Futbalisti Skalice sa radujú po góle na 2:1.
Futbalisti Skalice sa radujú po góle na 2:1. (Autor: TASR)

Domáci futbalisti dokázali otočiť stav stretnutia.

Góly: 23. Sombat, 45.+1 Majerník - 10. Chacón.

Rozhodovali: Kružliak - Benko, Galo, ŽK: Szöcs, Švrček, Mizerák, Opiela - Villarraga, Zezinho, ČK: 83. Mizerák (Skalica) po 2. ŽK, 2137 divákov.

Skalica: Fišan - Švrček, Szöcs, Majerník (77. Majtán), Mizerák - Opiela, Šebesta - Sombat (78. Tomovič), Haša, Hlavatovič - Dolný (85. Jakubek)

FK Senica: Holec - Herrera, Ranko, Práznovský, Villarraga - Richtárech (82. Vaščák), Zezinho - Cuadros (75. Suchan), Castaňeda, Lupták - Chacón (66. Kitambala)

SKALICA. V úvodnom zápase baráže o účasť vo Fortuna lige 2018/2019 zvíťazili v utorok futbalisti domácej MFK Skalica v derby nad FK Senica 2:1.

Odveta sa bude hrať v sobotu 26. mája v Senici (17.20).

Hostia síce išli v prvom polčase do vedenia v 10. minúte vďaka venezuelskému útočníkovi Ronaldovi Chacónovi, ale domáci po zásahu Jozefa Sombata vyrovnali a v nadstavenom čase ich dostala do vedenia hlavička kapitána Pavla Majerníka.

Pozrite si momentky z 1. barážového zápasu Skalica - Senica: fotogaléria

25.5.2018

V druhom dejstve sa pred návštevou 2137 divákov už skóre nezmenilo, hoci domáci prišli v 84. minúte o vylúčeného obrancu Jána Mizeráka. A tak do odvety pôjde v o čosi lepšej pozícii zatiaľ stále druholigista.

Víťaza baráže určia tradičné pohárové kritériá, teda v prvom rade počet získaných bodov, následne rozdiel v skóre a väčší počet gólov strelených na ihrisku súpera.

Ak sa oba duely skončia rovnakým výsledkom, bude v odvete nasledovať predĺženie 2x15 minút. Ak sa ani v ňom nerozhodne, účastník budúceho ročníka Fortuna ligy vzíde z rozstrelu zo značky 11 metrov.

Hlasy po stretnutí:

Jozef Kostelník, tréner MFK Skalica: "Dnes sme mali veľmi dobrý vstup do zápasu, do piatej minúty sme si vypracovali už tri šance. Vytvárali sme si aj ďalšie. Z jednej nakopnutej lopty sme inkasovali gól, čo pre nás nebolo príjemné.

Som rád, ako sme zareagovali, pokračovali sme v našej hre. Podarilo sa nám to otočiť, strelili sme dva góly. Zrejme nám prospeli domáce zápasy, ktoré sme v druhej lige doma takisto otáčali.

V druhom polčase sme sa nepotrebovali tlačiť toľko dopredu. Viedli sme a nechceli sme riskovať stratu lôpt. Súper sa dostal viac do hry. Škoda, že Michal Jakubek nepremenil v závere stopercentnú šancu. Sme spokojní s víťazstvom, Senica je prvoligové mužstvo."

Ton Caanen, tréner FK Senica: "Myslím, že dnes sme videli typický zápas, ktorý môžete očakávať od dvoch mužstiev, ktoré bojujú v play off. Nevstúpili sme do zápasu ako sme si predstavovali, dlhé lopty nám robili problémy.

Dali sme ale gól, ktorý nám mal dodať sebavedomie. V druhom polčase sme hrali futbal, aký vieme hrať. Boli sme lepší a lepší. Som šťastný, že sme na súperovom ihrisku strelili gól."

Online prenos: Skalica - Senica (Fortuna liga 2017/2018, baráž, 1. zápas)

Fortuna liga Baráž 2017/2018
22.05.2018 o 17:20
Skalica
2:1
(2:1, 0:0)
90+4 minúta
Senica
Góly: 23. Sombat, 45+1. Majerník (Mizerák) – 10. Chacón. ŽK: 21. Szöcs (SKA), 39. Švrček (SKA), 43. Mizerák (SKA), 72. Opiela (SKA) – 32. Villarraga (SEN), 89. Zezinho (SEN). 2.ŽK=ČK: 83. Mizerák (SKA).
Futbalisti druholigovej Skalice zvládli lepšie prvý duel baráže o postup do najvyššej súťaže, keď na domácom trávniku zdolali neďalekú Senicu 2:1. Všetko podstatné sa udialo v prvom polčase. Aktívnejší Skaličania síce prehrávali po tečovanej strele Chacóna, ale potom podobným spôsobom vyrovnal Sombat a ešte do prestávky otočil skóre domáci kapitán Majerník. Záhoráci majú vďaka tesnému víťazstvu lepšiu pozíciu pred sobotňajšou odvetou, ktorá rozhodne o poslednom účastníkovi Fortuna ligy v budúcej sezóne.
90+4
90+3
importantObrovská šanca Skalice. Domáci vybehli do rýchleho brejku, využili otvorenú obranu Senice a pohrozili. Michal Jakubek však hlavičkoval zblízka tesne vedľa žrde.
90+2
Seničania získali loptu do svojej moci, ale akciu začínajú až pri vlastnej bráne, takže sa musia ponáhľať.
90+1
Roman Haša absolvoval tvrdý súboj v pokutovom území a zostal ležať na trávniku. Vďaka tomu získal pre Skalicu niekoľko sekúnd k dobru.
90
Riadny hrací čas sa naplnil. Hlavný rozhodca pridáva ešte tri minúty navyše, ktoré sa budú snažiť využiť najmä Seničania.
89
yellowCardZezinho (Senica) nezvládol súboj s Tomášom Majtánom, išiel príliš neskoro do sklzu a doslova skosil skalického útočníka.
89
Skaličania hrajú v týchto momentoch na istotu. Sústredia sa na defenzívne činnosti a loptu odkopávajú do bezpečia.
87
Michal Jakubek dobre zasiahol v defenzíve. Včas vystúpil proti prudkej prihrávke z krídelného priestoru a poslal loptu ďaleko od skalickej brány.
86
changeDomáci tréner urobil poslednú zmenu v zostave. Z ihriska odišiel Jozef Dolný, ktorého vymenil Michal Jakubek.
85
Seničanom sa kráti čas na prípadné vyrovnanie. V presilovke však zatlačili súpera na jeho polovici a tlačia sa dopredu.
84
Andrej Fišan musel riešiť prudký center z pravej strany. Skalický brankár však dobre prečítal hru a bez problémov zasiahol.
83
redCardAfterYellowJán Mizerák (Skalica) nedohrá dnešný zápas. Obranca domácich evidentne ťahal za ruku prenikajúceho Joana Herreru a uvidel druhú žltú kartu, po ktorej nasledovala červená.
82
changeHostia vyčerpali všetky možnosti na striedanie. Dávid Richtárech putoval na lavičku a do hry naskočil Blažej Vaščák.
80
importantVeľká šanca Skalice. Jozef Dolný sa pretlačil do pokutového územia, jeho prvá strela skončila na Práznovskom a druhá smerovala do bočnej siete.
79
Filip Tomovič sa oprel do lopty z hranice šestnástky a takmer prekvapil Dominika Holeca, ktorý musel reagovať na netradičnú trajektóriu strely.
78
changePrichádza ďalšie striedanie na skalickej strane. Príležitosť v záverečných minútach dostáva Filip Tomovič, ktorý nahradil Jozefa Sombata.
77
changeSkalický kapitán Pavol Majerník zišiel z ihriska a prenechal miesto skúsenému útočníkovi Tomášovi Majtánovi.
76
Frank Castaneda zostal voľný za obranou Skalice, mal pred sebou už iba brankára, ale Andrej Fišan výborne zasiahol a navyše bol senický útočník v ofsajde.
74
Andrej Fišan je dnes stopercentný vo vzdušných súbojoch. Po štandardke si našiel loptu a vyboxoval ju ďaleko od šestnástky Skalice.
73
changeSenický kouč vyťahuje z lavičky druhého žolíka. Z ihriska odkráčal Diego Cuadros, nahradil ho Jan Suchan.
72
yellowCardLukáš Opiela (Skalica) neunikol žltej karte. Hlavný rozhodca nechal hru pokračovať, ale potom sa k jeho faulu vrátil a potrestal ho.
71
Hostia zakombinovali na hranici pokutového územia, odkiaľ zakončoval Diego Cuadros. Jeho strela z prvej skončila nad bránou.
70
Druhý polčas je zatiaľ bez gólov aj kartových trestov. Senica márne čaká na príležitosti, ktoré by jej mohli priniesť vyrovnanie.
68
Seničania pokazili realizáciu rohového kopu. Center bol veľmi dlhý a opustil hraciu plochu, takže je tu ďalší výkop Andreja Fišana.
67
Joan Herrera predviedol strieľaný center z pravého krídla a Andrej Fišan sa musel zavesiť do vzduchu. Skalický brankár loptu vyrazil na roh.
66
changePrvé striedanie v zápase evidujeme na senickej strane. Z ihriska odišiel Ronaldo Chacón, ktorého nahradil Lynel Kitambala.
64
Joan Herrera zastavil prenikajúceho Jozefa Dolného a skalický útočník spadol na trávnik. Ivan Kružliak tentoraz nevytiahol žltú kartu.
63
Dávid Richtárech pokazil center do pokutového územia. Stredopoliar hostí poslal loptu úplne mimo ihriska, takže uvidíme ďalší výkop Andreja Fišana.
62
Sombat napriek veľkej snahe neudržal loptu na trávniku. Seničania sa tak môžu opäť nasťahovať na polovicu skalického tímu.
61
Jozefovi Sombatovi sa otvoril priestor na hranici pokutového územia, potiahol si loptu bližšie k bráne, ale jeho strela pravačkou skončila na pripravenom Holecovi.
60
Ofenzívna akcia Senice bola zastavená. Rozhodca na čiare videl ofsajd útočníka Frank Castanedu, takže nasleduje odkop od brány Andreja Fišana.
59
Senickí futbalisti sa natlačili pred šestnástku Skalice, ale nedokážu sa presadiť. Center Joana Herreru bol zblokovaný.
58
Roman Haša predviedol akrobatické zakončenie zvnútra šestnástky. Jeho nožničky boli však viac efektné ako efektívne.
57
Senica pokračuje v zlepšenej hre. Hostia zvýšili tempo, rýchlejšie si posúvajú loptu a chýbajú im už iba gólové šance.
55
Dávid Richtárech vymyslel dobrú prihrávku na voľného Joana Herreru, ale krajný obranca Senice neskrotil loptu na hracej ploche.
53
Domáci futbalisti mali k dispozícii už šiesty rohový kop v dnešnom zápase. Opielov center sa snažil usmerniť na bránu Roman Haša, ale v páde nemieril presne.
52
Seničania po zmene strán ožili a sú nebezpečnejší v ofenzíve. Andreja Fišana teraz zamestnal center z pravého krídla.
51
Joan Herrera zobral zodpovednosť na seba. Mohol prihrávať viacerým spoluhráčom, ale namiesto toho skúsil strelu z diaľky, ktorá minula cieľ.
50
Andrej Fišan prečítal zámer Joana Herreru a pohodlne stiahol zo vzduchu jeho center zo štandardnej situácie. Skalický brankár predvádza spoľahlivý výkon.
49
Jozef Dolný sa opäť dostával do šance. Skalický útočník si preberal loptu medzi dvojicou senických obrancov, ktorí mu napokon nedali priestor.
48
Jozef Sombat zaujímavo vysúval do šestnástky Jozefa Dolného, ktorý však nemal dostatočne rýchle nohy a nezachytil loptu na trávniku.
47
Frank Castaneda urobil jednoduchú kľučku, rýchlo vystrelil pravačkou a Andrej Fišan musel predviesť úspešný zákrok.
46
Fortunaligista zatiaľ na trávniku regionálneho rivala hľadá optimálny herný rytmus a zaslúžene prehráva. Seničania budú musieť pristúpiť k tomuto duelu zodpovednejšie, pretože ich zotrvanie v najvyššej súťaži môže byť ohrozené.
46
Začal sa druhý polčas.
Druholigová Skalica ovládla dianie na trávniku v úvodnom polčase, no inkasovala ako prvá. V desiatej minúte sa presadil tečovanou strelou Ronaldo Chacón. Odpoveď domácich však prišla onedlho. Rovnako s prispením súpera skóroval aj Jozef Sombat a tesne pred prestávkou poslal Záhorákov do vedenia Pavol Majerník.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
goalSkalica dala gól! Presne v poslednej sekunde riadneho hracieho času domáci rozohrali štandardku a dostali sa do vedenia. Ján Mizerák našiel ideálnym centrom v pokutovom území voľného PAVLA MAJERNÍKA, ktorý hlavičkou prekonal Holeca. Senický brankár nedokázal na čiare zastaviť loptu.
44
Rankov dlhý nákop nenašiel senických futbalistov v pokutovom území. Pavol Majerník loptu poslal do bezpečného priestoru.
43
yellowCardJoan Herrera sa rozbehol na pravom krídle a Ján Mizerák (Skalica) ho dokázal zastaviť iba za cenu tvrdého zákroku. Preto nemohol ujsť kartovému trestu.
41
Frank Castaneda dostal prihrávku do pokutového územia, pokúsil sa o rýchle zakončenie, no Andrej Fišan výborne vybehol a jeho pokus zneškodnil.
40
Do konca úvodného polčasu zostáva posledných päť minút. Momentálne sa hrá prevažne v strede poľa bez zaujímavejších momentov.
39
yellowCardLukáš Švrček (Skalica) je tretím hráčom, ktorý dnes uvidel žltú kartu. Domáci stredopoliar zahral nedovolene v osobnom súboji a rozhodca Kružliak prísne trestal.
38
Senickí legionári sa radi hrajú s loptou, predvádzajú pekné prihrávky na jeden dotyk, ale všetko je to ďaleko od brány Andreja Fišana.
37
Seničanom sa otvoril priestor na rýchly prechod do útoku, no traja futbalisti v červenom reagovali veľmi pomaly.
34
Oliver Práznovský sa oprel do rozbehnutého Jozefa Dolného a v súlade s pravidlami ho poslal na trávnik. Skalický útočník ťahal v súboji za kratší koniec.
33
Ján Mizerák rozohral priamy kop skalického tímu. Loptu zakrútil spoza šestnástky takmer ideálne pod brvno, ale Dominik Holec výborne zasiahol.
32
yellowCardRicardo Villarraga (Senica) neskoro zareagoval na kľučku Lukáša Svrčeka a fauloval prenikajúceho záložníka Skalice. Ivan Kružliak mu následne ukázal žltú kartu.
30
Po hodine hry evidujeme vyrovnané skóre. Skalica je od úvodných minút aktívnejšia, Senica vyčkáva na brejkové situácie.
29
Frank Castaneda dostal loptu za obrannú líniu Skalice, ale nedokázal s ňou veľa vymyslieť. Našiel ešte za sebou Ronalda Chacóna, ktorý donútil Fišana k zákroku.
28
Lukáš Opiela rozohral štandardku Skaličanov. Jeho center smeroval presne do miesta, kde bol pripravený senický brankár Dominik Holec.
27
Ronaldo Chacón vystrelil z väčšej vzdialenosti, no nenadviazal na presný zásah z desiatej minúty. Tentoraz minul skalickú bránu.
26
Jozef Dolný tentoraz skúšal šťastie volejom spoza šestnástky. Lopta sa mu však skĺzla po nohe a Holec nemusel zasahovať.
25
Dominik Holec vybehol z brány, no nedokázal získať loptu do svojej moci. Zobral mu ju Jozef Dolný, ktorý sa však dostal mimo ideálnej pozície na streľbu.
23
goalSkalica dala gól! Aktívnejší domáci vyrovnali stav stretnutia. JOZEF SOMBAT si vytvoril streleckú pozíciu, zvolil technické zakončenie a jeho pokus podvihol do siete jeden zo senických bekov.
22
Frank Castaneda dostával prudkú kolmicu za obranu Skalice, mohol ísť sám na brankára Fišana, ale stál v tesnom ofsajde.
21
yellowCardLadislav Szöcs (Skalica) bol neskoro v súboji o loptu a trafil iba nohu prenikajúceho Franka Castanedu. Zaslúžene preto uvidel žltú kartu.
20
Hlavný rozhodca Kružliak musel upokojovať hráčov oboch tímov. Dvojica Seničanov strkala do Ladislava Szöcsa, ktorý sa len tak nenechal.
19
Ladislav Szöcs si hľadal miesto v pokutovom území po rohovom kope. Pretlačil sa k hlavičke, no loptu netrafil podľa predstáv.
18
Seničania majú problémy s jednoduchými činnosťami na vlastnej polovici a smerom dopredu neukázali takmer nič. Napriek tomu si držia tesný náskok.
16
Jozef Dolný dostal loptu na pravé krídlo, z behu dokázal presne odcentrovať pred bránu, no Hlavatovič sa zblízka nepresadil.
15
Skalickí futbalisti nevyužili rohový kop. Následne sa dopustili nedovoleného zákroku a Zezinho si vyžiadal ošetrenie.
14
importantVeľká príležitosť na skalickej strane. Domáci prešli rýchlo do protiútoku, vytvorili si streleckú pozíciu v šestnástke, no zakončenie Jozefa Sombata zblokovali hostia na roh.
13
Joan Herrera rozohrával štandardku Senice. Jeho prudký center z pravého krídla nenašiel spoluhráčov, a tak mal Andrej Fišan jednoduchú úlohu.
11
Smolný moment pre domácich futbalistov, ktorí odštartovali duel v lepšej nálade. Jedna nepríjemná lopta za obranu však priniesla Seničanom úvodný gól.
10
goalSenica dala gól! Hostia udreli hneď z prvej nebezpečnej ofenzívnej akcie. Strelu Lukáša Luptáka domáca defenzíva zblokovala, ale tečovaný pokus RONALDA CHACÓN skončil za chrbtom brankára Fišana.
8
Skaličania sú aktívnejší a trávia viac času na súperovej polovici. Chýba im však priamočiarosť. Radšej volia prihrávky do šírky.
7
Daniel Šebesta zbytočne váhal so zakončením. Namiesto strely spoza hráča si loptu ešte posúval do výhodnejšej pozície.
5
Domáci futbalisti si vytvorili tlak a z neho vyplynuli viaceré strelecké pokusy. Jeden zo skalických útočníkov loptu tečoval v sklze, no tesne minul senickú svätyňu.
4
Lukáš Švrček vnikol do pokutového územia, chcel si loptu ešte nachystať na strelu, ale v poslednej chvíli ho obrancovia Senice zastavili.
3
Skaličania nepresne zakombinovali v strede poľa. Narážačka nenašla nikoho a lopta smerovala mimo ihriska.
2
Lukáš Hlavatovič si pripravil loptu na strelu spoza pokutového územia, ale pravačkou výrazne prekopol senickú bránu.
1
Úvodný výkop mali na starosti futbalisti Senice. Hostia nastúpili v červených dresoch, Skalica zvolila bielo-zelenú kombináciu.
1

MFK Skalica: Fišan – Švrček, Majerník (C), Szöcs, Mizerák – Opiela, Šebesta – Sombat, Haša, Hlavatovič – Dolný.
Náhradníci: Junas – Majtán, Jakubek, Tomovič, Ondriš, Lipták.

FK Senica: Holec – Herrera, Ranko (C), Práznovský, Villarraga – Richtárech – Cuadros, Zezinho, Lupták – Castaňeda, Chacón.
Náhradníci: Milošovič – Krč, Kováč, Suchan, Podhorin, Vaščák, Kitambala.
Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu z prvého zápasu baráže o účasť vo Fortuna lige. Skalica vyzve v boji o postup do najvyššej súťaže regionálneho rivala zo Senice.

Skalica obsadila v druholigovej tabuľke druhé miesto za Sereďou a získala miestenku do baráže. K priamemu postupu nepomohli Záhorákom ani výborné výsledky z ostatných ligových kôl. Skaličania momentálne ťahajú šnúru siedmich víťazstiev v rade a bez prehry sú už osem duelov. Úspešnú sériu naštartovali ešte v apríli, keď remizovali so Šamorínom. Následne naplno zabodovali proti Liptovskému Mikulášu, Pohroniu, Spišskej Novej Vsi, Zvolenu, Popradu, Interu a Trebišovu. Do baráže preto vstúpia v ideálnom rozpoložení.

Senica sa iba tesne vyhla zostupu do nižšej súťaže, keď skončila na predposlednom mieste fortunaligovej tabuľky len o skóre pred Prešovom. Baráž si zabezpečila remízou práve proti súperovi z východu Slovenska a v záverečnom kole nemusela bodovať. Seničania tak podľahli Nitre na neutrálnej pôde v Zlatých Moravciach 2:5. Oveľa dôležitejší bude pre nich barážový dvojzápas so Skalicou, v ktorom sú papierovými favoritmi.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:20.

Domov»Futbalnet»Skalica doma zdolala Senicu a má na dosah postup do Fortuna ligy