1.Sam BennettÍrskoBora-Hansgrohe4:49:34 h
3.Niccolo BonifazioTalianskoBahrain Merida+0 s
4.Baptiste PlanckaertBelgickoKaťuša-Alpecin+0 s
5.Jurgen RoelandtsBelgickoBMC Racing+0 s
6.Michael MörkövDánskoQuick-Step Floors+0 s

IMOLA. Írsky pretekár tímu Bora-Hansgrohe Sam Bennett sa stal víťazom štvrtkovej 12. etapy na cyklistických pretekoch Giro d'Italia.

Etapa z Osima do Imoly merala 214 km a rovinatý profil dával silný predpoklad na hromadný finiš. Ten sa napokon aj udial, ale v nie očakávanej podobe.

Bennett približne 300 m pred cieľom nasadil k zdrvujúcemu šprintu a bez problémov si utvoril náskok niekoľkých metrov. V závere si už mohol dovoliť aj spomaliť.

Bennett vyhral druhú etapu na Giro d'Italia 2018

Dvadsaťsedemročný Ír pridal do víťaznej zbierky už druhú etapy na tohtoročnom Gire, na konte má aj tri tretie miesta. Najviac sa tešil aj v cieli 7. etapy v Praia a Mare.

Dážď a chlad sprevádzali štvrtkovú etapu Giro d'Italia. V úniku dňa boli Marco Frapporti, Mirco Maestri, Manuel Senni, Jacopo Mosca a Eugert Zhupa, ale podľa predpokladov neuspeli.

Osem kilometrov pred jej cieľom v stúpaní na Tre Monti zaútočil Diego Ulissi (UAE-Team Emirates). Talian bol na jeho vrchole ako prvý a v zjazde sa rozhodol opäť pritlačiť pedál na plyn.

Pridal sa k nemu Kolumbijčan Carlos Betancur (Movistar) a spolu si utvorili náskok 10 sekúnd. Štyri a pol kilometra pred cieľom sa k nim pridal Slovinec Matej Mohorič (Bahrain Merida).

Froome je celkovo dvanásty

Na začiatku posledného kilometra bol vpredu už len Mohorič v háku s Betancurom. Spolupráca im viazla a na to napokon aj doplatili.

V záverečných 300 m okolo nich doslova prefrčal Sam Bennett a suverénne zvíťazil.

Druhý skončil s odstupom niekoľkých metrov Holanďan Danny van Poppel (LottoNL-Jumbo) a tretí Talian Niccolo Bonifazio (Bahrain Merida).

Pred Holanďanom Tomom Dumoulinom (Sunweb) vedie s náskokom 47 sekúnd, tretí Francúz Thibaut Pinot z tímu Groupama-FDJ zaostáva už o 1:04 min.

Brit Christopher Froome vo farbách Sky je na 12. priečke (+3:20 min) a reálne stráca šancu na celkové víťazstvo.

12.Christopher FroomeVeľká BritániaSky+3:20

Domov»Cyklistika»Dvanástu etapu na Gire vyhral Saganov tímový kolega, Bennett uspel v špurte