Švajčiari sa túžili vyrovnať Slovensku. Teraz vstupujú do novej éry

Švajčiarsko siahalo po zlatej medaile. Napokon titul majstra sveta obhájili Švédi. (Autor: TASR/AP)
Juraj Berzedi|21. máj 2018 o 11:04

Švajčiarsku rozprávku zastavili až Švédi. Na majstrovstvách sveta vyhrali už sedemnásť zápasov v sérii.

BRATISLAVA. Bolo trinásť minút pred koncom tretej tretiny, keď slovenský hokejista Ladislav Nagy vyrovnal na svetovom šampionáte v zápase proti Švédsku na 3:3.

Odvtedy Slováci zvierali súpera, boli lepší a mohli zvíťaziť. V predĺžení napokon prehrali 3:4.

Ak by sa im podarilo streliť víťazný gól, boli by jediným tímom na turnaji, ktorý by zdolal majstrov sveta.

Finálový zápas Švédov proti senzácii turnaja Švajčiarom mal všetko. Emócie, skvelú úroveň i veľké napätie.

Rozhodli až samostatné nájazdy. Úspešnejší boli Švédi, ktorí obhájili titul majstrov sveta.

MS v hokeji 2018 - finále: Pozrite si momentky zo zápasu Švédsko - Švajčiarsko: fotogaléria

21.5.2018

Nemyslieť na zlato je hlúposť

Už pred šampionátom patrili k najväčším favoritom na prvenstvo. Turnaj zobrali so všetkou vážnosťou, na súpiske mali až dvadsiatich hokejistov z NHL.

„So zostavou, ktorú máme k dispozícii, by bolo hlúpe nemyslieť na zlato. Nikoho však nepodceňujeme a na ceste za titulom sa snažíme baviť hokejom,“ priznal pre SME švédsky obranca Adam Larsson.

So zlatom na krku sa v ňom miešali emócie. Radosť z víťazstva, ale aj smútok. Vo februári mu totiž zomrel otec Robert.

„Želám si, aby tu bol so mnou. Táto medaila je preňho,“ cituje Larssona švédsky denník Aftonbladet.

Švédom pomáhali šťastné nohavice

Švédi na turnaji ani raz nezaváhali. Vo štvrťfinále zdolali Lotyšsko 3:2 a v semifinále USA 6:0. Na majstrovstvách sveta ťahajú famóznu sériu sedemnástich víťazstiev.

„Sme stroj aj mimo ľadu. Teraz budeme oslavovať minimálne tri dni,“ vravel útočník Rickard Rakell.

Kapitán švédskeho tímu Mikael Backlund po finále prezradil aj nečakané tajomstvo zlatého úspechu.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Švajčiari sa túžili vyrovnať Slovensku. Teraz vstupujú do novej éry