Salah svoj tím nespasil, Rusi vyhrali o dva góly

Ruskí futbalisti zvíťazili aj v druhom zápase na MS.
Ruskí futbalisti zvíťazili aj v druhom zápase na MS. (Autor: TASR/AP)

Ruskí futbalisti vyhrali 3:1.

MS vo futbale 2018 - A-skupina:

Rusko - Egypt 3:1 (0:0)

Góly: 47. Fathi (vlastný), 59. Čeryšev, 62. Dziuba - 73. Salah (11 m)

ŽK: Smolov - Trezeguet, rozhodcovia: Caceres - Cardozo, Zorrilla (všetci Parag.), 64.468 divákov

Rusko: Akinfejev - Fernandes, Kutepov, Ignaševič, Žirkov (86. Kudrjašov) - Gazinskij, Zobnin, Samedov, Golovin, Černyšev (74. Kuzjajev) - Dziuba (79. Smolov)

Egypt: El-Shennawy - Fathi, Gabr, Hegasi, Abdel-Schafi - Hamed, Elneny (54. Varda)- Salah, Said, Trezeguet (68. Sonhi) - Mohsen (82. Kahraba)

MOSKVA. Futbalisti Ruska zvíťazili v utorňajšom stretnutí A-skupiny MS 2018 v Petrohrade nad Egyptom 3:1 a prakticky si zabezpečili účasť v osemfinále.

Pred záverečným zápasom proti Uruguaju sú na čele tabuľky so šiestimi bodmi a skóre 8:1.

Postupovu definitívu môžu mať už v stredu, ak Uruguajčania získajú minimálne bod so Saudskou Arábiou.

Pozrite si momentky zo zápasu Rusko - Egypt (MS vo futbale 2018): fotogaléria

20.6.2018

Stručný priebeh zápasu

I. polčas:

Rusi boli v úvode zápasu aktívnejší, Zobninov pokus však egyptská obrana zblokovala a strele Golovina chýbala presnosť.

Pri štandardných situáciach sa domáci snažili nájsť v šestnástke vysokého Dziubu, ktorý dostal na hrote útoku prednosť pred Smolovom. Egypťania prvýkrát pohrozili v 16. minúte Trezeguetom.

Ten chcel obstreliť Akinfejeva, no lopta skončila tesne vedľa ľavej žrde. Neujala sa ani hlavička Mohsena. V 42. minúte sa Salah dokázal uvoľnil na malom priestore, netrafil však medzi tri žrde.

V závere prvého polčasu po rohu Černyševa sa po súboji s Gabrom ocitol na zemi Dziuba, no rozhodcovia usúdili, že nešlo o nedovolený zákrok.

II. polčas:

Druhý polčas sa pre Egypťanov začal nešťastne, keď Zlobninovu strelu spoza šestnástky si kapitán Egypta Fathi zrazil do vlastnej bránky.

V 56. minúte mohol vyrovnať Salah, v dobrej pozícii však trafil iba do obrancu Fernandesa. Krátko na to zahrmelo na druhej strane.

Fernandes našiel pred bránkou Čeryševa, ktorý svojím tretím gólom na šampionáte rozjasal petrohradské publikum. O tri minúty zasadil otraseným Egypťanom ďalší úder Dziuba, ktorý strelou k žrdi nedal El-Shennawymu šancu.

Egypťania v 73. minúte ešte vykresali iskierku nádeje po góle Salaha z pokutového kopu. Paraguajský hlavný arbiter Caceres najskôr nariadil priamy kop, no po konzultácii s videorozhodcami svoj verdikt zmenil.

V závere Rusi už súpera k ničomu nepustili a postup medzi elitnú šestnástku majú prakticky vo vrecku.

Hlasy po zápase /zdroj: FIFA/

Stanislav Čerčesov, tréner Ruska: "Do zápasu sme išli s jasným cieľom zvíťaziť a to sa nám podarilo. Som rád, že sme potešili našich fanúšikov.

Na začiatku druhého polčasu sme využili, že Egypťania boli nervózni a v priebehu štvrťhodiny sme im strelili tri góly. Teraz sa musíme dobre skoncentrovať na záverečný súboj skupiny proti Uruguaju."

Hector Cuper, tréner Egypta: "V prvom polčase sme veľmi dobre zvládali hlavičkové súboje, v druhom dejstve sme však doplatili na početné chyby v obrane. Rusi potvrdili, že majú veľmi pracovitý tím. Naše šance na postup sú po dvoch prehrách prakticky nulové."

Roman Zobnin, stredopoliar Ruska: "Zvíťazili sme 3:1, ale nebolo to vôbec jednoduché. Všetci hráči išli na 150 percent a v druhom polčas e sme zlomili odpor húževnatého súpera."

Online prenos: Rusko - Egypt (MS vo futbale 2018, A-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2017/2018
19.06.2018 o 20:00
Rusko
3:1
(0:0, 3:1)
90+4 minúta
Egypt
Góly: 47. Fasí (vla.), 59. Čeryšev, 62. Dzjuba – 73. M. Salah (pen.). ŽK: 84. Smolov (RUS) – 57. Trézéguet (EGY). Rozhodca: Enrique Cáceres (PAR) – Eduardo Cardozo (PAR), Juan Zorrilla (PAR) – Cüneyt Çakır (TUR).
Futbalisti Ruska sú blízko k tomu, aby postúpili do osemfinále 21. majstrovstiev sveta vo futbale. Dnes zdolali Egypt pomerom 3:1, hoci prvý polčas skončil bez gólov. Svojho súpera zverenci Stanislava Čerčesova zlomili v priebehu pätnástich minút, keď mu strelili tri góly. Najskôr si strelil vlastný gól Ahmad Fasí a následne skórovalo duo Denis Čeryšev a Arťom Dzjuba. Za hostí už len upravil konečné skóre z pokutového kopu Mohamed Salah. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
90+4
90+3
Jeden z hráčov Egypta vystrelil spoza šestnástky, ale trafil len svojho spoluhráča Amra Vardu. Od neho smeruje lopta k Igorovi Akinfejevovi, ktorý zbiera cenné sekundičky pre domácu reprezentáciu.
90+2
Rusko sa bráni veľmi dobre a súpera k ničomu nepúšťa. Teraz sa oslobodilo ráznym odkopom, ktorý by zrejme pri hokejových pravidlách znamenal zakázané uvoľnenie.
90+1
Paraguajský rozhodca Enrique Cáceres pridáva k druhému polčasu ešte štyri minúty. Obávam sa však, že ani táto porcia minút nebude Egyptu stačiť na to, aby ešte zdramatizoval priebeh dnešného duelu v Petrohrade.
90
V poslednej minúte riadneho hracieho času sa snažil individuálne presadiť Mohamed Salah. K lopte sa napokon dostal Amr Vardá, no jeho prízemná strela smerovala vedľa ľavej žrde brány Igora Akinfejeva.
89
Rusi mali k dispozícii rohový kop z pravej strany. Tradičným exekútorom štandardnej situácie bol Alexandr Samedov, ale jeho center našiel len Ahmada Hegázího, ktorý odhlavičkoval loptu mimo šestnástky.
88
88
Center z pravej strany nedokázal odvrátiť do bezpečného priestoru domáci stopér Ilja Kutepov. Využiť to chcel Mohamed Salah, ale strela spoza pokutového územia mu absolútne nesadla.
87
Pomaly sa blížime k záverečnému hvizdu dnešného duelu. Amr Vardá šikovne poslal loptu do ohňa z pravej strany, ale pred Mohamedom Salahom dokázal odvrátiť loptu do bezpečia Sergej Ignaševič.
86
changePosledné striedanie dnešného stretnutia. Za potlesku domácich fanúšikov odchádza z ihriska Jurij Žirkov, ktorý takisto patrí medzi reprezentačných veteránov. V závere ho nahradí Fjodor Kudrjašov.
84
yellowCardStriedajúci Fjodor Smolov by sa určite rád zapísal do streleckej listiny, ale po svojom nedovolenom zákroku si štatistiky vylepšil akurát tak o kartový trest. V závere zápasu si tak bude musieť dávať pozor.
83
Egypťania sa teraz nasťahovali pred pokutové územie svojho súpera. Amr Vardá hlavičkou poslal loptu do ohňa, ale v nebezpečnom priestore najvyššie vyskočil brániaci Ilja Kutepov.
82
changeEgyptský tréner posiela na trávnik posledného čerstvého hráča. Je ním Kahraba, ktorý vymení Marvána Muhsínu. Ten bol dnes celkom aktívny, ale nepodarilo sa mu zapísať sa do listiny strelcov.
81
Fjodor Smolov sa dostal do prvej útočnej akcie. Peknou prihrávkou poslal do súboja jedného proti jednému Alexandra Golovina, ale ten príliš dlho váhal so zakončením. Napokon Mohamed El-Shenawy zasahovať nemusel.
80
Rusi držia loptu na svojich kopačkách, ale africký súper sa ich snaží pomerne vysoko napádať. Zatiaľ to však partia okolo kapitána Igora Akinfejeva zvládla na jednotku a nerobí žiadne chyby.
79
changeRuský tréner druhýkrát v dnešnom zápase strieda. Odchádza zatiaľ strelec posledného gólu domácej reprezentácie Arťom Dzjuba. Na jeho miesto prichádza ďalší elitný strelec Fjodor Smolov.
78
Jurij Žirkov nešťastne nadvihol center Amra Vardu z pravej strany. Následne zviedli v šestnástke chlapský súboj Marván Muhsín a Ilja Kutepov, no Egypťan si pokutový kop nevybojoval.
77
Teraz sledujeme množstvo osobných súbojov v strede ihriska. Tempo hry sa opäť zvýšilo a Egypt sa ešte pokúša o nemožné. Naopak, domáca reprezentácia sa stiahla na vlastnú obrannú polovicu.
76
Egypt po strelení svojho prvého gólu na turnaji herne ožil. Amr Vardá sa presadil na pravej strane, následne centroval ľavačkou, ale našiel len pripraveného Igora Akinfejeva. Ten loptu na dvakrát skrotil.
75
Štvrťhodinu pred koncom mali domáci futbalisti výhodu priameho kopu. Po ňom sa dokonca dostali aj do zakončenia, ale istý zákrok si na svoje konto pripisuje gólman Mohamed El-Shenawy.
74
changePrvýkrát v zápase strieda aj ruský tréner Stanislav Čerčesov. Pre dnešok má odpracované Denis Čeryšev, ktorý strelil zatiaľ rozdielový gól. Na jeho miesto prichádza Daler Kuzjajev.
73
73
goalEgypt dal gól! Exekútorom pokutového kopu bol MOHAMED SALAH. Jeden z najlepších útočníkov sveta pred zahraním penalty symbolicky pobozkal loptu a následne ju nekompromisne nasmeroval pod brvno ruskej brány. Igor Akinfejev nemal šancu.
72
72
importantPokutový kop pre Egypt! Mohamed Salah spadol po kontakte s Romanom Zobninom na hranici šestnástky. Hlavný rozhodca najskôr ukázal na priamy kop, ale po krátkej konzultácii s videorozhodcami ukazuje na biely bod.
71
Denis Čeryšev si teraz počínal nedovolene v súboji s egyptským obrancom. Následne sa strhla menšia šarvátka, ktorú však veľmi rýchlo vyriešil paraguajský rozhodca Enrique Cáceres.
70
Predošlá situácia len dokumentuje bezradnosť Egyptu v dnešnom meraní síl. Mohamed Salah bol zastavený, k strele z druhej vlny sa dostal Abdalláh Saíd, ale jeho zakončenie smerovalo vysoko nad bránu.
68
changePredošlé zakončenie Trézégueta bol tým posledným, o čo sa dnes egyptský futbalista postaral. Približne 25 minút pred koncom smeruje na lavičku náhradníkov a miesto prenecháva Ramadánovi Sobhimu.
67
67
importantMohamed Salah predviedol peknú útočnú akciu. Presnou prihrávkou našiel na hranici šestnástky Trézégueta, ale jeho prízemná strela skončila tesne vedľa ľavej žrde. Igor Akinfejev je tak naďalej bez zákroku.
66
Ruská réžia nám ponúkla opakovaný záver na gól Arťoma Dzjubu či smutný pohľad Mohameda Salaha. Ten v priebehu mesiaca zažije druhé veľké sklamanie, keďže nedávnom prehral aj finále Ligy majstrov. Navyše, v ňom sa aj zranil.
65
V Petrohrade začalo pršať, no táto prehánka rozhodne nevadí domácim futbalistom, ktorí pokračujú vo svojej útočnej aktivite. Alexandr Golovin sa presadil po ľavej strane, ale jeho následný center našiel len egyptského stopéra.
64
changeHosťujúci tréner reaguje na nepriaznivé skóre striedaním. Futbalista londýnskeho Arsenalu Mohamed Elneny v dnešnom zápase končí a na jeho miesto prichádza ofenzívne ladený Amr Vardá.
63
Egypt mal výhodu priameho kopu z pomerne veľkej diaľky. Na center do šestnástky dokázal reagovať Alí Gabr, ale jeho hlavička smerovala niekoľko centimetrov od brány Igora Akinfejeva.
62
62
goalRusko dalo gól!
Je rozhodnuté! Domáci futbalisti v priebehu necelých sedemnástich minút rozložili zástupcu afrického kontinentu na súčiastky. Po dlhom nákope Iľju Kutepova sa ARŤOM DZJUBA presadil cez dvoch hráčov a následne zakončil akciu nekompromisnou strelou k ľavej žrdi.
60
Hodinu hry máme za sebou a Rusko je veľmi blízko k zisku ďalších troch bodov. Egypt je naopak v kritickej situácii a v dnešnom zápase potrebuje streliť minimálne dva góly. Inak bude zrejme hrať posledný zápas skupiny so Saudskou Arábiou iba o česť.
59
59
Domáca reprezentácia práve spravila veľký krok k postupu do osemfinále majstrovstiev sveta. Rusi predviedli peknú akciu po pravej strane. Alexandr Samedov posunul loptu na Mária Fernandesa. Ten našiel pred bránou DENISA ČERYŠEVA, ktorý z tesnej blízkosti namieril medzi nohy Mohameda El-Shenawyho.
58
Denis Čeryšev dostal veľa priestoru na ľavej strane. Zužitkoval ho na veľmi pekný center do nebezpečného územia, ale Alí Gabr odvrátil loptu smerujúcu na číhajúceho útočníka Arťoma Dzjubu.
57
yellowCardPo rohovom kope to v ruskej šestnástke horelo, ale napokon z toho vyrovnanie nebolo. O niekoľko sekúnd neskôr Trézéguet fauloval zozadu Sergeja Ignaševiča a ako prvý v dnešnom dueli dostáva kartový trest.
56
Rusi teraz trošku nedôrazne bránili a mohli za to pykať. Marván Muhsín sklepol loptu pre Mohameda Salaha. Ten váhal s koncovkou a napokon jeho zakončenie zblokoval na rohový kop Mário Fernandes.
55
Rusko sa nepresadilo ani po ďalšom rohovom kope. Následne sa jeho útočná aktivita musí na nejaký čas prerušiť, pretože Roman Zobnin si počínal nedovolene v súboji s Abdalláhom Saídom.
54
Alexandr Samedov zahrával rohový kop z ľavej strane. Loptu posielal na prvú žrď, ale tam našiel len Marvána Muhsína. Po jeho obrannom zákroku si však štandardnú situáciu zopakuje.
53
Alí Gabr si teraz vyšliapol na Arťoma Dzjubu. Rusi mali k dispozícii priamy kop, ale loptu rýchlo stratili. Na druhej strane centroval zľava Trézéguet, ale nenašiel nikoho v pokutovom území súpera.
51
Rusko drží loptu na svojich kopačkách a snaží sa trošku kontrolovať priebeh zápasu. Samozrejme, smerom dopredu sa usporiadateľská krajina rozhodne nemá kam ponáhľať.
50
Egypt sa teraz snažil zaútočiť po rýchlej akcii, ale diagonálna prihrávka na Mohameda Salaha nebola presná. Nasledovať tak bude len odkop od brány skúseného gólmana Igora Akinfejeva.
49
Po ľavej strane sa snažil individuálne presadiť Alexandr Golovin. Položil si na zem jedného z brániacich hráčov Egypta, ale jeho následný center dokázal upratať do bezpečia stopér Ahmad Hegází.
48
Začiatok druhého polčasu fantasticky vyšiel domácej reprezentácii. Pokiaľ svoj náskok udrží, tak sa takmer s určitosťou prvýkrát v novodobej histórii prebojuje medzi najlepšiu šestnástku turnaja.
47
47
Obrovská smola pre hostí. Mohamed El-Shenawy vyboxoval center z pravej strany do bezpečia. Následne strieľal spoza šestnástky Roman Zobnin a brániaci AHMAD FASÍ si strelil nešťastný vlastný gól. Pri snahe ubrániť Arťoma Dzjubu nasmeroval loptu presne k ľavej žrdi.
46
Hneď po možno piatich sekundách druhého polčasu sme videli súboj medzi Arťomom Dzjubom a Ahmadom Hegázím. Paradoxne, najhoršie dopadol Trézéguet, ktorého Rus nešťastne trafil lakťom do tváre.
46
Začal sa druhý polčas.
Prvý polčas dnešného zápasu máme za sebou. Gól sme v ňom síce nevideli, no rozhodne sme sa nenudili. Dokopy sme videli trinásť streleckých pokusov, no len jednu smerom na bránu. Mohamed Salah je zatiaľ trošku nevýrazný, ale v závere prvého dejstva pohrozil strelou z otočky. Na strane Ruska bol najaktívnejší Arťom Dzjuba, ale zatiaľ nenadviazal na svoj presný zásah zo súboja so Saudskou Arábiou. Druhý polčas sa začne krátko po 21:00 hod.
45
Prvý polčas sa skončil.
44
Prvý polčas sa pomaly chýli k svojmu záveru. Egypťania si teraz nerozumeli v rozohrávke, a tak bude nasledovať len odkop od brány Igora Akinfejeva, ktorý dnes hrá v reprezentačných farbách 108. zápas.
43
Rusi mali výhodu rohového kopu. Po centri Denisa Čeryševa sme v pokutovom území videli zápasnícky súboj medzi Alím Gabrom a Arťomom Dzjubom. Hlavný rozhodca ale na biely bod neukazuje a necháva hru plynúť ďalej.
42
42
importantTeraz sa dostal do náznaku šance Mohamed Salah. Marván Muhsín mu šikovne prepustil loptu, ale útočník FC Liverpool sa nedokázal dostať cez dobre pozične brániaceho Jurija Žirkova. Zakončoval z otočky, ale nepresne.
41
Po rohovom kope sa dostal k hlavičke Arťom Dzjuba. Zo záklonu ale nemohol kvalitnejšie namieriť, a tak loptu nasmeroval iba nad bránu Mohameda El-Shenawyho.
40
Rusko bude mať výhodu rohového kopu. Ten zrejme zahrá z ľavej strany opäť Alexandr Samedov. Do pokutového územia súpera smerujú už aj obrancovia domáceho mužstva.
39
Mohamed Elneny centroval z ľavej strany. Jeho pas smeroval na Marvána Muhsína, ale ešte pred jeho zakončením sme počuli hvizd hlavného arbitra Enrique Cáceresa. Zrejme išlo útočný faul, prípadne o ofsajd.
38
Alexandr Samedov presným pasom našiel v šestnástke súpera Arťoma Dzjubu. Ten bol však otočený chrbtom k bráne, a tak nedokázal kvalitne zakončiť. Dobrú prácu odviedol brániaci Ahmad Hegází.
37
Denis Čeryšev sa individuálne presadil po ľavej strane. Ahmad Fasí mu nestíhal, no mal šťastie, že na center ruského hráča nereagoval nikto v červenom drese. Vpredu chýbal najmä Arťom Dzjuba.
36
Na druhej strane sa snažil individuálne presadiť Roman Zobnin. Ťažko povedať či strieľal alebo centroval, ale každopádne loptu nasmeroval vedľa brány MohamedaEl-Shenawyho, ktorý bude odkopávať.
35
Po rohovom kope sa hostia presadiť nedokázali. O niekoľko sekúnd neskôr to skúšali centrom z pravej strany, Marván Muhsín hlavičkoval cez Iľju Kutepova, ale z náročnej pozície netrafil bránu súpera.
34
importantTeraz mali domáci futbalisti šťastie. Marván Muhsín predĺžil za seba center Muhammada Abdala Šáfího z ľavej strany. Na zadnú žrď si veľmi dobre nabehol Mohamed Salah, ale zrejme gólovú radosť mu zobral Jurij Žirkov.
32
Teraz nesledujeme nejaký pekný úsek hry. Dianie sa odohráva viac-menej v strede ihriska, čo sa nepáči ani fanúšikom na Krestovsky Stadium v Petrohrade. Čakanie na úvodný presný zásah pokračuje ďalej.
31
Rusi držia loptu na svojich kopačkách, ale kombinujú príliš ďaleko od súperovej brány. Momentálne si vymieňajú loptu obrancovia domáceho celku na čele so Sergejom Ignaševičom.
30
Polhodinu zápasu nám ukončil nedovolený zákrok jedného z hráčov Egypta. Všetko sa to ale udialo veľmi ďaleko od brány Mohameda El-Shenawyho. Rusi tak môžu postupne rozohrať ďalšiu akciu.
29
Teraz sa nám tempo hry trošku upokojilo. S pribúdajúci minútami sa však dá očakávať najmä snaha futbalistov okolo Mohameda Salaha, pre ktorých je to dnes možno rozhodujúci zápas na tomto turnaji.
28
Jurij Žirkov teraz trošku zaspal, a tak sa Mohamed Salah dostal k centru z pravej strany. Ním hľadal zrejme Marvána Muhsína, ale našiel len pripraveného a veľmi skúseného Sergeja Ignaševiča.
27
Egypťania majú loptu na kopačkách, ale museli zvoliť len spätný pohyb. Rusi ich veľmi dobre vytláčajú mimo nebezpečných pozícii a zatiaľ ich obrana funguje ako švajčiarske hodinky.
26
Denis Čeryšev centroval z ľavej strany a v egyptskej šestnástke to trošku horelo. Alexandr Golovin vracal loptu späť do ohňa, ale pred Arťomom Dzjubom dobre zasiahol brankár Mohamed El-Shenawy.
25
Prvý polčas sa nám prehupol do svojej druhej polovice. Mohamed Salah sa predviedol individuálnou akciou, ale k strele sa neodhodlal. Loptu posunul na nohu Trézégueta, no ten príliš dlho váhal s koncovkou.
23
Teraz sa črtala šanca pre ruské mužstvo. Jurij Gazinskij dostal veľa priestoru na ľavej strane, z nej posielal loptu do šestnástky, no jeho center bol privysoký aj na takého útočníka, akým je 194 centimetrov vysoký Arťom Dzjuba.
22
Režisérsku taktovku preberajú do svojich rúk ruskí futbalisti. Teraz kombinujú na útočnej polovici a postupne sa približuje k bráne svojho súpera. Egypťania sú sformovaní v obranných blokoch.
21
Rusi sa snažili prejsť po pravej strane, ale obrancovia Egypta ich ďaleko nepustili. Domáci budú pokračovať v kombinácii len autovým vhadzovaním, o ktoré sa postará Mário Fernandes.
20
Máme za sebou úvodných dvadsať minút zápasu. Hrá sa v dobrom tempe a je len otázkou času, kedy sa dočkáme aj nejakého gólu. Mohamed Salah je trošku neviditeľný a zatiaľ sa hľadá.
19
19
Po centri z ľavej strany sa lopta odrazila pred pokutové územie afrického celku. Využiť sa to snažil Denis Čeryšev, ale jeho strela mierila nad bránu. Útočník španielskeho Villarrealu si tak musí na tretí gól na turnaji ešte počkať.
18
Alexandr Samedov poslal vysokú loptu do súperovej šestnástky. Brankár Mohamed El-Shenawy vybehol ďaleko z brány a napokon loptu bezpečne chytil do oboch rúk. Na tomto turnaji zatiaľ chytá veľmi dobre.
17
Rusi majú výhodu ďalšieho priameho kopu, tentokrát z pravej strany. Egypťania trošku zbytočne faulovali, a tak bude môcť poslať loptu do šestnástky súpera opäť Alexandr Samedov.
16
16
importantRusi teraz neboli najistejší v rozohrávke, a takmer za to pykali. Trézéguet dostal veľa priestoru na ľavej strane, skúšal prekonať Igora Akinfejeva technickou strelou k ľavej žrdi, ale tesne minul bránu súpera.
15
Hostia mali k dispozícii v priebehu niekoľkých sekúnd hneď dva rohového kopy. Pohrozili najmä po tom prvom, keď sa dostal k hlavičke Marván Muhsín. Po jeho zakončení však lopta minula bránu.
14
Egypt bude mať výhodu prvého rohového kopu. Marván Muhsín centroval z ľavej strany, svojim pasom hľadal nabiehajúceho Mohameda Salaha, ale toho si dokázal ustrážiť skúsený Sergej Ignaševič.
13
Mohamed Salah sa dostal do svojej prvej útočnej akcie. Hodil si loptu pomedzi dvoch ruských obrancov, ale tí ho napokon dokázali zastaviť. Na druhej strane Alí Gabr dobre zblokoval strelu Denisa Čeryševa.
12
Akcia domáceho tímu bola prerušená útočným faulom. O ten sa postaral opäť Arťom Dzjuba, ktorý si až príliš okato pomáhal rukami. Dopredu tak môžu ísť po dlhej dobe aj futbalisti z čierneho kontinentu.
11
Rusi sa dokázali presadiť cez pravú stranu. Mário Fernandes posunul loptu na skúseného Alexandra Samedova. Ten následne centroval, ale Arťom Dzjuba sa nedostal do zakončenia proti presile obrancov súpera.
10
Na začiatku desiatej minúty posielal Ilja Kutepov dlhú loptu za obrannú líniu súpera. Arťom Dzjuba sa ale nedokázal presadiť, a tak bude môcť odkopávať od svojej svätyne brankár Mohamed El-Shenawy.
9
Alexandr Samedov bol tvrdým spôsobom poslaný k zemi, ale tentokrát sa nedovolený zákrok nepíska. Dôrazne ale čisto zahral Trézéguet a vybojoval pre svoj tím aspoň autové vhadzovanie.
8
Alexandr Samedov sa prezentoval kvalitným centrom, no ten odvrátil na rohový kop Ahmad Hegází. Následne centroval z ľavej strany Jurij Žirkov, ale jeho pas preletel cez celé pokutové územie afrického celku.
7
Rusko bude mať výhodu priameho kopu. Egyptský kapitán Ahmad Fasí si počínal nedovolene v súboji s Alexandrom Golovinom. Loptu si už berie do svojich rúk Alexandr Samedov, ktorý pošle loptu do šestnástky súpera.
6
6
V priebehu minúty sa domáci dostali do dvoch zakončení. Najskôr po rohu nedôrazne hlavičkoval Sergej Ignaševič a o pár sekúnd neskôr nepresne pálil spoza pokutového územia Alexandr Golovin.
5
Domáci futbalisti sa dostali do prvého zakončenia. Po centri Jurijho Žirkova z ľavej strany sa k odrazenej lopte dostal Roman Zobnin, ale jeho pokus zblokoval jeden z hráčov v bielom drese na rohový kop.
4
Rusko nemôže pokračovať vo svojej úročnej akcii. Postranný rozhodca z Paraguaju píska nedovolený zákrok Arťoma Dzjubu, ktorý si pomáhal rukami v súboji s krajným obrancom Muhammadom Abdalom Šáfím.
3
Územnú prevahu majú v úvode stretnutia futbalisti Egypta. Teraz však o loptu prichádzajú, pretože diagonálna prihrávka na Trézégueta bola nepresná. Vhadzovať tak môže Mário Fernandes.
2
Rusko sa dostalo do brejku po nepresnej rozohrávke súpera. Denis Čeryšev posielal kolmú prihrávku na Arťoma Dzjubu, ale lopta k nemu neprišla. Onedlho Ilja Kutepov fauloval Marvána Muhsína.
1
Úvodný výkop posledného zápasu šiesteho hracieho dňa mali futbalisti Egyptu. V základnej zostave tímu zo Severnej Afriky nechýba ani Mohamed Salah, ktorý mal skvelú sezónu v FC Liverpool.
1

Rusko: Akinfejev (C) – Mário Fernandes, Kutěpov, Ignaševič, Žirkov – Zobnin, Gazinskij – Samedov, Golovin, Čeryšev – Dzjuba.
Náhradníci: Luňov, V. Gabulov – Semjonov, Kuzjajev, Dzagojev, Smolov, Kudrjašov, Granat, Al. Mirančuk, An. Mirančuk, Jerochin, Smolnikov.

Egypt: Šanáví – Abdal Šáfí, Hegází, Gabr, Fasí (C) – Alnaní, Hamad – Trézéguet, Saíd, M. Salah – Muhsín.
Náhradníci: Haddarí, Akramí – Almuhammadí, Gábir, Mursí, Kahraba, Ašraf, Sobhi, Hamdí, Shikabala, Samír, Vardá.

Rozhodcovia: Enrique Cáceres (ARG) – Eduardo Cardozo (PAR), Juan Zorrilla (PAR) – Cüneyt Çakır (TUR).
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z majstrovstiev sveta vo futbale. V Petrohrade sa dnes večer začne program druhého hracieho kola. Domáce Rusko bude chcieť nadviazať na výhru z otváracieho duelu, no proti nemu sa postaví výber Egypta. Výkop je naplánovaný o 20:00 hod.

RUSKO

Futbalisti Ruska vstúpili do svetového šampionátu očakávanou výhrou nad Saudskou Arábiou. Zástupca ázijského kontinentu nekládol veľký odpor a zaznamenal doposiaľ najvyššiu prehru na turnaji 0:5. Rozhodujúci gól dosiahol záložník Jurij Gazinskij a nečakanou hviezdou zápasu bol 27-ročný Denis Čeryšev. Hráč španielskeho Villarrealu začal len na lavičke, ale po zranení Alana Dzagojeva prišiel na ihrisko a dvakrát skóroval. Najmä jeho druhý zásah možno označiť za výstavný. Rusi tak vedú A-skupinu o skóre pred Uruguajom a prípadným víťazstvom si takmer s určitosťou zabezpečia postup do osemfinále. Spomínaný Dzagojev priznal, že Egypt je výkonnostne vyššie než Saudská Arábia, ale do dnešného súboja pre zranenie stehenného svalu nenastúpi. Na turnaji nie je ani Aleksandr Kokorin, a tak sa o útočnú produkciu bude musieť postarať najmä duo Fjodor Smolov a Arťom Dzjuba. Obaja zaznamenali v najcennejšom drese po dvanásť gólov.

EGYPT

Egypt sa na majstrovstvá sveta vo futbale kvalifikoval prvýkrát od roku 1990. Vtedy stroskotal v základnej skupine a zatiaľ to vyzerá tak, že ho rovnaký osud postihne aj v Rusku. V zápase proti Uruguaju nepodali zverenci Héctora Cúpera zlý výkon, hoci smerom dopredu boli takmer bezzubí. Brankár Mohamed El-Shenawy v čistých šanciach vychytal Luisa Suaréza i Edinsona Cavaniho, ale tesne pred koncom inkasoval. O výhre juhoamerického favorita rozhodol presnou hlavičkou v 89. minúte José Giménez. Egypťania boli sklamaní, no teraz sa už musia koncentrovať na zápas s Ruskom. Dôležitou správou je, že hviezda FC Liverpool Mohamed Salah by mal nastúpiť v základnej zostave. V dejisku šampionátu absolvoval röntgenové vyšetrenie poraneného ramena. To dopadlo pozitívne, ale v zápase s Uruguajom ešte nechceli Egypťania riskovať. Na druhej strane, k dispozícii nebude Tarek Hamed pôsobiaci v domácej súťaži.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Salah svoj tím nespasil, Rusi vyhrali o dva góly