Vegas získalo postupový mečbal, Tatar pri triumfe chýbal

Hokejisti Vegas Golden Knights zvíťazili nad Winnipegom a získali postupový mečbal. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. máj 2018 o 06:11

Hokejisti Vegas Golden Knights zdolali Winnipeg 3:2.

NEW YORK. Pred rokom ešte nepoznaný hokejový rýchlovlak Vegas Golden Knigts nezadržateľne smeruje do finále play off bojov o Stanleyho pohár.

V piatkovom štvrtom súboji finále Západnej konferencie NHL hráči Vegas využili výhodu domáceho ľadu, zdolali hokejistov Winnipegu Jets 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) a v sérii vedú už 3:1 na zápasy.

Slovenskí hokejisti chýbali

Ak Vegas v nedeľu uspejú vo Winnipegu, zahrajú si v záverečnej sérii o Stanleyho pohár. Slovenskí útočníci Tomáš Tatar (Vegas) a Marko Daňo (Winnipeg) v piatok na ľade chýbali.

"Dosiahnuť posledné víťazstvo v sérii je vždy najnáročnejšie. Musíme mať rovnaký prístup ako dosiaľ a pripraviť sa na ďalší zápas. Čaká nás veľmi náročný a dôležitý súboj," povedal podľa nhl.com gólman víťazného tímu Marc-André Fleury, ktorý sa na triumfe podieľal 35 zákrokmi.

V piatok v T-Mobile Arene domáci otvorili skóre už v 3. min, keď v presilovej hre skóroval William Karlsson.

Hráči Vegas zohrali učebnicovú kombináciu v útočnom pásme a po krížnom pase Jonathana Marchessaulta nasledovala strela bez prípravy v podaní Karlssona - 1:0.

Skóre sa menilo až v polovici stretnutia, keď hostia zdvihli hlavy zásluhou Patrika Laineho.

Opäť to bola parádna akcia v presilovke a na jej konci pohotová strela z ľavého útočného kruhu v podaní fínskeho mladíka - 1:1. Odpoveď domácich bola rýchla a nečakaná.

Už o 43 sekúnd neskôr český útočník Tomáš Nosek vyťažil z výbornej práce Pierra-Edourada Bellemara a naservírovanou šancou pred brankárom Hellebuyckom nepohrdol - 2:1.

Rozhodla chyba Byfugliena

Hostia aj v tomto prípade dorovnali stav, stalo sa tak v 46. min po strele obrancu Tylera Myersa. Rozhodnutie padlo necelých 7 minút pred koncom III. tretiny.

Skúsený Dustin Byfuglien urobil chybu na útočnej modrej a Rielly Smith ponúknutý brejk využil na tretí gól v bránke hostí. Hellebuycka prekonal nechytateľnou strelou pod hornú žŕdku.

"V tretej tretine bývajú na ľade rôzne nerovnosti a niekedy sa puk všelijako odráža. Mal som šťastie a využil som to. Snažil som sa dostať dopredu čo najrýchlejšie - skôr, ako to iný bek stihne uzavrieť.

Hellebuyck je veľký brankár a je náročné ho prekonať," uviedol 27-ročný autor rozhodujúceho gólu.

Obranca hostí Byfuglien predviedol skvelý výkon s jednou asistenciou, troma strelami na bránku, ôsmimi "hitmi" a štyrmi zablokovanými strelami, ale nevyhol sa chybe, ktorá rozhodla o triumfe Golden Knights.

"Nič nie je stratené, kým súper neuspeje v štyroch stretnutiach. Veríme, že séria ešte nie je na konci. Ďalší zápas sa hrá zase u nás a musíme sa dobre pripraviť," vyhlásil zadák Winnipegu Myers.

NHL 2017/2018 - výsledky

Finále Západnej konferencie - 4. zápas:

Vegas Golden Knights - Winnipeg Jets 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

/stav série 3:1/

Góly: 3. W. Karlsson (Marchessault, R. Smith), 31. Nosek (Bellemare, Sbisa), 54. R. Smith - 30. Laine (Byfuglien, Wheeler), 46. Myers (Roslovic)

Slovenskí útočníci Tomáš Tatar (Vegas) a Marko Daňo (Winnipeg) nehrali.