Švédsku pomohla videotechnológia, vďaka penalte porazilo Kóreu

Švédski reprezentanti oslavujú gól. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|18. jún 2018 o 00:00

Švédsko zvládlo úvodný zápas na MS.

MS vo futbale - F-skupina (Nižnij Novgorod/Štadión Nižnij Novgorod):

Švédsko - Kórejská republika 1:0 (0:0)

Gól: 65. Granqvist (z pok. kopu), ŽK: 61. Claesson - 13. Kim Šin-uk, 55. Hwang Hi-čan, rozhodoval: Aguilar (Salv.), 42 300 divákov

Švédsko: Olsen - Augustinsson, Granqvist, P. Jansson, Lustig - Claesson, S. Larsson (81. Svensson), Ekdal (71. Hiljemark), E. Forsberg - Berg, Toivonen (77. Kiese Thelin)

Kórejská republika: Čo Hjon-u - I Jang, Čang Hjon-su, Kim Jong-gwon, Pak Ču-ho (28. Kim Min-u) - I Čä-song, Ki Song-jueng, Koo Ča-čeol (73. I Sung-wu ) - Hwang Hi-čan, Kim Šin-uk (66. Čung Wu-jong), Son Heung-min

<>

NIŽNÝ NOVGOROD. Futbalisti Švédska zvíťazili nad reprezentantmi Kórejskej republiky tesne 1:0 v pondelňajšom stretnutí F-skupiny XXI. majstrovstiev sveta v Rusku (14. júna - 15. júla).

Jediný gól na Štadióne Nižnij Novgorod strelil v 65. min z pokutového kopu skúsený švédsky stopér a kapitán Andreas Granqvist.

Pozrite si momentky zo zápasu Švédsko - Južná Kórea: fotogaléria

18.6.2018

Salvádorský rozhodca Joel Aguilar nariadil penaltu za faul Janga na Viktora Claessona až po zhliadnutí videa.

Švédi si pýtali pokutový kop už v prvom polčase, ale v 43. min zostala Aguilarova píšťaľka nemá. Na výsledku nič nezmenila ani hlavička Hwanga Hi-čana v nadstavenom čase, z dobrej príležitosti mieril mimo švédskej bránky.

Premožitelia Talianov v kvalifikácii o postup na záverečný turnaj do Ruska Švédi mali počas celého zápasu optickú prevahu, no ani jeden z tímov si nedokázal vypracovať vážnejšiu príležitosť.

O dominancii Švédska svedčí aj pomer striel (15:4) či striel na bránku (5:0).

Švédsko sa pondelňajším triumfom dostalo na prvé miesto tabuľky F-skupiny, o líderskú pozíciu sa delí s Mexikom, ktoré rovnakým skóre šokujúco zvíťazilo nad Nemeckom.

Úradujúci majstri sveta a Juhokórejčania sú bok po boku na tretej priečke.

Hlasy po zápase:

Janne Andersson (tréner Švédska): "Vypracovali sme si celkom dosť šancí a verím, že v ďalších dueloch budeme efektívnejší. Najlepším hráčom súper bol brankár, ktorý zneškodnil viacero našich príležitostí. Po včerajšej prehre Nemecka náš dnešný triumf naberá na dôležitosti."

Šin Tchä-jang (tréner Kórejskej republiky): "Veľmi sme chceli vyhrať tento zápas. Nanešťastie sa nám to nepodarilo, no v ďalšom súboji podáme o to bojovnejší výkon, aby sme uspeli proti Mexiku. Dnes som v druhom polčase urobil niekoľko zmien, aby sme využili svoju rýchlosť a dostali sa do šancí, no Švédi hrali dobre. Súper má na celom turnaji najvyšší tím, naplno využíva svoje fyzické predispozície."

Emil Forsberg (stredopoliar Švédska): "Síce to nebol najkrajší futbal, no sme spokojní, pretože nie vždy je možné hrať pekne. Som veľmi rád, že sme zvíťazili a získali tri body. Ukázali sme bojovný výkon."

Andreas Granqvist (kapitán Švédska, autor jediného gólu stretnutia a najlepší hráč zápasu): "V dnešnom zápase sme na ihrisku predviedli výborný výkon. Podobný, aký sme ukázali už v baráži proti Talianom. Hráme ako jeden tím a bojujeme jeden za druhého."

Online prenos: Švédsko - Južná Kórea (MS vo futbale 2018, F-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina F 2017/2018
18.06.2018 o 14:00
Švédsko
1:0
(0:0, 1:0)
90+4 minúta
Ukončený
J. Kórea
Prehľad
Góly: 65. Granqvist (pen.). ŽK: 61. Claesson (SWE) – 13. Kim Šin-uk (KOR), 55. Hwang Hi-čchan (KOR). Rozhodca: Joel Aguilar (Salvador) – Juan Zumba (Salvador), Juan Carlos Mora Araya (Kostarika) – Norbert Hauata (Tahiti).
Prenos
V druhom polčase pokračoval tlak Švédska a k videniu už bol aj jeden presný zásah. V 65. minúte musela zasahovať video technológia, ktorá potvrdila faul v pokutovom území na Claessona a tak kapitán Granqvist premenil nariadený pokutový kop, ktorým zariadil tesné víťazstvo Švédska 1:0! V nadstavenom čase sme ešte sledovali tlak Južnej Kórey, prišla aj jedna šanca, ale to bolo všetko, čo dokázal ázijský celok v druhom polčase ukázať a tak to bolo na bodový zápis málo.

Švédsko tak získava dôležité tri body, ktoré posilňujú ich šance na postup zo skupiny, ale ešte čaká túto reprezentáciu náročná úloha.

Dnešný hrací deň pokračuje ešte dvoma zápasmi, do diania na týchto MS sa už dostanú aj účastníci skupiny G, keď o 17:00 uvidíme súboj Belgicka s Panamou a o 20:00 nasleduje stretnutie medzi Tuniskom a Anglickom.

To je z mojej strany všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
90+4
Koniec zápasu.
90+3
Južná Kórea sa tak v nadstavenom čase dostáva do tlaku, ale zrejme je to už neskoro. Švédsko sa však musí mať na pozore a o svoje tesné víťazstvo bojovať až do záverečného hvizdu.
90+2
90+2
importantPredsa len sa z ničoho-nič mohla Južná Kórea radovať z vyrovnania! V pokutovom území súpera sa k lopte dostal Hwang Hi-čchan, jeho hlavička len tesne míňa priestor švédskej brány! Olsen a aj jeho spoluhráči si tak teraz poriadne vydýchli.
90+1
Napokon sa nadstavujú ešte 4 minúty!
89
Pribúdajú aj nepresnosti na oboch stranách. Ak sa záver zápasu bude takto vyvíjať ďalej, o jeho osude je rozhodnuté. Sme však ešte zvedaví aj na nadstavený čas.
88
Čas pre ázijský celok sa už rýchlo kráti, stále zo strany tohto tímu neprichádza nič zaujímavého. Švédi tak držia svoje tesné vedenie, ktoré im môže priniesť veľmi dôležité tri body.
86
Pri lopte je už švédska reprezentácia, ktorá sa nikam neponáhľa a snaží sa už udržať toto svoje tesné vedenie. Vyzerá to teda, že aj v tomto zápase budeme svedkami tesného víťazstva.
85
Južná Kórea po nedovolenom zákroku získava lopty, ale márne sa prebíja na útočnú polovicu. Uvidíme, či v záverečných minútach príde ešte niečo zaujímavé.
83
Navyše si Južná Kórea musí dávať pozor na rýchle útočné výpady súpera. Veľa času už ázijskému celku neostáva, nepriaznivý výsledok pre neho platí aj naďalej.
82
Presunuli sme sa už do záverečnej časti tohto zápasu. Zatiaľ sa nič zaujímavého nedeje, Švédsko je pri lopte a snaží sa držať hru ďaleko od svojej brány.
81
changeStriedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Sebastian Larsson, prichádza Gustav Svensson.
80
Na ihrisku teraz ostáva ležať švédsky reprezentant Larsson. Je už v opatere lekárov a zrejme nejaké menšie zranenie bude musieť vynútene striedať. Južná Kórea protestuje u hlavného rozhodcu, ktorý však ukazuje na hodinky, že všetko precízne sleduje.
79
Švédom sa darí držať hru ďaleko od svojej brány, ale do konca zápasu ešte nejaký ten čas ostáva. Južná Kórea však toho veľa v druhom polčase smerom dopredu nevymyslela a zatiaľ sa to vôbec nemení.
78
Teraz sme však už boli svedkami útoku ázijského celku, po ktorom nasledoval center pred švédsku bránu, ale obrana v žltých dresoch si s touto situáciou poradila.
77
changeStriedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Ola Toivonen, prichádza Isaac Kiese Thelin.
75
Pokračujeme už ďalej, pri lopte je teraz Južná Kórea, ktorá však márne preniká na súperovu polovicu. Švédsko sa teraz výborne sústreďuje na defenzívnu činnosť a drží si tak svoje tesné vedenie.
74
Hra sa teraz musela prerušiť, na ihrisku ostáva ležať Toivonen. Oba tímy sa tak zatiaľ môžu občerstviť a nabrať potrebné sily do zvyšnej časti tohto zápasu.
73
changeStriedanie v tíme Južná Kórea: z ihriska odchádza I Če-song, prichádza I Sung-u.
72
changeStriedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Albin Ekdal, prichádza Oscar Hiljemark.
71
Od rohovej zástavky centroval pred bránu súpera Larsson, ale brankár Čche Hjon-u si loptu prevzal do svojich rukavíc. Pripravuje sa prvé striedanie na švédskej strane.
70
Do pokutového územia súpera centroval Toivonen, po zásahu obrany získava Švédsko rohový kop. Južná Kórea sa tak bude musieť opäť brániť, čo za tohto stavu nieje dobré.
69
Južná Kórea chybuje vo svojej rozohrávke a tak je pri lopte opäť Švédsko. Vedúci celok sa tak opäť presúva na útočnú polovicu a tak drží hru ďaleko od svojej brány.
68
Pri lopte je Južná Kórea, ale má problémy s prechodom na súperovu polovicu. Švédsko sa navyše snaží o vysoké napádanie, futbalisti v žltých dresoch cítia šancu na zisk troch bodov.
67
changeStriedanie v tíme Južná Kórea: z ihriska odchádza Kim Šin-uk, prichádza Čong U-jong.
66
Veľký tlak Švédska už teda vyústil v otvárací gól tohto stretnutia. Južnú Kóreu tak čaká náročná úloha, ázijský celok musí zlepšiť hru na súperovej polovici. Uvidíme, ako sa teda bude zvyšok zápasu vyvíjať.
65
65
goalŠvédsko dalo gól!

Loptu si na biely bod postavil kapitán švédskeho tímu ANDREAS GRANQVIST, ktorý si vybral opačnú stranu ako brankár Čche Hjon-u a úspešnou strelou teda posiela Švédsko do zaslúženého vedenia 1:0!
64
64
importantPenalta pre Švédsko! Napokon to teda bol faul na Claessona a tak sa Švédi môžu dostať do vedenia o jeden gól.
63
importantV pokutovom území sa udiala ďalšia sporná situácia! Teraz sa do hry už dostane aj video, keďže I Jong fauloval Claesson pred bránou a vyzerá to, že to bude penalta. Joel Aguilar sa išiel pozrieť na video!
62
Momentálne je však pri lopte opäť ázijský celok, ktorý sa však nikam neponáhľa a snaží sa kombinovať na svojej polovici. Stále je do konca zápasu ešte dostatok času.
61
yellowCardŽltú kartu dostáva Viktor Claesson (Švédsko).
60
Teraz sa už nič zaujímavého neudialo a pri lopte je už Švédsko, ktoré sa môže pokúsiť o prienik na súperovu polovicu. Južná Kórea sa tak sťahuje späť na svoje územie.
59
Obrana švédskej reprezentácie sa musela mať opäť na pozore a bude čeliť aj ďalšiemu rohovému kopu. Južná Kórea tak pokračuje vo svojom útočnom ťažení.
58
importantNebezpečná situácia v pokutovom území Švédska! Hwang Hi-čchan sa krásne zbavil Granqvista, následne loptu potiahol do pokutového územia, ale jeho prihrávku pred Olsena odvrátila švédska defenzíva na rohový kop.
57
57
Švédi ešte pokračovali vo svojom tlaku a zahrávali rohový kop. V pokutovom území súpera sa však teraz previnili útočným faulom a tak je pri lopte už Južná Kórea.
56
importantVeľká šanca pre Švédsko! Táto reprezentácia zahrávala po nedovolenom zákroku priamy kop z tesnej blízkosti pokutového územia súpera. K centrovanej lopte sa pred bránou súpera dostal Toivonen, ale ďalší vynikajúci zákrok vytiahol brankár Čche Hjon-u, ktorý tak opäť podržal svoj celok!
55
yellowCardŽltú kartu dostáva Hwang Hi-čchan (Južná Kórea).
54
Švédsky celok však nič zaujímavého nevymyslel a tak je pri lopte už ich dnešný súper. Južná Kórea sa snaží postupnými prihrávkami preniknúť na súperovu polovicu.
53
Opäť sa tak v útoku začína pripomínať aj Južná Kórea, ktorá má veľmi nebezpečné rýchly protiútoky. Švédsko je však už pri lopte a presúva sa na útočnú polovicu.
52
52
importantDo pokutového územia po rozohrávke priameho kopu smeroval nebezpečný center na hlavu Ku Ča-čchola, ktorého pokus skončil na bočnej sieti! Toto bola veľmi nebezpečná situácia a brankár Olsen si tak môže vydýchnuť.
51
Južná Kórea však po zisku lopty vyráža do rýchlych protiútokov a tak si Švédsko musí dávať na takéto situácie pozor. Po nedovolenom zákroku získava ázijský celok priamy kop na súperovej polovici.
50
Zakrátko sa však švédsky celok opäť dostáva k lopte a snaží sa tak niečo zaujímavé vymyslieť. Sledujeme teda podobný obraz hry, ako tomu bolo aj v prvom polčase.
49
importantVeľké zaváhanie obrany ázijského tímu a takmer sme videli prvý presný zásah v tomto zápase! Po peknej prihrávke sa spoza pokutového územia dostal do zakončenia Forsberg, ale ten bránu súpera napokon prestrelil.
48
Do útoku sa po prvýkrát v druhom polčase dostala aj Južná Kórea, I Jong si s loptou nabehol do pokutového územia, ale jeho slabá strela nenarobila brankárovi Olsenovi žiadne problémy.
47
Švédi sa dostali pred pokutové územie súpera, sledovali sme dlhé autové vhadzovanie pred bránu Južnej Kórey, ale lopta doputovala do rukavíc brankára Čche Hjon-ua.
46
Druhý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop patril Švédsku. Snáď už teda prídu aj presné zásahy, Švédi sa už snažia nadviazať na svoju aktivitu z prvého dejstva.
46
Začal sa druhý polčas.
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa čoskoro začne!
Skončil sa prvý polčas druhého zápasu v skupine F, v ktorom sme gól nevideli. Veľkým náporom začala toto stretnutie Južná Kórea, ktorá však žiadnu zaujímavú šancu z toho nevyťažila. Potom réžiu prevzalo švédske mužstvo, ktoré vyvíjalo veľký tlak a malo aj gólové príležitosti, ale výborne chytajúceho Čche Hjon-ua neprekonalo.

Uvidíme, čo nám ponúkne druhý polčas, ktorý sa začne približne o 15:03.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+2
importantVeľa nechýbalo a Švédsko sa mohlo radovať z prvého gólu v tomto zápase! Po výbornom centri od Lustiga sa do hlavičkového zakončenia dostával Claesson, ale dobre zasiahla obrana súpera a loptu ešte odvrátila na rohový kop! Ten však už nič zaujímavého neponúkol a z prvého polčasu to je už všetko.
45+1
Napokon sa nadstavujú ešte dve minúty!
45
Švédsko však ešte pokračuje vo svojom tlaku a pomaly sa už očakáva údaj o nadstavenom čase. Južná Kórea tak už všetky svoje sily sústreďuje na bránenie.
44
Rohový kop švédskeho tímu nič nepriniesol, loptu má vo svojej moci brankár Čche Hjon-u. Švédi sa dožadovali penalty v spomínaný moment, ale zrejme to bol teda podľa opakovaných záverov čistý zákrok.
43
43
importantToivonen padá v pokutovom území súpera a tu by sa už mala pískať penalta! Nuž, ale hlavný rozhodca avizuje len rohový kop, nejde ani túto situáciu konzultovať s viedeom.
42
V pokutovom území švédskeho celku padol na zem Son Hung-min, ale penalta sa nepíska! To bol čistý zákrok Granqvista, Južná Kórea ani neprotestuje.
41
Záver prvého dejstva nám nič zaujímavého neprináša, Južná Kórea sa už len snaží udržať tento bezgólový stav. Švédsko sa však ešte snaží niečo zo svojho tlaku vyťažiť.
40
Aj naďalej sledujeme švédsku kombináciu na útočnej polovici, ale nič zaujímavého sa nedeje. Do konca prvého polčasu ostáva približne 5 minút, stále platí nerozhodný stav 0:0!
38
Tento boj lepšie zvládlo Švédsko, ktoré sa tak už presúva na útočnú polovicu a snaží sa pred záverom prvého polčasu strhnúť vedenie na svoju stranu. Obrana Južnej Kórey hrá však veľmi pozorne.
37
Sledovali sme ďalší rýchly brejk Južnej Kórey, hra sa presunula až do pokutového územia, ale tam sa už nič zaujímavého neudialo. Hra sa teraz presúva do stredu poľa, kde prebieha boj o loptu.
35
Rohový kop ázijského celku už nič zaujímavého neponúkol a tak je pri lopte Švédsko. Do konca prvého polčasu ostáva približne 10 minút, stále čakáme na prvý presný zásah v tomto zápase.
34
importantTeraz sa však na pozore musela mať Švédsko! Son Hung-min si prebral výbornú prihrávku za obranu súpera a z uhla sa prebojoval až do pokutového územia, následne prihrával pred švédsku bránu a pre svoj tím získava aspoň rohový kop.
33
Dlho však netrvalo a pri lopte je opäť Švédsko. Južná Kórea sa snaží už aj o vysoké napádanie, nechce sa dostať do ďalších nepríjemností na svojej polovici.
32
Postranný rozhodca však prerušuje ďalší nápor Švédska, keďže signalizuje ofsajd. Južná Kórea sa tak teraz nikam neponáhľa a kombinuje na svojej polovici.
31
Švédi však aj naďalej kombinujú na útočnej polovici a snažia sa opäť niečo nebezpečné vymyslieť. Zrejme tak podobný obraz hry uvidíme do konca prvého dejstva.
30
Nasledoval tak ešte jeden rohový kop Švédska, ale ten už nič zaujímavého neponúkol. Južná Kórea tak čelila ďalšiemu veľkému tlaku súpera, ale skóre zápasu sa ani po polhodine hry nemení.
29
29
importantPo rohovom kope vznikla pred bránou Južnou Kóreou ďalšia nebezpečná situácia! Berg sa dostal k odrazenej lopte a vo výbornej pozícii pálil na bránu súpera, ale Kim Jong-kwon parádnym sklzom zblokoval loptu do bezpečia.
28
changeStriedanie v tíme Južná Kórea: z ihriska odchádza Pak Ču-ho, prichádza Kim Min-u.
28
Centrovanú loptu pred bránu odvrátila obrana Južnej Kórey do bezpečia, ale Švédsko ešte získava rohový kop. Sledujeme tak ďalší nápor premožiteľa Talianska v baráži.
27
Lekársky tím ázijského celku avizuje, že Pak Ču-ho musí byť vystriedaný. Pak Ču-ho na nosítkach opúšťa štadión v Novogorde, zrejme tak putuje na nejaké vyšetrenie. Švédsko získava na útočnej polovici priamy kop.
26
Znova sa však začínajú striedať útočné výpady na oboch stranách. Dopredu sa teraz dostala aj Južná Kórea, ale po osobnom súboji ostáva ležať na trávniku Pak Ču-ho a zrejme v tomto zápase dohral.
25
Ďaleko sa však teraz ázijský celok nedostal a tak je pri lopte opäť jeho súper. Švédi sa však teraz s rozohrávkou neponáhľajú, Južná Kórea však ani vysoko nenapáda súperovu kombináciu.
24
Túto útočnú snahu Švédska prerušuje hlavný rozhodca, ktorý signalizuje útočný faul futbalistov v žltých dresoch. Južná Kórea si tak teraz bude môcť vydýchnuť.
23
Úvodné minúty tohto zápasu patrili Južnej Kórey, ale to už teda neplatí. Švédsko ustalo nápor súpera a teraz sa tlačí do ďalších útočných akcií. Sme tak určite ešte zvedaví, čo nám ponúkne zvyšok prvého polčasu.
22
Nasledoval teda ešte rohový kop Švédska, ale ten už žiadnu podobnú situáciu nepriniesol. Dostali sme sa za polovicu prvého dejstva, na gól stále čakáme, ale najväčšiu šancu volajúcu po góle malo pred chvíľkou Švédsko.
21
21
importantVeľká šanca na strane Švédska! Po zaváhaní obrany súpera sa sám pred bránou ocitol Berg, ale nepodarilo sa mu z tesnej blízkosti prekonať brankára Čche Hjon-ua, ktorý predviedol vynikajúci zákrok a podržal tak svoj celok!
19
Aj naďalej je pri lopte švédska reprezentácia, ktorá tak preberá aktivitu na svoje kopačky. Južná Kórea tak pre zmenu musí čeliť náporu svojho dnešného súpera, ale aj tento celok túto úlohu zvláda.
18
importantZ tohto už mohlo byť veľké nebezpečenstvo pred bránou Južnej Kórey! V pokutovom území sa výborne uvoľnil Granqvist, ale do zakončenia sa už nedostal, kedže dobre zasiahol stopér Čang Hjon-su.
17
Švédsko sa usadilo na útočnej polovici, ale nedarí sa mu zatiaľ nájsť recept na pokorenie súperovej defenzívy. Južná Kórea sa však teraz musí mať na pozore a vyvarovať sa každej chyby.
16
Na oboch stranách však začínajú pribúdať aj nedovolené zákroky a tak sa hra často prerušuje. Oba celky však predvádzajú vysoké nasadanie, snáď sa teda ešte máme na čo tešiť.
15
Južná Kórea však pokračuje vo svojej aktivite a snaží sa opäť niečo zaujímavé vymyslieť. Tempo hry sa tak začína stupňovať, do hry sa už postupne dostáva aj Švédsko.
14
Teraz však už Švédsko dokázalo pohroziť z prvej útočnej akcie. Najprv sme sledovali nebezpečné zakončenie na bránu od Toivonena, ale dobre zasiahla obrana súpera. Následne prišiel ešte center pred bránu, ale loptu si do svojich rukavíc prebral brankár Čche Hjon-u.
13
yellowCardŽltú kartu dostáva Kim Šin-uk (Južná Kórea).
12
Krátku dobu ešte ázijský celok kombinoval pred pokutovým územím, čo sa mu však nepodarilo a tak sa už dopredu snažia preniknúť Švédi. Európsky celok zatiaľ toho veľa neukázal.
11
Peknú individuálnu akcie predviedol Pak Ču-ho, zbavil sa obrancov v pokutovom území a následne centroval pred švédsku bránu. Obrana tejto reprezentácie posiela loptu za postrannú čiaru a tak Južná Kórea ešte získava autové vhadzovanie.
10
Zo strany Švédska sme však mali možnosť sledovať iba nepresnú kombináciu. Pri lopte je tak opäť ich dnešný súper a postupnou kombináciou sa už snaží preniknúť pred pokutové územie.
9
Úvodný nápor Južnej Kórey však už ich súper zažehnal a tak sa ázijský celok vracia späť na svoju polovicu. Švédsko sa ešte od úvodného výkopu nedostalo k slovo, teraz sa však už snaží o založenie útočného výpadu.
8
Do pokutového územia švédskej reprezentácie smeroval nebezpečný prízemný center, ale Jansson dobre čítal hru a loptu upratal do bezpečia. Južná Kórea však ešte získava autové vhadzovanie na súperovej polovici ihriska.
7
Aktivitu na svoje kopačky preberá Južná Kórea, ktorá je aj naďalej nasťahovaná na útočnej polovici. Švédsko sa tak musí teraz brániť, sledujeme tak možno troška nečakaný úvod stretnutia.
6
Menší nápor futbalistov bielych dresoch pokračoval ďalej. Južná Kórea získala po nedovolenom zákroku priamy kop a po ňom sa v pokutovom území dostal do zakončenia hlavou Son Hung-min. Jeho pokus išiel vedľa švédskej brány.
5
Južná Kórea zahrávala prvý rohový kop v tomto zápase. K centrovanej lopte sa dostával Kim Jong-kwon, ale predným loptu do bezpečia vyboxoval brankár Olsen.
4
Švédi sa už snažili o útočný výpad, ale z ich strany prišla len nepresná prihrávka a tak už na svojej polovici kombinuje Južná Kórea, ktorá sa postupnými prehrávkami snaží preniknúť smerom dopredu.
3
Do kombinácie svojho celku sa zapája aj švédsky brankár Olsen. Úvod zápasu je teda opatrný, ale oba tímy sa ešte len rozohrávajú. Ako som už spomínal, pre oba tímy je toto stretnutie veľmi dôležité z hľadiska postupu zo skupiny.
2
Ihneď po výkope sa Južná Kórea presunula na útočnú polovicu, ale zo strany ázijského tímu prišiel len nedovolený zákrok. K lopte sa tak už dostáva Švédsko, zatiaľ však kombinuje v blízkosti svojej brány.
1
Prvý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop mala Južná Kórea, ktorá odohrá toto stretnutie v bielych dresoch. Švédsko zvolilo tradičné žlté dresy.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne!

Pred úvodným výkonom sú na programe ešte štátne hymny oboch krajín, po nich sa už druhé stretnutie F skupiny naplno rozbehne.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Prajem príjemné futbalové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 pokračujú piatym hracím dňom. Dnešný program odštartuje od 14:00 súboj medzi Švédskom a Južnou Kóreou.

Okrem tohto zápasu sa dnes ešte môžme tešiť na súboj medzi Belgickom a Panamou o 17:00 a o 20:00 uzavrie dnešný program stretnutie medzi Tuniskom a Anglickom.

My sa však už venujeme stretnutiu medzi Švédskom a Južnou Kóreou. Favoritom tohto zápasu je Švédsko, ale oba tímy majú ambície postúpiť zo skupiny a tak je pre nich toto stretnutie veľmi dôležité. Včera sa v tejto skupine zrodilo prekvapenie, keď Mexiko zdolalo Nemecko a tak uvidíme, ako výsledok tohto zápasu ovplyvní dianie v skupine.

Stretnutie z pozície rozhodcov povedú páni Joel Aguilar (Salvador) – Juan Zumba (Salvador), Juan Carlos Mora Araya (Kostarika) – Norbert Hauata (Tahiti).

To je nateraz od mňa všetko, tesne pred výkopom sa vám opäť prihlásim.
Úvodné zostavy:

Švédsko: Olsen – Augustinsson, Granqvist, P. Jansson, Lustig – Claesson, Seb. Larsson, Ekdal, Forsberg – Berg, Toivonen

Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – Durmaz, Guidetti, Helander, Hiljemark, Kiese Thelin, Krafth, M. Olsson, Rohdén, Svensson

Južná Kórea: Čche Hjon-u – I Jong, Čang Hjon-su, Kim Jong-kwon, Pak Ču-ho – I Če-song, Ki Song-jung, Ku Ča-čchol – Hwang Hi-čchan, Kim Šin-uk, Son Hung-min

Náhradníci: Kim Čin-Hjon, Kim Sung-kju – Hong-čchol, Ču Se-čong, Čong Song-hjon, Čong U-jong, Kim Min-u, Ko Jo-han, I Sung-u, Mun Son-min, O Pak-suk, Jun Jong-Sun

Rozhodca: Joel Aguilar (Salvador) – Juan Zumba (Salvador), Juan Carlos Mora Araya (Kostarika) – Norbert Hauata (Tahiti)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Švédska a Južnej Kórey. Úvodný výkop tohto zápasu je naplánovaný na 14:00.

Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 v Rusku pokračujú piatym hracím dňom. Na programe sú tri zápasy a na ten prvý sa zameriame v tomto online textovom prenose, keď od 14:00 sa proti sebe stretnú Švédsko a Južná Kórea, čím sa bude pokračovať dianie v skupine F.

Švédsko:
Švédi sa na MS predstavia po 12 rokoch. Do Ruska sa táto reprezentácia dostala cez baráž, keď prekvapivo dokázala vyradiť Taliansko po výhre 1:0 a remíze 0:0. Švédsko disponuje aj mladými talentami, avšak bude sa musieť zaobísť bez veľkej hviezdy Zlatana Ibrahimoviča, ktorý ukončil reprezentačnú kariéru. Uvidíme teda, ako sa Švédsko po dlhej odmlke bude prezentovať na svetom šampionáte.

Južná Kórea:
Táto reprezentácia sa predstavila aj na posledných MS, kde však uhrala len jeden jediný bod, avšak bolo to proti veľkému favoritovi z Ruska. Dokázala sa však kvalifikovať aj na tento svetový šampionát, ale v príprave sa jej až tak nedarilo. V základnej skupine F dostala úlohu outsidera, a tak sme zvedaví, ako sa Južná Kórea bude v Rusku prezentovať.

Favoritom tohto zápasu je teda Švédsko, ale keďže sa jedná o prvé stretnutie, ľahká úloha ho nečaká. Môžme sa tak tešiť na zaujímavé stretnutie, ktoré vám z pozície komentátora sprostredkuje Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Švédsku pomohla videotechnológia, vďaka penalte porazilo Kóreu