Góly: 39. Quintero - 6. Kagawa (z 11 m), 73. Osako

ŽK: Barrios, Rodriguez - Kavašima, ČK: 3. C. Sanchez (Kol.), rozhodovali: Skomina - Praprotnik (obaja Slov.), Vukan (Nem.)

Kolumbia: Ospina - Arias, D. Sanchez, Murillo, Mojica - C. Sanchez, Lerma - Cuadrado (31. Barrios), Quintero (59. Rodriguez), Izquierdo (70. Bacca) - Falcao

Japonsko: Kavašima - Sakai, Jošida, Šodži, Nagatomo - Hasebe, Šibasaki (80. Jamaguči) - Haraguči, Kagawa (70. Honda), Inui - Osako (85. Okazaki)

BRATISLAVA. Pri hymnách pôsobili úplne odlišne. Kolumbijčania spievali veľmi hlasno, boli plní emócií. Všetci sa pravou rukou držali za srdce. Väčšina z nich s úsmevom a so zažmúrenými očami.

Kapitán tímu Radamel Falcao na záver hymny poriadne zareval. Japonci naopak pôsobili veľmi pokojne až chladne. Držali sa spolu za plecia a spievali tíško, niektorí vôbec.

Práve oni však vstúpili do zápasu oveľa lepšie a koncentrovanejšie. Už v druhej minúte mali výhodu penalty. Navyše hrali presilovku, keď bol za ruku v šestnástke vylúčený kolumbijský stredopoliar Carlos Sánchez (nedovolene zastavil loptu smerujúcu do bránky).

„Červená karta bola rozhodujúca. Je náročné, keď rýchlo prídete o vylúčeného hráča, ktorý je navyše taký dôležitý ako Carlos Sanchez pre nás. V druhom polčase nám dochádzali sily a vypadli sme z rytmu,“ hodnotil tréner Kolumbie Jose Pekerman.

Kagawa premenil penaltu

Penaltu premenil Šindži Kagawa, zrejme najväčšia hviezda japonského tímu. Bola to už deviata odpískaná penalta na prebiehajúcom šampionáte v Rusku, z toho siedma premenená.

Kolumbia ešte do polčasu vyrovnala, keď skóroval Quintero. Priamy kop zahral šibalsky. Loptu poslal po zemi a využil, že všetci hráči stojaci v múre vyskočili.

Japonský brankár Kawašima márne protestoval, loptu chytil až za čiarou. Technológia Goal Control ho usvedčila.

Kolumbia nastúpila v základnej zostave bez svojej najväčšej hviezdy Jamesa Rodrígueza, ktorého trápilo menšie zranenie.

So šiestimi gólmi najlepší strelec majstrovstiev sveta v Brazílii 2014 zostal iba na lavičke náhradníkov. Do hry sa dostal až v druhom polčase, ale tímu príliš nepomohol.

„Cez polčasovú prestávku som povedal hráčom, že ak dokážeme držať loptu a budeme mať pohyb, vyčerpáme súpera. Hrali sme agresívne od začiatku duelu a to nám hralo do karát,“ povedal tréner Japonska Akira Nišino.

Pozrite si momentky zo zápasu Kolumbia - Japonsko: fotogaléria

19.6.2018

Rozhodol Osako

V druhom polčase Japonci ovládli hru. V 73. minúte rozhodol o ich víťazstve Juju Osako, ktorý sa presadil hlavou.

„Skórovať na majstrovstvách sveta bol odmalička môj sen,“ vravel Osako.

Ázijský tím prvýkrát na svetovom šampionáte zdolal súpera z Južnej Ameriky.

„Európania i Juhoameričania nás podceňujú a ich pohľad na Japonsko aj na náš futbal svedčí o hlbokom nepochopení," napísal v denníku Asahi Šimbun komentátor Jo Takacumi.

Lenže ako sa zdá, Japoncov skutočne podceňovať nemožno. A úspech futbalistov na šampionáte pobláznil opäť celú krajinu.

„Je to však iba jedno víťazstvo, takže musíme krotiť naše oslavy,“ dodal Nišino.

Hlas po zápase (zdroj: DPA):

Jose Pekerman, tréner Kolumbie: "Červená karta bola rozhodujúca. Je náročné, keď rýchlo prídete o vylúčeného hráča, ktorý je navyše taký dôležitý ako Carlos Sanchez pre nás. Japonsko malo početnú výhodu a lepšie kontrolovalo hru, my sme sa ťažko dostávali k lopte. V druhom polčase nám dochádzali sily a vypadli sme z rytmu."

Juja Osako, autor gólu Japonska a Hráč zápasu: "Skórovať na majstrovstvách sveta bol odmalička môj sen. Som preto extrémne šťastný, že sa mi ho podarilo dosiahnuť."

Akira Nišino, tréner Japonska: "Cez polčas som vravel, že ak si budeme posúvať loptu, môžeme vyčerpať Kolumbijčanov. Naši hráči boli od začiatku agresívni a myslím si, že to pre nás dopadlo veľmi dobre. Dosiahli sme však len prvé víťazstvo, takže počkáme s oslavami."

Online prenos: Kolumbia - Japonsko (MS vo futbale 2018, H-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina H 2017/2018
19.06.2018 o 14:00
Kolumbia
1:2
(1:1, 0:1)
90+5 minúta
Japonsko
Góly: 39. Quintero – 6. Kagawa (pen.), 73. Osako. ŽK: 64. Barrios (CLM), 86. James Rodríguez (CLM) – 90+4. Kawašima (JPN). ČK: 3. Ca. Sánchez (CLM). Rozhodca: Damir Skomina (SLO) – Jure Praprotnik (SLO), Robert Vukan (GER) – Mehdi Abid Charef (ALG).
Futbalisti Japonska vstupujú do turnaja prekvapujúcou výhrou nad Kolumbiou 2:1. Dá sa povedať, že kľúčový moment sa odohral už po troch minútach hry, keď bol vylúčený Carlos Sánchez. Juhoameričania síce po úspešnej penalte Šindžiho Kagawu dokázali vyrovnať skóre, ale v 73. minúte rozhodol o výhre hostí po rohovom kope Juja Osako. V samotnom závere už Kolumbii chýbali sily na prípadné vyrovnanie, a tak sa dostáva do neľahkej pozície. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa.
90+5
90+4
yellowCardŽltú kartu dostáva Ejdži Kawašima (Japonsko).
90+3
Japonsko je opäť o minútu bližšie k vytúženému záverečnému hvizdu. Navyše, teraz zostáva v držaní lopty, pretože si voči pravidlám pomohol krajný obranca Santiago Arias.
90+2
Kolumbíjčania to skúsili dlhou nakopnutou loptu na Carlosa Baccu. Ten sa ale nedokázal presadiť a bez najmenších problémov si pre loptu prišiel japonský brankár Ejdži Kawašima.
90+1
Hlavný rozhodca Damir Skomina nadstavuje päť minút. Kolumbia má tak ešte pomerne dosť času na strelenie vyrovnávajúceho gólu. James Rodríguez tomuto cieľu ale útočným faulom rozhodne nepomáha.
90
Po dlhom čase sa dostali do pokutového územia súpera aj zverenci Josého Pékermana. Po hlavičkovom biliarde sa ale píska postavenie mimo hry, v ktorom bol zrejme Radamel Falcao.
89
Pomaly sa dostávame k naplneniu riadneho hracieho času a stále musíme konštatovať rovnaký scenár. Japonsko má loptu na kopačkách a smeruje za ziskom troch bodov.
88
Kolumbia sa nevie dostať na dlhší časový úsek k lopte. Japonsko zatiaľ kontroluje záverečné minúty a brankár Ejdži Kawašima sa pozerá na hru z úctivej vzdialenosti.
87
Ďalší nedovolený zákrok v podaní najväčšej hviezdy kolumbijského celku. Japonci tak budú mať výhodu priameho kopu na útočnej polovici ihriska a približujú sa cennému víťazstvu.
86
yellowCardHviezdny James Rodríguez to teraz prehnal s dôrazom a zozadu fauloval Genkiho Haragučiho. Zaslúžene tak vidí žltú kartu a zápas bude dohrávať pod hrozbou vylúčenia.
85
changePosledné striedanie dnešného zápasu. Z ihriska odchádza Juja Osako, ktorý je doposiaľ hrdinom stretnutia. Na jeho miesto prichádza Šindži Okazaki pôsobiaci vo farbách Leicesteru City.
84
Japonci držia loptu na svojich kopačkách. Dopredu sa bezhlavo nehrnú a čakajú na záverečný hvizd. Oslabená Kolumbia akoby už nemala síl na to, aby mohla aktívne napádať rozohrávku súpera.
83
Juja Osako teraz zostáva ležať na hracej ploche a zrejme bude potrebovať ošetrovanie. Celú situáciu prichádza skontrolovať aj Damir Skomina, ktorý dnes udelil jednu žltú a jednu červenú kartu.
82
Juja Osako sa dostal do ďalšieho hlavičkového zakončenia. Davinson Sánchez ho neubránil, no mal šťastie, že jeho rival mieril vedľa brány Davida Ospinu. Ten okamžite rozohral odkop od brány.
81
Dostávame sa do záverečnej desaťminútovky dnešného stretnutia. Japonsko je blízko k tomu, aby získalo cenné tri body. Hrdinom je zatiaľ Juja Osako, ktorý pred pár minútami skóroval hlavou.
80
changeDesať minút pred koncom prichádza k avizovanému striedaniu. Vyčerpaný Gaku Šibasaki odchádza z ihriska a na jeho miesto prichádza Hotaru Jamaguči.
79
Gaku Šibasaki zostáva sedieť na hracej ploche a vyzerá to tak, že dnešný zápas sa pre neho skončí. Je fyzicky veľmi náročný, a tak sa nemožno čudovať, že japonský futbalista je zrelý na striedanie.
78
78
Veľmi dobre to teraz spravili brániaci japonskí obrancovia. Tí v priebehu necelej minúty najskôr zblokovali strelu Jamesa Rodrígueza a následne aj ďalšieho striedajúceho muža Carlosa Baccu.
77
Kolumbia mala výhodu rohového kopu, ale do zakončenia sa nedostala. Okamžite je však badať zvýšenú aktivitu štvrťfinalistu z predošlých majstrovstiev sveta v Brazílii.
76
Radamel Falcao bol faulovaný v strede ihriska. Maja Jošida sa prezentoval dobrým taktickým faulom. Japonskí futbalisti sa tak môžu vrátiť späť do obranného postavenie.
74
Kolumbia sa dostáva do nezávideniahodnej situácie. Štvrťhodinu pred koncom zápasu znova prehráva a síl na vyrovnanie už určite veľa nebude. Navyše, José Pékerman už nemôže striedať.
73
73
goalTím Japonsko práve strelil gól! Hostia sa dostávajú približne štvrťhodinu pred koncom do opätovného vedenia. Kejsuke Honda poslal od rohovej zástavky dobrý center do šestnástky súpera. Santiago Arias neubránil JUJU OSAKA, ktorý s prispením ľavej žrde prekonáva Ospinu.
72
Teraz sme videli veľkú šancu na strane Japonska. Po krídelnej akcii sa síce nepresadil Juja Osako, no k strele sa dostal Hiroki Sakaj. Jeden z kolumbijských obrancov ale dokázal strelu zblokovať.
72
71
Kejsuke Honda vystrelil ľavačkou spoza pokutového územia. Jeho pokusu však chýbala razancia. David Ospina si bez najmenších problémov poradil a môže rozohrať útočnú akciu svojho mužstva.
70
changeV rýchlom slede vidíme aj posledné striedanie Kolumbie. Nevýrazný José Izquierdo odchádza z ihriska a na jeho miesto prichádza 36-gólový reprezentačný strelec Carlos Bacca.
69
changePribližne dvadsať minút pred koncom prvýkrát strieda aj japonský kouč. Na lavičku náhradníkov smeruje Šindži Kagawa, ktorý v šiestej minúte rozvlnil sieť. Na jeho pozíciu prichádza Kejsuke Honda.
68
V týchto chvíľach sa jasne prejavuje početná výhoda Japonska. Juhoameričania sa prakticky len bránia. Teraz to dobre spravil Wílmar Barrios, ktorý odkopol loptu pred Šindžim Kagawom.
67
Japonci sú v druhom polčase lepším tímom. Teraz mali k dispozícii piaty rohový kop, ale do zakončenia sa nedostali. Center z pravej strany smerujúci na prednú žrď neviedol k úspechu.
66
Takaši Inuj mal pomerne veľa priestoru na zakončenie. Napokon vystrelil z vnútra pokutového územia, ale jeho pokus stihol zblokovať vlastnou hlavou Davinson Sánchez.
65
Pre Kolumbiu sa teraz črtala šanca na brejk, ale prihrávka na Radamela Falcaa neprešla. Veľmi dobre zakročil Maja Jošida, ktorý je aktívny aj pri štandardných situáciach Japonska.
64
yellowCardDamir Skomina prvýkrát siaha do svojho vrecka pre žlté karty. Potrestaným hráčom je striedajúci Wílmar Barrios, ktorý si počínal nedovolene v súboji so Šindžim Kagawom.
63
José Izquierdo sa teraz snažil zakombinovať s Radamelom Falcaom. Ich snaha ale k ničomu neviedla, pretože na pravej strane obrany bol pozorný Hiroki Sakaj. Loptu získal a následne rozohral akciu svojho tímu.
62
Japonci držia loptu na svojich kopačkách, no zverenci Josého Pékermana ich dobre vytláčajú až na úroveň polovice ihriska. Každopádne, hostia sa smerom dopredu osmelil a mali aj niekoľko šancí.
61
Ďalšie japonské zakončenie. Hostia zahrali priamy kop veľmi rýchlo. Prihrávku do pravej strany dostal Hiroki Sakaj, ale jeho prízemná strela cez brániaceho Johana Mojicu nesmerovala medzi tri žrde.
60
Japonsko sa dostalo do zakončenia po priamom kope z pravej strany. Z dobrej pozície hlavičkoval obranca Maja Jošida, ale minul bránu Davida Ospinu. Ten bude môcť odkopávať.
59
changeJe to tak. José Pékerman druhýkrát strieda v dnešnom zápase. Na ihrisko už vybehol najlepší strelec predošlého svetového šampionátu James Rodríguez. Naopak, z ihriska schádza Juan Fernando Quintero.
58
Japonsko bude mať výhodu priameho kopu po faule na Hirokiho Sakaja. Ešte predtým sa ale zrejme bude striedať na kolumbijskej strane, na ihrisko by sa mal dostať James Rodríguez.
57
57
importantDavid Ospina teraz podržal svoj tím. Kolumbia trošku prepadla v strede ihriska. Rýchlu akciu japonského celku zakončil strelou k ľavej žrdi Takaši Inuj, ale veľmi dobrý zákrok predviedol gólman londýnskeho Arsenalu.
56
Santiago Arias si teraz splnil svoje obranné povinnosti na jednotku. Takaši Inuj sa nedostal k centru z ľavej strany a čistým spôsobom prišiel o loptu. Kolumbia tak môže ísť dopredu.
55
Následne si David Ospina pripisuje na konto ďalší dobrý zákrok, keď stiahol zo vzduchu center z ľavej strany. Okamžite chcel aj rozohrať akciu svojho tímu, no jeho snaha k ničomu neviedla.
54
54
Snáď po prvýkrát v zápase musel zasahovať David Ospina. Juja Osako sa dokázal obtočiť okolo Davinsona Sáncheza, ale jeho následná strela mierila len do pripraveného brankára Kolumbie.
52
José Izquierdo rozvinul akciu kolumbijského celku po ľavej strane, no pokazil ju nepresnou prihrávkou. Následne bol faulovaný Genki Haraguči po súboji s Santiagom Ariasom.
51
Dobre teraz zapracoval v obrane Davinson Sánchez pôsobiaci v londýnskom Tottenhame. Hlavou zakročil pred Takašim Inujim, na ktorého smerovala kolmá prihrávka vzduchom.
50
Japonci mali výhodu rohového kopu. Gaku Šibasaki presným centrom našiel v šestnástke Maju Jošidu. Ten bol ale otočený chrbtom k bráne, a tak nedokázal zakončiť túto akciu.
49
Juto Nagatomo podporil ofenzívu svojho mužstva a z ľavej strany dokázal odcentrovať. Juja Osako sa ale k lavičke nedostal, pretože loptu upratal do bezpečia istým zákrokom Wílmar Barrios.
48
Takaši Inuj bol zastavený nedovoleným spôsobom v strede ihriska. Proti pravidlám sa previnil Santiago Arias, ktorý na klubovej scéne oblieka dres holandského mužstva PSV Eindhoven.
47
Maja Jošida sa snažil kolmou prihrávkou vysunúť jedného zo svojich spoluhráčov. Na ľavej strane domácej defenzívy si však poradil Óscar Murillo v spolupráci s Johanom Mojicom.
46
Na začiatku druhého polčasu Juan Fernando Quintero dlhou loptou dopredu hľadal Josého Izquierda. Ten bol však dobre bránený, a tak sa do možnosti zakončiť kolumbijskú akciu nedočkal.
46
Začal sa druhý polčas.
Prvý polčas nám priniesol veľmi zaujímavé futbalové dianie. Už v tretej minúte musel odísť predčasne pod sprchy Carlos Sánchez, ktorý bol vylúčený po úmyselnej hre rukou vo vlastnej šestnástke. Následnú penaltu premenil Šindži Kagawa a Japonci mali zápas pod kontrolou. José Pékerman prekvapujúco stiahol Juana Cuadrada, no jeho tímu sa podarilo vyrovnať. Z priameho kopu prekonal Ejdžiho Kawašimu šikovnou strelou po zemi Juan Fernando Quintero. Druhé dejstvo sa začne krátko po 15:00 hod.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Hrací čas prvého polčasu sa práve naplnil. Damir Skomina prekvapujúco pridáva len 60 sekúnd, hoci sme boli svedkami vylúčenia či jedného striedania juhoamerického mužstva.
44
Johan Mojica sa snažil presadiť po ľavej strane. K centru sa nedostal, no pre svoju krajinu vybojoval aspoň vhadzovanie v okolí pokutového územia krajiny vychádzajúceho Slnka.
43
Prvý polčas sa chýli k svojmu záveru. Japonci kombinujú na polovici ihriska, teda príliš ďaleko od brány Davida Ospinu. Vyzerá to tak, že v prvom dejstve sa už skóre meniť nebude.
42
Genki Haraguči už nezachytil loptu na hracej ploche. Odkopávať od svojej brány tak bude David Ospina, ktorému by mala do klubového pôsobenia pribudnúť konkurencia na brankárskom poste v podobe Berna Lena.
41
Kolumbia pokračuje vo svojej útočnej aktivite. Možno povedať, že v zápase je lepším tímom, hoci hrá v početnej nevýhode. Japonci síce majú územnú prevahu, no okrem gólu mali prakticky len jednu šancu.
40
Japonci ešte protestovali, no bolo to úplne zbytočné. Gól kolumbíjskeho celku platí, a tak začíname prakticky odznova. Musíme však dodať, že zverenci Josého Pékermana hrajú stále v desiatich.
39
39
goalKolumbia dala gól! Juhoameričania dokázali vyrovnať skóre dnešného zápasu. JUAN FERNANDO QUINTERO prekvapil japonského brankára strelou po zemi, respektíve popod múr. Lopta smerovala k ľavej žrdi a na základe modernej techniky možno povedať, že skončila celým objemom za bránkovou čiarou.
38
Domáci futbalisti budú mať výhodu priameho kopu z pomerne dobrej pozície. Vybojoval ho Radamel Falcao, hoci spomalené zábery ukazujú, že skôr fauloval útočník AS Monako.
37
Kolumbijskí fanúšikovia si teraz pýtali pokutový kop. Radamel Falcao spadol v šestnástke po súboji s Makotom Hasebem, ale hlavný rozhodca na značku bieleho bodu neukazuje.
36
Kolumbia bude mať výhodu priameho kopu z ľavej strany. Vybojoval ho Radamel Falcao, ktorého fauloval Maja Jošida. Exekútorom štandardnej situácie bude zrejme Juan Fernando Quintero.
35
Kolumbia má loptu vo svojom držaní, ale zatiaľ sa nevie dostať do nebezpečného zakončenia. Zatiaľ dvakrát ohrozil brankára súpera Radamel Falcao, ale chýbal tomu väčší dôraz.
34
Juan Fernando Quintero sa zaskvel pekným centrom za obrannú líniu súpera. V šestnástke si našiel jeho pas Radamel Falcao, ale opäť zakončoval len špičkou kopačky. Ejdži Kawašima nemal problém zasiahnuť.
33
Japonci mali po trošku neistom zákroku Davida Ospinu výhodu rohového kopu. Po centri z ľavej strany sa síce do zakončenia nedostali, no naďalej majú loptu vo svojom držaní.
32
32
Teraz sa črtala šanca pre hostí. Juja Osako sa individuálne presadil cez kolumbijských obrancov, vnikol do šestnástky, ale jeho následná strela bola mimoriadne nepresná. David Ospina zasahovať nemusel.
31
changeJosé Pékerman teraz prekvapil snáď každého futbalového fanúšika, ktorý dnešný zápas pozerá. Na ihrisko sa dostáva spomínaný Wílmar Barrios, no výmenou za Juana Cuadrada, ktorý bol najlepším hráčom zápasu.
30
Máme za sebou polhodinu dnešného duelu. Japonsko si naďalej drží tesný náskok. Juhoameričania to teraz skúšali po ľavej strane, ale nedostali sa pred šestnástku súpera.
29
Opäť sledujeme trošku nudný priebeh hry. Okrem toho nám ruská réžia ponúkla záber pri postrannú čiaru, kde je pripravený naskočiť do zápasu Wílmar Barrios. Uvidíme, koho tento hráč nahradí.
28
Ďalší tvrdý súboj sme videli v strede ihriska. Genki Haraguči nešťastne pristúpil nohu Johanovi Mojicovi, ale ten nebude potrebovať ošetrenie. Pri lopte však budú Japonci prostredníctvom vhadzovania.
27
David Ospina predviedol jednoduchý zákrok po centri z ľavej strany. Jeho autorom bol Genki Haraguči, ale loptu nasmeroval len do rukavíc brankára pôsobiaceho v londýnskom Arsenale.
26
Po rohovom kope sa domáci do zakončenia nedostali, ale vo svojej akcii pokračovali. Spoza šestnástky to skúšal kto iný ako Juan Cuadrado, ale trafil len brániaceho Juju Osaka.
25
Rohový kop budeme vidieť aj na druhej strane. Johan Mojica šikovnou ľavačkou poslal loptu do šestnástky, ale pred Juanom Cuadradom dobre zapracoval brániaci Juto Nagatomo.
24
Japonci zahrali rohový kop nakrátko. Následne sa dostal k centru z pravej strany Gaku Šibasaki, ale útočným faulom si v pokutovom území Kolumbie pomáhal japonský obranca Maja Jošida.
23
Japonsko bude mať výhodu rohového kopu. Po dlhej rozohrávke sa predsa len odhodlali ku krídelnej akcii po pravej strane. Johan Mojica si však splnil defenzívne úlohy a zastavil Genkiho Haragučiho.
22
Japonci takmer dve minúty držali loptu na svojich kopačkách, no kombinovali len v okolí stredového kruhu. Divákom v Rusku sa to nepáči, čo dávajú jasne najavo svojim piskotom.
20
Dvadsať minút zápasu máme za sebou. Maja Jošida sa chytal za koleno, ale napokon môže pokračovať bez ošetrenia. Japonci sú pri lopte a snažia sa trošku vytiahnuť brániaceho sa súpera.
19
Jednoznačne najaktívnejším hráčom na ihrisku je Juan Cuadrado. Aj teraz chcel predviesť svoje technické zručnosti, ale čistým spôsobom ho zastavil jeden z brániacich japonských hráčov.
18
Juan Cuadrado sa snažil individuálne presadiť po pravej strane. Juto Nagatomo ho však vynikajúco bránil a nedovolil mu nielenže odcentrovať do šestnástky, ale ani len vybojovať rohový kop.
17
Japonsko sa teraz na dlhší časový úsek dostalo k lopte a snaží sa trošku upokojiť dianie na trávniku. Aktuálny scenár mu môže absolútne vyhovovať, ale do konca stretnutia zostáva ešte veľa času.
16
Kolumbia je napriek početnej nevýhode aktívna. Po centri z ľavej strany sa dostal k lopte Juan Cuadrado. Následne ju posunul na Juana Fernanda Quintera, ale jeho pokus spoza šestnástky bol zblokovaný.
15
15
importantNa konci úvodnej štvrťhodiny sa dostali Japonci do brejkovej situácie. Šindži Kagawa posunul loptu do priestoru ľavého krídla, kde bol Takaši Inuj. Ten strieľal z prvej, ale jeho obaľovačka mierila vedľa brány Davida Ospinu.
14
Ďalší faul futbalistu v modrom drese. Tentokrát to prehnal s dôrazom Genki Haraguči, ktorý atakoval Johana Mojicu. Nasledovať tak bude priamy kop pre juhoamerický tím z ľavej strany.
13
Juan Cuadrado sa ocitol v ďalšom ostrom súboji. Tentokrát bol jeho protivníkom Takaši Inuj. Úvodná štvrťhodina je zatiaľ v znamení množstva nedovolených zákrokov, najmä na strane Japonska.
12
Do prvého zakončenia v dnešnom dueli sa dostal Radamel Falcao. Útočník francúzskeho tímu AS Monako si dobre nabehol na center z pravej strany, špičkou kopačky loptu tečoval, ale trafil len náruč Ejdžiho Kawašimu.
11
Juan Cuadrado sa snaží niečo vymyslieť smerom dopredu, ale zatiaľ naráža na tvrdú hru japonského celku. Teraz ho nekompromisne poslal k zemi kapitán hosťujúceho celku Makoto Hasebe.
10
Juhoameričania zostanú pri lopte. Hlavný rozhodca Skomina im ju prisudzuje po tom, čo sa voči pravidlám previnil Juto Nagatomo. Ten si počínal v strede pola nedovolene v súboji s Juanom Cuadradom.
9
Kolumbia bola považovaná za favorita H-skupiny, ale do turnaja vstupuje tým najhorším možným spôsobom. Prehráva s Japonskom po penalte Šindžiho Kagawu a takmer celé stretnutie odohrá s desiatimi hráčmi.
8
Juan Cuadrado sa snažil zaútočiť po pravej strane. Jeho následný center smeroval do pokutového územia, ale Gen Šódži si splnil svoje obranné povinnosti na jednotku. Navyše, vybojoval odkop od brány Ejdžiho Kawašimu.
7
Kolumbia mala ďalšie problémy v rozohrávke, no teraz to pre ňu dopadlo dobre. Navyše, nám pocit, že slovinský rozhodca Damir Skomina signalizoval ofsajd jedného z japonských hráčov.
6
6
goalTím Japonsko práve strelil gól! Krajina vychádzajúceho Slnka sa dostáva veľmi rýchlo do vedenia. ŠINDŽI KAGAWA nekopol penaltu úplne ideálne. Loptu poslal do stredu brány, no veľa nechýbalo k tomu, aby ju David Ospina vyrazil ľavou nohou – 0:1.
4
Carlos Sánchez musí opustiť trávnik a my čakáme na to, kto bude exekútorom pokutového kopu. Loptu má v rukách Šindži Kagawa, a tak zrejme on sa bude snažiť prekonať Davida Ospinu.
3
3
redCardObrovské problémy pre Kolumbiu. Jej súper bude kopať pokutový kop a navyše za úmyselnú hru rukou v šestnástke dostáva červenú kartu Carlos Sánchez. Ten zastavil strelu Šindžiho Kagawu, ktorá by smerovala do opustenej brány.
2
Po nepresnej rozohrávke domáceho celku sa snažili zaútočiť Japonci. Juja Osako centroval z pravej strany, ale našiel len pripraveného brankára londýnskeho Arsenalu Davida Ospinu.
1
Úvodný výkop dnešného duelu mali futbalisti Japonska. Ešte pred samotným začiatkom sme videli kurióznu situáciu, keď si obe mužstvá zrejme na základe žrebu zabudli vymeniť strany.
1

Kolumbia: Ospina – Arias, D. Sánchez, Murillo, Mojica – Ca. Sánchez, Lerma – Cuadrado, Quintero, Izquierdo – Falcao (C).
Náhradníci: Cuadrado, C. Vargas – C. Zapata, Barrios, Bacca, Aguilar, James Rodríguez, Y. Mina, Muriel, Uribe, F. Díaz, Borja.

Japonsko: Kawašima – Sakaj, Jošida, Šódži, Nagatomo – Hasebe (C), Šibasaki – Haraguči, Kagawa, Inuj – Osako.
Náhradníci: Higašiguči, Nakamura – Ueda, Honda, Endo, Okazaki, Usami, Muto, Jamaguči, Ošima, Makino, Sakaj.

Rozhodcovia: Damir Skomina (SLO) – Jure Praprotnik (SLO), Robert Vukan (GER) – Mehdi Abid Charef (ALG).
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z majstrovstiev sveta vo futbale. Dnes vstúpia do šampionátu aj tímy H-skupiny, ktoré sú zastúpené štyrmi rôznymi kontinentmi. My sa pozrieme na konfrontáciu Kolumbie a Japonska.

KOLUMBIA

Futbalisti Kolumbie boli pred štyrmi rokmi jedným z príjemných prekvapení mundialu v Brazílii. Napokon sa ich púť skončila vo štvrťfinále, keď nad ich sily bola domáca reprezentácia. Najlepším strelcom turnaja sa s piatimi gólmi stal James Rodríguez, ktorý momentálne oblieka dres Bayernu Mníchov. Lídrom juhoamerickej krajiny má byť aj v Rusku. Záver kvalifikácie si Los Cafeteros zbytočne skomplikovali, posledné štyri zápasy nevyhrali a len tak-tak sa vyhli baráži. Tím skúseného argentínskeho trénera Josého Pékermana je favoritom skupiny, ale napríklad José Mourinho vo svojej analýze nepasoval ani na postup do osemfinále. V nominácii nechýba 32-ročný Radamel Falcao, ktorý sa nešťastne zranil pred MS vo futbale 2014. V záverečnej časti prípravy na svetový šampionát Kolumbia vyhrala nad Francúzskom 3:2 a okrem toho si pripísala na konto bezgólové remízy s Egyptom a Austráliou.

JAPONSKO

Japonsko sa na majstrovstvá sveta prebojovalo šiestykrát za sebou. Pri svojich predošlých účastiach pravidelne striedalo vypadnutie v skupine s postupom. Matematicky to vychádza tak, že by v Rusku malo postúpiť, ale reálne šance sú trošku nižšie. Kouč Akira Nishino má k dispozícii osem hráčov z domácej súťaže a niekoľko známych legionárov. Hlavnými hviezdami mužstva sú nepochybne Keisuke Honda, Šindži Kagawa a Šindži Okazaki. Táto trojica má na konte dokopy 116 reprezentačných gólov, z toho presne 50 nastrieľal útočník Leicesteru City. V roku 2018 odohrali Japonci päť zápasov, pričom až tri prehrali. V generálke na záverečný turnaj však na neutrálnej pôde v Innsbrucku vyhrali nad Paraguajom 4:2. Zaujímavosťou je, že krajina vychádzajúceho Slnka čelila Kolumbií na MS aj pred štyrmi rokmi. Na prehru 1:4 však rada nespomína. „Štyri roky nás tento zápas máta v hlavách. Teraz sme skúsenejší. Prvý zápas nikdy nie je ľahký, no budeme bojovať," povedal brankár Eidži Kawašima.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»To sa Ázii ešte nepodarilo. Japonsko šokovalo ďalšieho favorita