sa môže čokoľvek.
71
71
goalChorvátsko dalo gól!

Loptu si na biely bod postavil kapitán LUKA MODRIĆ, ktorý loptu poslal do opačnej strany ako so vybral brankár Uzoho a tak Chorvátsko vyhráva nad svojim súperom 2:0! Nigériu tak čaká veľmi náročná úloha.
70
70
yellowCardŽltú kartu dostáva William Troost-Ekong (Nigéria).
69
importantBola nariadená penalta pre Chorvátsko! Po rohovom kope padá na zem Mandžukič, ktorého stiahol za dres Troost-Ekong a tak má Chorvátsko veľkú šancu priblížiť sa k zisku trom bodom z tohto zápasu.
68
Z tribún sa ozýva opäť piskot, tempo hry stále opadá a dlhšiu dobu sme nič zaujímavého nevideli. Chorvátsku to však vadiť nemusí, stále vyhráva o jeden presný zásah.
66
66
A práve Nigéria je teraz pri lopte, ale len ťažko sa prebíja cez súperovu defenzívu. Chorvátsko sa následne po zisku lopty nikam neponáhľa a snaží sa naťahovať čas.
65
Dlhšiu dobu teraz na útočnej polovici kombinovalo Chorvátsko, ale žiadne zaujímavé situácie sme už nevideli. Do konca zápasu je však ešte dostatok času, viacej do útoku sa však musí tlačiť Nigéria.
64
Ani ten však nič nepriniesol, sledovali sme len nepresné zakončenie od Mandžukića. Ďalší odkop od brány tak zaobstará brankár Uzoho.
63
Chorvátsko malo k dispozícii priamy kop na útočnej polovici. Jeho realizácie sa ujal kapitán Modrić, ktorý odcentroval do pokutového územia Nigérie a budeme tak ešte svedkami rohového kopu.
62
changeStriedanie v tíme Nigéria: z ihriska odchádza Alex Iwobi, prichádza Ahmed Musa.
61
Sledovali sme pekný prechod do útoku zo strany Chorvátska. Rebić následne aj odcentroval do pokutového územia súpera, ale tam sa lopty zmocnila len obrana Nigérie.
60
changeStriedanie v tíme Chorvátsko: z ihriska odchádza Andrej Kramarić, prichádza Marcelo Brozović.
59
S pribúdajúcim časom sa dajú očakávať aj zásahy do zostavy. Práve striedania by mohli túto hru oživiť, najviac to určite potrebuje Nigéria, ktorá po hodine hry stále prehráva o jeden gól.
58
Do rýchleho protiútoku sa však dostala Nigéria. Loptu smerom k pokutovému územiu potiahol Moses, ale jeho následný center pred bránu súpera doputoval len do rukavíc brankára Subašića.
57
Obraz hry sa teraz mení, pri lopte je častejšie Chorvátsko a má tak zápas pod kontrolou. Momentálne sledujeme kombináciu reprezentantov tejto krajiny na súperovej polovici.
56
56
importantPrvá vážnejšia situácia v druhom polčase! Chorvátsko založilo rýchly útok na súperovu polovicu, pred bránu Nigérie smeroval výborný center od Perišić na Rebića, ktorý však z prvej poslal loptu tesne nad bránu súpera.
54
Aj toho sa ujal Moses, ale jeho center na zadnú tyč nič zaujímavého neponúkol. Pri lopte je tak už Chorvátsko, ktoré kombinuje zatiaľ len na svojej polovici.
53
Sledovali sme centrovanú loptu pred bránu Chorvátska, ale tú dokázal do bezpečia odvrátiť Perišić. Nigéria tak získava ďalší rohový kop.
52
Môžme však skonštatovať, že Nigéria je teraz oveľa nebezpečnejšia a tlačí sa pred pokutové územie svojho súpera. Nič iné ani tomu africkému celku neostáva, uvedomuje si vážnosť tohto stretnutia.
51
Chorváti sa však teraz museli brániť. Po nedovolenom zákroku získal ich súper priamy kop, napokon sa hra presunula až do pokutového územia, ale tam už prišiel len faul zo strany Nigérie.
50
Pri lopte je však už teraz Chorvátsko. Po peknom prechode do útoku to strelou z veľkej diaľky skúsil Rakitić, ale jeho pokus išiel vysoko nad bránu súpera. Uzoho sa tak už pripravuje k odkopu.
49
Nigéria začína aktívne v druhom polčase. Futbalisti v zelených dresoch sú opäť pri lopte a snažia sa o prienik na útočnú polovicu. Po rýchlom útoku sa až do pokutového územia dostal Moses, ale jeho strele bola nepresná.
48
Dvakrát loptu musel v nebezpečnej situácii odvracať Mandžukić. Boli tak z toho dokopy tri rohové kopy Nigérie, ale úvodný nápor súpera napokon Chorvátsko prežilo.
47
Nigéria sa už dostala k lopte a tak sa pokúsila založiť rýchlu útočnú akciu. Po nakopnutej lopte od Baloguna odvrátil loptu Strinić na rohový kop. Chorvátsko sa tak teraz bude musieť brániť.
46
Druhý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop malo Chorvátsko. Africký tím tak čaká náročná úloha, musí hlavne zlepšiť výkon a potom môže pomýšľať na lepší výsledok.
46
Začal sa druhý polčas.
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa čoskoro začne!
Skončil sa prvý polčas posledného zápas tretieho hracieho dňa. Chorvátsko zatiaľ naplňuje úlohu favorita tohto zápasu, keď má loptu častejšie na svojich kopačkách a hrá aj aktívne smerom dopredu. V 33. minúte zahrávali Chorváti rohový kop a po zmätkoch pred bránou si nešťastným tečom poslal loptu do vlastnej siete Etebo. Po 45 minútach tak Chorvátsko vyhráva nad Nigériou 1:0!

Druhý polčas sa začne približne o 22:02.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
45+1
V prvom polčase sa nadstavujú dve minúty!
45
Nasledoval ešte priamy kop Nigérie. Rozohral ho tradičný exekútor Moses, po jeho centri do pokutového územia sa k zakončeniu dostal Iwobi, ale jeho strela bola zblokovaná obrancom Chorvátska.
44
Riadny hrací čas prvého polčasu sa už čoskoro naplní. Čakáme tak aj na údaj o nadstavenom čase, ale hra sa výrazne v prvom dejstve neprerušovala. Očakávať sa tak dá jedna maximálne dve nadstavené minúty.
43
Vrsaljko si zbehol do pokutového územia súpera, napokon sa dostal aj k strele, ktorá mu však vôbec nesadla a išla vedľa brány Nigérie. Uzoho sa tak pripravuje k ďalšiemu odkopu.
42
Chorváti držia loptu na svojich kopačkách a postupnými prihrávkami sa snažia preniknúť na súperovu polovicu. Nigéria sa tak ešte musí v závere prvého polčasu brániť.
40
40
Dianie na ihrisku je teraz prerušená, prebieha ošetrovanie chorvátskeho reprezentanta. Oba tímy sa tak rýchlo občerstvili a rozbieha sa nám tak záverečných 5 minút prvého polčasu.
39
importantTo však teraz pri troške šťastia platiť nemuselo! Rakitić sa dostal k lopte a tak centroval do pokutového územia súpera, tam si najvyššie vyskočil Kramarić, ktorého hlavička išla len tesne nad brvno brány Nigérie!
38
Obraz hry sa stále nemení. Chorvátsku určite strelený gól veľmi pomohol a dodal väčšieho pokoja. Favorit zápasu je teda stálo v tesnom vedení o jeden gól.
37
Chorváti majú zápas aj naďalej po kontrolou a snažili sa o ďalší útočný výpad. Pred pokutovým územím súpera však napokon prišiel len faul od kapitána Modrića a tak loptu získava Nigéria.
36
Aj naďalej hrá však aktívnejšie Chorvátsko, ktoré sa tak ešte snaží pridať do polčasovej prestávky jeden gól. Nigéria sa tak musí opäť brániť, zrejme už bude chcieť ustáť zvyšok prvého polčasu bez ďalšieho inkasovaného gólu.
35
Môžme teda konštatovať, že 10 minút pred koncom prvého polčasu sa Chorvátsko dostáva do zaslúženého vedenia. Sme však ešte zvedaví, čo nám ponúkne záver prvého polčasu.
33
33

Je tu otvárací gól tohto stretnutia! Chorvátsko zahrávalo spomínaný rohový kop, center od rohovej zástavky vyslal kapitán Modić, do zakončenia sa najprv dostal Rebić, ale jeho zakončenie sa odrazilo na Mandžkića, ktorý v páde poslal loptu na zadnú tyč a tam prišiel nešťastný teč od OGHENEKARA ETEBOA, ktorý sa tak do štatistík zapisuje ako strelec vlastného gólu! Chorvátsko vyhráva 1:0.
32
Chorvátsku sa podarilo založiť rýchly protiútok, spoza pokutového územia sa k strele dostal Rebić, ale jeho pokus bol zblokovaný na rohový kop. Nigéria sa tak ešte bude musieť brániť.
31
yellowCardŽltú kartu dostáva Ivan Rakitić (Chorvátsko).
30
Polhodina z tohto zápasu už uplynula, stále čakáme na prvú priamu strelu na bránu. Z tribún sa už ozýva aj menší piskot, s pribúdajúcim časom opadá aj tempo stretnutia. Snáď sa to ešte do konca prvého dejstva zmení.
29
Chorváti ešte chvíľu kombinovali na súperovej polovici, ale už nič zaujímavého vymyslieť nedokázala. Nigéria sa tak dostáva k lopte, nikam sa však futbalisti v zelených dresoch neponáhľajú.
28
Dlho však netrvalo a Rebić sa znova dostal k lopte. Tú sa mu podarilo potiahnuť až do pokutového územia, ale jeho prihrávku na Mandžukića odvracia obrana súpera do bezpečia.
27
Útočná snaha Chorvátska je prerušená hlavný rozhodcom, ktorý signalizuje nedovolený zákrok Rebića. Nigéria tak rozohráva zo svojej polovice.
26
Chorváti sa snažilo založiť útočnú akciu, ale boli vysoko napádaní a tak sa lopta dostala k brankárovi Subašićovi. Postupne sa však už jeho celok dostáva na útočnú polovicu.
25
Ani Chorvátsko však nič zaujímavé neukázalo a tak Nigéria zakladá útočný výpad z hĺbky svojho územia. Oba tímy sa však od úvodného výkopu snažia o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.
24
Nigéria sa snažilo o založenie útočnej akcie, ale Balogun predviedol len nepresnú prihrávku a pri lopte je tak už Chorvátsko. Nigéria sa tak sťahuje späť na svoju polovicu.
23
Zaujímavá situácia sa črtala aj v pokutovom území Nigérie, ale aj obrana tejto reprezentácie všetko ustála a loptu vyváža do bezpečia. Tempo hry mierne opadáva, sledujeme opatrnejší futbal na oboch stranách.
22
Svoj prvý rohový kop už realizovala aj Nigéria. Následne vznikol v pokutovom území Chorvátska menší zmätok, ale nikto v zelenom sa do výrazného zakončenia nedostal a tak je už lopta v moci Chorvátska.
21
Aktivita je aj naďalej na kopačkách Chorvátska, ale Nigéria sa úspešne bráni a súpera do šancí nepúšťa. Zatiaľ sa tak napĺňajú predzápasové prognózy, ale ešte je priskoro na nejaké konštatovanie.
20
Realizáciu priameho kopu si vzal na starosť kapitán Modrić, ale jeho center pred bránu súpera doputoval do rukavíc brankára Uzoha. Ten mal zatiaľ viacej práce ako Subašić, ale výraznejšie stále zasahovať nemusel.
19
K lopte sa dostával Kramarić, ale bol faulovaný Balogunom. Chorvátsko tak získava priamy kop v tesnej blízkosti priameho kopu. Nigéria sa tak musí aj naďalej brániť.
18
Od rohovej zástavky centroval Modrić, ale dobre zasiahla obrana Nigérie, ktorá odvracia loptu do bezpečia. Chorvátsko je však aj naďalej pri lopte a kombinuje na súperovej polovici.
17
Momentálne prebieha menší nápor Chorvátska, ktoré čoraz viac nebezpečne kombinuje na súperovej polovici. Center do pokutového územia si postrážil Moses a odvracia loptu na rohový kop.
16
Po prechode na útočnú polovicu to z väčšej vzdialenosti skúsil Kramarić, ale jeho prízemná strela bola nepresná a mieri iba vedľa brány Nigérie. O odkop od svojej brány sa tak postará brankár Uzoho.
15
No a aj naďalej je pri lopte práve Chorvátsko, ktoré sa však teraz márne prebíja na útočnú polovicu. Nigéria dobre obsadila stred poľa a tak už súpera do žiadnej šance nepúšťa.
14
14
importantJe tu však už prvá zaujímavejšia situácia v tomto zápase! K úspešnej prihrávke sa dostal teraz Perišić, ktorý to vyskúšal zaujímavou strelou spoza pokutového územia, ale jeho pokus ide tesne nad bránu súpera.
13
Dlho sme však na ďalší útočný výpad Nigérie čakať nemusel. V pokutovom území súpera sa k lopte dostával Ighalo, ale do zakončenia sa už nedostal, pretože dobre zasiahla chorvátska obrana.
12
Boli sme tak svedkami centrovanej lopty pred bránu Chorvátska, ale úspešne čítal hru brankár Subašić a loptu si prebral vo vzduchu do svojich rukavíc. Nigéria sa tak sťahuje späť na svoju polovicu.
11
Stále sa teda striedajú útočné výpady na oboch stranách, ale defenzívy oboch tímov pracujú úspešne a súpera ešte k priamemu ohrozeniu brány nepustili. V útoku sa teraz nachádza Nigéria.
10
Úvodných 10 minút tohto zápasu už ubehlo, zatiaľ sme výraznejšiu šancu nevideli. Sledujeme však vyrovnané stretnutie, oba tímy prejavujú snahu v útoku. Ostáva tak len čakať, kedy budeme svedkami prvej vážnejšej situácie.
9
Ani rohový kop nič zaujímavého neponúkol, Chorváti ešte ostali na útočnej polovici, ale prišiel len nedovolený zákrok a tak je už pri lopte Nigéria. Opäť však sledujeme útočnú snahu futbalistov v zelených dresoch.
8
Postupne začínajú preberať iniciatívu na svoje kopačky reprezentanti Chorvátska. Modrić centroval do pokutového územia a Idowu odvracia loptu na prvý rohový kop v tomto zápase. Nigéria sa tak ešte bude musieť brániť.
7
V bráne Nigérie dnes nastupuje ešte iba 19-ročný brankár Uzoho. Zatiaľ však nič vážne riešiť nemusel, ale sme určite zvedaví, ako zvládne takýto mladý futbalista veľký tlak na svetovom šampionáte.
6
Moses rozohral priamy kop svojho tímu, ale ani táto lopta pred pokutové územie nič zaujímavého neponúkla. Dopredu tak vyrazilo Chorvátsko, ktoré však faulovalo v pokutovom území súpera a tak Uzoho uvedie loptu do hry.
5
V úvode zápasu sledujeme veľké nasadenie oboch tímov. Oba celky si uvedomujú, že víťazstvo v tomto zápase posilňuje ich šance na postup zo skupiny. Mandžukić tesne za stredovou čiarou fauloval a tak má šancu zaútočiť Nigéria.
4
Aj naďalej je pri lopte reprezentácia Chorvátska, ktorá sa snažila postupnými prihrávkami presunúť na útočnú polovicu, ale lopta doputovala za postrannú čiaru a tak opäť kombinuje Nigéria.
3
Ani útočná snaha Chorvátska nebola úspešná, keďže Kramarić sa dostal do postavenia mimo hru. Nigéria sa tak snažilo o ďalší útok, ale loptu už stratila a tak je v útoku opäť Chorvátsko.
2
Nigéria okamžite založilo útočný výpad a po nedovolenom zákroku získalo priamy kop na súperovej polovici. Center pred pokutové územie však nič nepriniesol a pri lopte je tak už Chorvátsko.
1
Prvý polčas posledného zápasu tretieho hracieho dňa sa už naplno rozbehol, výkop mala Nigéria, ktorá odohrá toto stretnutie v zelených dresoch, chorvátsko zvolilo tradičnú bielu farbu s červenými kockami.
1
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne!

Pred úvodným výkonom sú na programe ešte štátne hymny oboch krajín, po nich sa už druhé stretnutie D skupiny naplno rozbehne.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Prajem príjemný futbalový večer všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Tretí hrací deň MS vo futbale 2018 v Rusku uzatvorí druhé stretnutie v skupine D medzi Chorvátskom a Nigériou.

V krátkosti si ešte môžme pripomenúť dnešné výsledky ostatných zápasov. O 12:00 otvoril dnešný program stretnutie medzi Francúzskom a Austráliou, ktoré sa skončilo vydretou výhrou Francúzska 2:1. Potom prišlo veľké prekvapenie v skupine D, keď Argentína iba remizovala s Islandom 1:1 a to Lionel Messi ešte zahodil penaltu. O 18:00 sme sledovali druhé stretnutie v skupine C, ktoré sa skončilo tesnou výhrou Dánska 1:0 nad Peru, ale bolo to veľmi vyrovnané stretnutie a Peru je určite z tohto výsledku sklamané, takisto nepremenilo pokutový kop. Do hry sa dnes už dostalo aj video, ktoré zariadilo penaltu pre Francúzsko a Peru a takisto potvrdilo gól Pogbu.

My sa však už zamerajme na stretnutie medzi Chorvátskom a Nigériou. Papierovým favoritom je reprezentácia Chorvátska, ktorá je jedným z ašpirantov na postup zo skupiny, ale musí zvládnuť toto stretnutie. To si uvedomuje aj tréner Zlatko Dalić, ktorý do hry posiela veľmi ofenzívnu zostavu.

Do začiatku tohto zápasu už veľa zápasu neostáva, zatiaľ si teda môžte prezrieť zostavy oboch celkov, v akých vybehnú na trávnik. Stretnutie, ktoré sa odohrá na Štadióne Kaliningrad povedú páni rozhodcovia z Brazílie, konkrétne ako hlavný Sandro Ricci, ktorému na čiarach budú asistovať Emerson De Carvalho a Marcelo Van Gasse.

Určite tak budeme svedkami zaujímavého stretnutia, snáď sa pri jeho sledovaní nudiť nebudeme.

To je nateraz odo mňa všetko, znova sa vám prihlásim tesne pred výkopom.

Chorvátsko: Subašić – Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Strinić – Rakitić, Modrić (C) – Rebić, Kramarić, Perišić – Mandžukić

Náhradníci: Livaković, L. Kalinić – Ćorluka, Kovačić, Brozović, Jedvaj, Bradarić, Ćaleta-Car, N. Kalinić, Badelj, Pjaca, Pivarić

Nigéria: Uzoho – S. Abdullahi, Troost-Ekong, Balogun, Idowu – Ndidi, Etebo – Moses, Obi Mikel (C), Iwobi – Ighalo

Náhradníci: Ezenwa, Akpeyi – Echiejile, Musa, Nwankwo, Iheanacho, Obi, Onazi, Ogu, Awaziem, Ebuehi, Omeruo

Rozhodca: Sandro Ricci – Emerson De Carvalho, Marcelo Van Gasse (všetci Brazília)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Chorvátska a Nigérie. Úvodný výkop tohto zápasu je naplánovaný na 21:00.

Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 v Rusku pokračujú tretím hracím dňom. Na programe sú až štyri zápasy, od 21:00 budeme svedkami druhého zápasu skupiny D, o ktorý sa postarajú Chorvátsko a Nigéria a práve na toto stretnutie sa zamierame v našom online textovom prenose.

Chorvátsko:
Táto reprezentácia má na svojom konte 4 účasti na MS. Chorvátsko však ako samostatný štát začal svoju púť na svetovom šampionáte až v roku 1998 a hneď pri svojej prvej účasti sa radovalo z bronzových medailí. Potom nasledovali účasti v roku 2002, 2006 a 2014, ale ďalej ako zo základnej skupiny sa táto reprezentácia nedostala. Do Ruska sa Chorvátsko muselo dostať cez baráž, kde však už v prvom zápase zdolalo Grécko vysoko 4:1 a na jeho pôde už postačila aj remíza 0:0. V príprave sa tejto reprezentácii darilo striedavo, ale na MS sa môže prebojovať ďaleko.

Nigéria:
Nigéria má na svojom konte 5 účastí na MS a v Rusku teda pridá ďalšiu. Najväčším úspechom tohto národného tímu je postup do osemfinále, ktorý sa im podaril v rokoch 1994, 1998 a aj na poslednom svetovom šampionáte v Brazílii. Do Ruska sa Nigéria prebojovala ako víťaz B skupiny v kvalifikácii CAF. V príprave sa Nigérii vôbec nedarilo, najlepším výsledkom bola len jedna remíza. Uvidíme teda, ako sa bude tomuto tímu dariť na svetovom šampionáte.

Favoritom tohto stretnutia je podľa vypísaných kurzov Chorvátsko, ale určite ho nečaká ľahká úloha. Pre oba tímy to je veľmi dôležité stretnutie z hľadiska postupu a tak nás určite čaká veľmi zaujímavé stretnutie.

Zápas vám z pozície komentátora tohto prenosu sprostredkuje Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Vlastný gól aj ďalšia penalta. Chorvátsko zdolalo nevýraznú Nigériu